Page 7 of 19 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 121 to 140 of 362

Thread: PlayStation Now

  1. #121
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    PlayStation Now Subscription Program: All The Details

    You’ll be able to choose from two subscription plans: one month for $19.99, or a three-month package for $44.99 (about $15 per month).



    http://blog.us.playstation.com/2015/...ils/#sf6733256


    Spoiler!

  2. #122
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αρχισαν και λογικευονται στο θεμα της τιμης, αν και ακομα τσιμπημενη ειναι , αλλα τουλαχιστον ποιο προσγειωμενη.

  3. #123
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Για 15 ευρω το μηνα ... μου φαινεται πως ειναι μονοδρομος εαν :

    εισαι φοιτητης και εχεις απειρο χρονο
    δεν ειχες ps3
    παιξεις αποκλειστικα και μονο τα exlcusives.

  4. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Starlord (05-01-2015)

  5. #124
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Να υποθέσω ότι είναι τελικώς 15~20€/month all you can "eat" ένα πράγμα. Φαντάζει λογικότερο όλων αυτών που είχαμε δει έως σήμερα από πλευράς τιμολόγησης, αλλά πάλι για παλιά παιχνίδια απλά ported/streamed (να δούμε και αυτό πως θα δουλέψει) στο PS4 μου φαίνεται ότι είναι κάπως. Επίσης, θα έπρεπε να είχαν βρει κάποια φόρμουλα ώστε όποιοι έχουν plus τους ίδιους μήνες (ή στην ημερομηνία αγοράς) να έχουν μία κάποια έκπτωση στο Now, όχι ότι εμένα με ενδιαφέρει, αλλά όλα αυτά τα paid subscriptions over paid subscriptions είναι κάπως. Αυτά, γενικώς εμένα μου είναι αδιάφορο το Now και ελπίζω να μην κάθεται/κλέβει από τους ίδιους servers του PSN γιατί αν μέχρι τώρα είχαν κάποια "μικροπροβλήματα" το μέλλον μάλλον θα έχει περισσότερα λόγω φόρτισης και στοχοποίησης.

  6. #125
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χωρις να εχω ασχοληθει παρα πολυ μου φαινεται σαν μια υπηρεσια που απευθυνεται σε καποιον που ζουσε σε σπηλια τα τελευταια 20 χρονια και τωρα με 15$ θα παιξει οτι εχασε τοσο καιρο.

    Spoiler!

  7. #126
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Χωρις να εχω ασχοληθει παρα πολυ μου φαινεται σαν μια υπηρεσια που απευθυνεται σε καποιον που ζουσε σε σπηλια τα τελευταια 20 χρονια και τωρα με 15$ θα παιξει οτι εχασε τοσο καιρο.
    ή είχε μόνο Microsoft ή Nintendo κονσόλα οπότε πάνω κάτω πες ότι είναι το ίδιο...

    Αστειεύομαι φυσικά (ως κάποιο βαθμό τουλάχιστον), όσοι με ξέρουν το γνωρίζουν. Έτσι μάλλον είναι όντως μία καλή ευκαιρία να δουν κάποια από τα πολύ καλά exclusives του Playstation Brand, αν και μετά από τόσο καιρό και με μέτρο σύγκρισης την νέα κονσόλα και τις δυνατότητες της, από πλευράς γραφικών τουλάχιστον αρκετά θα είναι πολύ ξεπερασμένα έως ίσως και unplayable. Σωστό το να γνωρίζουμε το παρελθόν που τυχόν χάσαμε ή να ξαναθυμηθούμε καθώς το αναπολούμε, αλλά τελικά πρωτίστως η πραγματική μαγεία συνήθως συμβαδίζει με την ημερομηνία κυκλοφορίας του εκάστοτε τίτλου και μετά χάνει μεγάλο μέρος της. Τουλάχιστον στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, αλλιώς απαιτείται πολύ ανοιχτό μυαλό (και μάτι/χέρι) για να απολαύσει κάποιος ένα διαμάντι του παρελθόντος.

  8. #127
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    ή είχε μόνο Microsoft ή Nintendo κονσόλα οπότε πάνω κάτω πες ότι είναι το ίδιο...

    Αστειεύομαι φυσικά (ως κάποιο βαθμό τουλάχιστον), όσοι με ξέρουν το γνωρίζουν. Έτσι μάλλον είναι όντως μία καλή ευκαιρία να δουν κάποια από τα πολύ καλά exclusives του Playstation Brand, αν και μετά από τόσο καιρό και με μέτρο σύγκρισης την νέα κονσόλα και τις δυνατότητες της, από πλευράς γραφικών τουλάχιστον αρκετά θα είναι πολύ ξεπερασμένα έως ίσως και unplayable. Σωστό το να γνωρίζουμε το παρελθόν που τυχόν χάσαμε ή να ξαναθυμηθούμε καθώς το αναπολούμε, αλλά τελικά πρωτίστως η πραγματική μαγεία συνήθως συμβαδίζει με την ημερομηνία κυκλοφορίας του εκάστοτε τίτλου και μετά χάνει μεγάλο μέρος της. Τουλάχιστον στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, αλλιώς απαιτείται πολύ ανοιχτό μυαλό (και μάτι/χέρι) για να απολαύσει κάποιος ένα διαμάντι του παρελθόντος.
    Καπως ετσι. Αρκετα απο τα παιχνιδια δεν θα βλεπονται σε μεγαλη τηλεοραση και τα υπολοιπα που θα βλεπονται uncharted, god of war κλπ θα σου τρωνε χρονο απο τα νεα παιχνιδια που θα κυκλοφορουν . Σιγουρα θα καποιος που δεν ειχε playstation θα δει θετικα το ολο εγχειρημα αλλα τι να προλαβει να παιξει σε ενα μηνα? Και πως να αντισταθει στο νεο uncharted πχ για να παρει και να ασχοληθει με το πρωτο uncharted? Μαλλον απευθυνεται σε πιο νεες ηλικιες με απλετο χρονο η υπηρεσια ή οπως ειπα σε καποιον που ξεκιναει το gaming τωρα και θελει να δοκιμασει καποια αριστουργηματα που εχασε τα προηγουμενα χρονια.

    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Nek_Food (06-01-2015)

  10. #128
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ε κοιτα - αν σκεφτεις οτι ειχες 360, PC, Wii και πηγες στο Ps4, τωρα μπορεις να παιξεις τα Uncharted, Mgs4, GoW, GT, Ιnfamous,Rachet, Beyond, Heavy Rain και κανενα multiplatform που σου ξεφυγε κα. για 3 μηνες ενα 45αρι ε δεν ειναι και ασχημα. Αλλα μονο σε αυτη την περιπτωση. Αν εχει δε και τροφι σαπορτ ακομη καλυτερα!!

  11. #129
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    έτσι είναι. κάποιος που ήταν xbox-xbox360 σε όλη του τη ζωή, και μεταπήδησε μετά σε ps4.
    υπάρχουν πολλοί θεωρώ στην αμερική.
    Σε τρεις μήνες πιστεύω ότι μπορείς να παίξεις όλα τα uncharted και κάποια άλλα καλά exclusives,
    οπότε συμφέρει περισσότερο από το να πάρεις κονσόλα + τα παιχνίδια αυτά.
    Σε περίπτωση που λειτουργεί άψογα το όλο σύστημα με το streaming.

    Κι εγώ που δεν είχα ποτέ xbox, αν ξαφνικά έβγαινε κάτι τέτοιο στο xbone που θα είχα το πιθανότερο να γινόμουν συνδρομητης για κάνα alan wake!

  12. #130

  13. #131

    Default

    Με αμερικανικό ακαουντ θα μπορουμε να το δοκιμάσουμε κι εμεις;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #132
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Οχι δεν μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε εμεις. Δεν ξερω μπας και με vdsl γινει καποιο θαυμα. Ας δοκιμασει καποιος που εχει vdsl...

  15. #133
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Θα δοκιμαζα εγω αλλα requires credit card for activation και δεν εχω καμια ορεξη. Ασε που δεν ξερω αν θα δεχτει ελληνικη πιστωτικη.

  16. #134
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Θα δοκιμαζα εγω αλλα requires credit card for activation και δεν εχω καμια ορεξη. Ασε που δεν ξερω αν θα δεχτει ελληνικη πιστωτικη.
    Σου περασε το Test connection?

  17. #135
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Δεν δοκιμασα λεμε

  18. #136
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    H πιστωτική χρειάζεται μόνο για το εβδομαδιαίο trial,
    στην μηνιαία συνδρομή δεν χρειάζεται αν θέλει να δοκιμάσει κάποιος και του περισσεύουν 20 δολλάρια (16 ευρώ).

  19. #137

    Default

    inFAMOUS 2, Twisted Metal, and more join the PS Now subscription service for March: http://bit.ly/1GHc0dJ





  20. The Following User Says Thank You to phoenix7 For This Useful Post:

    odytsak (02-03-2015)

  21. #138
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix7 View Post
    inFAMOUS 2, Twisted Metal, and more join the PS Now subscription service for March: http://bit.ly/1GHc0dJ



    Aντε να δούμε πότε θα έρθει και στην Ευρώπη,
    upload η υπηρεσία δεν χρειάζεται κάτι φοβερό, θέμα download είναι το streaming οπότε θα μπορούμε να παίξουμε.

  22. #139
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Upload με την έννοια υψηλού ρυθμού data, όχι δεν χρειάζεται. (δηλαδή πολλά Mbit upload)

    Upload όμως, με ιδιαίτερα χαμηλό (μικρό) ping καρα-χρειάζεται, ώστε να "ανεβαίνουν" τα data (να ενημερώνεται δηλαδή για αυτά ο server) για τα input του χρήστη στο joypad. Σε αντίθετη περίπτωση τα "sluggish controls" θα πηγαίνουν σύννεφο.

  23. #140
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Το ping σίγουρα χρειάζεται να είναι όσο το δυνατόν μικρότερο αλλά γενικώς θα παίζει με τις γραμμές μας,
    όσο μεγαλύτερο ping τόσο μεγαλύτερο lag θα υπάρχει.

Page 7 of 19 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •