Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 25 of 25

Thread: PS4 Graphics Discussion Thread

  1. #21
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ξεθαβω αυτο το θεμα μιας και μπαινουμε στην 2η φουρνια παιχνιδιων (αν μπορω να το πω ετσι) στις current gen κονσολες.

    Ποιες οι εντυπωσεις σας απο τα trailer που ειδαμε στην E3 2015, απο τεχνικης αποψης?

    Εγω εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος (δεν υπολογιζω τυχον downgrade στις τελικες εκδοσεις, κρινω οτι ειδα). Τα Exclusive studio της Sony (για αλλη μια φορα) φαινεται να κανουν την διαφορα. Guerrilla και ND, μετα το "αγροτικο" τους με Killzone SF και TLOU Remastered, εδειξαν τρομερα πραματα. Απο που να ξεκινησεις και που να τελιωσεις. Και αντε πες για το Uncharted 4 το περιμεναμε. Αυτο που δεν περιμεναμε ειναι η μπομπα που λεγεται Horizon. Εχω δει 2-3 φορες το trailer (απο gamersyde) και δεν χορταινω. ΟΥΑΟΥ που θα ελεγε και ο Βαρουφακης

    Ειδα ομως και οτι οι multiplatform τιτλοι δεν πηγαν πισω. Το Star Wars Batllefront εξαιρετικο οπτικα με φοβερο φωτισμο και εκρηξεις και τα παντα ολα. Επισης το Need for Speed. Οπως και το The Division (το οποιο κλασικα εφαγε downgrade και παιζει να φαει κι αλλο μεχρι να βγει) φανηκε αρκετα καλο.

    Το Unravel επισης πανεμορφο. Το For Honor και αυτο προσεγμενο.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    hakoo (20-06-2015)

  3. #22
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Tα πες ολα βασικα, συμφωνω απολυτα.
    Tα βαρια χαρτια του Xbox, δλδ Gears, Halo και Tomb Raider προσωπικα δεν με εντυπωσιασαν, και μιλαω καθαρα τεχνικα μιας και τα 2 πρωτα ουτως η αλλως δεν με ενδιαφερουν σαν παιχνιδια. Μονο το Cuphead με εντυπωσιασε λογω artstyle και οχι λογω τεχνικης ανωτεροτητας και το Forza, αλλα και σε αυτο γινονται αυτοματα οι συγκρισεις με το Driveclub που νομιζω οτι ανεξαρτητα απο τα θεματα του σαν παιχνιδι εχει θεσει αλλο benchmark στον τομεα racing γραφικα.
    Αντιθετα τα first party της Sony εδειξαν για ακομη μια φορα οτι και σε αυτη τη γενια θα ειναι ο,τι καλυτερο εχουν να επιδειξουν οι κονσολες και οσο πανε και βελτιωνονται οπτικα. Περα απο την ανωτεροτητα του ps4 σε specs, η ομαδες αυτες αποδεικνυουν οτι με το ταλεντο και την τεχνογνωσια που εχουν δουλευοντας σε ενα συστημα μπορουν να κανουν θαυματα. Κι αν οπως ειπες κι εσυ για το Uncharted ειναι αναμενομενο, το Horizon με αφησε με ανοιχτο το στομα προσωπικα.
    Η μηχανη της guerilla ειχε εντυπωσιασει απο το Shadowfall αλλα με αυτο νομιζω οτι ξεπερασε καθε προσδοκια, διαβαζω πολλους που λενε οτι αποκλειεται να δουμε τετοια γραφικα στο τελικο προιον με δεδομενο οτι προκειται για open world παιχνιδι. Εγω πιστευω οτι θα τα καταφερουν, οπως τα καταφεραν και με το Shadowfall που πολλοι εβαζαν στοιχηματα οτι το reveal demo του ps meeting ηταν ψευτικο.
    Απο third party ναι μεν εντυπωσιαστηκα απο το Battlefront αλλα ποιος μπορει να πει με σιγουρια οτι το παιχνιδι θα ειναι σε αυτο το επιπεδο οταν κυκλοφορησει? Aν ειναι σε αυτο το επιπεδο hats off στην Dice, ο φωτισμος και τα effects ηταν καταπληκτικα (μιλαω για το Tatooine demo).
    Μου αρεσε οπτικα και το Need for Speed, Mass Effect με την λογικη οτι αυτο που εδειξαν ηταν in engine (λογικα ηταν) αλλα και το Deus Ex που εχει μερικα πολυ ομορφα touches χωρις ομως να ειναι κατι φοβερο.
    Το καλυτερο οπτικα παιχνιδι της εκθεσης κατα τη γνωμη μου το Horizon.


  4. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    spartan (22-06-2015)

  5. #23

    Default

    Μιας κι εγώ έγινα προχτές κάτοχος ps4, θέλω να εκφράσω ότι γενικά είμαι εντυπωσιασμένος. Τα γραφικά σε hardlines και Mortal Kombat που δοκίμασα είναι όντως άλλης γενιάς, όπως και το animation. Διάβαζα παντού κράχτες και απογοητευμένους. Κάθε άλλο. Τα ματάκια μας σίγουρα έχουν να δουν πολλά.

    Καλώς σας βρήκα παίδες!!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to TechnoV For This Useful Post:

    spartan (27-07-2015),Starlord (27-07-2015)

  7. #24
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Καλως ηρθες, το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ευχαριστηθεις και γραφικα και gameplay,
    ...και τα καλυτερα ερχονται μεσα στο 2016.

  8. #25

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Καλως ηρθες, το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ευχαριστηθεις και γραφικα και gameplay,
    ...και τα καλυτερα ερχονται μεσα στο 2016.
    ευχαριστώ πολύ φίλε μου.


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •