Page 5 of 19 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 81 to 100 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #81

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εχω μια θεωρια για τι μπορει να φταιει, αλλα βεβαια πρεπει να πω οτι μπαζει απο παντου, και θα εξηγησω παρακατω τι εννοω. Απο την στιγμη που αλλαξε ο DNS (η εγινε flush) πρεπει να ενημερωθει και να συγχρονιστει με ολους τους αλλους dns για να μπορει να κανει resolve, το προβλημα δειχνει να ειναι οτι δεν μπορει να κανει resolve τους server του PSN, ζηταει για παραδειγμα το Ps4 να συνδεθει στο psn.greece.com (τυχαιο το ονομα) και ο DNS της otenet του απαντα οτι δεν ξερει ποιος ειναι, με αποτελεσμα να δειχνει το error.

    Παμε τωρα να δουμε που μπαζει η θεωρια, λογικα πριν μπει ο dns σαν κυριος στον ISP ΠΡΕΠΕΙ να εχει κανει τον συγχρονισμο, ο μονος λογος που μπορει να αποτυχει κατι τετοιο (για το PSN) ειναι οι DNS του PSN να κανουν report στο δυκτιο σε πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα, αν και δεν εχω δει ποτε μεγαλυτερο απο 48 ωρες. Ο δευτερος λογος που η θεωρια μπαζει, ειναι οτι απο αυτα που εγραψε ο akrida βλεπουμε οτι παροτι αλλαξε ο κυριος DNS στην Otenet, ο παλιος κυριος δεν εχει βγει offline, αλλα υπαρχει σαν δευτερευον, οποτε λογικα θα επρεπε ακομα και ο νεος να μην ηξερε να κανει resolve το συγκεκριμενο hostname, επρεπε να απανταγε ο secondary και να εδινε την IP
    Πάντως είχα δοκιμάσει και τους DNS της google για να δω μήπως έφταιγε αυτό αλλά δεν κατάφερα κάτι.


  2. #82
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Είμαι έτοιμος να πετάξω / σπάσω το PS4 και να μην ξανασχοληθώ με gaming ΠΟΤΕ. Ειλικρινά κουράστηκα, βαρέθηκα, απογοητεύτηκα.

    Έχω γίνει μπαλάκι από το πρωί μεταξύ Σονυ, ΟΤΕ και προσωπικού ψαξίματος στο νετ.

    α) έχω το Sagem F@st 1704 του ΟΤΕνετ.
    β) δεν έχω βρει, όσο και αν έχω ψάξει, που είναι η ρύθμιση για αλλαγή DNS στο μόντεμ (παίζει η περίπτωση να ΜΗΝ έχει καν τέτοια ρύθμιση)
    γ) άλλαξα μόνο στο PS4 τα DNS (μέσα από Settings, Network, Set Up Internet Connection, όπου έβαλα όπως πάντα άλλωστε manual και έβαλα τους νέους DNS). Καμία απολύτως διαφορά= όχι online gaming.
    δ) στο τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ δεν είχαν ΚΑΝ ιδέα ότι οι DNS έχουν αλλάξει από τον Οκτώβριο 2013.


    ειλικρινά, έχω απογοητευτεί ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ. Τώρα αν έσκαγε μαγικά κάποιος μπροστά μου με 400 ευρώ, υπάρχει η περίπτωση να του έδινα το PS4 επιτόπου. Για ΤΕΤΟΙΑ νεύρα και απογοήτευση μιλάμε. Χωρίς πλάκα.

  3. #83

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Είμαι έτοιμος να πετάξω / σπάσω το PS4 και να μην ξανασχοληθώ με gaming ΠΟΤΕ. Ειλικρινά κουράστηκα, βαρέθηκα, απογοητεύτηκα.

    Έχω γίνει μπαλάκι από το πρωί μεταξύ Σονυ, ΟΤΕ και προσωπικού ψαξίματος στο νετ.

    α) έχω το Sagem F@st 1704 του ΟΤΕνετ.
    β) δεν έχω βρει, όσο και αν έχω ψάξει, που είναι η ρύθμιση για αλλαγή DNS στο μόντεμ (παίζει η περίπτωση να ΜΗΝ έχει καν τέτοια ρύθμιση)
    γ) άλλαξα μόνο στο PS4 τα DNS (μέσα από Settings, Network, Set Up Internet Connection, όπου έβαλα όπως πάντα άλλωστε manual και έβαλα τους νέους DNS). Καμία απολύτως διαφορά= όχι online gaming.
    δ) στο τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ δεν είχαν ΚΑΝ ιδέα ότι οι DNS έχουν αλλάξει από τον Οκτώβριο 2013.


    ειλικρινά, έχω απογοητευτεί ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ. Τώρα αν έσκαγε μαγικά κάποιος μπροστά μου με 400 ευρώ, υπάρχει η περίπτωση να του έδινα το PS4 επιτόπου. Για ΤΕΤΟΙΑ νεύρα και απογοήτευση μιλάμε. Χωρίς πλάκα.
    Αφου 344 το πηρες 400 το πουλας?

  4. #84
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ρε συ μην παίζεις με την κατάσταση μου, στο νούμερο εκεί κολλήσαμε τώρα; και με 300 ευρώ το έδινα. Κάτι επί τούτου έχεις να βοηθήσεις;

    κάθε 1 λεπτό κάνω refresh την σελίδα εδώ, στο επίσημο φόρουμ κλπ, που έχω μονίμως ανοιχτές μπας και δω κάποιον να βοηθήσει.....και τρίχες.

    βρε τι έχω βάλει τα νέα DNS, τι έχω βάλει τα παλιά......μια συνδέεται - μια όχι. Είτε με τα παλιά, είτε με τα νέα.
    εντωμεταξύ έχω χάσει την μπάλα με τους αριθμούς.

    οι παλιοί DNS που ήξερα ήταν:

    Primary DNS: 195.170.0.1 και Secondary DNS: 195.170.2.2 (Αθήνα)

    τώρα, από το ποστ του Akrida, είδα ότι το Secondary είναι 192.170.2.2 και όχι 195.170.2.2 που είχα επί σειρά ετών και όλα δούλευαν ρολόι μέχρι και την Παρασκευή 23/01/2014.

    Δοκίμασα τους παλιούς DNS, με αλλαγή του "5" που είχα σε "2", έχοντας πλέον Primary DNS: 195.170.0.1 και Secondary DNS 192.170.2.2. Πάλι δεν είχα online gaming, ενώ η ταχύτητα πρόσβασης στο PSN μειώθηκε, συγκριτικά με όταν είχα "5" στον αριθμό (το τεστ μέσω του PS4, δια του Settings, Network, Test Internet Connection). Τζίφος - όχι online gaming.

    Δοκίμασα επίσης και τους νέους DNS.....Primary DNS: Νέοι DNS: 1. Primary DNS: 212.205.212.205 και Secondary DNS:• 192.170.0.1. Μια φορά έπαιξε online gaming το Resogun (το χρησιμοποιώ γιατί boot-άρει γρήγορα).....και μόλις το είδα, έκανα quit, φόρτωσα το DC Universe (εκεί που ξεκίνησαν όλα την Παρασκευή)....και πάλι τα ίδια NP-34924-2 και "Network Features..." μήνυμα. Να σημειώσω, πως με τους νέους DNS το Test Internet Connection του PS4 μου δίνει 7.5-9Mbit download, ενώ με τους παλιούς DNS έδινε 10-11MBit).

    Τέλος, όπως ξαναείπα, τις αλλαγές στα DNS νούμερα τις έκανα ΜΟΝΟ στο PS4, καθώς στο μόντεμ Sagem 1704 δεν βρήκα ΠΟΥΘΕΝΑ τέτοια ρύθμιση, όσο και να έψαξα παντού (νετ, φετ, μετ).

    Λυπάμαι τα λεφτά μου, ειδάλλως με μια γροθιά θα το είχα κάνει κομμάτια.

  5. #85
    Advanced Member Akrida79's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Μήλος
    Posts
    314
    PSN ID
    Akridas79
    Name
    Μανώλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Είμαι έτοιμος να πετάξω / σπάσω το PS4 και να μην ξανασχοληθώ με gaming ΠΟΤΕ. Ειλικρινά κουράστηκα, βαρέθηκα, απογοητεύτηκα.

    Έχω γίνει μπαλάκι από το πρωί μεταξύ Σονυ, ΟΤΕ και προσωπικού ψαξίματος στο νετ.

    α) έχω το Sagem F@st 1704 του ΟΤΕνετ.
    β) δεν έχω βρει, όσο και αν έχω ψάξει, που είναι η ρύθμιση για αλλαγή DNS στο μόντεμ (παίζει η περίπτωση να ΜΗΝ έχει καν τέτοια ρύθμιση)
    γ) άλλαξα μόνο στο PS4 τα DNS (μέσα από Settings, Network, Set Up Internet Connection, όπου έβαλα όπως πάντα άλλωστε manual και έβαλα τους νέους DNS). Καμία απολύτως διαφορά= όχι online gaming.
    δ) στο τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ δεν είχαν ΚΑΝ ιδέα ότι οι DNS έχουν αλλάξει από τον Οκτώβριο 2013.


    ειλικρινά, έχω απογοητευτεί ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ. Τώρα αν έσκαγε μαγικά κάποιος μπροστά μου με 400 ευρώ, υπάρχει η περίπτωση να του έδινα το PS4 επιτόπου. Για ΤΕΤΟΙΑ νεύρα και απογοήτευση μιλάμε. Χωρίς πλάκα.
    Στο μενού του Sagem αν πας στο "Advanced Setup" δεν έχει επιλογή DNS?

  6. #86
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λευτερη, εαν ειδες το post του lemonide, θα εβλεπες οτι μαλλον μαλακιες λενε απο την sony, καθως το παιδι εβαλε το 8.8.8.8 και παλι δεν δουλεψε, αρα ΔΕΝ ειναι θεμα DNS.

  7. #87
    Advanced Member Akrida79's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Μήλος
    Posts
    314
    PSN ID
    Akridas79
    Name
    Μανώλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    ρε συ μην παίζεις με την κατάσταση μου, στο νούμερο εκεί κολλήσαμε τώρα; και με 300 ευρώ το έδινα. Κάτι επί τούτου έχεις να βοηθήσεις;

    κάθε 1 λεπτό κάνω refresh την σελίδα εδώ, στο επίσημο φόρουμ κλπ, που έχω μονίμως ανοιχτές μπας και δω κάποιον να βοηθήσει.....και τρίχες.

    βρε τι έχω βάλει τα νέα DNS, τι έχω βάλει τα παλιά......μια συνδέεται - μια όχι. Είτε με τα παλιά, είτε με τα νέα.
    εντωμεταξύ έχω χάσει την μπάλα με τους αριθμούς.

    οι παλιοί DNS που ήξερα ήταν:

    Primary DNS: 195.170.0.1 και Secondary DNS: 195.170.2.2 (Αθήνα)

    τώρα, από το ποστ του Akrida, είδα ότι το Secondary είναι 192.170.2.2 και όχι 195.170.2.2 που είχα επί σειρά ετών και όλα δούλευαν ρολόι μέχρι και την Παρασκευή 23/01/2014.

    Δοκίμασα τους παλιούς DNS, με αλλαγή του "5" που είχα σε "2", έχοντας πλέον Primary DNS: 195.170.0.1 και Secondary DNS 192.170.2.2. Πάλι δεν είχα online gaming, ενώ η ταχύτητα πρόσβασης στο PSN μειώθηκε, συγκριτικά με όταν είχα "5" στον αριθμό (το τεστ μέσω του PS4, δια του Settings, Network, Test Internet Connection). Τζίφος - όχι online gaming.

    Δοκίμασα επίσης και τους νέους DNS.....Primary DNS: Νέοι DNS: 1. Primary DNS: 212.205.212.205 και Secondary DNS:• 192.170.0.1. Μια φορά έπαιξε online gaming το Resogun (το χρησιμοποιώ γιατί boot-άρει γρήγορα).....και μόλις το είδα, έκανα quit, φόρτωσα το DC Universe (εκεί που ξεκίνησαν όλα την Παρασκευή)....και πάλι τα ίδια NP-34924-2 και "Network Features..." μήνυμα. Να σημειώσω, πως με τους νέους DNS το Test Internet Connection του PS4 μου δίνει 7.5-9Mbit download, ενώ με τους παλιούς DNS έδινε 10-11MBit).

    Τέλος, όπως ξαναείπα, τις αλλαγές στα DNS νούμερα τις έκανα ΜΟΝΟ στο PS4, καθώς στο μόντεμ Sagem 1704 δεν βρήκα ΠΟΥΘΕΝΑ τέτοια ρύθμιση, όσο και να έψαξα παντού (νετ, φετ, μετ).

    Λυπάμαι τα λεφτά μου, ειδάλλως με μια γροθιά θα το είχα κάνει κομμάτια.
    Λευτέρη βαλε στο secondary DNS 195.170.0.1 (το 192 δεν ισχυει για Αθηνα) Τωρα μιλησα παλι με ΟΤΕ

  8. #88
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    κι εγώ μόλις μίλησα με ΟΤΕ τώρα. Κατηγορηματικά μου λένε ότι το θέμα είναι από μεριάς Σονυ και όχι από ΟΤΕ. Οι νέοι DNS έχουν αλλάξει από τον Οκτώβριο (η πλάκα είναι ότι εγώ ήμουν με τους παλιούς και μέχρι πριν την Παρασκευή 23/01/2014 δεν είχα ουδένα πρόβλημα με το online gaming).

    λοιπόν.

    παλιοί DNS για Αθήνα: Primary DNS: 195.170.0.1 και Secondary:195.170.2.2

    Νέοι DNS για Αθήνα: Primary DNS:• 212.205.212.205 και Secondary DNS:• 195.170.0.1

    άντε να δούμε τι ΣΚΑΤΑ γίνεται.

    επαναλαμβάνω: ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ και επίσημα (χρησιμοποίησα και την επαγγελματική ιδιότητα), ο ΟΤΕ δήλωσε πως "απολύτως, το θέμα είναι από μεριάς Σονυ".

  9. #89

    Default

    δεν ξερω αν υπαρχει στο ps4,λογικα θα εχει,να κανεις μια δοκιμη να γυρισεις το ps4 σε default κατασταση και να δοκιμασεις παλι,δλδ να κανεις Restore Default Settings μηπως και κατι εχει κολλησει,δεν ξερω το ριχνω σαν ιδεα. http://manuals.playstation.net/docum...s/restore.html

  10. #90
    Cool Member maniakos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    191
    PSN ID
    Maniakos_gr

    Default

    Ρε παιδια μην πειραζετε αδικα τις ρυθμισεις σας , δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα συνδεσης ή ISP....στο ps3 για να καταλαβετε κανει κανονικα login to account στο psn ανοιγω το youtube οχι τιποτα ιδιαιτερο και βγαζει προβλημα οτι δεν εχω συνδεθει στο PSN. Καποιες φορες στρωνει μονο του , επομενως δεν μπορει να ειναι θεμα router dns ρυθμισεων και τα σχετικα. spammarete thn Σονυ , αυτη κατι αλλαξε ξαφνικα κ αρχισαν τα προβληματα !!!
    ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ PLATINUM ΛΕΜΕ


  11. #91
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Δεν εχω πειράξει τιποτα ακομα στο modem...και εγω ειμαι otenet...σε λιγο θα παρω για ξεχεσμα την connx για να ξεδωσω καπου και εγω!!!γιατι σέρνεται σημερα γενικα το Ίντερνετ απο οτι μου ειπε ο αδερφός μου!!!εχω απογοητευθεί τέρμα και εγω όπως ο Λευτέρης και οτι γράφει για απογοήτευση το ίδιο ακριβώς νιωθω και εγω..

  12. #92
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δοκιμάστε και OpenDNS/Google DNS (στην κονσόλα) όσοι έχετε πρόβλημα, αν κι εγώ πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στην Sony...

  13. #93

    Default

    Σε μένα στο ps3 το πρόβλημα λύθηκε με το να κλείσω το router για ένα εικοσάλεπτο περίπου. Τώρα είμαι O.K δεν μου βγάζει error όταν ξεκινάω κάποιο παιχνίδι.

  14. #94
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παιδια δεν ξέρω αν αυτο βοηθήσει καθόλου , σε PC σε online game ( WOT ) πολλες φορές ενω οι server λειτουργουσαν κανονικα οταν πηγαινες να κανεις login σου εβγαζε server down , καπως όπως τωρα .
    Η μονη λύση ήταν να κανεις flush dns μεσω windows και μετα εμπαινες κανονικα .
    Βεβαια στα windows (1.command prompt 2. Type ipconfig /flushdns 3. Hit enter )ηταν ευκολο να κανεις flush στο ps4 όμως πως?

  15. #95
    Cool Member maniakos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    191
    PSN ID
    Maniakos_gr

    Default

    με System update απο σονυ που στην ουσια θα εκτελει την συγκεκριμμενη εντολη ! καπως ετσι εχω καταλαβει κ εγω οτι εχει γινει το μπερδεμα.
    ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ PLATINUM ΛΕΜΕ


  16. #96
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    αυτό πόσταρα στον λογαριασμό του Padpoet στο FaceBook, που είναι και ο επίσημος για την Σονυ Ελλάδας (αν θυμάμαι καλά). Για να μην ξαναγράφω τα ίδια και τα ίδια, το κάνω copy/paste κι εδώ:

    "Λοιπόν. Επίσημη τοποθέτηση ΟΤΕ (μόλις μίλησα με τον πάροχο, επίσημα, με την επαγγελματική μου ιδιότητα - υπεύθυνος τεχνολογίας zougla.gr, πέραν του προσωπικού ενδιαφέροντος ως PS4 χρήστης): "δεν υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμία περίπτωση με τον ΟΤΕ, από μεριάς Sony είναι το πρόβλημα. Φυσικά, δεν μας επιτρέπεται να παρέμβουμε με κανένα τρόπο σε προϊόν άλλης εταιρείας, ούτε να δώσουμε συμβουλές / συστάσεις για αυτό." λογική η τοποθέτηση μου φαίνεται, τόσο τεχνικά όσο και εμπορικά (δεν επιτρέπεται να πεις οτιδήποτε για προϊόν άλλης εταιρείας).

    Πέραν αυτών, μια μικρή διόρθωση στα νούμερα DNS του ΟΤΕ, αυστηρά και ΜΟΝΟ για Αθήνα:
    Primary DNS:
    212.205.212.205
    Secondary DNS:
    195.170.0.1

    Και εδώ έρχεται το ΚΑΛΥΤΕΡΟ που επιβεβαιώνει ότι το πρόβλημα είναι από μεριάς Sony: η αλλαγή στους ΟΤΕ DNS έχει γίνει από τον.....ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2013. Συνεπώς, αν ήταν να εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα, τότε θα είχε εμφανιστεί. Στοιχείο 2ο, που επιβεβαιώνει ότι δεν είναι πρόβλημα του ΟΤΕ: "αν είχαμε πρόβλημα προκαλέσει στο online gaming του PS3 + PS4, πιστέψτε μας, θα είχαμε πλημμυρίσει από τηλέφωνα χρηστών στο τηλεφωνικό κέντρο μας, χώρια που κι εμείς παίζουμε με PS3/4, άρα θα το είχαμε βιώσει και οι ίδιοι".

    ΚΑΛΥΤΕΡΟ νούμερο 2: προσωπικά, δεν είχα ΚΑΝ πάρει χαμπάρι την αλλαγή των OTE DNS.....με αποτέλεσμα να έχω τους παλιούς (εδώ και χρόοοοοοονια στο PS3 και από 13 Δεκέμβρη ΚΑΙ στο PS4)........αλλά να μπορώ να παίζω online gaming άριστα.......μέχρι την Παρασκευή 23/01/2014 που άρχισαν τα προβλήματα με μήνυμα NP-34924-2 και "Network features..."

    ΥΓ: Πέραν λοιπόν των παραπάνω, ξαναμίλησα με το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ, κυριολεκτικά έχοντας γίνει "μπαλάκι" μεταξύ ΟΤΕ - Sony και μηχανημάτων PC (Win XP), Mac (Mac OS 10.8.5) και PS4, ώστε να ΜΗΝ γίνουν οι απανταχού χρήστες. Το θεώρησα "υποχρέωσή" μου, τόσο επαγγελματικά όσο και προσωπικά καθότι gamer από παιδί και ξέρω τι σημαίνει να έχεις κονσόλα που να μην κάνει αυτό που προβλέπεται (να το έχεις πληρώσει κιόλας 50 ευρώ/χρόνο).....έβαλα λοιπόν στο PS4 μου τα νέα DNS. Έκανα Test Internet Connection και μου έβγαλε ελαφρώς μικρότερο download συγκριτικά με αυτό που έδινε όταν είχα τους παλιούς DNS - ίδιο όμως το upload. Επιτόπου (χωρίς δηλαδή πλήρες shutdown και πλήρες boot), έβαλα να φορτώσει το Resogun. Έπαιξε κανονικά online - χωρίς μηνύματα, χωρίς κανένα error. Έβαλα το DC Universe Online να φορτώσει......και δεν έπαιξε γιατί έβγαλε μήνυμα (δεν θυμάμαι την διατύπωση) "πρέπει να αναβαθμίσετε στην τελευταία version του τίτλου για να παίξετε online".....και λέω "τι έγινε; αφού δεν εμφανίστηκε notification περί update του DC Uni;;;;; "......οπότε πάω αμέσως στην καρτέλα Notifications, τέρμα κάτω προ-τελευταία επιλογή στα Downloads και βλέπω ότι ΟΝΤΩΣ κατεβαίνει update (περί τα 6,5GB) του DC Uni. Εδώ να πω ότι, όταν είχα τα παλιά DNS, όλη μέρα ΔΕΝ μου είχε ξεκινήσει κανένα update. Αναμένω περισσότερες εξελίξεις και θα σας πω, διάφορα τεστ και με άλλους τίτλους. Δεν θέλω όμως να διακόψω με τίποτα ή να καθυστερήσω το download του DC Uni, οπότε θα αργήσω κάπως να κάνω τα online τεστ με άλλα παιχνίδια.
    Last edited by Lefteris_X; 28-01-2014 at 16:59.

  17. #97
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λευτερη για το router σου για ρυθμισεις dns πηγαινε εδω http://support.sagemcom.com/site/liv...t_1704_ENG.pdf σελιδα 112

  18. #98
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Όλη αυτή η κατάσταση αρχίζει και μου θυμίζει μια διαφήμιση του ΟΤΕ με τα μάτια της κουζίνας... όλοι φταίνε, εκτός από τον υπαίτιο.

    Και sorry κιόλας, αλλά αυτά που λέει η SCEE δεν μπορώ να τα πάρω στα σοβαρά όταν δεν βλέπω να υπάρχει η ανάλογη τεχνική κατάρτιση. Απλά τους λένε από «πάνω» (βλ. επίσημη οδηγία) να λένε 2-3 προκαθορισμένα πράγματα. Σαν εκείνο τον community manager της SCEE που έλεγε μην κατεβάζετε το αμερικάνικο PS4 firmware, αλλά να περιμένετε το ευρωπαϊκό (προφανώς δεν του έμαθαν τι εστί md5 hash).

  19. #99
    Advanced Member Akrida79's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Μήλος
    Posts
    314
    PSN ID
    Akridas79
    Name
    Μανώλης

    Default

    Τραγουδακι:

    Η Σονιυ η κουφαλα
    μας εριξε ροχαλα
    και ον-λαϊν δεν μπορω να συνδεθω
    Το Μπατλφϊελντ κολλαει
    τ' @ρχιδια μου τα σπαει
    και ο αμοιρος τραβαω να λωλαθω...

    (θα βγαλω και συνεχεια)
    Χουμορ κανω...

  20. #100
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by memix View Post
    Λευτερη για το router σου για ρυθμισεις dns πηγαινε εδω http://support.sagemcom.com/site/liv...t_1704_ENG.pdf σελιδα 112
    σε ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια....
    ...αλλά δυστυχώς το μοντεμάκι μου έχει firmware OTE "πατέντεν" και οι τρόμπες έχουν αφαιρέσει αυτή την επιλογή (DNS) από την αριστερή στήλη περιεχομένων (στην σελίδα 112 του pdf). Μπήκα μέσα στο μόντεμ μου, λέγοντας μάλιστα "τι στο διάολο, τόσα και τόσα ρούτερ/μοντεμ έχω στήσει πόσα χρόνια τώρα, έφαγα μισή ώρα να ψάχνω πάνω/κάτω το Sagem και δεν βρήκα DNS ρυθμίσεις πουθενά"......
    .....και τελικά όντως σωστά είδα/βλέπω ......δεν υπάρχει καν η επιλογή DNS στην αριστερή στήλη στο μόντεμ μου, προφανώς λόγω OTE firmware......σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον ΟΤΕ / τεχνικό τμήμα, μου είπαν:
    "μα....έχουμε σταματήσει εδώ και χρόνια να έχουμε DNS μέσα στα μοντεμ μας, καθώς την παίρνουν αυτόματα από τον ΟΤΕ. Η διαδικασία αλλαγής DNS πλέον, αν και δεν θα την χρειαστείτε ποτέ, γίνεται μέσω της εκάστοτε συσκευής που συνδέεται με το μόντεμ".
    Κοινώς, πήγα και άλλαξα την ρύθμιση DNS στο PS4 (για να μην σας κουράζω, τα περιέγραψα όλα σε προηγούμενο ποστ).

Page 5 of 19 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •