Page 12 of 19 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 221 to 240 of 362

Thread: PlayStation Now

  1. #221
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ είδα από αμερικανικό αρκετά games με κατέβασμα αλλά ενώ είχα λεφτά θέλει κάρτα να βάλεις ή pay pal ξένο. Ξερει κάνεις κάνα τρόπο να ξεπεραστεί αυτό

  2. #222
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Εγώ είδα από αμερικανικό αρκετά games με κατέβασμα αλλά ενώ είχα λεφτά θέλει κάρτα να βάλεις ή pay pal ξένο. Ξερει κάνεις κάνα τρόπο να ξεπεραστεί αυτό
    Είχε maxplay κάρτες αμερικανικές έχω καιρό να αγοράσω.
    Edit
    Βλέπω έχει μερικούς περιορισμούς γιατί 720p



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 29-09-2020 at 13:53.

    xbox:Christoforo7s

  3. #223
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Να κανω μια ερώτηση, γιατί το Game pass στο Xbox το έχουν θεοποιήσει και το ps now όχι. Εγώ μπήκα λίγο εν τάχει να δω τα games και το ένα έχει 400 και το ps now 800. Όλα τα ps4 games είναι downloadable... Κάτι δεν έχω προσέξει;
    Γιατί γενικά ο κόσμος ότι ακούει από τους Youtubers το θεωρεί θέσφατο.
    Τώρα που θα μπει το Doom Eternal κάνουν λες και θα μπει το πιο ακριβό παιχνίδι ever. Το οποίο σε αλυσίδες αυτή τη στιγμή κάνει 29.90€. Αλλά είναι εκπληκτικό deal να δώσεις 15€ για ένα μήνα και να το νοικιάσεις.
    Τον Μάιο που μπήκε το RDR2 πάλι χαμός, μετά από 2-3 μήνες έφυγε. Εγώ το πήρα το Γενάρη 25€ σε δισκάκι και το έχω ακόμα στην κατοχή μου.
    Πραγματικά το έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα. Σαν κάτοχος Xbox το Game pass το θεωρώ υπερεκτιμημένο.
    Το πραγματικό πλεονέκτημα του game pass είναι πως βάζει τα first party games day one μέσα.

    Πάντως απο όλα τα media (sites,podcaste, youtube) ελληνικά και ξένα τους τελευταίους μήνες όλο ακούς για το εκπληκτικό game pass. Που κάποια στιγμή καταντάει ενοχλητικό...
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    psx3 (29-09-2020)

  5. #224
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μα εκεί η διαφορά με του ps δίνει Day one τα παιχνίδια.
    Day one συμφέρει μετά τα βρίσκεις κ μεταχειρισμένα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #225
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μα εκεί η διαφορά με του ps δίνει Day one τα παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το θέμα είναι πως προς το παρόν το Xbox δεν έχει exclusives
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    psx3 (29-09-2020)

  8. #226
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το θέμα είναι πως προς το παρόν το Xbox δεν έχει exclusives
    Χάχα χάχα χαχαχα εντάξει κάτι ψιλά έχει

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #227
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Χάχα χάχα χαχαχα εντάξει κάτι ψιλά έχει

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τον τελευταίο χρόνο αυτά που θυμάμαι Day One είναι τα:
    Gears 5, Grounded, Ori (αποκλειστικά) και
    Wasteland 3, Outer Worlds (βγήκαν και σε άλλες πλατφόρμες).
    Τώρα αν μου ξεφεύγει κάποια μεγάλη παραγωγή ας με διορθώσει κάποιος
    Spoiler!

  10. #228
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Εγώ είχα συνδρομή Ps Now και μάλιστα ετήσια αφού ο λογαριασμός μου από τότε που τον δημιούργησα στο ps3 είναι αμερικάνικος. Λεφτά πάντα βάζω από κάρτα Ps store (για αμερικάνικο store εννοείται) και ήταν πολύ καλή και βολική φάση που κάποτε δούλευε και σε κινητά και Ps vita (ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το αφαίρεσαν τουλάχιστον από το vita)

    Μάλιστα η Sony είχε εφαρμόσει και ένα σύστημα που έβαζε first party exclusives για λίγο καιρό όμως (αν θυμάμαι καλά για 3 μήνες) τα οποία άλλαζε.

    Μέσω Ps Now είχα παίξει God of war, Horizon, uncharted και πολλά ps3 παιχνίδια με τον μικρό.

    Στα θετικά είναι ότι όλα τα ps4 παιχνίδια τα κάνεις download αν θες και στα αρνητικά είναι πως αν δεν τα κάνεις (και στα παιχνίδια του ps3-2-1 που δεν μπορείς έτσι και αλλιώς) έχει ένα ευδιάκριτο input lag απαγορευτικό για online παιχνίδια αλλά όχι τόσο ενοχλητικό για offline


    Και εγώ ποτέ δεν κατάλαβα μέχρι τώρα γιατί τόσος ντόρος με το game pass και για το Ps now κουβέντα (ίσως πολλοί να αγνοούν και την ύπαρξη του) ενώ ουσιαστικά είναι τα ίδια πράγματα με τις διάφορες να είναι πως το Ps now έχει τρομακτικά μεγαλύτερη ποικιλία από παιχνίδια αλλά το game pass να έχει πιο πρόσφατα παιχνίδια.

    Πάντως αν αποφασίσει να ασχοληθεί πραγματικά με το Ps now η Sony μοιάζει έτοιμη και εύκολη απάντηση στο game pass

    Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

  11. The Following 5 Users Say Thank You to nickolas82 For This Useful Post:

    Christos33 (29-09-2020),mihalis13 (29-09-2020),psx3 (29-09-2020),Slay (29-09-2020),toninio (06-10-2020)

  12. #229
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Όπως έλεγα κ πριν, αξίζει μόνο ότι το gamepass τα δίνει δωρεάν από την πρώτη μέρα που κάνουν 60 ευρώ, οπότε κ μετά αν σου αρέσει το βρίσκεις μεταχειρισμένο για την συλλογή σου η παίζεις εκείνο το μήνα κ την βγάζεις με δέκα ευρώ κάτι που δεν συμφέρει για την Sony, γιατί με δέκα ευρώ θα είχα παίξει όλα τα παιχνίδια κ θα τα τελείωνα σε δέκα μέρες ούτε καν δεύτερο μήνα συνδρομή .
    Βέβαια το GoW καλύτερα μου εκατσε που το αγόρασα δισκάκι γιατί το πούλησα όσο το πήρα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #230
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ μπορώ να πάρω κάρτες από Αμερική και να βάλω, το θέμα είναι ότι ζητάει και μια κάρτα να υπάρχει μέσα ή όχι γιατί αν ζητάει τσάμπα τα λεφτά της psn card

  14. #231
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Εγώ μπορώ να πάρω κάρτες από Αμερική και να βάλω, το θέμα είναι ότι ζητάει και μια κάρτα να υπάρχει μέσα ή όχι γιατί αν ζητάει τσάμπα τα λεφτά της psn card
    Νομίζω ζητάει αν πάρεις τις 7 μέρες που είναι δωρεάν όχι αν πληρώσεις συνδρομή.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #232
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Εγώ μπορώ να πάρω κάρτες από Αμερική και να βάλω, το θέμα είναι ότι ζητάει και μια κάρτα να υπάρχει μέσα ή όχι γιατί αν ζητάει τσάμπα τα λεφτά της psn card
    Ναι μόνο για την δοκιμή ζητάει κάρτα. Εγώ που είχα πάρει την ετήσια δεν ζήτησε τίποτα. Απλά να έχεις λεφτά στον λογαριασμό σου

    Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to nickolas82 For This Useful Post:

    djpar (29-09-2020)

  17. #233
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ωραιό. Πάω σήμερα για πείραμα

  18. #234
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Δεν ειχα ιδέα ότι το PS now έχει τόσ χαμηλή τιμή αν το πληρώνεις με τον χρόνο και ότι μπορείς να κατεβάζεις και να παιζεις τα ps4 παιχνιδια τοπικα... από τίτλους βέβαια έχει πιο παλιά παιχνίδια ενώ το game pass έχει αρκετά νέα που θα ήθελα να παιξω.

    Παρόλα αυτά θα μου φαινονταν καλό deal και έτσι όπως είναι αν πχ το είχαμε και ελλάδα για 50-60/χρόνο

  19. #235
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πάντως το service expansion που λέτε (ειδικά για PS3 streaming) δεν μπορεί να γίνει τόσο εύκολα.

    Προς το παρόν χρησιμοποιούν custom PS3 motherboards, εξού και οι περιορισμοί (720p, zero enhancements κλπ.)

    Αν η Sony προσλάβει κόσμο να γράψουν/τεστάρουν PS3 emulator που να τρέχει στην PS5 APU, τότε θα είναι μακράν πιο εύκολη η επέκταση.

    Το έχω απορία που βρίσκουν spare parts/ανταλλακτικά (βλ. Cell, Rambus/XDR) εν έτει 2020 (χλωμό να παράγονται ακόμα)... αν χαλάσει μια proprietary motherboard, με τι την αντικαθιστούν;

    Χώρια ότι ο Cell σταμάτησε στα 45nm αν θυμάμαι καλά, δεν έχουν γίνει άλλα die shrinks, οπότε δεν είναι και πολύ power efficient συγκριτικά με τα 7nm του σήμερα. Μιλάμε για μεγάλους λογαριασμούς ρεύματος όλα αυτά τα server blades.

  20. #236
    Elite john's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    PATRA
    Posts
    679
    PSN ID
    tsandler777

    Default

    Αν και το αγορασα κατα λαθος ειναι λιγο μπερδεμα στο μενου του ps5.
    Πηγα να αγορασω στην black friday την plus συνδρομη και πηρα την now συνδρομη χαχα ε και μετα πηρα και την plus λολ πανε 80ε ετσι
    Να πω οτι εχω Αγγλικο προφιλ πολλα χρονια τωρα απο το 2007 οταν πρωτοπηρα το ps3 day one δεν με αφηνε να βαλω χωρα Ελλαδα και εμεινε απο τοτε ετσι, δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα ομως.
    Για 40 κατι ευρω που μου στοιχισε για ενα χρονο ειναι παρα πολυ τιμιο, μπηκε και το horizon που το ειχα παρατησει μια χαρα. Γενικοτερα συμφερει εχει αρκετα παιχνιδια που θελω να τα δοκιμασω αλλα ποτε δεν θα τα αγοραζα πχ doom wolfenstein rage2 wwe κλπ
    Να πω οτι εχω Vdsl 50αρα ΟΤΕ, με wifi γτ ειναι λιγο μακρια το ρουτερ απο το πσ5, πιανω στα speedtest σχεδον 50down/5up και ακομα και με αυτη την ταχυτητα δεν μπορω να κανω playable streaming παιχνιδια
    Παιχνιδια τυπου Limbo οριακα ειναι playable πολυ οριακα. Days gone κλπ μεχρι το μενου καλα ειναι ingame ειναι σαν να εχω υπολογιστη σαπιο και δεν παει μια πεθαινει.
    Φυσικα υπαρχει η επιλογη σε αρκετα παιχνιδια για download και ολα δουλευουν τελεια, εχω κατεβασει το horizon και τρεχει σε 4κ δεν εχει θεμα.
    Αλλα μου κανει εντυπωση τι ταχυτητες πρεπει να εχουμε για να παιζουμε με streaming? 1Gbps?



  21. #237
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by john View Post
    Να πω οτι εχω Vdsl 50αρα ΟΤΕ, με wifi γτ ειναι λιγο μακρια το ρουτερ απο το πσ5, πιανω στα speedtest σχεδον 50down/5up και ακομα και με αυτη την ταχυτητα δεν μπορω να κανω playable streaming παιχνιδια
    Παιχνιδια τυπου Limbo οριακα ειναι playable πολυ οριακα. Days gone κλπ μεχρι το μενου καλα ειναι ingame ειναι σαν να εχω υπολογιστη σαπιο και δεν παει μια πεθαινει.
    Φυσικα υπαρχει η επιλογη σε αρκετα παιχνιδια για download και ολα δουλευουν τελεια, εχω κατεβασει το horizon και τρεχει σε 4κ δεν εχει θεμα.
    Αλλα μου κανει εντυπωση τι ταχυτητες πρεπει να εχουμε για να παιζουμε με streaming? 1Gbps?
    Ψαξε να αγορασεις powerplugs ωστε να εχεις ενσυρματο internet στην κονσολα, κοστος κανα 50αρι τα απλα, γυρω στα 80€ κ ανω τα καλα.
    Μεταφερεις το internet μεσω των πριζων του ρευματος κ καθαρισες, καποια απο αυτα δινουν κ ενισχυτη wifi σηματος.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    john (04-12-2020)

  23. #238
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    ^^ Η γραμμή σου μια χαρά είναι. Το θέμα με το streaming είναι το πόσα άτομα ταυτόχρονα streamαρουν το ίδιο παιχνίδι στον σέρβερ. Όσα περισσότερα άτομα τόσο χειρότερη ποιότητα εικόνας και input lag(λόγω απομακρυσμένου σέρβερ).

    Είναι και η επίσημη γραμμή της Sony σχετικά με τα streaming issues της υπηρεσίας.


  24. #239
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by john View Post
    Αν και το αγορασα κατα λαθος ειναι λιγο μπερδεμα στο μενου του ps5.
    Πηγα να αγορασω στην black friday την plus συνδρομη και πηρα την now συνδρομη χαχα ε και μετα πηρα και την plus λολ πανε 80ε ετσι
    Να πω οτι εχω Αγγλικο προφιλ πολλα χρονια τωρα απο το 2007 οταν πρωτοπηρα το ps3 day one δεν με αφηνε να βαλω χωρα Ελλαδα και εμεινε απο τοτε ετσι, δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα ομως.
    Για 40 κατι ευρω που μου στοιχισε για ενα χρονο ειναι παρα πολυ τιμιο, μπηκε και το horizon που το ειχα παρατησει μια χαρα. Γενικοτερα συμφερει εχει αρκετα παιχνιδια που θελω να τα δοκιμασω αλλα ποτε δεν θα τα αγοραζα πχ doom wolfenstein rage2 wwe κλπ
    Να πω οτι εχω Vdsl 50αρα ΟΤΕ, με wifi γτ ειναι λιγο μακρια το ρουτερ απο το πσ5, πιανω στα speedtest σχεδον 50down/5up και ακομα και με αυτη την ταχυτητα δεν μπορω να κανω playable streaming παιχνιδια
    Παιχνιδια τυπου Limbo οριακα ειναι playable πολυ οριακα. Days gone κλπ μεχρι το μενου καλα ειναι ingame ειναι σαν να εχω υπολογιστη σαπιο και δεν παει μια πεθαινει.
    Φυσικα υπαρχει η επιλογη σε αρκετα παιχνιδια για download και ολα δουλευουν τελεια, εχω κατεβασει το horizon και τρεχει σε 4κ δεν εχει θεμα.
    Αλλα μου κανει εντυπωση τι ταχυτητες πρεπει να εχουμε για να παιζουμε με streaming? 1Gbps?
    Δεν είναι θέμα ταχύτητας, αλλά θέμα latency/εγγύτητας των servers.

    Σίγουρα μπορείς να βελτιώσεις την τοπική σύνδεση του (W)LAN, αλλά ο server δεν θα έρθει πιο κοντά σε εσένα (εκτός αν φέρουν υποδομές στην Ελλάδα).

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    ^^ Η γραμμή σου μια χαρά είναι. Το θέμα με το streaming είναι το πόσα άτομα ταυτόχρονα streamαρουν το ίδιο παιχνίδι στον σέρβερ. Όσα περισσότερα άτομα τόσο χειρότερη ποιότητα εικόνας και input lag(λόγω απομακρυσμένου σέρβερ).

    Είναι και η επίσημη γραμμή της Sony σχετικά με τα streaming issues της υπηρεσίας.
    Αυτό που το έχουν πει; Πρώτη φορά το ακούω.

    Κάθε server έχει ένα συγκεκριμένο capacity. Αν το capacity είναι π.χ. 20 χρήστες, τότε δεν έχει σημασία αν θα streamάρει 1 ή 20, η ποιότητα θα είναι ίδια.

    Αν ο server είναι μακριά (π.χ. Αμερική/Αγγλία), τότε και εντελώς άδειος να είναι, πάλι θα έχεις θέμα με latency/input lag.

  25. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Kapa (04-12-2020)

  26. #240
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post


    Αυτό που το έχουν πει; Πρώτη φορά το ακούω.
    Το είχα διαβάσει με λάθος τρόπο. Sorry.


  27. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    psx3 (04-12-2020)

Page 12 of 19 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •