Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 201 to 220 of 362

Thread: PlayStation Now

  1. #201
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    H sony λειτουργει το PS now οπως ακριβως την συμφερει. Δεν θεωρω οτι ειναι αποτυχια υπο αυτη την εννοια. Αν θελει το κανει πρωτο στην αγορα, βαζει και τα first party μεσα και εκτοξευεται. Οι ΑΑΑ developers και τα sony studios δεν θα ειναι και πολυ χαρουμενα βεβαια οταν το μπατζετ των παιχνιδιων θα μειωθει στο 1/3.



    Ουτε και εμεις φανταζομαι.
    .

  2. #202
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    H sony λειτουργει το PS now οπως ακριβως την συμφερει. Δεν θεωρω οτι ειναι αποτυχια υπο αυτη την εννοια. Αν θελει το κανει πρωτο στην αγορα, βαζει και τα first party μεσα και εκτοξευεται. Οι ΑΑΑ developers και τα sony studios δεν θα ειναι και πολυ χαρουμενα βεβαια οταν το μπατζετ των παιχνιδιων θα μειωθει στο 1/3.

    Ουτε και εμεις φανταζομαι.
    Καλά το έγραψες - βάζει μέσα τα 1st party και εκτοξεύεται. Αυτό σκέφτομαι.

    Βέβαια θα πρέπει και τα 1st party games να μπορούν να εξυπηρετήσουν και το προϊόν - δηλαδή:

    Α) μια συνδρομητική υπηρεσία και όχι απλά το έπαιξα και σταμάτησα την συνδρομή (a.k.a multiplayer)

    Β) το αντίστοιχο 3rd party υλικό.

  3. #203
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To psnow απο τοτε που εδωσε την επιλογη για download και εριξε την τιμη βελτιωθηκε καπως και πλεον εχει μια σχετικα τιμια λιστα παιχνιδιων, πιστευω θα το σουλουπωσει περαιτερω με την ελευση του ps5. Θα το κανει available σε περισσοτερες χωρες, θα το αλλαξει καπως, θα βρει τελος παντων εναν τροπο να το κανει πιο ελκυστικο.
    Game pass δεν θα γινει γιατι δεν θελει η sony, απλα. Βαζοντας τα φρεσκα exclusives (γιατι καποια παλια τα εχει βαλει) στην υπηρεσια και γενικοτερα προσπαθωντας να φτιαξει το δικο της game pass κυνηγαει την microsoft σε μια στρατηγικη υπηρεσιων στυλ απλωνω το software μου σε οσα περισσοτερα συστηματα μπορω. Δεν εχει κανενα λογο να το κανει απο τη στιγμη που η υπαρχουσα της αποδιδει.
    Εγω βλεπω βελτιωση της υπηρεσιας στο αμεσο μελλον, σε καμια περιπτωση προσπαθεια να πλησιασει το game pass.


  4. #204
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κυκλοφορεί η συγκεκριμένη υπηρεσία σε περισσότερες χώρες από τη στιγμή που έχει την επιλογή να κατεβάσεις τα παιχνίδια.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #205
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    To psnow απο τοτε που εδωσε την επιλογη για download και εριξε την τιμη βελτιωθηκε καπως και πλεον εχει μια σχετικα τιμια λιστα παιχνιδιων, πιστευω θα το σουλουπωσει περαιτερω με την ελευση του ps5. Θα το κανει available σε περισσοτερες χωρες, θα το αλλαξει καπως, θα βρει τελος παντων εναν τροπο να το κανει πιο ελκυστικο.
    Game pass δεν θα γινει γιατι δεν θελει η sony, απλα. Βαζοντας τα φρεσκα exclusives (γιατι καποια παλια τα εχει βαλει) στην υπηρεσια και γενικοτερα προσπαθωντας να φτιαξει το δικο της game pass κυνηγαει την microsoft σε μια στρατηγικη υπηρεσιων στυλ απλωνω το software μου σε οσα περισσοτερα συστηματα μπορω. Δεν εχει κανενα λογο να το κανει απο τη στιγμη που η υπαρχουσα της αποδιδει.
    Εγω βλεπω βελτιωση της υπηρεσιας στο αμεσο μελλον, σε καμια περιπτωση προσπαθεια να πλησιασει το game pass.
    Ο μόνος τρόπος να το φτάσει ή και να το ξεπεράσει - είναι να κάνει ότι και αυτό - δηλαδή τα 1st party day one.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κυκλοφορεί η συγκεκριμένη υπηρεσία σε περισσότερες χώρες από τη στιγμή που έχει την επιλογή να κατεβάσεις τα παιχνίδια.
    Από έρευνες διείσδυσης του internet σε κάθε χώρα ή/και το market penetration αντίστοιχων υπηρεσιών σε κάθε χώρα, το Locality των υποδομών που στηρίζουν τέτοιες υπηρεσίες (datacenter δηλαδή) μέχρι ... οτιδήποτε

  6. #206
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πρόσφατα, ο Ζήσης από το psaddict, έκανε ένα βίντεο δανειζόμενος έναν λογαριασμό εξωτερικού, τρέχοντας την υπηρεσία από την χώρα, με adsl. Αξίζει να το δείτε.
    Προσωπικά εννοείται θα το δοκιμάσω όταν έρθει.


  7. #207
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To ποστάραμε όταν πρωτοβγήκε το βιντεάκι, στην προηγούμενη σελίδα είναι.

  8. #208
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Όντως, δεν το θυμόμουν....
    Σβήστε το παιδιά κ συγνώμη.

  9. #209
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν πειράζει, καλά έκανες και το ξαναπόσταρες, μπορεί να υπάρχουν κάποιοι που δεν το έχουν δει.

  10. #210
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Ουτε εγω καταλαβαινω γιατι δεν υπαρχει στην χωρα μας οπως και σε πολλες αλλες.Η microsoft γιατι το προσφερει στους δικους της?Ειλικρινα δεν καταλαβαινω την sony στην τακτικη της τοσο σε αυτο το θεμα οσο και στο τι προσφερει στο plus

  11. #211
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Διαβάζοντας το παρακάτω άρθρο ξαναθυμήθηκα ότι εμείς είμαστε μονίμως στην απ'έξω, έλεος 2020 φτάσαμε.

    PS Now July 2020 Update Adds Watch Dogs 2, Street Fighter 5, and More


  12. #212
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Διαβάζοντας το παρακάτω άρθρο ξαναθυμήθηκα ότι εμείς είμαστε μονίμως στην απ'έξω, έλεος 2020 φτάσαμε.

    PS Now July 2020 Update Adds Watch Dogs 2, Street Fighter 5, and More
    Εγώ να σου πω δεν το θέλω ποτέ, δεν με νοιάζει online βιντεοκλάμπ, θέλω μια συνδρομή με παιχνίδια κ ισως το τιμήσω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #213
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Κλασικά εδώ στην Ευρώπη θα περιμένουμε από 6μηνο, μη πω χρόνο και πάνω.
    Ελλάδα κλείσαμε 6 χρόνια πάντως
    Spoiler!

  14. #214
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ευρώπη είπα, όχι Αφρική.

  15. #215
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Να κανω μια ερώτηση, γιατί το Game pass στο Xbox το έχουν θεοποιήσει και το ps now όχι. Εγώ μπήκα λίγο εν τάχει να δω τα games και το ένα έχει 400 και το ps now 800. Όλα τα ps4 games είναι downloadable... Κάτι δεν έχω προσέξει;

  16. #216
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Να κανω μια ερώτηση, γιατί το Game pass στο Xbox το έχουν θεοποιήσει και το ps now όχι. Εγώ μπήκα λίγο εν τάχει να δω τα games και το ένα έχει 400 και το ps now 800. Όλα τα ps4 games είναι downloadable... Κάτι δεν έχω προσέξει;
    Ναι, το ανύπαρκτο marketing της Sony (αναφορικά με το PS Now πάντα μιλώντας).

    Πολλά πράγματα έχει, απλά δεν τα προμοτάρει όλα στον ίδιο βαθμό.

    Και 120 fps υποστηρίζει το PS5 (σε επιλεγμένα παιχνίδια), αλλά ούτε αυτό έγινε σημαία του marketing.

  17. #217
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Να κανω μια ερώτηση, γιατί το Game pass στο Xbox το έχουν θεοποιήσει και το ps now όχι. Εγώ μπήκα λίγο εν τάχει να δω τα games και το ένα έχει 400 και το ps now 800. Όλα τα ps4 games είναι downloadable... Κάτι δεν έχω προσέξει;
    Έχω την εντύπωση ότι είναι αρκετά πιο φτηνό, έχει μεγαλύτερο selection από πρόσφατα παιχνίδια και είναι σε περισσότερες χώρες
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #218
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ε τότε μένει να έρθει στην Ελλάδα για να το αποκτήσουμε και εμείς. Δηλαδή βλέπω ένα παιχνίδι τώρα που κάνει 20€ και το έχει δωρεάν... Αξίζει για μένα 60€ το χρόνο

  19. #219
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Είναι όλα με συνδρομή η έχει κ ενοικίαση, γιατί από το Αμερικανικό που είχα δει παλιά ήταν κ με ενοικίαση.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #220
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αστο Πάρη, γεράσαμε να περιμένουμε, κι εγώ εννοείται θα είχα βάλει,
    εδώ έβαλα έναν χρόνο EA Access που τα περισσότερα παιχνίδια της EA, μου είναι αδιάφορα.

Page 11 of 19 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •