Page 12 of 19 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 221 to 240 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #221
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Το κακο με το ignore fits ειναι οτι θα διαβαζουμε και ποστ φαντασματα ομως!


  2. #222

    Default

    Να μην τα διαβαζετε.

  3. #223
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Ισχα!

  4. #224

    Default

    Επισης...

  5. #225

    Default

    Quote Originally Posted by aopanos72 View Post
    Επειδή το χω ψάξει όσο δεν πάει το θέμα με το συγκεκριμενο error, έχω καταλάβει τα εξής: Η σονυ δεν έχει πει η δεν ξέρει απο που προέρχεται το σφάλμα. Τα βήματα που προτείνει για λύση διορθωσαν το προβλημα σε ελάχιστους χρηστες. Κανείς δεν έχει καταλάβει αν το πρόβλημα ειναι software η hardware. Στο UK κάποιοι πήγαν πίσω την κονσόλα και τούς την άλλαξαν.... Πραγματικά πίστευα οτι με το 1.60 το πρόβλημα θα λυνότανε , αλλά απο οτι βλέπω τίποτα δεν έγινε. Στο αγγλοφωνο playstaion forum γίνεται χαμός απο πόστ για το συγκεκριμενο ερρορ.

    Στάλθηκε από το S8Q μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    οριστε η απαντηση φιτς.
    καλο ειναι να διαβαζεις τα ποστ πριν ποσταρεις τα ιδια και τα ιδια.

    αλλα ξεχασα σε καθε απαντηση που σου δινετε στα ερωτηματα σου θα ξαναγεννηθουν χιλιαδες αλλες ερωτησεις σου.
    Last edited by postfire; 11-03-2014 at 17:10.

  6. The Following User Says Thank You to postfire For This Useful Post:

    aopanos72 (11-03-2014)

  7. #226

    Default

    Επιδη το διαβασα γι' αυτο και ρωτησα γιατι με βαση αυτο το ποστ που λες εσυ ακομα και η ιδια η sony προς το παρον δεν ξερει γιατι δημιουργειτε αυτο το προβλημα οποτε εξου και η ερωτηση μου μηπως εχουμε νεοτερα επι του θεματος.

    Αλλα ξεχασα εσυ στην λαχταρα σου να μου την πεις, ειρωνευτεις κ.τ.λ. δεν σκεφτηκες οτι ισως υπαρχουν νεοτερα επι του θεματος.

    Λοιπον νικο μην το συνεχιζουμε γιατι ηδη κουρασε.

  8. #227

    Default

    αντε παλι.

    ποιος σε ειρωνευτηκε?νομιζω το χεις χασει λιγο φιλε μου.

    επισης απαντας μονο σου στην ερωτηση σου.

  9. #228
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αρχίζει και μου θυμίζει τον μύθο με την Λερναία Ύδρα... 1 κεφάλι κόβεις, 10 ξεπετάγονται.

  10. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    nuntius (12-03-2014)

  11. #229
    Member aopanos72's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Koridalllos
    Posts
    58
    PSN ID
    aorpanos1972
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Λερναια υδρα λεει ....... κλαιωωωω

  12. #230
    mikele13's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Athens-Zografou City
    Posts
    15
    PSN ID
    MIKELE13_GR
    Name
    ΜΙΧΑΛΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αρχίζει και μου θυμίζει τον μύθο με την Λερναία Ύδρα... 1 κεφάλι κόβεις, 10 ξεπετάγονται.

  13. #231

    Default

    καλησπερα , εχω παρει προσφατα το ps4 kaι εχω καποια προβληματα με τη κονσολα
    ενω επαιζα το call of duty ξαφνικα μου πεταξε εξω το δισκακι και μου εβγαλε καποιο error στην οθονη,στη συνεχεια προσπαθησα να το ξαναβαλω στην κονσολα αλλα δεν μπαινει και κανει ενα περιεργο θορυβο,μπορει να με βοηθησει καποιος?
    ευχαριστω
    Last edited by odytsak; 30-03-2014 at 16:40. Reason: απόχρωση γραμματοσειράς

  14. #232
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δοκίμασες να βγάλεις την κονσόλα από την πρίζα για 1-2 λεπτά?

    Να χρησιμοποιείς την αυτόματη απόχρωση στη γραμματοσειρά όταν ποστάρεις
    γιατί είναι διαδιάκριτη η συγκεκριμένη που έχεις επιλέξει σε λευκό template.

  15. #233
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Guys, ξέρεις κανεις τι παιζει με το error NW-31295-0;;; Μου το βγάζει συνεχεια την τελευταια εβδομάδα και χάνεται η σύνδεση με το Internet.

  16. #234
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Παύλο αν είδα καλά κάτι παίζει με τα ρούτερ, δεν είναι δηλαδή σφάλμα/ευθύνη 100% της κονσόλας. Το πιο απλό που είδα από χρήστη σαν λύση ήταν σε safe mode και restart? για το PS4, εγώ θα έλεγα βγάλε το από την πρίζα για λίγο. Το αυτό και γία το ρούτερ και μετά εκκίνηση πλήρη πρώτα το ρούτερ και μετά η κονσόλα. Επίσης, αν μπορείς να μπεις να ελέγξεις στο ρούτερ τις ρυθμίσεις, διάβασα κάτι για fixed mode ή 2,4 GHz απαραιτήτως αντί τυχόν 5Ghz ή Ν? δεν ξερω, δοκιμάζεις και βλέπεις και τσεκάρεις και άλλη συσκευή αν έχεις (ταμπλέτα/Vita/κλπ) συνήθως τρώνε κάποιες και απο αυτές ζόρι οπότε έτσι θα δεις πως φέρονται αυτές με το ρούτερ σου. Βλέπω στα ξένα φόρουμ αναφορές διάφορους μήνες τώρα με τον ίδιο κωδικό, αλλά συγκεχημένες πληροφορίες για τυχόν λύση, που με οδηγούν να πιστεύω ότι είτε το λύνουν τελικά το πρόβλημα οι χρήστες και ξεχνιέται, είτε όπως ξεκίνησε μόνο του έτσι περνάει κιόλας.

  17. #235
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Βασικά, Νεκταριε, έφτιαξε απο μονο του εχθές, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα το ξανακάνει.
    Η αλήθεια ειναι οτι οι πληροφορίες που υπάρχουν στο δίκτυο δεν ειναι σαφείς για το συγκεκριμένο θέμα. Ωστόσο, καμια αλλη μου συσκευή δεν εχει προβλημα, αλλα αυτο δε το λέω με κάθε σιγουριά. Θα πρεπει να το παρακολουθήσω λιγο και βλέπουμε.
    Ευχαριστω!!!!

  18. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Nek_Food (22-04-2014)

  19. #236
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    μήπως, γιατί δεν θυμάμαι, είναι το ίδιο νούμερο σφάλματος που αντιμετώπισα κι εγώ πριν λίγους μήνες και είχα σηκώσει Γη και αέρα μέχρι να βρω την άκρη; (από ΟΤΕ και Sony UK, έως τα κέρατά μου, προσπάθεια 2 εβδομάδων λέμε τώρα...back and forth μεταξύ υπηρεσιών / εταιρειών);;;;;;

    Παύλε για τσέκαρέ το στις προηγούμενες σελίδες.

    (εν τέλει, επειδή ουδεμία πηγή μπόρεσε να τοποθετηθεί ειλικρινώς και ταυτόχρονα επίσημα, βρήκα την λύση μόνος μου, ουσιαστικά 'πιέζοντας' τον ΟΤΕ να μου αλλάξει το μοντεμ σε νεότερη συσκευή - υπολογίζοντας ότι σε αυτή οι ΟΤΕτζήδες θα είχαν βάλει νεότερο firmware και μήπως αυτό με "έσωνε" με το NP-xxxx error message του PS4. Και ναι, το νέο μόντεμ με έσωσε, δίνοντάς μου να καταλάβω ότι στις υποθέσεις μου, τις οποίες είχα διατυπώσει, δεν υπήρχε καμία περίπτωση να λάβω επίσημες απαντήσεις αναγνώρισης του προβλήματος. Σα να ρωτάμε τη MS "έχουν σοβαρές τρύπες τα Windows" και να περιμένουμε να αποκριθεί "ναι σαφώς και έχει! Τρομερές και μάλιστα πολλές!".....τεσπα, πλέον δεν έχω πρόβλημα με το PS4, αλλά συχνά - πυκνά παρατηρώ ότι καθυστερουν στιγμιαία -μερικές φορές- να γίνουν resolve κάποιες διευθύνσεις..)

  20. #237
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εγινε το παρακατω και απλα θελω να το αναφέρω, μήπως εχει συμβεί και σε κάποιον άλλον:
    το μεσημερι, αφου τελειωσα με το παιχνιδι μου, βάζω το PS4 σε standby mode, ως συνήθως. Το απογευμα, οταν πήγα να ξαναπαιξω, πατώ το κουμπί απο το χειριστήριο για να ανοίξει το μηχάνημα και δεν ακουγεται ο χαρακτηριστικός ήχος. Επιπρόσθετα, το λαμπάκι στην κονσόλα ηταν σβηστο. Πατώντας τα κουμπιά eject και on/off, ακουγόταν μονο ενα "μπιπ" αλλα η κονσόλα δεν άναβε. Τελοσπαντων, άναψε μετα απο μερικές προσπάθειες και ολα καλα κατα τη διάρκεια του παιχνιδιου.
    Εχει συμβεί αυτο σε κάποιον άλλον;

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    μήπως, γιατί δεν θυμάμαι, είναι το ίδιο νούμερο σφάλματος που αντιμετώπισα κι εγώ πριν λίγους μήνες και είχα σηκώσει Γη και αέρα μέχρι να βρω την άκρη; (από ΟΤΕ και Sony UK, έως τα κέρατά μου, προσπάθεια 2 εβδομάδων λέμε τώρα...back and forth μεταξύ υπηρεσιών / εταιρειών);;;;;;

    Παύλε για τσέκαρέ το στις προηγούμενες σελίδες.

    (εν τέλει, επειδή ουδεμία πηγή μπόρεσε να τοποθετηθεί ειλικρινώς και ταυτόχρονα επίσημα, βρήκα την λύση μόνος μου, ουσιαστικά 'πιέζοντας' τον ΟΤΕ να μου αλλάξει το μοντεμ σε νεότερη συσκευή - υπολογίζοντας ότι σε αυτή οι ΟΤΕτζήδες θα είχαν βάλει νεότερο firmware και μήπως αυτό με "έσωνε" με το NP-xxxx error message του PS4. Και ναι, το νέο μόντεμ με έσωσε, δίνοντάς μου να καταλάβω ότι στις υποθέσεις μου, τις οποίες είχα διατυπώσει, δεν υπήρχε καμία περίπτωση να λάβω επίσημες απαντήσεις αναγνώρισης του προβλήματος. Σα να ρωτάμε τη MS "έχουν σοβαρές τρύπες τα Windows" και να περιμένουμε να αποκριθεί "ναι σαφώς και έχει! Τρομερές και μάλιστα πολλές!".....τεσπα, πλέον δεν έχω πρόβλημα με το PS4, αλλά συχνά - πυκνά παρατηρώ ότι καθυστερουν στιγμιαία -μερικές φορές- να γίνουν resolve κάποιες διευθύνσεις..)
    Λευτέρη, ζητώ συγγνώμη, αλλα τωρα ειδα αυτο σου το ποστ.
    Το προβλημα υφίσταται ακομα, αλλα να διορθώσω κατι. Παρα το περιεχόμενο του μηνύματος, το PS4 δεν αποσυνδέεται απο το δίκτυο. Αυτο το καταλαβαίνω επειδη αμέσως μετα την εμφάνισή του κάνω Internet test και ειναι ολα καλα.
    Thnx!

  21. #238
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ακριβώς αυτό. PS4 online / παρά ταύτα το μήνυμα λάθους επιμένει να εμφανίζεται. Ενδέχεται (ανάλογα τις ορέξεις του μηνύματος και του PSN) ενώ σε δείχνει online, να μην μπορείς να παίξεις multi ή/και να ακούς θόρυβο στο party chat (έως και καθόλου chat).

    Γενικά, αν μιλάμε για το ίδιο μήνυμα λάθους.......το αντιμετώπισα απλά με αλλαγή με νεότερο modem του ΟΤΕ.

  22. #239
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ας πουμε, κατα τη διάρκεια της τελευταίας μου "συνεδριας" με το PS4, δε το έβγαλε καθόλου. Βεβαια έπαιξα μονο κανά 45λεπτο, αλλα δεν εμφανίστηκε.
    Βλέποντας και κάνοντας...

  23. #240
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτό με το resolve των διευθύνσεων είναι συχνό κατα περιόδους σε διάφορα δίκτυα και επηρεάζονται όλες οι συσκευές όχι μόνο οι κονσόλες.

Page 12 of 19 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •