Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 362

Thread: PlayStation Now

  1. #141
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι τόσο lag στο frame rate, αλλά "input response lag" στον χειρισμό του joypad. Με πιο απλά λόγια για να γινόμαστε κατανοητοί και σε παιδιά που δεν γνωρίζουν περί δικτύων, όσο πιο χαμηλό / μικρό το ping, ο χειρισμός θα έχει την αίσθηση ότι παίζεις παιχνίδι κανονικό = με δισκάκι στην κονσόλα σου, ενώ αντίθετα όσο υψηλότερο / μεγάλο το ping θα έχεις την αίσθηση καθυστέρησης σε όποια κίνηση + πάτημα κουμπιού κάνεις στο joypad. Δεν μιλώ για μικρο-δευτερόλεπτα, αλλά θα αισθάνεσαι κανονικά την "καθυστέρηση", ιδιαίτερα σε παιχνίδια action.

    Και μην το συγκρίνουμε με τα παιχνίδια online, πχ. Call of Duty, γιατί σε αυτά αποστέλλονται μόνο οι κινήσεις (και κάποια άλλα data) μέσω δικτύου, ενώ στο PlayStation Now μονίμως κατεβαίνει ΟΛΟ το παιχνίδι (μουσική, γραφικά, ήχος, τα πάντα), ενώ ο παίκτης "ανεβάζει" τις κινήσεις από το joypad του. Όσο πιο "ακαριαία" τις ανεβάζει η γραμμή του, τόσο πιο "νορμάλ" θα είναι ο χειρισμός. Κομματάκι δύσκολο το βλέπω με τα ping που έχουμε από Ελλάδα σε συνδέσεις με την Αγγλία (γιατί εκεί πιστεύω θα στηθεί ο σέρβερ).

    Χώρια κιόλας, που θα πρέπει να γίνει διαθέσιμη η υπηρεσία στην χώρα μας. Κάτι που επίσης το βλέπω κομματάκι δύσκολο, χωρίς να θέλω να φανώ απαισιόδοξος.

  2. #142
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν ξέρω Λευτέρη αν έχεις δοκιμάσει να παίξεις με share play από φίλο που έχει γραμμή VDSL,
    εγώ που δοκίμασα, ναι, υπάρχει ένα μικρό lag σε ότι κάνεις στο χειριστήριο αλλά όχι σε σημείο που να είναι unplayable.

  3. #143
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχει ξεκινήσει και στην Ευρώπη beta του PS Now , συγκεκριμένα μόνο για UK και σήμερα που προσπάθησα έφαγα άκυρο όπως και στο US Beta . Μου βγάζει μήνυμα πως είμαι μακριά από τους servers και δεν περνάω το test connection.
    Δεν ξέρω που έχουν τους servers για το UK PS Now , λογικά κάπου εντός UK που συνήθως έχουμε 80-100 ping αλλά αν δεν μπορούμε να παίξουμε και με αυτά τα Ping από Ελλάδα δεν μας βλέπω εμάς στην Ελλάδα να έχουμε πρόσβαση στο PS Now.
    Θα ξαναπροσπαθήσω πιο αργά το βράδυ αλλα δεν νομίζω πως θα καταφέρω τίποτα .

  4. #144
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Mιχάλη δεν βλέπω κάποια επιλογή στο store με αγγλικό account, υπάρχει κάπου sign up?

  5. #145
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    δεν ξερω εαν ταιριαζει αυτο που θα πω με το θεμα αλλα κατι τετοιο θα εχουν τα νεα μοντελα της samsung - sony (SHU)
    δηλαδη θα βαζεις το account σου θα εχεις το remote απο το ps3 και θα παιζεις παιχνιδια χωρις κονσολα

  6. #146
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οδυσσέα αν ήσουν στο US beta , τότε απλώς τρέχεις το PS Now Beta με το UK account , έχει 16 παιχνίδια μέσα .
    Μην τρέξεις το κανονικό PS Now δεν κάνει τίποτα. Είπα και στον Γιώργο να δοκιμάσει και αυτός ( Kapa ) μήπως εγώ που είμαι Ρόδο έχω μεγάλο ping και δεν δουλεύει. Δοκίμασε και εσύ από θεσσαλονικη μήπως πιάσει .
    Αν δεν είχες US πες μου να σου στείλω τα στοιχεία του UK account μου να δοκιμάσεις.

  7. The Following User Says Thank You to memix For This Useful Post:

    odytsak (07-03-2015)

  8. #147
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Το δοκιμασα και περναει κανονικα το τεστ αλλα μετα ζηταει στοιχεια καρτας κτλ για να αρχισει το trial. Οποτε το διεγραψα ομορφα και ωραια.

  9. #148
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Γιώργο μάλλον κάτι λάθος έκανες γιατί τελικά κατάφερα να παίξω κανονικά , μάλλον δεν ετρεξες το beta .
    Άλλαξα τις ρυθμίσεις του ps4 σε type1 nat και δούλεψε , μάλλον επειδή είμαι Ροδο δεν έχω καλό ping με το server αλλά μετά την αλλαγή του nat όλα μια χαρά.
    Δοκίμασα λίγο το infamous 2 και το beyond 2 souls , από μεριά εικόνας και ήχου ήταν άψογα , σε responce του controller σαν να είχα μια μικροκαθυστέρηση . Θα ασχοληθώ παραπάνω το βράδυ και θα πω εντυπώσεις .



    Last edited by memix; 08-03-2015 at 10:48.

  10. The Following 5 Users Say Thank You to memix For This Useful Post:

    Christos33 (08-03-2015),Nikoladim (08-03-2015),odytsak (08-03-2015),Viper (08-03-2015)

  11. #149
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #150
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Sony buys what's left of OnLive, service shuts down April 30th

    Sony Computer Entertainment is buying the remaining patents and assets belonging to OnLive, the cloud-computing service that some might say was ahead of its time. OnLive as a service will shut down on April 30th and the company won't collect any more subscription fees. On April 30th, all OnLive player data will be deleted, though any Steam games purchased through the service will continue to reside on Steam.

    "It is with great sadness that we must bring the OnLive Game Service to a close," OnLive writes. "Sony is acquiring important parts of OnLive, and their plans don't include a continuation of the game service in its current form."
    ΥΓ: Το βαζω εδω μιας και λογικα ολη η τεχνογνωσια θα μεταφερθει στο PlayStation Now.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    odytsak (03-04-2015),panos74gr (03-04-2015)

  14. #151
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  15. #152
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ubisoft Adds 17 Titles To PlayStation Now

    These include full retail releases and digital-only games. Here’s the full list of newly-added PlayStation 3 games:

    • Assassin’s Creed
    • Assassin’s Creed II
    • Assassin’s Creed Brotherhood
    • Assassin’s Creed Revelations
    • Assassin’s Creed III
    • Call of Juarez: Bound in Blood
    • Call of Juarez: Gunslinger
    • Call of Juarez: The Cartel
    • Far Cry 3
    • From Dust
    • I Am Alive
    • Prince of Persia: The Two Thrones
    • Prince of Persia: The Forgotten Sands
    • Prince of Persia (2008)
    • Rainbow Six Vegas
    • Rainbow Six Vegas 2
    • Splinter Cell Blacklist

  16. #153
    Cool Member Arikoc's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Καβάλα
    Posts
    168
    PSN ID
    Arikos88
    Name
    Άρης

    Default

    Θα πέσει πολύ κάψιμο από εμάς που δεν είχαμε ps3 και γενικά κονσόλα πριν το ps4... Θα προτιμούσα βέβαια να βγάλουν remaster ολόκληρες σειρές, σε στυλ masterchief collection, αλλά λογικά δεν υπάρχει αρκετή ζήτηση, οπότε θα αρκεστούμε στο now. ΑΝ και ΟΤΑΝ!!!!

  17. #154
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #155
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αναμενομενο πιστευω, δεν ξερω βεβαια εαν θα πιασει. Γενικα εχω την εντυπωση οτι δεν εχει πιασει ακομα καποια σταθεση βαση χρηστων.

  19. #156
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default Playstation Now

    Μικρή στροφή προς τα PC και η Sony


    Όπως όλα δείχνουν το Playstation Now ανακοινώνεται επίσημα για το PC, έπειτα απο μια σειρά leaks που έγιναν απο την αρχή της εβδομάδας. Η αποκάλυψη έγινε καταλάθος μέσω του PS Blog, με το label φωτογραφίας να γράφει "PS Now on PC Announce Post".

    Click image for larger version. 

Name:	PS-Now-Lead.jpg 
Views:	87 
Size:	194.5 KB 
ID:	9267



    Το Playstation Now έρχεται στα PC


    Πλέον η ανακοίνωση έχει γίνει επίσημη, με την Sony να ανακοινώνει την υπηρεσία για τα PC μαζί με έναν Dualshock 4 Wireless Adaptor. Ο αντάπτορας θα βρίσκεται στην τιμή των 24,99€ για να μπορείτε να συνδέσετε τα Dualshock χειριστήρια σας στο PC, παίζοντας με ευκολότερο τρόπο τα αγαπημένα σας franchise.

    Click image for larger version. 

Name:	29055258292_cdc0954b4e_z.jpg 
Views:	87 
Size:	92.8 KB 
ID:	9269

    Click image for larger version. 

Name:	TXmgZAV.jpg 
Views:	86 
Size:	247.7 KB 
ID:	9268

    Η ελάχιστη ταχύτητα Internet που απαιτείται για την χρήση του PS Now είναι 5 Mbps, με την Sony να προτείνει την ενσύρματη σύνδεση για καλύτερη εμπειρία. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε περισσότερα για την ημερομηνία κυκλοφορίας, με την εταιρία να υπόσχεται περισσότερες πληροφορίες για την υπηρεσία.



    ................


  20. #157
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το usb stick που βγήκε για να παίζει το χειριστήριο στο pc γιαυτό το σκοπό βγήκε για το playstation Now.
    Καλά όταν θα έρθει Ελλάδα πιστεύω να έχουμε φτιάξει της γραμμές μας για με απλη 24 και 1 up load το βλέπω δύσκολο να παίζει.
    Το playstation Now λειτουργεί απο 24 Αυγούστου σε μερικές χωρες με 300 παιχνίδια του ps3

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 28-08-2016 at 23:55.

    xbox:Christoforo7s

  21. #158
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    ουσιαστικά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θα είναι ένα module τύπου steam στο οποιο θα νοικιάζεις η αγοράζεις ps games (psx, ps2 , ps3 ,ps4)



    ................


  22. #159
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Νομίζω δεν κατεβαζεις μονο streaming,κανείς ενοικίαση το παιχνίδι που θες (δεν ξέρω αν υπάρχει επιλογή αγορας) και παίζεις.
    Για μένα αυτό είναι το μέλλον όταν θα είναι ποιο γρήγορες η γραμμές έτσι θα παίζεις παιχνίδι με μια αγορα και μια σύνδεση σε server της εταιρείας.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #160
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    PlayStation Now becomes exclusive to PS4 and PC

    Leaves TVs, PS3, PS Vita, PS TV, and Blu-ray players behind.
    Sony keeps adding new games to their PlayStation Now streaming service, but many still feel that it doesn't work as well as it should. The company has now taken what some of you might consider drastic steps to do something about it.
    They've just announced that the service will, from August 15, no longer be available on a PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation TV, Sony Bravia TVs (more information at the bottom), Sony Blu-ray players, and Samsung TVs. That only leaves PC and PlayStation 4. To quote their reasoning for this decision:
    "After thoughtful consideration, we decided to shift our focus and resources to PS4 and Windows PC to further develop and improve the user experience on these two devices. This move puts us in the best position to grow the service even further."
    It'll be interesting to see what kind of improvements they're going to make, as we're certain some of you will be affected by this decision.
    How do you feel about this move?




    It's important to note that the service will be discontinued on the following Bravia TVs as early as May 15: KD-100ZD9, KD-55XD8005, KD-49XD8005, KD-43XD8005, KD-55XD700x, KD-75ZD9, KD-49XD8099, KD-43XD8099, KD-49XD8305, KD-49XD700x, KD-65ZD9, KD-49XD8088, KD-43XD8088, KD-43XD8305, KD-50SD8005, KD-49XD8077, KD-43XD8077, KD-65XD750x.
    source: Gamereactor

Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •