Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
Αν σου κάνει τον ήχο που κάνει στην αρχή τότε θα χαλάσει κάποια στιγμή και μου έχει πει παιδί που δουλεύει στα Public ότι είναι πολύ συχνό πρόβλημα.
Είσαι τυχερός που έχει την εξτρα εγγύηση γιατί για το δικό μου μου είχαν ζητήσει 200+ € από την Cometron. Γενικά η ποιότητα κατασκευής του Pro είναι εντυπωσιακά κακή.
Ναι Λεωνίδα δυστυχώς αυτό άρχισε να κάνει, άρα από όσα λες βαδίζει αργά προς το να πεθάνει. Το video αυτό (και πολλά άλλα) τα είδα, γιατροσόφια τα θεωρώ ένος προαναγγελθέντος θανάτου.

Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
Οι βλάβες φίλε Γιώργο δεν έχουν να κάνουν με καλή συντήρηση (δεν λέω να την κοπανάς την κονσόλα κτλ). Αν κάτι είναι να χαλάσει, θα χαλάσει. Μηχανήματα είναι. Υγεία να έχουμε.



Από εκεί και έπειτα αν το παρουσιάσει πάλι, να το πας στον Κωτσόβολο να στο καλύψουν στην εγγύηση που έχεις πληρώσει. Ως συνήθως το service της Sony είναι απαράδεκτο και ανύπαρκτο. Ανακατασκευασμένη θα σου δώσουν. Από εκεί και πέρα διάβασε και το συμβόλαιο του Total Support του Κωτσόβολου που έχεις να δεις τι δικαιούσαι. Παράδειγμα, πρέπει η επισκευή να πάρει το πολύ 7 μέρες ας πούμε. Αν καθυστερήσουν παραπάνω, σου κάνουν αντικατάσταση οι ίδιοι (Κωτσόβολος και όχι Sony), αλλά θα πρέπει να τους "τσιγκλήσεις" λίγο εσύ και να τους το πεις και να επιμείνεις, ότι βάση του συμβολαίου σου, ισχύει αυτό κτλ.

Ότι θες για θέματα εγγυήσεων, αν μπορώ να βοηθήσω στείλε μου.
Αποστόλη τα θέματα εγγυήσεων και εγώ τα κατέχω αρκετά πιστεύω (λόγω δουλειάς ).
Περισσότερο με προβληματίζει η τακτική εξυπηρέτησης της Sony γιατί φυσικά και δε θέλω refurbished συσκευή. Αν τη δώσω στον Κώτσο και φύγει από τα χέρια μου, επίσης, δεν θα έχω καθόλου έλεγχο και εικόνα τι θα κάνουν για την επισκευή, αν δηλαδή πρόκειται απλώς για το drive και μου το άλλαζαν χωρίς κόστος θα ήμουν ΟΚ. Το ζήτημα είναι ότι στην COMETRON θα το πάρουν και θα μου δώσουν ένα άλλο τυχαίο, χωρίς πολλά πολλά.

Το να την ανοίξω μόνος για να αλλάξω το blu-ray δεν παίζει, αφού έχω την εγγύηση δε θέλω να βάλω χέρι στην κονσόλα.

Θα πρέπει να τους κυνηγήσω στον Κώτσο για να με καλύψουν όσο γίνεται στο Total Support, βλέπω ότι έχει πολλά καλά https://www.kotsovolos.gr/site/suppo...BE%CE%B7%CF%82, απλώς διάβαζα και σε κάποια fora ότι δεν "τηρούν" πάντα όλα όσα προβλέπονται.

Σε δουλειά να βρισκόμαστε, πρέπει να βρω και 2TB σκληρό για το backup, ώχου μανουλίτσα μου...

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις.