Page 7 of 19 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 121 to 140 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #121
    Advanced Member Akrida79's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Μήλος
    Posts
    314
    PSN ID
    Akridas79
    Name
    Μανώλης

    Default

    Ρε τι είναι αυτοί στο επίσημο community; Στο τέλος θα μου πουν ότι φταίω εγώ... Ο άλλος μου λέει "πως κατεληξες ότι φταίει η SONY;"
    Πρωί πρωί παίρνω τηλ ΟΤΕ και SONY και τους ξεχεζω, να τα βρουν αυτοί τα προβλήματα τους. Αϊ στον κόρακα τους πληρώνω κιόλας λες τα γεννάω τα λεφτά και μου την λένε.
    Κοιτάξτε επίσημη απάντηση:
    Click image for larger version. 

Name:	τιλες.jpg 
Views:	80 
Size:	110.7 KB 
ID:	4030

    Με δουλεύουν;
    Τα έχω πάρει!
    http://www.community.eu.playstation....20705625#M3596


  2. #122
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Xaxaxaxa νταξει LvL μλκιας 100% για το NeoGaf ειναι αυτη η εικονα σε 5 min θα 'χουν βγαλει και Gifακι
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  3. #123
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    οταν σου λεει ο επισημος community manager οτι φταιει η ελλαδα τοτε φταιει η ελλαδα.
    οταν οι περισσοτεροι εχετε ΟΤΕ και εχετε προβλημα τοτε ποιος φταιει?
    Εγω παντος με 4net τοσες μερες ακομα και την μερα συντηρησης επαιζα κομπλε,οπα sorry στην μερα συντηρησης δεν μπορουσα να ανεβασω στο fb βιντεο

  4. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Daytime Dreamer (29-01-2014)

  5. #124
    Cool Member Et3rn1tyGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina
    Posts
    291
    PSN ID
    Et3rn1tyGR

    Default

    Οπως ειπα εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το Lefteri και το Akrida...χτες μπηκα λιγο το απογευμα...στην αρχη μου πεταξε το γνωστο μνμ cannot connect..αλλα στην δευτερη φορα με εβαλε στο bf4 και επαιξα ενα match κανονικα...
    Το βραδυ που γυρισα δεν εμπαινε με την καμία...(ote vdsl 30αρα ολα αυτα)

    Να σημειώσω οτι στην 4net συνδεση που έχω spare μπαινω κανονικα χωρις προβλημα ακομα και το ΣΚ.

  6. #125
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    για να αρχιζουμε να κατασταλαζουμε λιγο στο προβλημα μας....δηλαδη μεχρι στιγμης πιστευουμε οτι φταιει ο οτε η sony ?
    Spoiler!

  7. #126
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και εγω με forthnet δεν εχω προβλημα, αλλα ελα στην θεση των παιδιων, χθες τους ειπανε οτι ειναι θεμα DNS, και μετα απο ωρες δοκιμων καταληξαμε στο συμπερασμα οτι κατι τετοιο δεν ισχυει. Δεν αποκλειω το γεγονος να φταιει ο ISP, αλλα επισης δεν μπορω να αποκλεισω και το ενδεχομενο να φταιει και η Sony, μπορει να εκαναν καποια μικρη αλλαγη (π.χ. μεγεθος πακετων) και παρολο που δεν θα επρεπε να υπαρχει προβλημα, σε καποιους το εμφανιζει.

  8. #127

    Default

    Αν έφταιγε η Sony δεν θα ήταν γενικό το πρόβλημα;;;.....και εγώ με forthnet είμαι μια χαρά.


  9. #128
    Advanced Member nuntius's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Athens - Hellas
    Posts
    394
    PSN ID
    jACE8504
    Name
    Giannis

    Default

    Παίδες εγώ μέχρι Δευτέρα βράδυ έπαιζα μια χαρά online και από χτες το βράδυ μόνο resogun παίζει online... για εμένα δεν φταίει ο οτε!!! ... πειραματόζωο ψόφησε...

  10. #129
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Είναι επιβεβαιωμένο ότι έχουν το ίδιο πρόβλημα κ σε άλλες χώρες; Μιλάω από το maintenance κ μετά.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  11. #130
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Και πως εξηγείτε το γεγονός ότι φίλος παίκτης παραπάνω αναφέρει ότι με τα ίδια μηχανήματα (κονσόλα, τηλεόραση, κλπ) στον ίδιο χώρο αναφέρει ότι με την μία εταιρεία (ΟΤΕ) έχει πρόβλημα και με την άλλη εταιρεία (forthnet) ΔΕΝ έχει. Δεν άλλαξε κονσόλα, δεν άλλαξε εταιρεία παροχής υπηρεσιών της κονσόλας (Sony) δεν ξέρω καν αν άλλαξε ρούτερ (μπορεί απλά να έχωσε το καλώδιο σε άλλη πρίζα). Ξέρουμε όμως ότι αυτό που άλλαξε είναι ο ISP του και βλέπουμε το μοτίβο ότι ο ένας έχει θέμα και ο άλλος είναι απροβλημάτιστος.

    Εγώ όσο δοκίμασα όλες αυτές τις μέρες (αν και δεν ασχολήθηκα πολύ με το online) δεν είχα πρόβλημα, είμαι με forthnet.

  12. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Daytime Dreamer (29-01-2014)

  13. #131
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νομίζω ότι πρέπει να στηθεί ένα πρόχειρο poll του τύπου "έχω/δεν έχω πρόβλημα" κ τον provider. Ξέρω είναι αρκετές επιλογές αλλά θα έχουμε μια εικόνα στο τέλος της ημέρας.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  14. #132
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @james9
    ναι, είναι. Και πριν την συντήρηση και μετά αυτής.

    Δεν είναι μαζικό το πρόβλημα, τουλάχιστον από τα αποτελέσματα που δίνει η Google, αν και απαντώνται σε διάφορες χώρες, από ΗΠΑ και Ολλανδία, έως Ιταλία και Γερμανία. Κι αυτοί έχουν ΟΤΕ; (το "καρφί" πάει στην Sony).

    Επίσης, έχουν (και σε αυτό το θρεντ) υπάρξει χρήστες από άλλους ISP (πχ. Cyta) με το ίδιο πρόβλημα εν Ελλάδι. Απλά επειδή η πλειοψηφία έχει ΟΤΕ, το blame πέφτει στον ΟΤΕ. Τέλος, όλοι καταλήγουμε σε καλωδιώσεις για να "βγούμε" εκτός Ελλάδας, ήτοι όλοι "ΟΤΕ" είμαστε εν κατακλείδι (για online gaming με το εξωτερικό - please όμως μην το αναλύσουμε/διορθώσουμε, το είπα μπακαλίστικα για εύκολη κατανόηση, καθώς ΔΕΝ είναι εκεί το νόημα. Το πραγματικό νόημα - για εμένα πάντα - ακολουθεί παρακάτω).

    @όλους

    Τώρα, το να καθόμαστε εμείς οι χρήστες να βρούμε την άκρη και ποιος πραγματικά ευθύνεται, ειλικρινά αξίζει μισθό όπως είπε και ο φίλος Akrida πιο πάνω. Είπαμε να βοηθήσουμε εαυτούς, να εξυπηρετήσουμε την κοινότητα PS4.......αλλά αυτά να τα κάνουμε επειδή θέλουμε να συμ-πράξουμε στην προσπάθεια επίλυσης του προβλήματος από τη Sony.......ΟΧΙ όπως τώρα που σκέτο εμείς πράττουμε, ενώ η Sony δεν κάνει τίποτα, πέραν του Padpoet που όσο έχει χρόνο.....ποστάρει ότι του λένε από το τεχνικό τμήμα (όπως είπε, μόνο 1 άνθρωπος είναι ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ χιλιάδων χρηστών - ΕΛΕΟΣ τσιγκούνα Sony).......που και αυτό που του είπαν "είναι πρόβλημα του ISP", έτσι σκέτα. Δηλαδή; Τι;

    Πήρατε τα 50 ευρώ / χρόνο, δηλώνετε ένα άνοστο "δικό τους το πρόβλημα με τον ISP"......πετάτε το μπαλάκι στον community manager, όπου κι εκείνος απλά θα αναρτήσει ότι του είπαν...και ΟΚ; Δηλαδή είμαστε "εντάξει";

    Εντωμεταξύ εσείς (Sony) το 50αρικο το έχετε λάβει, εμείς υπηρεσία άριστη ΔΕΝ έχουμε λάβει. Άριστη. Όχι μια παίζει μια δεν παίζει (δεν αναφέρομαι στην συντήρηση, αν και ακόμα και σε αυτό το κομμάτι, υπάρχουν τρόποι συντήρησης και ταυτόχρονης λειτουργίας...αλλά "ψιλά" γράμματα για την Sony αυτά). Δηλαδή, με την αδιαφορία / απαράδεκτη εξυπηρέτηση της "μαμάς" Sony, το ότι ο Padpoet έκανε copy/paste τους νέους DNS από τον Akrida στην σελίδα FB Padpoet, θα πρέπει να μας κάνει και ευχαριστημένους, για την δήθεν "εξυπηρέτηση"; Ρε άει στο διάολο.

    Ξέρουμε πολύ καλά πριν ακόμα μπει η Sony στα videogames τι εστί "σωστή εξυπηρέτηση" δεν θα έρθει η SCEE να μας το πει. Και προς Θεού, δεν τα βάζω με τον Padpoet - αντιθέτως αυτό που λέω είναι ότι ήδη πολλά έκανε το παιδί, που είναι εκτός της αρμοδιότητάς του. Αυτό που ΞΕΧΕΖΩ είναι την στάση της Sony, τόσο σε εθνικό επίπεδο, σε ευρωπαϊκό, όσο και σε αμερικανικό. Δηλαδή, αίσχος.

    Και το 50άρικο, 50άρικο έτσι; Μην ξεχνιόμαστε. Στην τσέπη και μετά "Λούης";
    Last edited by Lefteris_X; 29-01-2014 at 13:10.

  15. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (29-01-2014)

  16. #133
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κοίτα όλα σωστά αυτά που λες αλλά πρέπει να δούμε με κάποιο τρόπο κ το ποσοστό. Δηλαδή αν μιλάμε για ένα 30% των χρηστών (αυθαίρετο νούμερο) τότε δικαιούνται δωρεάν παιχνίδι από την Sony ή επέκταση της συνδρομής plus για το διάστημα που διήρκεσε το πρόβλημα. Αν μιλάμε για ποσοστό κάτω του 10%(επίσης αυθαίρετο νούμερο) τότε θα θεωρηθεί ως αποδεκτό "στα πλαίσια των εργασιών για τη βελτίωση των υπηρεσιών" κλπ. Όλα τα παραπάνω εφόσον αποδεδειγμένα ευθύνεται η Sony γιατί αυτό που άλλοι παίζουν άλλοι όχι δεν με έχει πείσει ακόμα. Φυσικά αυτά που είπα δεν αναιρουν την κάκιστη επικοινωνιακη συμπεριφορά της Sony που θα έπρεπε να είχε πάρει ήδη επίσημη θέση

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by james9; 29-01-2014 at 13:16.

    Spoiler!

  17. #134
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Επίσης, μπορεί απλά για κάποιον - οποιοδήποτε λόγο να φταίει ο εκάστοτε πάροχος (OTE/CYTA/AOL/QSC AG/IDNet/etc), οπότε κατά την γνώμη μου δεν μπορούμε να διεκδικήσουμε σαν χρήστες κανένα δίκιο από την Sony. Δηλαδή πρέπει να δούμε κάποια στιγμή να αποδίδουμε και τις ευθύνες εκεί που πρέπει. Φταίει η Sony, κράζουμε την Sony, φταίει ο ISP μας, κράζουμε τον ISP μας. Επιπλέον όταν καταλήξουμε στο ποιος τελικά φταίει, μπορεί να βγάλουμε άκρη και το τι έγινε και να διορθωθεί αυτό (ή να πιεστεί στην λύση του αυτός που φταίει). ΟΚ, μπορεί κάτι να άλλαξε η Sony και να προκαλεί πρόβλημα σε κάποιους ISPs, τι κάνουν αυτοί για να διορθώσουν το πρόβλημα που προκύπτει με τις δικές τους υπηρεσίες έναντι των άλλων ISPs που δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα;

  18. #135
    Cool Member Et3rn1tyGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athina
    Posts
    291
    PSN ID
    Et3rn1tyGR

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Και πως εξηγείτε το γεγονός ότι φίλος παίκτης παραπάνω αναφέρει ότι με τα ίδια μηχανήματα (κονσόλα, τηλεόραση, κλπ) στον ίδιο χώρο αναφέρει ότι με την μία εταιρεία (ΟΤΕ) έχει πρόβλημα και με την άλλη εταιρεία (forthnet) ΔΕΝ έχει. Δεν άλλαξε κονσόλα, δεν άλλαξε εταιρεία παροχής υπηρεσιών της κονσόλας (Sony) δεν ξέρω καν αν άλλαξε ρούτερ (μπορεί απλά να έχωσε το καλώδιο σε άλλη πρίζα). Ξέρουμε όμως ότι αυτό που άλλαξε είναι ο ISP του και βλέπουμε το μοτίβο ότι ο ένας έχει θέμα και ο άλλος είναι απροβλημάτιστος.

    Εγώ όσο δοκίμασα όλες αυτές τις μέρες (αν και δεν ασχολήθηκα πολύ με το online) δεν είχα πρόβλημα, είμαι με forthnet.
    Το setup που εχω ειναι

    α) otevdsl ->wifi (με wpa2/aes) -> ps4
    b) στο απο πανω οροφο υπαρχει 4net απο τα πεθερικα με το οποιο συνδεομαι παλι με wifi->wpa(tkip)->ps4

    Εχω δοκιμασει αλλαγη στο encryption αλλα τπτ ...δυστηχως δεν μπορεσα να κανω dmz απο το router ουτε αλλαξα dns...αυτο που εκανα το οποιο δεν γνωριζω αν βοηθαει ειναι να χαμηλωσω το MTU απο 1500 που ειναι το default στο wifi στο ps4 σε 1492 (αν θυμαμαι καλα) που ειναι αυτο που δίνει το router.

    O λογος που το εκανα ειναι διοτι στο connection test μου εγραφε οτι το router δεν υποστηριζει Ip fragmentation ή κατι τετοιο (το εβλεπα πρωτη φορα)...οποτε χαμηλωσα το mtu για να συμβαδιζω με το modem/router...αν καποιος μπορει ας το βαλει στα 1450 να δουμε τι γινεται γιατι δεν ειμαι σπιτι (wifi-->custom-> εκει που λεει mtu βγαλτε το 1500 και βαλτε πχ 1450)

    ΙΣΩΣ και ειναι μεγαλο το ισως αυτο να κανει μια διαφορα στις λιγες φορες που καταφερα να συνδεθω με τον οτε.

    Πριν το ΣΚ δεν ειχα το παραμικρο προβλημα...αν την παλεψω θα δοκιμασω και ενσυρματη συνδεση το απογευμα μπας και εχει διαφορα.
    Last edited by Et3rn1tyGR; 29-01-2014 at 13:51.

  19. #136
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Και πως εξηγείτε το γεγονός ότι φίλος παίκτης παραπάνω αναφέρει ότι με τα ίδια μηχανήματα (κονσόλα, τηλεόραση, κλπ) στον ίδιο χώρο αναφέρει ότι με την μία εταιρεία (ΟΤΕ) έχει πρόβλημα και με την άλλη εταιρεία (forthnet) ΔΕΝ έχει.
    θα στο πω πολυ μπακαλιστικα, μπορει να αυξησαν το μεγεθος του πακετου 1 byte, και να μην "χωραει" πλεον στους routers του ΟΤΕ. Γενικα το TCP/IP ειναι ποιο πολυπλοκο απ'οσο φανταζεσαι, μπορει να εκαναν μια μικρη αλλαγη στην Sony και αυτη να ειναι ικανη να δημιουργησει το προβλημα, μπορει μια αναλογη αλλαγη να εγινε απο τον ΟΤΕ και να φταιει αυτο, για μενα και τα δυο ενδεχομενα ειναι εξισου πιθανα.

    @Et3rn1tyGR

    Το θεωρω απιθανο να εχει σχεση το MTU, καθως στο online gaming χρησιμοποιουνται πολυ μικροτερα μεγεθη απο 1500 bytes.

  20. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Nek_Food (29-01-2014)

  21. #137
    Elite Daytime Dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    London, UK
    Posts
    629
    PSN ID
    DaytimeDreamer

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Είναι επιβεβαιωμένο ότι έχουν το ίδιο πρόβλημα κ σε άλλες χώρες; Μιλάω από το maintenance κ μετά.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τα προβλήματα στις άλλες χώρες είναι μεμονωμένα περιστατικά. Εάν στην Ελλάδα εμφανίστηκαν σε 2-3 μέρες 30-40 περιπτώσεις με προβλήματα, αναλογικά σε Ισπανία, Αγγλία, Γαλλία και τις μεγάλες χώρες θα ήταν χιλιάδες τα περιστατικά και θα είχαμε email, ξεσηκωμό στο γραφείο κλπ. Τίποτα δεν έχει γίνει στα υπόλοιπα Community απολύτως. Τα μόνα προβλήματα που εμφανίστηκαν ήταν κατά την διάρκεια της συντήρησης (λογικό)

    @Akrida79 Thanks για τα καλά σου λόγια.

  22. The Following User Says Thank You to Daytime Dreamer For This Useful Post:

    Nek_Food (29-01-2014)

  23. #138
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    θα στο πω πολυ μπακαλιστικα, μπορει να αυξησαν το μεγεθος του πακετου 1 byte, και να μην "χωραει" πλεον στους routers του ΟΤΕ. Γενικα το TCP/IP ειναι ποιο πολυπλοκο απ'οσο φανταζεσαι, μπορει να εκαναν μια μικρη αλλαγη στην Sony και αυτη να ειναι ικανη να δημιουργησει το προβλημα, μπορει μια αναλογη αλλαγη να εγινε απο τον ΟΤΕ και να φταιει αυτο, για μενα και τα δυο ενδεχομενα ειναι εξισου πιθανα.
    OK, έστω ότι έγινε είτε το Α, είτε το Β. Σε κάθε περίπτωση μου φαίνεται πρόβλημα που πρέπει να επιλυθεί από τον ISP ή κάνω λάθος και έχει κάποια ευθύνη η Sony σε αυτό, ειδικά όταν το 99% των παικτών δεν έχουν πρόβλημα όπως λέει ο φίλος Λουκάς;

  24. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Daytime Dreamer (29-01-2014)

  25. #139
    Elite Daytime Dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    London, UK
    Posts
    629
    PSN ID
    DaytimeDreamer

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    OK, έστω ότι έγινε είτε το Α, είτε το Β. Σε κάθε περίπτωση μου φαίνεται πρόβλημα που πρέπει να επιλυθεί από τον ISP ή κάνω λάθος και έχει κάποια ευθύνη η Sony σε αυτό, ειδικά όταν το 99% των παικτών δεν έχουν πρόβλημα όπως λέει ο φίλος Λουκάς;
    Για θέματα ρυθμίσεων στο Internet, υπεύθυνος είναι αυτός που παρέχει Internet.

    Η SCEE και η κάθε εταιρεία μπορούν να σου δώσουν κάποιες βασικές οδηγίες. Από εκεί και πέρα δεν έχει καμία ευθύνη η εταιρεία.

    Βγάζω το παλτό του Community Manager και βάζω το παλτό του απλού χρήστη και σκέφτομαι ...

    1) Όσοι έχουν πρόβλημα έχουν σύνδεση ΟΤΕ. Η τουλάχιστον το 99% από αυτούς, το ίδιο κάνει.
    2) Δεν έχουν όλοι όσοι έχουν ΟΤΕ πρόβλημα. Άρα κάποιοι χρήστες ΟΤΕ έχουν πρόβλημα, μια μερίδα δηλαδή.
    3) Οι υπολοιποι ISP κατά 99% δεν εχουν πρόβλημα.
    4) Κάποιοι χρήστες ΟΤΕ με απλό router/modem reboot βρήκαν λύση είτε με αλλαγή DNS
    5) Στην υπόλοιπη Ευρπώπη δεν υπάρχει θέμα. Χιλιοτσεκαρισμένο - Μεμονωμένες περιπτώσεις είναι.

    Μήπως έχουν θέμα ορισμενα DSLAM του ΟΤΕ? Μήπως έιναι θέμα περιοχής?

    Με βάση τα 1,2,3,4,5 εγώ τουλάχιστον και μην εργαζόμουνα για την SCEE, δεν θα μου πήγαινε να την κατηγορήσω. Με απλή λογική.
    Last edited by Daytime Dreamer; 29-01-2014 at 14:43.

  26. #140
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βρε Λουκά, ολίγον άσχετο αλλά ξέρω ότι μας διαβάζεις και νοιάζεσαι και ασχολείσαι. Σου το έχω πει και από το τηλέφωνο νομίζω και απο pm στο official forum, άμα είχε η Sony σουλουπώσει λίγο αυτό το χάλι που λέγεται λειτουργικότητα φόρουμ, θα μπορούσα προσωπικά να συμμετέχω περισσότερο. Τώρα με αυτά που έχω συνηθίσει από τα όσα φόρουμ έχω ασχοληθεί, σε όποια γλώσσα/υπηρεσία/κλππωςταλένε κι αν είχαν (εδώ π.χ. VBulletin, αλλού invision κλπ) όλα έχουν μία Χ λειτουργικότητα και δομή. Και καλά η δομή δεν είναι άσχημη αλλά η λειτουργικότητα νομίζω πάσχει πολύ σε διάφορα επίπεδα. Το πιο βασικό για μένα: Βάλτε ένα mod κάτι, να έχουμε new posts ή έστω today's posts με ένα κλικ, πρέπει να στριφογυρίζω από την ταμπλέτα (κατάργησα το PC) και δεν την παλεύω. Εδώ στο παρόν φόρουμ πατάω ένα κλικ πάνω αριστερα New Posts και βουαλά ξέρω τι έχει αλλάξει και τί θέλω να διαβάσω με μία ματιά. Θα μου ξαναπεις δεν περνάει από το χέρι σου και όλοι οι άλλοι πως βολεύτηκαν, έτσι βολέψου και εσύ και κάνε υπομονή. Απλά θέλω να συμμετάσχω κάποιες φορές παραπάνω και δεν μπορώ.

Page 7 of 19 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •