Page 17 of 19 FirstFirst ... 713141516171819 LastLast
Results 321 to 340 of 362

Thread: PlayStation Now

  1. #321
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Η αγορα καθοριζεται απο τον απλο βασικο κανονα προσφορας και ζητησης. Το σινεφιλ κοινο που θελει να δει ενα Star Wars ειναι εκατονταδες εκατομυρρια μην πω κανα δυσεκατομμυριο παγκοσμιως. Το gaming κοινο που θελει να παιζει Uncharted και Last of Us ειναι μερικα εκαττομυρια. Για να παω να δω σινεμα δεν χρειαζομαι κανενως ειδους εξοπλισμο, ουτε κονσολες ουτε τηλεορασεις ουτε ηχοσυστηματα. Διαφωνω εντελως οτι η τιμη των βιντεοπαιχνιδιων πρεπει να εξισωθει με βαση το ποσο πληρωνω μια ταινια στο σινεμα (χωρις να εννοω φυσικα οτι αυτη τη στιγμη οι τιμες ειναι απαραιτητα οι σωστες), ή το τι μου αφησε περισσοτερο ή λιγοτερο απο μια ταινια του σινεμα. Αλλα και για να απαντησω και σε αυτο το τελευταιο, εννοειται οτι ενα Last of Us 2 βιντεοπαιχνιδι μου αφηνει ΑΠΕΙΡΩΣ περισσοτερη ευχαριστηση και απολαυση απο το να ηταν μια ταινια)... δηλαδη στα ματια μου δεν συγκρινεται καν η ποιοτητα της εμπειριας ενος τετοιου βιντεοπαιχνιδιου. Αν ηταν το ιδιο και το αυτο, τοτε δεν θα επαιζα καν βιντεοπαιχνιδια, την αλληλεπιδραση γουσταρουμε, που προσφερει μοναδικες εμπειριες που κανενα αλλο μεσο δεν μπορει.

    Δεν διαφωνώ για το last of us οτι είναι στο σωστό μέσο. Όπως δεν θα διαφωνούσες πιστεύω για το Lord of the rings οτι είναι αξέχαστη εμπειρία την πρώτη φορά που διάβασες τα βιβλία, αν τα έχεις διαβάσει. Φυσικά και αξέχαστη η εμπειρία την πρώτη φορά που είδα την μεταφορά στο σινεμά, αλλά αυτή η αίσθηση του βιβλίου.. Στα αντίστοιχα παιχνίδια βέβαια, όσα και να βγάλανε σε ότι κονσόλα και ότι χειρισμό, ήταν αδιάφορα.
    Όπως επίσης δεν θα μπορούσες να βιώσεις καλύτερα το in the mood for love αν το μεταφέρανε σε video game όση αλληλεπίδραση και να είχες. Αυτό το δίωρο στο σινεμά είναι αρκετό και όσο πρέπει για να το θυμάσαι μια ζωή. Δεν θα μου έκανε κάτι παραπάνω δηλαδή το game, ούτε θα το έκανε καλύτερο προιον.

  2. #322
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Δεν διαφωνώ για το last of us οτι είναι στο σωστό μέσο. Όπως δεν θα διαφωνούσες πιστεύω για το Lord of the rings οτι είναι αξέχαστη εμπειρία την πρώτη φορά που διάβασες τα βιβλία, αν τα έχεις διαβάσει. Φυσικά και αξέχαστη η εμπειρία την πρώτη φορά που είδα την μεταφορά στο σινεμά, αλλά αυτή η αίσθηση του βιβλίου.. Στα αντίστοιχα παιχνίδια βέβαια, όσα και να βγάλανε σε ότι κονσόλα και ότι χειρισμό, ήταν αδιάφορα.
    Όπως επίσης δεν θα μπορούσες να βιώσεις καλύτερα το in the mood for love αν το μεταφέρανε σε video game όση αλληλεπίδραση και να είχες. Αυτό το δίωρο στο σινεμά είναι αρκετό και όσο πρέπει για να το θυμάσαι μια ζωή. Δεν θα μου έκανε κάτι παραπάνω δηλαδή το game, ούτε θα το έκανε καλύτερο προιον.
    Δεκτο το οτι δινεις μεγαλη εμφαση στο τι θα σου αφησει ενα βιντεοπαιχνιδι. Θα μου επιτρεψεις ομως να πω οτι το μεσον δεν βασιζεται σε αυτο. Η συντριπτικη πλειοψηφια του κοινου του, δεν παιζει παιχνιδια που θελουν να τους αφησει κατι παραπανω απο διασκεδαση. Κι εγω μαζι σου ειμαι. Δινω πολυ μεγαλη εμφαση στην ιστορια και θελω μια σοβαροτητα, μια ποιοτητα και κατι να μου αφησει. Οχι ομως παντα. Δηλαδη το Far ry 6 δεν το αγορασα γιατι περιμενα ενα αριστουργημα, κατι που θα με κανει να το θυμαμαι μια ζωη. Το πηρα γιατι ηθελα να διασκεδασω με το gameplay του. Η μεγαλυτερη μεριδα του videogame κοινου αυτο θελει. Γι αυτο αλλωστε και τα πιο πετυχημενα παιχνιδια καταληγουν να ειναι free to play ή με συνδρομες και να χεζονται στο ταληρο, γιατι πολυ απλα πουλανε τοσο πολυ και ειναι τοσο εθιστικα που ο developer βγαινει κερδισμενος απο το να τα δινει ακομα και τσαμπα.

    Ενα ποιοτικο Last of Us ομως δεν το επιζητουν πολλοι gamers, σε συγκριση με τα παραπανω παιχνιδια δηλαδη.

    Γενικα τα βιντεοπαιχνιδια δεν ειναι το μεσο εκεινο που αποσκοπει σε αυτο που αποσκοπει ενα βιβλιο ή μια ταινια. Το κανουν και αυτο, αλλα ο κοσμος ερχεται για την αλληλεπιδραση. Αλλιως θα τα βλεπαμε στο youtube τα παιχνιδια (καποιοι το κανουν και αυτο).

    Ενιγουεη οπως ειπες και πιο πριν το τραβηξαμε πολυ, αλλα οκ δεν πειραζει κιολας, δεν ειναι οτι καναμε καμμια αδιαφορη κουβεντα ή τελειως ασχετη με το θρεντ.

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mania (01-11-2021),mihalis13 (01-11-2021),panos74gr (01-11-2021),toninio (14-01-2022)

  4. #323
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεκτο το οτι δινεις μεγαλη εμφαση στο τι θα σου αφησει ενα βιντεοπαιχνιδι. Θα μου επιτρεψεις ομως να πω οτι το μεσον δεν βασιζεται σε αυτο. Η συντριπτικη πλειοψηφια του κοινου του, δεν παιζει παιχνιδια που θελουν να τους αφησει κατι παραπανω απο διασκεδαση. Κι εγω μαζι σου ειμαι. Δινω πολυ μεγαλη εμφαση στην ιστορια και θελω μια σοβαροτητα, μια ποιοτητα και κατι να μου αφησει. Οχι ομως παντα. Δηλαδη το Far ry 6 δεν το αγορασα γιατι περιμενα ενα αριστουργημα, κατι που θα με κανει να το θυμαμαι μια ζωη. Το πηρα γιατι ηθελα να διασκεδασω με το gameplay του. Η μεγαλυτερη μεριδα του videogame κοινου αυτο θελει. Γι αυτο αλλωστε και τα πιο πετυχημενα παιχνιδια καταληγουν να ειναι free to play ή με συνδρομες και να χεζονται στο ταληρο, γιατι πολυ απλα πουλανε τοσο πολυ και ειναι τοσο εθιστικα που ο developer βγαινει κερδισμενος απο το να τα δινει ακομα και τσαμπα.



    Ενα ποιοτικο Last of Us ομως δεν το επιζητουν πολλοι gamers, σε συγκριση με τα παραπανω παιχνιδια δηλαδη.

    Γενικα τα βιντεοπαιχνιδια δεν ειναι το μεσο εκεινο που αποσκοπει σε αυτο που αποσκοπει ενα βιβλιο ή μια ταινια. Το κανουν και αυτο, αλλα ο κοσμος ερχεται για την αλληλεπιδραση. Αλλιως θα τα βλεπαμε στο youtube τα παιχνιδια (καποιοι το κανουν και αυτο).

    Ενιγουεη οπως ειπες και πιο πριν το τραβηξαμε πολυ, αλλα οκ δεν πειραζει κιολας, δεν ειναι οτι καναμε καμμια αδιαφορη κουβεντα ή τελειως ασχετη με το θρεντ.
    Σ αυτό συμφωνούμε απόλυτα και ναι, το βλέπω ίσα με τα άλλα μέσα, αλλά εννοείται οτι παίζω πολλά που είναι fun to play, από platform, αθλητικά για την ευχαρίστηση. Και εννοείται ευχαριστιέμαι τα far cry γι αυτό που είναι, τουλαχιστον μέχρι το 5 που έχω παίξει. Τι άλλο να ζητήσεις?
    Οκ, δεν είναι πολύ άσχετα του θέματος, αλλά το τραβήξαμε αλλού το thread
    Last edited by mania; 01-11-2021 at 13:10.

  5. #324
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Gokussjin (01-11-2021),nikosgnr (02-11-2021),toninio (14-01-2022)

  7. #325
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ντάξει.. Το Definitive το 'χα καιρό στα υπόψιν να το πάρω, συνεπώς τα έβγαλε ήδη τα λεφτά του.

  8. #326
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλει τα λεφτά του, ειδικά στα 30-40 ευρώ που παίζει στις προσφορές η ετήσια συνδρομή.
    Εγώ τα έβγαλα κυρίως με το Long Dark που κάηκα εβδομάδες καθώς και με τα Red Dead Redemption 2 και Turing Test,
    εσύ με το Mafia, κάποιος άλλος με το Last Of Us 2 και ούτω καθ' εξής.

  9. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    nikosgnr (08-11-2021)

  10. #327
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Καλημέρα σε όλους.Επειδη καινούργιος στο ps now μια απορία:Στο now λέει πόσες ημέρες θα είναι το παιχνίδι εκεί ενώ στις πληροφορίες του παιχνιδιού λέει πιο λίγες...τι ισχύει?Για το mafia λέω που λέει 115 μερες θα είναι και στο παιχνίδι λέει χρόνος που απομένει 13

  11. #328

    Default

    Lol τι ΞΕΦΤΙΛΕΣ θεέ μου στο UK.

    Βάλανε εκτύπωση σε ετήσιο ps+& μηνιαίο psnow, και ετήσιο psnow αφήσανε ίδια τιμη (49£). Τραγικοί.

    Το σκέφτομαι να ανανεώσω. Ξέρει κανένας αν το shopto.net (επιτρέπεται να το γράψω???) είναι της προκοπής;

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    Last edited by shadowfax7; 22-11-2021 at 13:58.

  12. #329
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εκτύπωση;

    Έγχρωμη; Μονόχρωμη; Θερμική; Λέϊζερ; Κρουστική;


  13. #330

    Default

    Αχαχαχχαχχαχαχαχα.

    Σόρρυ... έκπτωση προφανώς.

    Θα πάω απτό shopto έχει αγοράσει το ρεντιτ (που κράζει γνωστά αλλά μαγαζιά με "καλές τιμές") τα τελευταία χρόνια οπότε θα το εμπιστευτώ.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  14. #331
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Το Shopto.net ειναι legit ναι, απο τα γνωστα στο UK οποτε προχωρα αφοβα.
    Kαλες αγορες.

    Υ.Γ. : Sorry για το Offtopic.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  15. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    shadowfax7 (22-11-2021)

  16. #332
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Sony is pulling PS Now retail cards from U.K. retailers

    Και εχουν φουντωσει παλι οι φημες για ενωση με το plus

  17. #333
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #334
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τι έγινε, θα αναβαθμίσουμε κι εμείς σε PS Now με κόστος ζαμπονοτυρόπιτας;

  19. #335

    Default

    έχουν πει τιποτα για το αν το spartacus θα εχει καποια αντιστοιχη εκδοση του gp ultimate που θα ισχυει ταυτοχρονα στα pc και στις κονσολες?
    το psnow ηδη κυκλοφορει στα pc οποτε δεν υπαρχει λογος να μη γινει το ιδιο. Με 50εκ subscribers στο game pass, το ολο rebranding δεν θα ειχε κανενα νοημα επιχειρηματικα, αν δεν ειχε σαν στοχο την pc market.

    η εκτιμηση μου ειναι οτι απο τη στιγμη που ολοκηρωθηκε το πρωτο κυμα των pc ports, θα αφησουν κανα μηνα να πουλησει το god of war στα pc και μετα θα ξεφουρνησουν την ενοποιημενη υπηρεσια στο φλεβαρη κοντα με την κυκλοφορια της ταινιας uncharted, που πιστευω οτι θα βγει μαζι με το pc port.

    Περιμενω και το port του bloodborne που το περιμενε πολυ καιρο τωρα η master race, με τα 60 fps και δε συμμαζευεται.

    το last of us θα το κρατησουν για αργοτερα, μαζι με το release της σειρας κοντα στην επομενη black friday.

    Πιστευω πως υπαρχει πολυς κοσμος που χρησιμοποιει το συνδυασμο pc+sony και θα βολευτει απο την υπηρεσια. Για αυτο το λογο δε νομιζω οτι θα δουμε τα παιχνιδια της sony day one στην υπηρεσια της.
    Δε θα ρισκαρε η σονι να τους χασει απο πελατες στην κονσολα.

    δεν προκειται η σονι να ανταγωνιστει το gp, για legacy gaming μιλαμε, τα νεα παιχνιδια θα μπαινουν στην υπηρεσια οταν χανουν την αξια τους.
    Last edited by tomic20; 13-01-2022 at 08:25.

  20. #336
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το θεμα ειναι τι θα γινει και με τις χωρες που τις εχει τοσα χρονια γραμμένες η sony, οπως η δικη μας, στο θέμα του psnow. Θα ειναι για ολες αμα τα ενώσουν ή παλι διακρίσεις ;

  21. #337
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    Πιστευω πως υπαρχει πολυς κοσμος που χρησιμοποιει το συνδυασμο pc+sony και θα βολευτει απο την υπηρεσια. Για αυτο το λογο δε νομιζω οτι θα δουμε τα παιχνιδια της sony day one στην υπηρεσια της.
    Δε θα ρισκαρε η σονι να τους χασει απο πελατες στην κονσολα.
    Προς το παρόν δεν ρισκάρει ιδιαίτερα, εκ του ασφαλούς το πάει, αφού οι PC GPUs είναι απλησίαστες.

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    δεν προκειται η σονι να ανταγωνιστει το gp, για legacy gaming μιλαμε, τα νεα παιχνιδια θα μπαινουν στην υπηρεσια οταν χανουν την αξια τους.
    Σε βάθος χρόνου μάλλον θα σαλαμοποιηθεί...

  22. #338
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://www.countdownplusevents.com/...playstationnow

    Τα παιχνίδια που φεύγουν μέσα στον επόμενο μήνα. Πρέπει να έχουν καλύτερη ενημέρωση για το τι φεύγει και πότε. Έχασα στο Streets of Rage γι αυτό το λόγο και ίσως χάσω και το Undertale επειδή δεν το ανακοίνωσαν κάπου.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Snk (31-01-2022)

  24. #339

    Default

    λεωνιδα με τι γραμμη εισαι και πως παει το streaming?

  25. #340
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    λεωνιδα με τι γραμμη εισαι και πως παει το streaming?
    Έχω 50αρα Nova.

    Δεν το χρησιμοποιω ρε συ streaming για κανένα λόγο. Δεν νμζ ότι έχει νόημα για εμάς, είναι μακριά ο server για την ώρα.

    Το χρησιμοποιώ όπως το Plus, κατεβάζω τα παιχνίδια του 4 και παίζω locally. Stream το φοβάμαι μη μου κοπεί ξαφνικά και χάσω το game. Μία φορά το είχα κάνει και δεν πήγε καλά.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    tomic20 (01-02-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •