Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627
Results 521 to 537 of 537

Thread: Alien: Isolation

  1. #521
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Κυκλοφόρησε η SEGA το Alien Isolation - The Complete Collection.



    Contains the full game and seven packs of additional content:
    - Last Survivor and Crew Expendable (featuring the original AlienTM cast)
    - All five Survivor mode packs, including Corporate Lockdown, Trauma, Safe Haven, Lost Contact and The Trigger
    Retail κυκλοφορία δεν βλέπω, στο store τιμάται στα 55Ε.


  2. #522
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τι παιχνιδάρα ρε παιδιά! Και δεν έχω προχωρήσει και πολύ ακόμη (Mission 6). Τουλάχιστον δηλαδή από άποψη ατμόσφαιρας και immersion είναι φοβερό, φανταστική εμπειρία. Το παίζουμε και παρέα με κλειστά φώτα κ.λπ. και μας έχει συνεπάρει. Δεν θα το έλεγα εύκολο (στο hard το παίζω και στη Mission 5 κόλλησα για αρκετή ώρα σε κάποιο σημείο, ίσως έπρεπε εξαρχής να είχα περισσότερη υπομονή βέβαια).

    Εντωμεταξύ αν με παίρνει κανά δίωρο το κάθε mission όπως χθες που χάναμε, όλο το καλοκαίρι με αυτό θα ασχολούμαστε μου φαίνεται

    Α και για μένα, το save system σαφώς και συγκαταλέγεται στα θετικά στοιχεία του παιχνιδιού, σίγουρα του δίνει πόντους σχετικά με την παραπάνω ατμόσφαιρα που θέλει να χτίσει και σου δημιουργεί επιτυχημένα άγχος και ένταση μέχρι να βρεις τo επόμενο save station.
    Last edited by tonybsg; 10-06-2016 at 08:59.


  3. The Following 5 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    chronohill (10-06-2016),Dragonpaul (10-06-2016),Kane (10-06-2016),Snk (10-06-2016),teras1 (10-06-2016)

  4. #523

    Default

    Παιχνιδαρα... απο τα λιγα που θα ξαναπαιζα

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου

  5. #524
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Νομίζω πως το Alien: Ιsolation, το Sunset Overdrive και το Uncharted 4 (όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά), ειναι τα τρία κορυφαία παιχνίδια που έπαιξα σε αυτή τη γενιά, μεχρι τωρα βέβαια.

  6. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    chronohill (10-06-2016)

  7. #525
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Νομίζω πως το Alien: Ιsolation, το Sunset Overdrive και το Uncharted 4 (όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά), ειναι τα τρία κορυφαία παιχνίδια που έπαιξα σε αυτή τη γενιά, μεχρι τωρα βέβαια.
    Λογικό.. Αφού μου έχεις το Witcher και το Bloodborne να κάθονται...
    Spoiler!

  8. #526
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Λογικό.. Αφού μου έχεις το Witcher και το Bloodborne να κάθονται...
    Κρύβε λόγια... Κρύβε λόγια....

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    mihalis13 (10-06-2016)

  10. #527
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ρε γαμωτο δεν μπορούσα να περάσω ένα σημείο στην μέση με τίποτε και το εχω παρατήσει. Έπεφτε τόσο πολύ ταχυκαρδια που δεν μπορούσα να παίξω πάνω από 1 ωρα την φορά.

  11. #528
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Το κόλπο είναι να προχωράς προς το κάθε objective αποφεύγοντας να κρύβεσαι πολύ. Είναι φυσικό να θες να κρυφτείς όπου βρείς αλλά έτσι χάνεις πολύ χρόνο και παρατείνεις την ένταση. Καλύτερα να σε σκοτώσει το Alien 3-4 φορές και να τα καταφέρεις την πέμπτη μέσα σε 15 λεπτά, παρά να σε πετύχει μία αφού έχεις σπαταλήσει μισή ώρα να κρύβεσαι και μετά πάλι από την αρχή.
    Επίσης έχουν προσθέσει και το Novice επίπεδο δυσκολίας και μπορείς να το αλλάξεις χωρίς να ξεκινήσεις από την αρχή.
    Είναι κρίμα να μην το τελειώσεις.

  12. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    panos74gr (11-06-2016)

  13. #529
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Απλά έπρεπε


  14. The Following 6 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    chronohill (27-06-2016),Dragonpaul (27-06-2016),mihalis13 (27-06-2016),Nikoladim (27-06-2016),spartan (02-07-2016),tonybsg (27-06-2016)

  15. #530
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Με γεια Πάνο!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    teras1 (27-06-2016)

  17. #531
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τέλος και από μένα! Στο Hard όπως είπα, πάρα πολύ έντονη εμπειρία γενικά και σειρά θα πάρουν για rewatch οι ταινίες τώρα.

    Το απολαύσαμε και με το παραπάνω, δεν μπορώ να πω ότι με εκνεύρισε η δυσκολία του, ασχέτως αν υπήρχαν αρκετά σημεία που πραγματικά δυσκολευτήκαμε και χάσαμε αρκετές φορές.
    Spoiler!
    Ούτε το γεγονός ότι νοιώθαμε την ανάσα του Alien διαρκώς μας εκνεύρισε πάντως. Τα save points κάθε φορά ήταν σαν όαση μετά τα όσα είχαμε περάσει προηγουμένως για να φτάσουμε εκεί


  18. The Following 6 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    chronohill (02-07-2016),geogoku (20-12-2020),hakoo (06-07-2016),Kane (04-07-2016),teras1 (02-07-2016),WolfRathmA (03-07-2016)

  19. #532
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Πριν λιγο καιρο στο νημα με τις ταινιες ειχα γραψει τις εντυπωσεις μου σχετικα με τις ταινιες "Alien" μιας κ ποτε δεν ειχα ασχοληθει με το συγκεκριμενο Universe.
    Ενας ακομα λογος για να δω τις ταινιες ηταν κ το "Alien Isolation" το οποιο μου ειχε κανει ιδιαιτερη εντυπωση οταν ειχε βγει οποτε επρεπε να εχω κ μια ιδεα σχετικα με το ολο story.
    Το Alien Isolation ειναι ενα survival horror πρωτου προσωπου που δινει εμφαση περισσοτερο στο stealth κομματι παρα shooter.

    Ξεκιναω λοιπον αυτο το review με το Story του Alien Isolation.

    Αναλαμβανουμε τον ρολο της Amanda Ripley, κορη της πρωταγωνιστριας Ellen Ripley και μηχανικος του διαστημικου σκαφους Torrens, 15 χρονια μετα τα γεγονοτα που διαδραματιστηκαν στην πρωτη ταινια Alien (1979).
    H Amanda μαθαινει πως το διαστημικο σκαφος Anesidora βρηκε και ανάκτησε τον εγγραφέα πτησης της μητερας της που ακομα αγνοειται και ταξιδευει στον διαστημικο σταθμο Sevastopol ο οποιος τον εχει στην κατοχη του. Φτανοντας γινεται μαρτυρας μιας εκρηξης στον σταθμο με συνεπεια να διακοπουν οι μεταξυ τους επικοινωνιες κ η προσεγγιση του σκαφους της στον διαστημικο σταθμο να ειναι πλεον μονοδρομος προκειμενου να παρει στα χερια της τον εγγραφεα της μητερας της.
    Θεωρω πως η ιστορια ειναι παρα πολυ καλη και η επιλογη της κορης της Ellen Ripley για τον πρωταγωνιστικο ρολο δινει την ελευθερια στην ομαδα να φτιαξει κατι καινουριο αλλα κ να τραβηξει ολους τους Fans του Alien Universe.

    Απο πλευρας Γραφικων τον Alien Isolation παρ'ολο που ειναι cross-gen κραταει καλα κ ισως βοηθαει το γεγονος οτι ειναι First Person Shooter οποτε οι απαιτησεις δεν ειναι τρομερες.
    Ολα τα λεφτα ομως ειναι το art direction κ οι επιλογες στα περιβαλλοντα. Επειδη τυχαινει να εχω πολυ φρεσκια στην μνημη μου την πρωτη ταινια , εχει γινει φανταστικη δουλεια με το πως παρουσιαζεται η τεχνολογια με τις πρασινες/μονοχρομες οθονες στους υπολογιστες , τις αυτοματες πορτες , τον φωτισμο κ γενικα στην λεπτομερεια που υπαρχει. Φαινεται οτι η ομαδα εχει μελετησει καλα το στυλ κ προκειται για fans των ταινιων αλλα εβαλε κ πολυ μερακι για να φτιαξει εναν πολυ πειστικο κοσμο που θα κανει τον παιχτη να νιωθει οτι ειναι πραγματικα μεσα σε μια ταινια Alien.

    Παμε τωρα κ στα του ηχου...
    Εδω κ αν εχει γινει τρομερη δουλεια... Ειναι απιστευτο το ποσο immersive ειναι ο ηχος κ ποσο σημαντικο ρολο παιζει στο ολο gameplay.
    Ακους το Alien στους αεραγωγους απο πανω σου κ ξερεις ακριβως το σημειο οπου βρισκεται. Τα βηματα επισης καταλαβαινεις την αποσταση που εχεις κ ολα αυτα χωρις ακουστικα που σημαινει οτι με ακουστικα θα ειναι σιγουρα ενα επιπεδο πανω.
    Πολυ καλη επισης η επενδυση στις σημαντικες στιγμες , θυμιζει horror movies των 80s χωρις ομως να ειναι cheesy κ να χαλαει την ατμοσφαιρα.
    Αριστη ειναι κ η δουλεια των voice overs με αποκορυφωμα την επιστροφη του original cast να δανειζουν την φωνη τους σε Audio Logs που βρισκουμε κατα την διαρκεια του παιχνιδιου.

    Κ φυσικα οπως παντα τελευταιο κ καλυτερο το κομματι του Gameplay.
    Οπως προειπα εχουμε να κανουμε με ενα survival horror πρωτου προσωπου , οπου κατα την μεγαλυτερη διαρκεια παιζουμε σε stealth mode μιας κ ο εξοπλισμος που εχουμε στην κατοχη μας ειναι περιορισμενος.

    Σε ολη την διαρκεια το Α και το Ω ειναι ο ηχος. Ο θορυβος που δημιουργουμε οταν κινουμαστε αλλα κ οταν χρησιμοποιουμε οπλισμο τραβαει την προσοχη κυριως του Alien που εχει την μεγαλυτερη ευαισθησια αλλα και αλλων εχθρων που υπαρχουν γυρω μας οποτε θελει προσοχη και σκεψη το πως προσεγγιζουμε την καθε περιπτωση.

    Mπορουμε να κρυβομαστε σε ντουλαπια , κατω απο γραφεια, κρεβατια κλπ κ με την βοηθεια του γνωστου πλεον απο την ταινια Motion Tracker και να τσεκαρουμε οτι κινειται γυρω μας αλλα κ απο πανω μας...
    Στην μεγαλυτερη διαρκεια του παιχνιδιου επαιζα σε σκυφτη θεση (crouch) καθως δημιουργει τον λιγοτερο θορυβο καθως ακομα κ το περπατημα μπορει να σε προδωσει. Το τρεξιμο δεν το συζητω καν καθως με το που το δοκιμασεις "χορευεις" με τον θανατο σχεδον σιγουρα κ δυσκολα την γλυτωνεις εκτος αν εχεις molotov ή φλογοβολο ετοιμο, εκτος απο καποιες εξαιρεσεις που ειναι αναγκαιο.

    Ευτυχως ως μηχανικος εχουμε την δυνατοτητα βρισκοντας διαφορα αντικειμενα γυρω μας μπορουμε να φτιαχνουμε custom οπλισμο κ να χρησιμοποιησουμε κ καποιες τεχνικες αντιπερισπασμου αποφευγοντας απευθειας μαχες κλπ.

    Κατα την διαρκεια του παιχνιδιου συνανταμε τεσσερις τυπους εχθρων με καθε εναν απο αυτους να εχουν την δικη τους αδυναμια αλλα κ ικανοτητες οποτε καθε ενας απο αυτους θελει διαφορετικη προσσεγιση αν αποφασισουμε να τους αντιμετωπισουμε.
    Οι ανθρωποι φυσικα ειναι οι ευκολοτεροι κ ποιο ευαλωτοι σχεδον σε ολα. Φυσικα ποιο διασκαδαστικο βρηκα να δημιουργω φασαρια επιτηδες κ να κρυβομαι ωστε να παρακολουθω το Alien να τους εξοντωνει εναν -εναν...
    Τα ανδροιδη εχουν μεγαλη αντοχη σε απλο οπλισμο οπως revolvers κ melee attacks ομως εχουν αδυναμια σε βαρυ οπλισμο οπως shotgun, bolt gun & pipe bombs αλλα κ οτι εχει να κανει με ηλεκτρισμο οπως stun baton & EMP mines σε συνδιασμο με melee attacks.
    Τα Facehuggers σκοτωνονται σχετικα ευκολα ακομα κ με melee αλλα ειναι ταχυτατα , κρυβονται σχεδον παντα κ αν δεν προλαβεις σε τιμωρουν με one hit kill.
    Κ φυσικα εχουμε τα Alien τα οποια ΔΕΝ σκοτωνονται παρα μονο εκφοβιζονται με την χρηση Flamethrower & Molotov δινοντας μας λιγο παραπανω χρονο να δρασουμε ειναι να κρυφτουμε.
    Λιγακι ο χειρισμος των οπλων ειναι καπως "off" κ πολλες φορες που ελεγα μεσα μου σιγουρο headshot αστοχουσα τελειως οποτε θελει λιγακι προσοχη.

    Ο χαρτης του διαστημικου σταθμου ειναι αρκετα μεγαλος κ για να τον εξερευνησουμε ολο θα πρεπει να εχουμε διαφορα εργαλεια τα οποια τα βρισκουμε κατα την προοδο μας οπως Maintenance Jack & ΙΟN Gas Torch αλλα κ αναβαθμισεις αυτων οποτε αν το θελησουμε μπορουμε να κανουμε backtracking κ να βρουμε επιπλεον αντικειμενα , Audio Logs σε υπολογιστες κ κασετοφωνα αλλα κ διαφορα logs μεσα σε υπολογιστες που βαζουν κ αυτα το κατιτίς τους στο ολο Lore.
    Εκτος απο πολυ λιγα δωματια ολος ο υπολοιπος χαρτης ειναι γεματος απο αεραγωγους οπου κινειται αποκλειστικα το Alien μη ορατο στον παικτη κ ανα πασα ωρα κ στιγμη μπορει να κατεβει και ψαξει την λεια του...Αλλη μια ενδειξη ειναι αν θα δουμε σαλια να σταζουν απο ψηλα οποτε δεν περναμε ποτε απο κατω καθως ειναι instant skill...Αυτο εχει ως αποτελεσμα να εισαι παντα σε εγρηγορση κοιτωντας συνεχως το motion tracker αλλα κρυβεσαι με την πρωτη ευκαρια. Ακομα κ το save ειναι επικινδυνο καθως αν ειναι κοντα σου υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σε σκοτωσει κατα την διαρκεια του save κ ετσι να γυρισεις ενα save πισω οποτε θελει ιδιαιτερη προσοχη κ διαχειριση. Κατι αναλογο ισχυει κ οταν περιμενουμε τον ανελκυστηρα καθως πολλες φορες μοιαζει με αιωνα ο χρονος απο την στιγμη που θα πατησουμε το κουμπι μεχρι να φτασει.

    Κλεινοντας θεωρω πως προκειται για ενα διαμαντι που δεν του δοθηκε τοση σημασια οσο θα επρεπε απο την gaming κοινοτητα κρινοντας κ απο τις σχετικα φτωχες πωλησεις κ ειναι κριμα γιατι δεν προκειται για το καλυτερο παιχνιδι ever αλλα εχει πολυ ενδιαφεροντα mechanics για το ειδος του , μενει πιστο σε ενα τεραστιο franchise αυτο του Alien κ πιστευω οτι ειναι κριμα γιατι φαινεται οτι εχει πεσει πολυ δουλεια για να πετυχουν κατι τετοιο.
    Θα προτεινα σε οποιον το παιξει να ξεκινησει σε μεγαλυτερη δυσκολια απο το normal καθως αν κ δεν ειμαι ο καλυτερος παικτης ειμαι ομως σε τετοια games πολυ συντηρητικος κ στο τελος ειχα αρκετα πυρομαχικα οποτε δεν ενιωθα κ τοσο ευαλωτος οποτε αν μπορουσα ισως θα ηταν απο τις μοναδικες φορες που θα ξεκινουσα στο Hard.
    Η διαρκεια του ειναι αρκετα ικανοποιητικη προς μεγαλη θα ελεγα ειδικα για ειδος αυτο κ σε κραταει ως το τελος.


    8,5/10


    εις το επανιδειν !!!
    Last edited by geogoku; 20-12-2020 at 06:19.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  20. The Following 9 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Dragonpaul (20-12-2020),Error Flynn (20-12-2020),euromaster (20-12-2020),Godweeder (20-12-2020),jk_blue_tiger (20-12-2020),mihalis13 (20-12-2020),PDS (20-12-2020),tonybsg (20-12-2020),WolfRathmA (21-12-2020)

  21. #533
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα την προηγούμενη γενιά!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    geogoku (24-12-2020)

  23. #534
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν το τελείωσα γιατί... ��

    Το έχω στην λίστα με τα παιχνίδια που κάποτε θέλω να τελειώσω αλλά δεν μπορώ και τις ταχυκαρδίες που μου προκαλούσε να φτάσω στο επόμενο save.

  24. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    geogoku (24-12-2020)

  25. #535
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Ενώ ρε γαμώτο από θέμα αισθητικής/universe και ατμοσφαιρας μου άρεσε πάρα πολύ, ο χειρισμός που μου είχε φανεί δύστροπος συν του οτι τα fp δεν τα πολυσυμπαθώ, το παράτησα πολύ γρήγορα. Ισως μετά τα RE2 & RE3 που παίζω τώρα, να το δω πιο ζεστά.

  26. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    geogoku (24-12-2020)

  27. #536
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    λεω να το ξεκινησω στο easy γιατι θελω να το απολαυσω χαλαρα λογο ελαχιστου χρονου που διαθετω και για να μην μου σπασει τα νευρα οπως την πρωτη φορα που το ξεκιησα και αντεξα 1 ωρα στο νορμαλ. Αξιζει στο easy?
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  28. The Following User Says Thank You to euromaster For This Useful Post:

    geogoku (24-12-2020)

  29. #537
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα την προηγούμενη γενιά!
    Εγω θα το εβαζα σιγουρα στα πιο αδικημενα αλλα κ στα πιο ατμοσφαρικα...!

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν το τελείωσα γιατί... ��

    Το έχω στην λίστα με τα παιχνίδια που κάποτε θέλω να τελειώσω αλλά δεν μπορώ και τις ταχυκαρδίες που μου προκαλούσε να φτάσω στο επόμενο save.
    Σιγουρα ειναι αρκετα αγχωτικο αλλα θεωρω οτι τα τακτικα saves ειναι μια καλη στρατιγικη. δεν υπηρχε στιγμη να μη περναγα απο τηλεφωνο κ να μην εκανα save αλλα καποιες φορες εκανα κ save γυρνωντας πισω ωστε να μην ψαχνω ξανα διακοπτες/υπολογιστες κλπ.

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Ενώ ρε γαμώτο από θέμα αισθητικής/universe και ατμοσφαιρας μου άρεσε πάρα πολύ, ο χειρισμός που μου είχε φανεί δύστροπος συν του οτι τα fp δεν τα πολυσυμπαθώ, το παράτησα πολύ γρήγορα. Ισως μετά τα RE2 & RE3 που παίζω τώρα, να το δω πιο ζεστά.
    ενταξει προσπαθει να ειναι πιο simulation θεωρω κ οχι Call Of Duty για να σε ωθησει να το παιξεις stealth.Θεωρω οτι το DEUS EX MANKIND DIVIDED ηταν πολυ πιο δυστροπο καθως ειχε περισσοτερες εντολες.

    Quote Originally Posted by euromaster View Post
    λεω να το ξεκινησω στο easy γιατι θελω να το απολαυσω χαλαρα λογο ελαχιστου χρονου που διαθετω και για να μην μου σπασει τα νευρα οπως την πρωτη φορα που το ξεκιησα και αντεξα 1 ωρα στο νορμαλ. Αξιζει στο easy?
    Μπορεις αλλα εγω προσωπικα θα το επαιζα σε Hard αν γυρνουσα τον χρονο πισω κ δεν θεωρω οτι ειμαι κανενας τρομερος gamer αλλα ουτε κ completionist απλα δεν χαλουσα τιποτε οσο μπορουσα κ θεωρω οτι το παιχνιδι ηταν αρκετα γεναιοδωρο για Survival Horror.
    Καθε αρχη κ δυσκολη μην νομιζεις ! Μετα συνηθιζεις κ τους μηχανισμους αλλα μαζευεις κ καινουριο εξοπλισμο που βοηθαει πολυ. Ειδικα με το φλογοβολο κ μετα την γλυτωνεις πολυ ευκολα.

    Pro Tip : εβλεπα εναν τυπο που του εχει πιει το αιμα κ εχει μαθει τελεια το ολο game κ ειπε την καλυτερη συμβουλη. Οταν εχεις φλογοβολο με τρια γρηγορα taps στην σκανδαλη το Alien φευγει οποτε κανεις τεραστια οικονομια στο ammo του φλογοβολου.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  30. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    euromaster (24-12-2020)

Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •