Page 15 of 19 FirstFirst ... 5111213141516171819 LastLast
Results 281 to 300 of 362

Thread: PlayStation Now

  1. #281
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν σας αρέσει το Gamepass αλλα παροιμία εφαρμογή όπως αυτο που έχει η sony χωρίς να έχει day one τα δικα τις παιχνίδια σας αρέσει βλέπω

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν νομιζω. Ειναι ξεκαθαρο οτι τα παιδια που απαντησαν επιθυμουν ενα Sonypass. Το εχουν πει και σε αλλα θρεντ. Εγω παλι που ποσταρα το εκανα εντελως εγκυκλοπαιδικα γιατι δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο δεν εχει ερθει η υπηρεσια ακομα στην Ελλαδα, παρολο που εχουμε μεταγλωτισεις, Ελληνικους υποτιτλους κλπ. Και βλεπω εδω τους συμφορουμιτες να μπαινουν σε διαδικασιες μεσω πατρας.

    Προσωπικα δεν με ενδιαφερει ουτε το playstation now, ουτε ενδεχομενο sonypass.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (29-10-2021),FurionMike (29-10-2021)

  3. #282
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Η δυνατότητα download όντως είναι περίεργο που δεν έχει έρθει ακόμα... το streaming σίγουρα απαιτεί τοπικές υποδομές για βέλτιστη λειτουργία.

    Πάντως, ναι, κι εγώ «δεινόσαυρος» θα παραμείνω (άλλη δουλειά δεν είχαμε να αυξάνουμε το backlog μέχρι τον Πλούτωνα ). Καλύτερα να πάω για ψάρεμα, χαχαχα...

  4. #283
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν σας αρέσει το Gamepass αλλα παροιμία εφαρμογή όπως αυτο που έχει η sony χωρίς να έχει day one τα δικα τις παιχνίδια σας αρέσει βλέπω

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Το είπε και ο Val αλλά όντως αυτοί που το τσιμπήσαμε ήμασταν πιο θετικοί ως προς τις υπηρεσίες, αν αυτές είναι καλές. Ο Γιάννης έχει Xbox + GP, εγώ έχω πει ότι αν βγάλει καλά exclusives μπορεί να πάρω Xbox μόνο για αυτό και ο Οδυσσέας φαντάζομαι ότι αν είχε Xbox θα είχε στακάρει ήδη καμιά 6ετία συνδρομών

    Συμφωνώ βέβαια ότι ισχύει σε ένα βαθμό και από τις δύο "πλευρές" το "ό,τι δεν φτάνει η αλεπού". Πολλοί που κράζουν το GamePass θα βάλουν Now αν το φέρει η Sony και πολλοί που έκραζαν τα first party exclusives της Sony τώρα κωλοχαίρονται που επενδύει η Microsoft σε αντίστοιχα παιχνίδια.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Christos33 (29-10-2021)

  6. #284
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πάντως να ξεκαθαρίσω δεν το ειπα για να την πω σε κάποιους, απλα σαν χαβαλέ κ πείραγμα.
    Το psn now υπήρχε πριν το gamepass το είχα beta στο Αμερικανό βέβαια ποτέ δεν ασχολήθηκα γιατί γενικά δεν ασχολούμαι πλέον με πολλά παιχνίδια, παιζω πολλές ώρες αλλά σε συγκεκριμένα παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #285
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πάντως να ξεκαθαρίσω δεν το ειπα για να την πω σε κάποιους, απλα σαν χαβαλέ κ πείραγμα.
    Το psn now υπήρχε πριν το gamepass το είχα beta στο Αμερικανό βέβαια ποτέ δεν ασχολήθηκα γιατί γενικά δεν ασχολούμαι πλέον με πολλά παιχνίδια, παιζω πολλές ώρες αλλά σε συγκεκριμένα παιχνίδια.
    Αυτό είναι όντως πρόβλημα για τέτοιες υπηρεσίες. Φαντάσου π.χ. το πιτσιρίκι που λιώνει στο Fortnite, που να βρει χρόνο για τέτοιο backlog...

  8. #286
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αυτό είναι όντως πρόβλημα για τέτοιες υπηρεσίες. Φαντάσου π.χ. το πιτσιρίκι που λιώνει στο Fortnite, που να βρει χρόνο για τέτοιο backlog...
    Ναι ρέ εγω τα τελευταία χρόνια εναλλάξ μια destiny μια division κ όταν βαριέμαι κανένα fortnite, apex war zone που να βρω χρόνο να ασχοληθώ με άγνωστα παιχνίδια.
    Αντε να κάνω διάλειμμα μια βδομάδα να τελειώσω το GoD η last of us η κάποιο τέλος πάντων που μου μπήκε στο μυαλό

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #287
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν παρεξηγησα τιποτα Χριστοφορε. Ολα καλα. Εγω εχω τρομερο προβλημα με οποιαδηποτε περιπτωση backlog. Ενας απο τους λογους που πλεον εχω μια κονσολα, και μια streaming υπηρεσια (netflix) ειναι οτι απλα δεν αντεχω να εχω μια λιστα βουνο απο παιχνιδια ταινιες και σειρες. Ειλικρινα απορρω πως την παλευει κοσμος που εχει amazon netflix apple tv disney gamepass και nintendo και playstation!

    Απο το σπιτι βγαινει αυτος ο ανθρωπος; Screw that, και απο το σπιτι να μην βγαινει, 24 ωρες την ημερα του φτανουν για να μην γεμιζουν οι λιστες σε καθε υπηρεσια ολοενα και περισσοτερο;

    Ενα νετφλιξ εχω και η ρημαδα η λιστα μου εχει ξεφυγει. Προχθες εκανα ξεσκαρταρισμα και διαλεξα να αφησω μεσα μοναχα οτιδηποτε εχει αξιοπρεπης κριτικες και παλι εχω βρεθει με μια λιστα με 30 αντικειμενα μεσα.. δηλαδη ελεος.

    Ευτυχως στο playstation εχω θεσει πολυ αυστηρους κανονες σχετικα με το backlog και κρατιεται σε πολυ χαμηλα επιπεδα.

    Αλλα ειλικρινα ο κοσμος που εχει ολες αυτες τις υπηρεσιες, δεν εχω ιδεα πως τις διαχειριζεται. Δηλαδη και μονο αριστουργηματα να επιλεγει να βλεπει και να παιζει, τοτε ή το ολο κοστος αυτων των συνδρομων δεν αξιζει, ή ακομα και με τα αριστουργηματα οι λιστες και παλι θα μεγαλωνουν.

    Ακομα και στα gaming/κρεπαλη ντουζενια μου, δηλαδη σε φοιτητιλικι φαση θεωρω αδιανοητο να ειχα ολα αυτα. Αντε να ειχα αλλη μια συνδρομιτικη υπηρεσια. Η χειροτερη playstation εποχη για εμενα ηταν επι ps2 που το ειχα τσιπαρει και επαιρνα 40 παιχνιδια και στο τελος τερματιζα τα 2. Απο ps3 και μετα αρχισα να εκτιμω την δουλειά που ριχνεται στα βιντεοπαιχνιδια.

    For me, less is MORE. Δε ζηλευω τιποτα απολυτως απο ενα gamepass και ειμαι πεπεισμενος οτι θα κανει χειροτερο το gaming για εμενα. Θα χασει μεγαλη αξια το χομπυ μου.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (30-10-2021),Stefanos (30-10-2021)

  11. #288
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Η συνδρομη σε υπηρεσια μειωνει τα κοστη, καποτε πολλοι το καναμε οταν πληρωναμε εναν "πειρατη''΄για να μας δινει καθε εβδομαδα αντεγραμμενα παιχνιδια σε π.χ. Amiga 500, ps1, ps2, κλπ.
    Εγω στα seven ειχα καποια στιγμη συνδρομη γιατι επαιρνα πολλες ταινιες προς ενοικιαση, τωρα πολλοι εχουμε/μοιραζομαστε συνδρομη netflix.
    Υπαρχουν πολλα παιχνιδια τα οποια θελουμε να παιξουμε, αλλα ειναι ασυμφορο για τους περισσοτερους να αγοραστουν ολα αυτα,
    στα digital only δεν εχει κ ιδιαιτερο νοημα μια κ αγοραζεις μονο το license.
    Αυτο δεν σημαινει οτι σταματαμε να αγοραζουμε τιτλους, υπαρχουν πολλοι αξιολογοι που δεν ειναι στις υπηρεσιες αυτες, οποτε οποιοι θελουν να τους παιξουν τους αγοραζουν.
    Οσοι παλι δεν θελουν gamepass/now για εμενα δεν υπαρχει θεμα, ο καθενας κρινει κ αγοραζει/νοικιαζει οτι τον ευχαριστει/συμφερει.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. #289
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εμένα προσωπικά με αφήνουν αδιάφορες αυτές οι υπηρεσίες, άσχετα αν όποτε βρίσκω προσφορά 1€ για ένα μήνα το game pass και το ενεργοποιώ.
    Και όποτε το ενεργοποιώ απλά χάνομαι με τόσα παιχνίδια που υπάρχουν. Γενικά αυτή η υπηρεσία δεν είναι για μένα. Τα παιχνίδια που θέλω τα αγοράζω και τα έχω στην κατοχή μου οπότε ελάχιστα είναι που να μου έχουν ξεφύγει. Ακόμα και αυτά θα τα βρω με 10-15€.
    Καλό είναι να υπάρχουν αυτές οι υπηρεσίες για όσους πραγματικά τις θέλουν και τις αξιοποιούν αρκεί να μην κανιβαλίσουν τα games και από εκεί που στοχεύουν στην ποιότητα να στοχεύουν στην ποσότητα... Κάτι το οποίο το φοβάμαι..
    Βλέπω πως (δυστυχώς) έρχεται το τέλος του retail και πραγματικά με στεναχωρεί και εφόσον καταργηθεί το retail θα είναι και λόγος να σταματήσω να ασχολούμαι με το gaming. Δεν μπορώ με τίποτα να συμβιβαστώ να αγοράζω digital ή να πληρώνω game pass/ps now..
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (31-10-2021)

  14. #290
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω αυτη τη στιγμη απο gaming «backlog» εχω τα εξης:

    Να τελειωσω Far Cry 6
    Death stranding DLC
    Ghost of Tsushima expansion
    FFVII DLC
    Guardians of the Galaxy

    και εχω κυριολεκτικα ΠΗΞΕΙ!

    Φανταστειτε ενα Sonypass τι θα μου εκανε..

    Ηθελα να παιξω και Deathloop και το γειωσα γιατι δεν την παλευα. Γενικα λιστες που μεγαλωνουν δεν ειναι καλη φαση για εμενα. Προτιμω οταν βρεθω στην φαση να μην εχω κατι να παιξω να ψαχνω να βρω, απο το να εχω λιστες κατεβατα και να μην μπορω να αποφασισω με τι σειρα θα παιξω τι και ποτε. Θα μου πεις ετσι χανεις παιχνιδια. Δεν αντιλεγω αλλα θεωρω οτι απο μεγάλες κυκλοφοριες δεν εχω χασει τιποτα τοσα χρονια και αυτα που εχασα πραγματικα δεν νιωθω οτι μου λειπουν.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (31-10-2021)

  16. #291
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω αυτη τη στιγμη απο gaming «backlog» εχω τα εξης:

    Να τελειωσω Far Cry 6
    Death stranding DLC
    Ghost of Tsushima expansion
    FFVII DLC
    Guardians of the Galaxy

    και εχω κυριολεκτικα ΠΗΞΕΙ!
    Σε ζηλεύω που έχεις τόσο μικρό backlog!!! έχω αφήσει αρκετά παιχνίδια στην μέση ή στο 70% προς το παρόν. Ελπίζω να πέσει αρκετά καλο σκούπισμα μετά το Guardians of the Galaxy που παίζω τώρα.

    Δεν το συζητώ τι θα γίνονταν και με το δικό μου backlog αν είχα προσβαση σε άπειρα παιχνίδια. Γενικά ενώ στα βιβλία και σειρές τελειώνω ότι αρχίζω (αν αξίζει), στα παιχνίδια αρκετές φορές κουράζομαι και σε κάποια φάση τα παρατάω ή θέλω κάποιο διάλειμμα.

  17. #292
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Είναι πως παίζει ο καθένας. Το backlog μου είναι 5 παιχνίδια προς το παρόν και έτυχε αυτά τα 4 να είναι στο ps now.Οπότε με απλά μαθηματικά, 30€ είναι τρελό vfm στην περίπτωση μου. Στον 1 χρόνο που θα το έχω, εννοείται δεν με χαλάει να βρω κάτι που θα προστεθεί, πχ final fantasy x λογικά τον Δεκέμβρη, να το ξαναπαίξω μετά από χρόνια. Επίσης δεν θα με χάλαγε να βάλω ένα δίμηνο gamepass στο ipad ή στο pc και να παίξω 3-4 games που δεν έχω στο ps, χωρίς το έξτρα κόστος κονσόλας και παιχνιδιών.

    Μπορείς κάλλιστα να έχεις τέτοια συνδρομή και να είσαι καθαρά επιλεκτικός. Ακόμα και σε εποχές τρελής πειρατείας, ps1-ps2, δεν έπαιξα ποτέ κάτι επειδή απλά ήταν τσάμπα, επιλεκτικά έπαιζα. Βέβαια ήμουν πάντα της φιλοσοφίας αγοράζω-παίζω πουλάω πέρα από ελάχιστες περιπτώσεις που θα ξανάπαιζα,4-5 παιχνίδια σε κάθε γενιά. Οπότε στην περίπτωση μου καλά κάθεται, δεν μ απασχολεί το θέμα ιδιοκτησίας. Επίσης είμαι παίχτης μόνο single player με ιστορία, ποτέ online, κανένα ενδιαφέρον για trophies και 100% σε παιχνίδια, οπότε επίσης δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω το παιχνίδι.

    Σε netflix αντίστοιχα, μπορεί τα 9 στα 10 να είναι ψιλοσαβούρα, αλλά έτσι δεν ήταν πάντα και στα video club-cinema? Tην μία που αξίζει έψαχνες πάντα όπως και τώρα.
    Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτές τις υπηρεσίες, το θεωρώ κανονική εξέλιξη όπως και στα υπόλοιπα, πχ δεν έκοψα το σινεμά ή την μουσική λόγω netflix-spotify-youtube κτλ. Συνεχίζω με τα ίδια χόμπι απλά με άλλη μορφή διακίνησης. Βγαίνουν ακόμα αξιόλογες ταινίες, μουσικές κτλ, δεν σταμάτησαν λόγω μέσου. Επίσης σαν ταινιοθήκη παλιών σειρών και ταινιών, με χαροποιεί πολύ το οτι απλά ανοίγω τηλεόραση και βλέπω στο λεπτό όλο το έργο του Μιγιαζάκι σε άψογη ανάλυση, υπότιτλους κτλ ή όλες τις σεζόν του φοβερού seinfeld όποτε θέλω. Επίσης μερικές αξιόλογες παραγωγές του ίδιου του netflix.

    Για το gaming, το θεωρώ και απαραίτητο σαν υπηρεσία γιατί παραμένει το πιο ακριβό από τα αντίστοιχα χόμπι χωρίς να βρίσκω ιδιαίτερο λόγο. Ναι, είναι πολύ ακριβές παραγωγές κτλ, αλλά και οι ταινίες δεν είναι? Γιατί στο σινεμά να μπορώ να πάω με 7€ ή να το νοικιάσω με 2, ενώ ένα game να το πληρώσω με 60-70? Το ίδιο δεν θα μου αφήσει σαν ανάμνηση-εμπειρία? Αντίστοιχα ένας δίσκος, ένα βιβλίο ή ένα κόμικ? Το 90 πχ, ένα βινύλιο κόστιζε 4000, μια ενοικίαση ταινίας 200 και ένα game 10-15000! Θα μου πεις πολύ πιο περιορισμένο κοινό σε σχέση με τις ταινίες, απαγορευτικό όμως για κάποιον που θέλει να παίξει 8 με 10 παιχνίδια τον χρόνο. Γι αυτό παίζαμε αυτά τα 2-3 nes παιχνίδια αιώνια, ξανά και ξανά, σιγά μην σκάγανε δεκαπεντοχίλιαρα κάθε λίγο και λιγάκι . Οπότε αναμενόμενο πλέον αφού το κοινό μεγάλωσε, να μειωθεί και το κόστος και να έχουμε υπηρεσίες video club από όλες τις εταιρείες.

  18. The Following User Says Thank You to mania For This Useful Post:

    shadowfax7 (31-10-2021)

  19. #293
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ εννοειται οτι δεν κρινω κανεναν ετσι. Ο καθενας με το συστημα που τον βολευει θα πραξει. Εγω αυτο που λες με το να ειμαι επιλεκτικός δυστυχως δεν λειτουργει καλα. Και το βλεπω απο το νετφλιξ. Θα συνεχισω να βαζω σαβουρα μεσα. Η λιστα θα μεγαλωνει και θα μεγαλωνει. Επισης με τα παιχνιδια που παιζω συν το γεγονος οτι επιθυμω να τα εχω σε φυσικη μορφη πραγματικα δεν με συμφερει να εχω ενα Sonypass γιατι πολυ απλα θα τα πληρωνω διπλα. Προτιμω ο περιοριστικος παραγοντας να ειναι το 60αρι που θα κοστιζει το καθε παιχνιδι απο το να παρω μια υπηρεσια που θα μου πεταει καθε μηνα 50 παιχνιδια και θα ειναι με ημερομηνια ληξης το καθε παιχνιδι μεσα κι εγω θα πρεπει να εχω το νου μου κλπ κλπ

    Τα γραφω και κουραζομαι αληθεια..

    Η συγκριση μεταξυ παιχνιδιων και ταινιων ειναι πολυ αστοχη φιλε μου δυστυχως και αυτο γιατι το gaming κοινο σε σχεση με το σινεφιλ κοινο ειναι πραγματικα το τιποτα.. Ποσα εκατομμυρια κοσμου επαιξαν το Uncharted 4 μπροστα σε αυτους που ειδαν το Star Wars episode 7? Και τι merchandise περαν του παιχνιδιου πουλαει το Uncharted και τι ενα Star Wars.. μιλαμε για αλλα νουμερα τελειως.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (31-10-2021)

  21. #294
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Επειδή με ψήσατε, για ρίξτε κανά Info..

    Έχω ήδη US Account, απο G2A ή Eneba τι πρέπει να ψάξω να αγοράσω?

    Μετά το δηλώνω στο Hotukdeals? Thanks.

  22. #295
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Βεβαίως ο καθένας διαλέγει την υπηρεσία που τον βολεύει.
    Πάντως σε αυτό ότι το gaming είναι πολύ ακριβό χόμπι διαφωνώ φουλ.
    Ναι αν θες όλα τα παιχνίδια day one είναι ακριβό, όπως πολλά πράγματα στην ζωή.
    Εγώ προσωπικά διαλέγω πολύ επιλεκτικά τίτλους που θα παίξω day one και κάποιους τους αφήνω στην αναμονή για όταν πεσει η τιμή τους. Τα περισσότερα παιχνίδια τα έχω αγοράσει 15-25€. Το gaming πλέον είναι φθηνότερο από ποτέ! Δεκαετία 90 δεν έπεφταν με τίποτα οι τιμές. 25-30 χιλιάδες δραχμές όλα τα μεγάλα games για πάντα! Με το ζόρι κατάφερνα να αγοράσω 2-3 παιχνίδια το χρόνο. Και τώρα αγοράζω 2-3 το μήνα πολλές φορές.
    Η σύγκριση με το σινεμά δεν υφίσταται. Δίνεις 8-10€ για 2 ώρες που θα δεις σε μια αίθουσα μια ταινία. Ούτε την ταινία αγοράζεις ούτε τίποτα. Συγκρίνουμε μια υπηρεσία ουσιαστικά με ένα προϊόν που το αγοράζεις. Και όπως σωστά είπε ο Δημήτρης πόσοι θα παίξουν Uncharted και πόσοι θα δουν star Wars.
    Μηλα με πορτοκάλια

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (31-10-2021)

  24. #296
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Επειδή με ψήσατε, για ρίξτε κανά Info..

    Έχω ήδη US Account, απο G2A ή Eneba τι πρέπει να ψάξω να αγοράσω?

    Μετά το δηλώνω στο Hotukdeals? Thanks.
    Αγοραζεις αυτη την προπληρωμενη καρτα, την εξαργυρωνεις στο αγγλικο σου account (redeem code)
    κ τελος μπαινεις εδω απο τον αγγλικο λογ/σμο σου κ αγοραζεις την προσφορα του now.
    Μετα ξεκινας να κατεβαζεις οποιο game του now θες...

    Οσοι αλλοι ενδιαφερεστε, μην το καθυστερησετε αλλο, η προσφορα ειναι μεχρι ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    nikosgnr (31-10-2021)

  26. #297
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Αγοραζεις αυτη την προπληρωμενη καρτα, την εξαργυρωνεις στο αγγλικο σου account (redeem code)
    κ τελος μπαινεις εδω απο τον αγγλικο λογ/σμο σου κ αγοραζεις την προσφορα του now.
    Μετα ξεκινας να κατεβαζεις οποιο game του now θες...

    Οσοι αλλοι ενδιαφερεστε, μην το καθυστερησετε αλλο, η προσφορα ειναι μεχρι ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
    Σ'ευχαριστώ! Φαντάζομαι πρέπει να κάνω UK Account, στο US η προσφορά δεν πιάνει.

  27. #298
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ εννοειται οτι δεν κρινω κανεναν ετσι. Ο καθενας με το συστημα που τον βολευει θα πραξει. Εγω αυτο που λες με το να ειμαι επιλεκτικός δυστυχως δεν λειτουργει καλα. Και το βλεπω απο το νετφλιξ. Θα συνεχισω να βαζω σαβουρα μεσα. Η λιστα θα μεγαλωνει και θα μεγαλωνει. Επισης με τα παιχνιδια που παιζω συν το γεγονος οτι επιθυμω να τα εχω σε φυσικη μορφη πραγματικα δεν με συμφερει να εχω ενα Sonypass γιατι πολυ απλα θα τα πληρωνω διπλα. Προτιμω ο περιοριστικος παραγοντας να ειναι το 60αρι που θα κοστιζει το καθε παιχνιδι απο το να παρω μια υπηρεσια που θα μου πεταει καθε μηνα 50 παιχνιδια και θα ειναι με ημερομηνια ληξης το καθε παιχνιδι μεσα κι εγω θα πρεπει να εχω το νου μου κλπ κλπ

    Τα γραφω και κουραζομαι αληθεια..

    Η συγκριση μεταξυ παιχνιδιων και ταινιων ειναι πολυ αστοχη φιλε μου δυστυχως και αυτο γιατι το gaming κοινο σε σχεση με το σινεφιλ κοινο ειναι πραγματικα το τιποτα.. Ποσα εκατομμυρια κοσμου επαιξαν το Uncharted 4 μπροστα σε αυτους που ειδαν το Star Wars episode 7? Και τι merchandise περαν του παιχνιδιου πουλαει το Uncharted και τι ενα Star Wars.. μιλαμε για αλλα νουμερα τελειως.
    Εννοείται δεν παρεξηγώ, έτσι κι αλλιώς το post μου ήταν στην γενική συζήτηση, όχι προς εσένα, μιας και το έβαλα αυτές τις μέρες το ps now.
    Μα εξήγησα και ο ίδιος τον λόγο που είναι πιο ακριβό το gaming, λόγω κοινού, αν παρατηρήσεις το αναφέρω, δεν νομίζω οτι ήμουν άστοχος. Απλά και πάλι το θεωρώ πανάκριβο σε σχέση με αυτό που δίνει συγκριτικά με τα άλλα χόμπι (μιας και το θεωρώ ίσο), γι αυτό και συμφωνώ με την λογική της υπηρεσίας ενοικίασης, για το ευρύ κοινό τουλάχιστον.

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Βεβαίως ο καθένας διαλέγει την υπηρεσία που τον βολεύει.
    Πάντως σε αυτό ότι το gaming είναι πολύ ακριβό χόμπι διαφωνώ φουλ.
    Ναι αν θες όλα τα παιχνίδια day one είναι ακριβό, όπως πολλά πράγματα στην ζωή.
    Εγώ προσωπικά διαλέγω πολύ επιλεκτικά τίτλους που θα παίξω day one και κάποιους τους αφήνω στην αναμονή για όταν πεσει η τιμή τους. Τα περισσότερα παιχνίδια τα έχω αγοράσει 15-25€. Το gaming πλέον είναι φθηνότερο από ποτέ! Δεκαετία 90 δεν έπεφταν με τίποτα οι τιμές. 25-30 χιλιάδες δραχμές όλα τα μεγάλα games για πάντα! Με το ζόρι κατάφερνα να αγοράσω 2-3 παιχνίδια το χρόνο. Και τώρα αγοράζω 2-3 το μήνα πολλές φορές.
    Η σύγκριση με το σινεμά δεν υφίσταται. Δίνεις 8-10€ για 2 ώρες που θα δεις σε μια αίθουσα μια ταινία. Ούτε την ταινία αγοράζεις ούτε τίποτα. Συγκρίνουμε μια υπηρεσία ουσιαστικά με ένα προϊόν που το αγοράζεις. Και όπως σωστά είπε ο Δημήτρης πόσοι θα παίξουν Uncharted και πόσοι θα δουν star Wars.
    Μηλα με πορτοκάλια

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μια χαρά υφίσταται η σύγκριση στα δικά μου μάτια, γιατί δεν συγκρίνω την ιδιοκτησία, μιας και δεν με ενδιαφέρει, αλλά το θέαμα που προσφέρει. Απλά τόσα χρόνια δεν υπήρχε η ενοικίαση στο gaming, τώρα υπάρχει. Είτε είναι 2 ώρες ταινία στον κινηματογράφο, είτε 50 ώρες στο final fantasy 7, αν είναι να μου αφήσει κάτι θα μου αφήσει, ανάλογα τα γούστα. Δεν νομίζω οτι αλλάζει αυτό με την ποσότητα του χρόνου. Αν ήταν έτσι, για μένα το Rubber soul πχ που το ακόυω από τα 10 μου μέχρι και σήμερα στα 38 πολύ συχνά, θα πρέπει να κόστιζε 10000 ευρώ, με την χρήση που μου έχει δώσει. Συγκρίνω την τιμή day one, όχι σε βάθος χρόνου. Σαν προιόν που δίνει κάτι ή απλά σε διασκεδάζει, αρκετά παρόμοιο σε αυτά που δίνει είτε λέγεται ταινία στον κινηματογράφο, είτε βιβλίο σε φυσική ή ψηφιακή μορφή. Καθόλου μήλα με πορτοκάλια.

  28. #299
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Εννοείται δεν παρεξηγώ, έτσι κι αλλιώς το post μου ήταν στην γενική συζήτηση, όχι προς εσένα, μιας και το έβαλα αυτές τις μέρες το ps now.
    Μα εξήγησα και ο ίδιος τον λόγο που είναι πιο ακριβό το gaming, λόγω κοινού, αν παρατηρήσεις το αναφέρω, δεν νομίζω οτι ήμουν άστοχος. Απλά και πάλι το θεωρώ πανάκριβο σε σχέση με αυτό που δίνει συγκριτικά με τα άλλα χόμπι (μιας και το θεωρώ ίσο), γι αυτό και συμφωνώ με την λογική της υπηρεσίας ενοικίασης, για το ευρύ κοινό τουλάχιστον.





    Μια χαρά υφίσταται η σύγκριση στα δικά μου μάτια, γιατί δεν συγκρίνω την ιδιοκτησία, μιας και δεν με ενδιαφέρει, αλλά το θέαμα που προσφέρει. Απλά τόσα χρόνια δεν υπήρχε η ενοικίαση στο gaming, τώρα υπάρχει. Είτε είναι 2 ώρες ταινία στον κινηματογράφο, είτε 50 ώρες στο final fantasy 7, αν είναι να μου αφήσει κάτι θα μου αφήσει, ανάλογα τα γούστα. Δεν νομίζω οτι αλλάζει αυτό με την ποσότητα του χρόνου. Αν ήταν έτσι, για μένα το Rubber soul πχ που το ακόυω από τα 10 μου μέχρι και σήμερα στα 38 πολύ συχνά, θα πρέπει να κόστιζε 10000 ευρώ, με την χρήση που μου έχει δώσει. Συγκρίνω την τιμή day one, όχι σε βάθος χρόνου. Σαν προιόν που δίνει κάτι ή απλά σε διασκεδάζει, αρκετά παρόμοιο σε αυτά που δίνει είτε λέγεται ταινία στον κινηματογράφο, είτε βιβλίο σε φυσική ή ψηφιακή μορφή. Καθόλου μήλα με πορτοκάλια.
    Στο gaming υπάρχει η ενοικίαση πολλά χρόνια. Από εποχές PS1 νοίκιαζα παιχνίδια.
    Δεν σε νοιάζει η ιδιοκτησία αλλά συγκρίνεις ένα προϊόν που το αγοράζεις και το έχεις στην κατοχή σου με μια υπηρεσία που σου προσφέρεται.
    Είναι δυο διαφορετικά πράγματα πως να το κάνουμε;
    Εφόσον δεν σε νοιάζει η ιδιοκτησία λογικά τα παιχνίδια που τα αγοράζεις μετά τα πουλάς η τα ανταλλάσσεις με σκοπό να μειώσεις το κόστος απόκτησης τους.


    Σίγουρα για εσένα μια υπηρεσία game pass/ps now είναι ιδανική. Δεν διαφωνώ με αυτό.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  29. #300
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Από την μια όντως είναι «φθηνό» συγκριτικά με τα πέτρινα χρόνια (βλ. Itochu/SNES, Neo Geo), από την άλλη, ναι, είναι πιο ακριβό σε σχέση με το Netflix.

    Δυστυχώς -και το έχω ξαναπεί- αν δεν δούμε μέχρι και τους γονείς/παππούδες μας να ασχολούνται με AAA games (όχι Candy Crush), δεν πρόκειται να μεγαλώσει το κοινό, άρα είναι δύσκολο να συντηρηθούν τέτοιες παραγωγές και ταυτόχρονα να υπάρξει πτώση τιμών (χωρίς πτώση ποιότητας)...

    Τώρα όσον αφορά την πειρατεία, όντως υπάρχει ομοιότητα με την ποσότητα, αλλά δεν υπάρχει ομοιότητα με την ιδιοκτησία. Εγώ αυτό το πράγμα που σου τραβάνε το χαλάκι κάτω από τα πόδια δεν το μπορώ, ούτε αντέχω την ψυχολογική πίεση του FOMO (βάλε νέφτι στον πωπό και τερμάτισε παιχνίδια ASAP).

    Και ναι, είναι αλήθεια ότι η ποσότητα κάνει τους ανθρώπους αναποφάσιστους (τα ίδια ισχύουν και για το Tinder στις γυναίκες, δεν κάνω πλάκα!). Λίγα και καλά και για να τα εκτιμάμε (ποσότητα και ποιότητα δεν πάνε μαζί, η σπανιότητα είναι που ανεβάζει την αξία του οτιδήποτε σε αυτό το σύμπαν) και για να μπορούμε να αποφασίζουμε/διαλέγουμε χωρίς decision fatigue. Και την Apple που την βρίζουν πολλοί ότι έχει dumbed down UI, ξέρει γιατί το κάνει. Και ο Ζούκι και η Μέρκελ που έχουν limited γκαρνταρόμπα επίσης ξέρουν γιατί το κάνουν.

    Μας έχουν πείσει -συλλογικά- ότι είναι καλό/επιθυμητό πράγμα το embarrassment of riches, αλλά τελικά είναι μια φενάκη ντεμέκ «ευτυχίας». Τώρα πως γίνεται αυτοί που κυβερνάνε τον κόσμο να κάνουν τα εντελώς αντίθετα από την μάζα, ο καθείς ας βγάλει τα συμπεράσματά του...
    Last edited by psx3; 31-10-2021 at 16:15.

  30. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mihalis13 (31-10-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •