Page 19 of 19 FirstFirst ... 91516171819
Results 361 to 371 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #361
    edessaios's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Έδεσσα
    Posts
    6
    Name
    Γιώργος

    Default

    Screenshot by Lightshot (prnt.sc)

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πρόβλημα που έχω με το PS4 Pro
    Μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα παραπέρα....

    Screenshot by Lightshot (prnt.sc)



  2. #362
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by edessaios View Post
    Screenshot by Lightshot (prnt.sc)

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πρόβλημα που έχω με το PS4 Pro
    Μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα παραπέρα....

    Screenshot by Lightshot (prnt.sc)
    https://www.playstation.com/el-gr/su...s4/ce-36329-3/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    edessaios (14-10-2021)

  4. #363

    Default

    Καλησπερα και καλως σας βρηκα.
    Αντιμετωπιζω 2 σφαλματα,το ενα ειναι το CE-34878-0 και το αλλο το CE-36329-3 .
    Το κανει μονο οταν παιζω δισκακια,οχι σε κατεβασμενα.
    Στο GT κολλαει απευθειας μεσα σε 1-2 λεπτα αφου μπω στο παιχνιδι,αλλα με αφηνει να βγω στο XMB και να τερματισω την εφαρμογη,η οποια αργει να κλεισει και πεταει ενα απο τα δυο σφαλματα.
    Εχω κανει update στο τελευταιο f/w,εχω κανει και update στο GT ( 60G ) αλλα συνεχιζει το ιδιο.Το κανει και με 2 αλλα δισκακια,το horizon dawn και το fifa 20.
    Εχω δοκιμασει 2 διαφορετικους σκληρους και εχω δοκιμασει και αλλο bluray drive.Τα laser και στα 2 BR εχουν καθαριστει.

    Προσπαθωντας να καλυψω ολα τα σεναρια,εχω δοκιμασει και αλλο τροφοδοτικο και εχω αλλαξει και παστα.
    Εχει αντιμετωπισει κανεις αναλογα σφαλματα;





  5. #364
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Καλησπερα, εχεις δοκιμασει initialize? και τα 2 σφαλματα φαινεται να ειναι λογισμικου.

    https://manuals.playstation.net/docu...20instructions.

  6. #365

    Default

    Εχω αλλαξει 2 δισκους και εχω κανει reinstall το τελευταιο fw,δε θα το ειχε καλυψει;

  7. #366
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    ναι κανει αρχικοποιηση μετα την αλλαγη δισκου,ακυρο.

    Causes of PS4 CE-34878-0 error: Outdated or corrupted PS4 firmware and/or Corrupted, damaged, or incompatible hard disc drive (HDD).

    Rare occasions:

    • Disable Face Recognition feature. If your console is connected to a camera, try turning off Face Recognition and restart the PS4 afterwards. Some users have found this solution effective in fixing this CE-34878-0 bug.
    • Network glitch. In some rare instances, slow or intermittent network connection can cause the PS4 system to crash and show the error. You should try to see if there’s any on-going network issue on your end, or if there’s a server problem with PlayStation services.
    • Other hardware issues. Aside from a faulty hard drive, other hardware malfunction may trigger the error as well. Depending on the state of your PS4, the error may be a sign of a still unknown hardware issue, or it may be the result of a total system breakdown.

      Απο ιντερνετ εισαι οκ γρηγορος?Τους σκληρους τους εχεις τεσταρει για bad sectors?

  8. #367

    Default

    Οι δισκοι ειναι κομπλε,το fw ειναι τελευταιο,περασμενο ξανα και με rebuilt database.
    Ολα αυτα τα εχω δει και εγω,εχω δοκιμασει απο τα πιο απλα,τα πιο κοινα,μεχρι τα πιο σκληρα η κουλα σεναρια.
    Ακομα και την καλωδιοταινια του BR αλλαξα.
    Απο ιντερνετ ειμαι καλος,αλλα το εχω δοκιμασει και χωρις ιντερνετ,που παλι κανει τα ιδια.
    Καποιος μου ειπε να κλεισω τα οποια boost modes και super sampling,αλλα στο fat δεν υπαρχει τετοια επιλογη.

  9. #368

    Default

    χαιρεται παιδια...Ειμαι νεο μελος στο forum..Εχω το PS4 PRO 1TB 4K....Τον τελευταιο 1,5 χρονο παρατηρω οτι εχω τρελο delay ,ακομα και σε offline παιχνιδια τυπου Φιφα καριερα....Εχω αλλαξει σκληρο δισκο και εχω αλλαξει παστα..Αλλα συνεχιζει να κολλαει....

  10. #369
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σε άλλο τοπικ που είχες την ίδια απορία σου απάντησα: τι εννοείς «delay»; (επισημαίνοντας «περιέγραψε το όσο πιο αναλυτικά μπορείς»)

  11. #370

    Default

    Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Άνοιξα το PS4 για καθάρισμα και μετά την συναρμολόγηση για κάποιον λόγο όταν βάζω να παίξω παιχνίδι από δισκάκι μου βγάζει σφάλμα CE-35888-2. Παίζει κανονικά τα παιχνίδια που είναι αγορασμένα, διαβάζει κανονικά τα δισκάκια αλλά όταν πατήσεις να ξεκινήσουν δεν παίζουν και βγάζει αυτό το σφάλμα. Έψαξα στο Ίντερνετ και όλοι λένε ότι συμβαίνει μετά την αλλαγή drive και ότι πρέπει να αλλάξεις και την πλακέτα του drive. Εγώ όμως δεν άλλαξα κανένα drive. Έβαλα άλλον δίσκο εσωτερικό και πήγα να κάνω εγκατάσταση του λειτουργικού και πάλι μου βγάζει το ίδιο σφάλμα. Έχω τριπλό τσεκάρει τα καλώδια αλλά δεν υπάρχει κάποιο θέμα και μου φαίνεται λογικό γιατί αν είχε γίνει κάτι τότε δεν θα έπαιζε το drive. Όλα δείχνουν για κάποιον λόγο να μην θεωρεί δικό του το drive.
    Έχει κανένας ιδέα τι μπορεί να φταίει; Το έχει αντιμετωπίσει κανένας αυτό το πρόβλημα;

  12. #371

    Default

    Καινούργια δεδομένα. Δεν έγινε από το καθάρισμα. Μου το έδωσε ο μικρός για καθάρισμα γιατί του είχε ήδη βγάλει το πρόβλημα και δεν μου το ανέφερε. Μου λέει ότι δεν του έκανε κάτι. Απλά πήγε να βάλει κάποιο παιχνίδι και του το έβγαλε. Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει το drive και βγάζει αυτό το μήνυμα; Βέβαια επαναλαμβάνω ότι διαβάζει κανονικά τα δισκάκια που βάζω μέσα.

Page 19 of 19 FirstFirst ... 91516171819

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •