Page 16 of 19 FirstFirst ... 61213141516171819 LastLast
Results 301 to 320 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #301
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Εληξε η συνδρομη μου προχθες. Κανενας λογος να ανανεωσω αμεσα αφου υπαρχουν ακομη θεματα.


  2. #302

    Default

    ρε παιδια σορυ αν ειμαι σε λαθος τοπικ αλλα παλευω εδω και μια ωρα να βαλω την πρωτη playstation plus που αγορασα... βαζω οπως βλεπω τον 12ψηφιο κωδικο και μου βγαζει error οτι τον βαλει λαθος... τι πρεπει να κανω????

  3. #303

    Default

    edit εβλεπα το 6 για b.. το γλυτωσε το σπασιμο

  4. #304
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    συμβαίνει κάτι περίεργο , αν ξέρεις κανείς ας βοηθήσει plz ,
    Είχα να ανάψω το ps4 σχεδόν 1,5 μήνα , το άναψα σήμερα και δεν συνδέεται με τίποτα στο psn , ενώ έχω κανονικά internet (μάλιστα μου έκανε και το update) , έχω κανονικά ip μπαίνω και σε σελίδες αλλά με τίποτα δεν συνδέεται στο psn ,
    βγάζει το μήνυμα NW-31194-8.

    Από το vita με το ίδιο id μπαίνω κανονικα στο psn και από το pc που μπήκα να πάρω τα games του plus , επίσης δοκίμασα και με άλλο account που έχω στο ps4 (π.χ. τον αμερικάνικό μου) τίποτα , κάποιος έγραφε να βάλω MTU 1473 και όχι automatic το έκανα και αυτό αλλά τίποτα , μετά μου έβγαζε άλλο error το CE-33987-0.

    Αυτά που έχω κάνει είναι restart ps4 , restart router , ξανα έφιαξα internet connection από το ps4 κανένα αποτέλεσμα...

  5. #305
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    συμβαίνει κάτι περίεργο , αν ξέρεις κανείς ας βοηθήσει plz ,
    Είχα να ανάψω το ps4 σχεδόν 1,5 μήνα , το άναψα σήμερα και δεν συνδέεται με τίποτα στο psn , ενώ έχω κανονικά internet (μάλιστα μου έκανε και το update) , έχω κανονικά ip μπαίνω και σε σελίδες αλλά με τίποτα δεν συνδέεται στο psn ,
    βγάζει το μήνυμα NW-31194-8.

    Από το vita με το ίδιο id μπαίνω κανονικα στο psn και από το pc που μπήκα να πάρω τα games του plus , επίσης δοκίμασα και με άλλο account που έχω στο ps4 (π.χ. τον αμερικάνικό μου) τίποτα , κάποιος έγραφε να βάλω MTU 1473 και όχι automatic το έκανα και αυτό αλλά τίποτα , μετά μου έβγαζε άλλο error το CE-33987-0.

    Αυτά που έχω κάνει είναι restart ps4 , restart router , ξανα έφιαξα internet connection από το ps4 κανένα αποτέλεσμα...
    Αντωνη!!!για δοκιμασε και με αυτον τον τροπο που βρηκα.

    CHANGING MTU SETTING TO 1470 WORKS INDEED! ''Setup connection > Manual > set everything basic > no proxy > change MTU from 1500 to 1470! Guarenteed succes!

  6. #306
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ Σε ευχαριστώ για την απάντηση θα το δοκιμάσω και αυτό το βράδυ , αν και όπως το έψαχνα πρέπει κατι να έχει να κάνει με το router μου , άλλοι λενε να ανοιξω πόρτες για το ps4 , να το βάλω dmz κτλ. Πάλι δεν διορθώθηκε , το επόμενο είναι να το πάω σε άλλο σπίτι να δω με άλλο router

  7. #307
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ^^ Σε ευχαριστώ για την απάντηση θα το δοκιμάσω και αυτό το βράδυ , αν και όπως το έψαχνα πρέπει κατι να έχει να κάνει με το router μου , άλλοι λενε να ανοιξω πόρτες για το ps4 , να το βάλω dmz κτλ. Πάλι δεν διορθώθηκε , το επόμενο είναι να το πάω σε άλλο σπίτι να δω με άλλο router
    Διαβασα στο vg24.gr οτι εχει θεμα η HOL με το ps4 τις τελευταιες μερες, κανει αυτα που περιγραφεις και βγαζει το συγκεκριμενο error. Το προβλημα ειναι το router της Alcatel και η ΜΟΝΗ λυση ειναι να παρεις στην τηλ. υποστηριξη και να ζητησεις να το αλλαξουν με το ZTE.

  8. The Following User Says Thank You to stratisd For This Useful Post:

    antoniss (03-09-2015)

  9. #308
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το είχα πάθει και εγώ όταν πήγαινα το ps4 σε έναν φίλο μου να παίξουμε. Και δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε για ποιο λόγο..
    Εγώ έχω HOL αλλά δεν έχω τέτοιο θέμα..
    Ελπίζω όσοι φίλοι έχουν πρόβλημα να αντικατασταθούν το συντομότερο τα ρούτερ τους..
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    antoniss (03-09-2015)

  11. #309
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ^^ Σε ευχαριστώ για την απάντηση θα το δοκιμάσω και αυτό το βράδυ , αν και όπως το έψαχνα πρέπει κατι να έχει να κάνει με το router μου , άλλοι λενε να ανοιξω πόρτες για το ps4 , να το βάλω dmz κτλ. Πάλι δεν διορθώθηκε , το επόμενο είναι να το πάω σε άλλο σπίτι να δω με άλλο router
    Μην ασχολείσαι με το MTU. Δεν έχει σχέση.
    Δοκίμασε να κλείσεις το PS4 και να αφαιρέσεις την τροφοδοσία του. Άστο έτσι 15 λεπτά και άνοιξέ το πάλι.
    Αν παραμένει το πρόβλημα δοκίμασε να αλλάξεις τους DNS του παρόχου σου με αυτούς της google.

  12. #310
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εχει συζητηθεί σε άλλο θέμα ότι φταίει το router και πρέπει να αλλαχθεί (το γνωρίζει η HOL και κάνει αντικατάσταση),
    κάπως έτσι άλλαξα κι εγώ πάροχο (από CYTA σε Forthnet) γιατί δεν μου αλλάζανε το router.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...·Ο‚-στο-PSN

  13. #311
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Καταρχήν είχα ξεχάσει ποιο μήνα έχουμε όταν απάντησα.
    Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν γύρισα από τις διακοπές με το PS4 κλειστό ένα μήνα με πάροχο Forthnet και cpe Netgear. Έκανα αυτό που είπα και λύθηκε το πρόβλημα.

    Όσο για τα ZTE που δίνουν όλοι σχεδόν πλέον, είναι συσκευές που κοστίζουν στους παρόχους περι τα 5$ και τα αγοράζουν με το κιλό. Έχουν θέματα με το wifi και τραγική εμβέλεια. Επενδύστε σε ένα καλό router του εμπορίου για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

  14. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    djpar (04-11-2015)

  15. #312

    Default


    Μου εβγαλε αυτο το error...
    Τις τελευταίες εκδοσεις τις εχω περασμενες και σε κονσολα κ σε παιχνιδι.
    Κατι διαβασα για να περασω ξανα το παιχνιδι αλλα εχω προχωρησει την καριερα και δεν θελω να χασω τοσες ωρες που εχω παιξει.
    Τι να κανω?
    Αν προτείνεται κατι λιγο αναλυτικα γιατι δεν την ξερω την κονσολα.
    Ευχαριστώ

    Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #313
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Μεγάλο πρόβλημα της 2k αν βαριέσαι να περιμένεις patch σβήσε το παιχνίδι και ξανακατεβασε το (ή φόρτωσε το από cd,saves αν μείνουν πιθανά θα ξανακολλησει)

  17. #314

    Default

    καλησπερα σας. μολις παρελαβα το βιντεο του γαμου μου. ειναι blue ray και μου βγαζει κωδικο σφαλματος CE-35486-6. αν καποιος γνωριζει κατι θα με βοηθουσε παρα πολυ.ευχαριστω εκ των προτερων

  18. #315
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    Πως διορθωνουμε το προβλημα με το NAT Type restrictions/limitation που εμφανιζεται χωρις λογο στο chat (εκτος απο reboot).

  19. #316
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πήρε φίλος κάρτα 50€ κ του λέει ότι δεν είναι σωστός ο κωδικός. Θα κοιτάξω κ εγώ μήπως κάνει κάτι λάθος αλλά σε τέτοια περίπτωση που απευθύνεται; Έχουμε τηλ ή mail υποστήριξης στη Sony Hellas?

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  20. #317
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Παιρνει τηλεφωνο
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...AC%CE%B4%CE%B1
    και λογικα θα του ζητησουνε τον 8ψηφιο κωδικο που αναγραφει κατω δεξια για να το τσεκαρουνε.

  21. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    james9 (14-11-2015)

  22. #318

    Default

    καλημερα και καλη χρονια! αλλαξα σκληρο στο ps4 αλλα το προβλημα που εχω ειναι με τα saves. εκανα ολη την διαδικασια στο να τα περασω σε usb fat 32 φορμαρισμενο κλπ αλλα στα μισα παιχνιδια που πηγα να φορτωσω τα save στο νεο σκληρο μου γραφει corrupted data. εχω σβησει τα εχω ξαναπερασει αλλα τιποτα. Τα save δεν υπαρχουν στο cloud και επισης δεν εχει συμβει σε ολα τα games

  23. #319
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έχω ένα θέμα δεν ανεβάζει video στο youtube
    Click image for larger version. 

Name:	20160204112602.jpg 
Views:	104 
Size:	111.4 KB 
ID:	8419

    xbox:Christoforo7s

  24. #320
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Guys, για να μην ανοίγω νέο θέμα...
    Εδω και μερικές μέρες, οτιδήποτε προσπαθώ να κατεβάσω στο PS4 δε κατεβαίνει και μου βγάζει διαρκώς το μνμ "Cannot download". Χώρο εχω, έστω και 30gb ακόμα. Δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει... Ξεκίνησε με κάποιο update του Witcher 3 και έκτοτε δε μπορεί να κανει download τίποτα. Προσπάθησα και τωρα με το FIFA...
    Έχει κανεις ιδέα;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •