Page 15 of 19 FirstFirst ... 5111213141516171819 LastLast
Results 281 to 300 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #281
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παντως απ'οτι λένε και αλλα παιδια το ps4 δεν εχει και πολυ δυνατό wifi.
    Βέβαια εγω μεχρι πριν 3 μήνες με wifi έμπαινα δεν ειχα κανένα θέμα.
    (Εκτός από το TLOU)
    Τώρα το έχω με καλώδιο και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Και με Gold δεν εχω παρατηρήσει κατι η αλήθεια είναι.

    Spoiler!

  2. #282

    Default

    Έλα όμως που εγώ έχω το ps4 με καλώδιο και όλα τα άλλα που δεν έχουν πρόβλημα wifi, απ'ότι βλέπω πάντως με κάποιους έχουμε κάτι κοινό τη Forthnet.


  3. #283
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    ’γγελος

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Έλα όμως που εγώ έχω το ps4 με καλώδιο και όλα τα άλλα που δεν έχουν πρόβλημα wifi, απ'ότι βλέπω πάντως με κάποιους έχουμε κάτι κοινό τη Forthnet.
    Μην το λες και γω που έχω wind τα ίδια προβλήματα έχω.πάντως σίγουρα η σύνδεση με καλώδιο είναι σαφώς καλύτερη.

  4. #284
    baldazor's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Brahami
    Posts
    46
    PSN ID
    P_e_t_r_o_s1
    Name
    Petros

    Default

    Μου έχουν στειλει friend request και όταν προσπαθώ να κάνω accept μου βγάζει error ws-36779-2.
    To έχει άλλος αυτό το πρόβλημα;
    Γνωρίζει κάποιος πως λύνεται αυτό το πρόβλημα; Ψάχνοντας λιγο στο google δεν βρήκα κάτι

  5. #285
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δοκίμασε να το διαγράψεις και να του στείλεις εσύ ένα νέο friend request.

  6. #286

    Default

    λύση υπάρχει τελικά για τη σύνδεση στο PSN; σε μένα θέλει 6-7 φορές test connection για να συνδεθεί


  7. #287
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    ’γγελος

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix7 View Post
    λύση υπάρχει τελικά για τη σύνδεση στο PSN; σε μένα θέλει 6-7 φορές test connection για να συνδεθεί
    και εμένα το ίδιο,συνήθως το tape nat μένει "εκτός".Πέρα από τη σύνδεση με καλώδιο υπάρχει άλλη λύση;;;

  8. #288

    Default

    στο restore licenses μου εδινε το σφαλμα ce-30002-5,οι λυσεις που δινει η sony.

    Step 1: Go to [Notifications] > [Downloads] and delete the failure notification.
    Step 2: Back up your data using USB device or PS+ online storage, and then go to Safe Mode to try [5.Rebuild Database]. You can find more information on Safe Mode here.
    Step 3: If the error occurs again, go to [Settings] > [Initialization] > [7. Initialize PS4 (Reinstall System Software)] and try the PS4 initialization.). Note: This requires a USB device with the system update file. Information on updating via USB is located here.

    εμενα δεν δουλεψε τιποτα απο αυτα που λεει η sony,αυτο που εκανα για να το φτιαξω ηταν να κανω διαγραφη του λογαριασμου μου και να τον ξαναφτιαξω,μετα το restore licenses λειτουργουσε.

  9. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    odytsak (02-11-2014)

  10. #289
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Παιζοντας unity μου εβγαλε αυτο το error CE-34878-0.
    τι ειναι αυτο?

  11. #290
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    "The PS4 error CE-34878-0 is one of the most common errors and deals with crashed games and applications. The error CE-34878-0 (sometimes called CE-36329-3) happens due to corrupt data or system software, but it’s not hard to fix."

    και

    "The PlayStation 4 error CE-34878-0 can usually be fixed without having to re-install the PS4 system software. Here’s what you need to do to fix the error:
    • Restart the system and try again. Make sure the latest game patches and PS4 system software has been installed.
    • If the error persists, re-install the game (re-download if its a downloadable title), and try again.
    • If the error still persists, you’ll have to re-install the PS4 system software. Go to Settings, then to Initialization, and choose Initialize PS4. Be sure to back up your data before doing this."


    από: http://ps4daily.com/2014/09/ps4-error-ce-34878-0-fix/

    ελπίζω να σε βοήθησα, όσο μπορώ.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    AriStos13 (27-11-2014)

  13. #291
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    ωραιος Λευτερη..Thanxx..!

  14. #292
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    να 'σαι καλά!

  15. #293

    Default

    Παιδια καλησπερα.
    Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος αλλα θελω να γραψω καπου το προβλημα που εχω με το ps, ωστε αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

    Αγορασα το ps μου περιπου πριν δυο μηνες. Μεχρι τωρα εχω αναγκαστει να κανω δυο φορες initialisation επειδη δεν ανοιγει και μου λεει να εγκαταστησω το λογισμικο μεσω usb. Αν δεν κανω λαθος και τις δυο φορες προσπαθησα να το ξανανοιξω απο rest mode (τη δευτερη φορα, σημερα δηλαδη, σιγουρα, την πρωτη που ηταν πριν 1-2 βδομαδες δεν θυμαμαι 100%). Αφου λοιπον απο safe mode παταω την προτελευταια επιλογη (initialisation) και αφου τα εχω δοκιμασει ολα πριν και δεν βοηθαει τιποτα, ανοιγει κανονικα οπως ανοιξε την πρωτη φορα που το αγορασα. (Να σημειωσω πως πολυ συχνα και για πολλη ωρα ακουγεται ενας θορυβος τικ-τικ σαν τον ηχο που κανουν οι δεικτες των ρολογιων.)

    Κανω κατι λαθος εγω; Ειναι χαλασμενος ο δισκος και θελει αλλαγη;
    Ευχαριστω εκ των προτερων

  16. #294
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    αυτό το "τικ" σημαίνει ότι η κεφαλή του σκληρού "χτυπάει" σε κάποιο / κάποια bad sector = κάτι για το οποίο δεν μπορείς να κανείς απολύτως τίποτα.

    Άμεση επιστροφή από εκεί που το αγόρασες. Άμεση.

  17. #295

    Default

    Να κανω κατι εγω για να διορθωθει το προβλημα δεν γινεται; πχ. να αλλαξω μονος μου το σκληρο; Το λεω επειδη το αγορασα απο ενα γερμανικο μαγαζι κατι σαν σκρουτζομαγαζο (μενω βερολινο) και μου ηρθε ταχυδρομικως, οποτε πρεπει να το στειλω κι εγω ταχυδρομικως, επομενως η επικοινωνια δεν θα ειναι αμεση. Το οτι δυο φορες δεν bootαρε σχετιζεται, ή ειναι ασχετο;

  18. #296
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    φυσικά και μπορείς να αλλάξεις σκληρό δίσκο από μόνος σου (προβλέπεται κιόλας επίσημα από Sony), εντούτοις χαλασμένος σκληρός σε ολοκαίνουριο μηχάνημα καλύπτεται από την εγγύηση με αντικατάσταση ανακατασκευασμένου PS4.

    Από εκεί και πέρα κάνε ότι επιθυμείς. Προσωπικά, αν είχα κάποιο σκληρό δίσκο εύκαιρο, θα έκανα την αλλαγή ώστε να σιγουρευτώ ότι φταίει ο μαμήσιος σκληρός και αν τελικά έφταιξε, θα τον έβαζα πάλι και αποστολή στο μαγαζί απ' όπου πήρα το PS4.

  19. #297
    PS4forums Addict ProEvo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    FaramirEvolution

    Default

    CE-33992-6 σε όλες τις προσπάθειες για Test connection. Δεν μπορώ να συνδεθώ και να μπω στο psn id μου με τίποτα. Την ίδια στιγμή από το Ps3 μπαίνω κανονικά. Καμιά ιδέα?
    Spoiler!

  20. #298
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    3 μέρες τώρα το psn έχει πρόβλημα ακόμα στο PS4 δεν δουλεύει σωστά.

  21. #299
    PS4forums Addict ProEvo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    FaramirEvolution

    Default

    Δηλαδή είναι γενικό το πρόβλημα? Να μην ψάχνομαι άδικα για λύση? Πλάκα πλάκα, ούτε από το κιν μπορώ να μπω κανονικά (κολάει πολύ), ούτε από browser στο PC. Απορώ πως το Ps3 δουλεύει κανονικά
    Spoiler!

  22. #300
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η μόνη λύση είναι η υπομονή. Όλο το psn ήταν κάτω απλώς το ps3 το φτιάξανε πρώτο, ps4 και store είναι ακόμα κάτω απλός κάποιοι στο PS4 είναι online αλλά αν κάνεις το λάθος και βγεις δεν ξαναμπενει, την έπαθα εγώ

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •