Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #41
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    περιμενω ακομα λιγες μερες και μετα θα ψαξω αυτο το isps που δεν εχω ιδεα τι ειναι αλλα τελος παντων....ξερω μονο οτι ειμαι ολη μερα στην δουλεια και γυρναω σπιτι το βραδυ και δεν εχω online να χαλαρωσω με φιλους!!
    Spoiler!

  2. #42
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    isp= internet service provides βλ. ote,wind,forthnet,hol

  3. #43
    Senior Member teambody's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    102
    PSN ID
    jim190184
    Name
    jim

    Default

    Δεν μπορώ να μπω καθόλου στο Psn μου βγάζει ce-33992-6...ξέρει κανείς ρε παιδιά τι είναι αυτο;

  4. #44

    Default

    το ιδιο προβλημα ειναι και στο ps3 και μου το εχει βγαλει 2 φορες αυτες τις 3 μερες.
    restart το ρουτερ και δοκιμαζετε να μπειτε στο psn store,αν σας βγαλει κωδικο με σφαλμα θα πρεπει να ξανακανετε restart το ρουτερ σας,οταν θα μπει στο psn store τοτε λυθηκε και το προβλημα.

    στο psn store θα μπαινετε για να μην κανετε την διαδικασια με το παιχνιδι.

  5. #45
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    γινετε ενας ψιλοχαμος στο psn με λιγα λογια υπομονη παιδες!!!
    Spoiler!

  6. #46
    Elite lostmangr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    607
    PSN ID
    LOSTMAN-GREECE
    Name
    ΣΑΚΗΣ

    Default

    Sony καταρα σου δινω μονο λεφτα ξερεις να περνεις και εγω εχω προβλημα δεν μπορω να μπω online...πραγματικα μαμω την sony απλα ΑΙΣΧΟΣ...
    ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ
    ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΑΛΕ ΚΑΙ ΧΑΡΙΛΑΟΥ..


  7. #47
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Hρεμα παιδες... Συντηρηση κανουν... που και που θα υπαρχουν αυτα! Για καλο ειναι!

  8. #48
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Βασικά ο κόσμος ήλπιζε ότι το next-gen PSN δεν θα είχε τέτοια θέματα, ειδικά λόγω PS+, οπότε καλά κάνουν και διαμαρτύρονται.

  9. #49
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Τι σχεση εχει το next gen με του servers που χρειαζονατι συντηρηση? Κακως νομιζανε. Ονλινε gaming ειναι, οχι καφετιερα (παταω κουμπι και πινω καφε). Απο αυριο με το καλο θα λιωσουμε παλι. Απλα ελπιζω να μη δω τα χαλια που ειχαμε κατα καιρους παλιοτερα στο 360.

  10. #50
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δηλαδή στο XBOX Live δεν κάνουν συντήρηση στους servers; Πέφτει τόσο συχνά όσο το PSN;

    Είπαμε, πλέον ο κόσμος πληρώνει και έχει απαιτήσεις... τελείωσε ο τζάμπας του PS3/last-gen PSN.

  11. #51
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Φυσικα και κανουν...Αυτο λεω... απλα πολλες φορες τα κανανε μανταρα!!! Ειχε και αυτο τα κουλα του. αποσυνδεσεις κλπ!

  12. #52
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αλλού είναι το point μου όμως. Το PSN έτσι όπως σχεδιάστηκε έχει αδυναμίες, οι οποίες θα έπρεπε να αλλάξουν με τον ερχομό του PS4. Μια αυτό με την συντήρηση που πέφτει το σύμπαν, μια το άλλο που δεν μπορείς να αλλάξεις το PSN ID (βλ. δήλωση Yoshida περί Excel spreadsheet) κλπ.

    Και ο ISP σου κάνει συντήρηση, αλλά φροντίζουν να υπάρχει redundancy στους servers, έτσι ώστε να μην διακόπτεται η DSL υπηρεσία σου. Ε αυτό το redundancy θα πρέπει να δουλέψει η Sony...

  13. #53
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Ισως θελει λιγο το χρονο του. Θα το δουμε απο αυριο. Κατι που καιει αρκετα ειναι ενα update για το OS...

  14. The Following User Says Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    psx3 (27-01-2014)

  15. #54
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ μόλις το έβαλα κ κατεβάζει το 1.52 αυτό δεν είναι down λόγω servers?

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  16. #55
    Elite lostmangr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    607
    PSN ID
    LOSTMAN-GREECE
    Name
    ΣΑΚΗΣ

    Default

    ΠΑΙΔΙΑ δεν ειναι μια μερα το προβλημα μην τρελαθουμε κιολας ηδη ενας φιλος εχει 2 ημερες προβλημα πλακα κανουμε τι next gen μαμακιες...δεν ειπα ας κανουν συντηρηση αλλα μια ΜΕΡΑ οχι 3 sony εισαι αισχος σοβαρα ομως...τα λεφτα ξερουν να τα περνουν ολοι αλλα να ειναι ολα οκ δεν μπορουν...και αντε ασε αυτο το προβλημα που ειναι ρε το youtube που ειναι ενα ποιος καλος browser και αλλα πολλα πλακα με κανετε τωρα!!!
    ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ
    ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΑΛΕ ΚΑΙ ΧΑΡΙΛΑΟΥ..


  17. #56
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Αντε να δούμε αυριο πως θα δουλεύει το psn...Σακη (lostman) καλα να πάθεις ρε...κοροϊδεύατε με τον ξάδερφο μου που δεν μπορούσα να μπω προχτές...εσένα δεν μπαίνει γιατι είσαι Άρης!!!!χαχαχα πεφτεις B κατηγορία PSN !!!!!!

  18. #57
    Elite lostmangr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    607
    PSN ID
    LOSTMAN-GREECE
    Name
    ΣΑΚΗΣ

    Default

    Αντε να δούμε αυριο πως θα δουλεύει το psn...Σακη (lostman) καλα να πάθεις ρε...κοροϊδεύατε με τον ξάδερφο μου που δεν μπορούσα να μπω προχτές...εσένα δεν μπαίνει γιατι είσαι Άρης!!!!χαχαχα πεφτεις B κατηγορία PSN !!!!!!
    Τι να πω ρε στεργιο μακαρι!!!πφφφφ χαχαχαχα πολυ δουλεμα ομως!!!αρης και στην Β αρης και στην Γ χαχαχα λες να παει και β psn χαχαχα!!!

    ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ
    ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΑΛΕ ΚΑΙ ΧΑΡΙΛΑΟΥ..


  19. #58
    Advanced Member nuntius's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Athens - Hellas
    Posts
    394
    PSN ID
    jACE8504
    Name
    Giannis

    Default

    Παιδιά, από την πρώτη μέρα παίρνω error 34878 μόνο στο blacklight. Το έψαξα λίγο χθες, έκανα backup στο cloud τα saves και initialize το ps4. Και σήμερα πάλι τα ίδια...το έχει λύσει κανείς;

  20. #59
    Advanced Member Akrida79's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Μήλος
    Posts
    314
    PSN ID
    Akridas79
    Name
    Μανώλης

    Default

    Quote Originally Posted by Daytime Dreamer View Post
    Προβλημα συνδεσης με on line gaming (NP-34924-2)

    Όσοι έχουν πρόβλημα μπορούν στο thread του Επίσημου Φόρουμ (όχι εδώ δηλαδή) να μου απαντήσουν ποιόν ISP έχουν και να κάνουν restart τον router τους;
    Ξέρω ακούγεται χαζό και χιλιοειπωμένο αλλά το συγκεκριμένo error έχει να κάνει με τον ISP απ'ότι μου είπαν.
    Το θέμα μου (και πολλών άλλων) είναι απλό έως πολύπλοκο, να εξηγηθώ:
    Από την Παρασκευή το βράδυ σταματάει η σύνδεση στα multiplayer παιχνίδια, λέω οκ αύριο πάλι...

    Σάββατο έως και σήμερα (Δευτέρα) δεν μπορώ να συνδεθώ ακόμα (εκτός από μερικά λεπτά). Από Σάββατο πρωί στέλνω mail στην Sony η οποία και δεν μου απαντά μέχρι σήμερα το βράδυ που μου λέει ότι οι server είναι υπό συντήρηση και δεν θα μπορώ να συνδεθώ μέχρι και την Τετάρτη...

    Στέλνω tweet στο @AskPlayStation το Σάββατο και παίρνω μια απάντηση σήμερα πάλι "επικοινωνήστε με αντιπρόσωπο στην χώρα σας" οκ...

    Στέλνω μήνυμα στο επίσημο forum Playstation και πολύ φιλικά και μπράβο, από το σπίτι του ο άνθρωπος (PadPoet) μου λέει ότι θα το κοιτάξει (του έγραψα και λίγο αγριεμένος), οκ...

    Σήμερα Δευτέρα παίρνω τηλ. στην Sony και ο εξυπηρετικότατος συνομιλητής μου λέει ότι από το Σάββατο μέχρι και την Τετάρτη θα υπάρχει αδυναμία σύνδεσης λόγω συντήρησης, οκ...

    Εντωμεταξυ το Server Status της Sony λέει ότι είναι ON LINE κανονικά...

    Στο support chat μου λένε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από πλευράς της Sony...

    Και μέσα σε όλη την αναμονή και ολίγον πανικό (και θα το εξηγήσω) μαθαίνω ότι πρέπει να κάνω reset το router...

    Αυτό που έχω να πω εγώ (μπορεί να λέω και χαζομάρες) είναι,
    Γιατί οι απαντήσεις στο πρόβλημα που είναι ένα, διαφέρουν;
    Γιατί άλλοι μπορούν να συνδεθούν και άλλοι όχι;
    Η προγραμματισμενη συντήρηση κατά τα tweet (που είναι επίσημες ανακοινώσεις) της Sony λένε ότι θα γίνει Δευτέρα, και όχι Σάββατο έως Τετάρτη.
    Γιατί το PSN Server Status λέει ότι είναι όλα καλά και βάζει τους χρήστες σε σκέψεις;
    Όλα αυτά τα γράφω γιατί απλά έχουμε στα χέρια μας ένα μηχάνημα το οποίο μόλις κυκλοφόρησε. Τα προβλήματα του στο internet πάνε και έρχονται και δεν είναι λίγα. Οπότε όταν από μόνος σου δεν μπορείς να ανακαλύψεις κάτι σε ένα πρόβλημα που προέκυψε εντελώς ξαφνικά και η Sony κατά κάποιο τρόπο δεν ανακοινώνει κάτι, τότε ο φτωχός εγκέφαλος πάει στο χειρότερο. Ο Lefteris_X έκανε reset το PS4, εγώ άλλαξα από modem μέχρι καλώδια, άλλοι έλεγαν ότι κάτι έπαθε το μηχάνημα, και τώρα ενώ μου λένε ότι αυτό το θέμα θα συνεχιστεί μέχρι την Τετάρτη μαθαίνω ότι ίσως πρέπει να κάνω reset το modem... Δεν είναι κάτι σημαντικό, για παιχνιδομηχανή μιλάμε, αλλά όταν έχεις περίπου μόνο 2 - 3 ώρες την ημέρα να χαλαρώσεις από δουλειές, από ειδήσεις, από φόρους, από ότι σκατό βάλει ο νους μας, τότε τα παίρνεις στο κρανίο γιατί δεν δουλεύει σωστά το μηχάνημα!
    Τώρα τι να κάμω; Reset το router ή υπομονή;

  21. #60
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    shit high and αγνάντευε

    (έμαθα ότι ψάχνονται στη Σονυ, αν παίζει "θέμα" με την OTEnet...γιατί αρκετοί που έχουν τα προβλήματα είναι από αυτή την εταιρεία. Προσωπικά το βλέπω κάπως δύσκολο να στέκει, τεσπα μην το αναλύσουμε δεν έχει νόημα.......ερώτηση: υπάρχει κάποιος από εδώ στο φόρουμ, που να έχει PS4 + PS Plus + πρόβλημα online gaming ΑΛΛΑ όχι στον OTEnet, παρά σε κάποια άλλη εταιρεία, πχ. HOL, Forthet κλπ; )

Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •