Page 10 of 19 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 181 to 200 of 362

Thread: PlayStation Now

  1. #181
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έχει έρθει το PS Now στην Ελλάδα; Ρωτάω απλά γιατί έχει στο PS Store της κονσόλας κάτι προσφορές υπό τον τίτλο PlayStation Retro και εκεί μέσα αναφέρει τίτλους για PS4, PSN, Full game και έχει και τίτλους Now!!! Τώρα που κοιτούσα από τον υπολογιστή δεν τους βλέπω αυτούς τους τίτλους ή έστω δεν βλέπω κανέναν με το χαρακτηριστικό Now. Όχι ότι με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, απλά είμαι περίεργος, δεν θυμάμαι να έγινε κάποια ενημέρωση σχετικά ή απλά είναι ένας "ξεχασμένος υπότιτλος" και τίποτε παραπάνω.

  2. #182
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Έχει έρθει το PS Now στην Ελλάδα; Ρωτάω απλά γιατί έχει στο PS Store της κονσόλας κάτι προσφορές υπό τον τίτλο PlayStation Retro και εκεί μέσα αναφέρει τίτλους για PS4, PSN, Full game και έχει και τίτλους Now!!! Τώρα που κοιτούσα από τον υπολογιστή δεν τους βλέπω αυτούς τους τίτλους ή έστω δεν βλέπω κανέναν με το χαρακτηριστικό Now. Όχι ότι με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, απλά είμαι περίεργος, δεν θυμάμαι να έγινε κάποια ενημέρωση σχετικά ή απλά είναι ένας "ξεχασμένος υπότιτλος" και τίποτε παραπάνω.
    Όχι. Μέχρι Ιταλία είναι το πιο κοντινό γεωγραφικά.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #183

  4. #184
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  5. #185
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Πριν μια εβδομαδα μπηκα στον κοσμο του ps4 εστω και αργα.Εχω ενα προφιλ βασισμενο σε email που ειχα φτιαξει στο ps3.To θεμα ειναι δεν ξερω σε ποιο store μπαινω μιας και λετε εδω δεν υπαρχει το psnow ενω εμενα το εμφανιζει κανονικα(εχει μαλιστα και το god of war μαζι με το gta5 για κατεβασμα).Αν παω να παρω το 7 trial μου ζηταει payment method.Υπαρχει τροπος να παρω to trial μονο?

  6. #186
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To psnow ειναι streaming υπηρεσια που δεν εχει ολα τα ps4 games. Μαλλον εννοεις το ps store ή το PS plus. Δεν βλεπω να εχει νοημα να παιξεις streaming το GOW πχ αφου θα το εχεις native σε καλυτερη αποδοση στο PS4.

    Γιατι δεν περιμενες ενα χρονο βρε για το 5, αφου θα παιζει και του 4 τα games.
    .

  7. #187
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Για μενα αναβολη σημαινει επ αοριστον αστο¨))))))))))))Αφου πηραμε και αυτο καλα ειναι.Παντως εχει την επιλογη download game στο psnow.Και εχει πολλα παιχνιδια διαθεσιμα για κατεβασμα.Το θεμα ειναι στο trial για να ενεργοποιηθει εστω και τις 7 μερες πρεπει να εισαγω καποια καρτα σαν μεσο πληρωμης γιατι αλλιως δεν προχωραει?
    Εννοω αυτο που εχει μεσα στο psstore,τελος παντων επειδη μαλλον το ιδιο θα ειναι ακομα και στο plus για να παρεις το 14 trial θελει να εισαγεις μεσο πληρωμης?
    Last edited by msnes7; 16-11-2019 at 17:23.

  8. #188
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    To psnow ειναι streaming υπηρεσια που δεν εχει ολα τα ps4 games. Μαλλον εννοεις το ps store ή το PS plus. Δεν βλεπω να εχει νοημα να παιξεις streaming το GOW πχ αφου θα το εχεις native σε καλυτερη αποδοση στο PS4.

    Γιατι δεν περιμενες ενα χρονο βρε για το 5, αφου θα παιζει και του 4 τα games.
    Τα παιχνίδια του PS4, τα κατεβάζεις αν θες κιόλας, εδώ και καιρό από ότι ξέρω. Άλλαξε κάτι?

  9. #189
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Τα παιχνίδια του PS4, τα κατεβάζεις αν θες κιόλας, εδώ και καιρό από ότι ξέρω. Άλλαξε κάτι?
    Α ναι? δεν εχω ασχοληθει με Psnow καθολου. Και δεν βλεπω νοημα καποιος να ασχοληθει αν εχει ps4, εκτος αν θελει ps3 games.


    Quote Originally Posted by msnes7 View Post
    Το θεμα ειναι στο trial για να ενεργοποιηθει εστω και τις 7 μερες πρεπει να εισαγω καποια καρτα σαν μεσο πληρωμης γιατι αλλιως δεν προχωραει?
    Εννοω αυτο που εχει μεσα στο psstore,τελος παντων επειδη μαλλον το ιδιο θα ειναι ακομα και στο plus για να παρεις το 14 trial θελει να εισαγεις μεσο πληρωμης?
    Χμ αυτο δεν το γνωριζω.
    .

  10. #190
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Α ναι? δεν εχω ασχοληθει με Psnow καθολου. Και δεν βλεπω νοημα καποιος να ασχοληθει αν εχει ps4, εκτος αν θελει ps3 games.
    Το τυράκι είναι το God of War και Uncharted 4(?) timed μέχρι Γενάρη? Δεν θυμάμαι.

    Downloadable είναι και τα games του PS2.

  11. #191

    Default

    Ωραία παρουσίαση της υπηρεσίας στα Ελληνικά


  12. The Following 3 Users Say Thank You to Nodens For This Useful Post:

    djpar (25-03-2020),odytsak (25-03-2020),toninio (25-03-2020)

  13. #192
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αντε να δούμε πότε θα έρθει και σε μας.
    Θέλω τα τρόπαια να γράφουν στο ελληνικό account.

  14. #193
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    *moved by Leon_DiZ*

    Αποτυχία τελείως το PS-NOW. Ξεκίνησε το 2014 ? αν θυμάμαι καλά και μέσα σε τρία χρόνια το Game Pass είναι 5 φορές μεγαλύτερο σε συνδρομές.

    Microsoft's Xbox is already crushing Sony's PlayStation when it comes to creating the "Netflix of gaming" and it has huge implications for next-gen consoles


    Ελπίζω να το κοιτάξουν αυτό στην Sony - είναι μεγάλος πόλος έλξης για casuals και μη.


  15. #194
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε συ, βρες ένα πιο κατάλληλο θρεντ για τα περί PS Now και κατά πόσο χειρότερο από το MS Game Pass είναι, από αυτό του PS5.

    Κάνε μια προσπάθεια, γιατί μπήκα να διαβάσω περί PS5 στο παρόν θρεντ και πάλι διαβάζω κάτι σχετικά με την MS.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    djpar (21-05-2020),mihalis13 (21-05-2020),Slay (21-05-2020)

  17. #195
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Σχολίασα το παραπάνω post για τα νούμερα του PS now το οποίο με μια απλή πτώση τιμής διπλασίασε σχεδόν τα νούμερά του.

    Σχολίασα επίσης το άκυρο σχόλιο του Slay περί έλλειψης hardware i/o κτλ... για το XBOX ή ότι ήθελε να πει.

    Τις υπηρεσίες τις θεωρώ πολύ βασικές για τα συστήματά μας. Υπάρχει αρκετός κόσμος που παίζει έτσι "δωρεάν" και το θεωρεί βασικό κριτήριο.

  18. #196
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To PS Now ήταν διαθέσιμο σε ελάχιστες χώρες οι οποίες τον τελευταίο χρόνο φτάσανε στις 19.
    Γι'αυτό διπλασιάστηκαν οι συνδρομητές και όχι λόγω πτώσης τιμής.
    Από την άλλη το Game Pass είναι διαθέσιμο παντού ακόμη και στην αργή σε ταχύτητες Ελλάδα.

    Μάλιστα ο ξαδελφος μου που είναι άσχετος, από κακή? (μην πω τίποτα πιο βαρύ) ενημέρωση της Microsoft πλήρωνε το Ultimate (130-150 ευρώ τον χρόνο δεν θυμάμαι ακριβώς) για να παίζει ο γιος του μόνο Fortnite και τίποτα άλλο,
    όταν με ενημέρωσε για τις εξωφρενικές τιμές του είπα ότι το μόνο που χρειάζεται για να παίζει multi είναι το Gold και φυσικά το άλλαξε ώστε να πληρώνει 60 ευρώ τον χρόνο.

  19. #197
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ναι 150 είναι το ultimate + PC - αν δεν ξέρεις να κάνεις juggling το σύστημα.

    Το PS-Now δεν το έσπρωξε ποτέ η Sony. Αυτό ακριβώς ανέφερα. Τα νούμερα είναι τραγικά με 2~3 εκ. χρήστες PS NOW σε 100+ εκ. base με τα 10+εκ. στην μισή βάση.

  20. #198
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αν ήταν διαθέσιμο το PS Now στην Ελλάδα εγώ πάντως θα το τιμούσα.

  21. #199
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ps now το είχα δει στο αμερικανικό αλλά δεν θυμάμαι να ήταν φτηνό όσο το season pass στο xbox, αν θυμάμαι καλά ενοικίαση το κάθε παιχνίδι, είχα αλλά το δει πολύ παλια άλλαξε κάτι;
    Τώρα για τον αδερφό σου odytsak πως την πάτησε έτσι εγώ παιζω ultimate εδώ κ 3-4 μήνες κ δίνω ένα ευρώ το μήνα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #200
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ωραίο και το Unreal Demo.

    Το Virtual Geometry το κυνηγούσαν δεκαετίες, αλλά δεν βοηθούσε το hardware (CPU) - για αυτό πωρώθηκε και ο Carmack, εμπνευστής του Virtual Texturing (MegaTextures).

    Φαντάσου έμπνευση του Karis της epic (o "πιτσιρικάς" στο interview video) ήταν ο Hugues Hoppe, ως μέλος τότε ομάδας εργασίας του Microsoft Research, το 2002!
    Last edited by Sir_Teraflop; 21-05-2020 at 22:55.

Page 10 of 19 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •