Page 13 of 19 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast
Results 241 to 260 of 371

Thread: PlayStation 4 Error Codes and Solution.

  1. #241

    Default

    Ρε παιδιά ειστε όλοι κανονικά Online??Χθες το απογευμα μου έβγαζε PSN is Busy. Κατι ειχα διαβάσει για συντήρηση οπότε λέω οκ..



    Σήμερα προσπαθώ να κάνω sign-in και απλά φορτώνει και δεν κάνει τίποτα.

    Μετα απο 1-2 λεπτά μου πετάει Cannot connect to the server within the time limit (NW-31456-9)
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  2. #242
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Ρε παιδιά ειστε όλοι κανονικά Online??Χθες το απογευμα μου έβγαζε PSN is Busy. Κατι ειχα διαβάσει για συντήρηση οπότε λέω οκ..

    Σήμερα προσπαθώ να κάνω sign-in και απλά φορτώνει και δεν κάνει τίποτα.

    Μετα απο 1-2 λεπτά μου πετάει Cannot connect to the server within the time limit (NW-31456-9)
    τραβα μια επανεκκίνηση τα παντα.pc,ps4 router.επισης αν εχεις χειρικινητα ρυθμίσεις δοκιμασε να αλλαξεις dns.
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  3. #243

    Default

    Quote Originally Posted by three_brothers1 View Post
    τραβα μια επανεκκίνηση τα παντα.pc,ps4 router.επισης αν εχεις χειρικινητα ρυθμίσεις δοκιμασε να αλλαξεις dns.
    Εκανα 1-2 restart, μετά πήγα για καφέ και οταν γύρισα μπήκα κανονικά. Ηθικο διδαγμα: Ενα φραπεδάκι δίνει λύση σε όλα.
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  4. The Following User Says Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    Nek_Food (09-09-2014)

  5. #244
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Εκανα 1-2 restart, μετά πήγα για καφέ και οταν γύρισα μπήκα κανονικά. Ηθικο διδαγμα: Ενα φραπεδάκι δίνει λύση σε όλα.
    Συνήθως αν κάνεις αυτό που είπα φτιάχνει. Σε μένα τουλάχιστον. Αφού έφτιαξε Κλάιν μαιν
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  6. The Following User Says Thank You to three_brothers1 For This Useful Post:

    FotisGRC (22-04-2014)

  7. #245
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Κατι που μου συνέβη πριν λιγο και απλα το γράφω για να υπαρχει στα "αρχεία". Βεβαια, αν κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω, ευχαρίστως να τον ακούσω.

    Εκει που έπαιζα Infamous, παγώνω την εικόνα για να κάνω share. Δε γινόταν απολύτως τίποτα. Το αφήνω και συνεχίζω... Μόλις βαρέθηκα και ειπα να αφήσω το παιχνιδι, μπαίνω στο μενού για να κάνω save και τίποτα. Παταγα το "Χ" αλλα δεν εμφανιζόταν η οθονη για να σώσω το παιχνιδι. Πιο κατω τα ίδια. Αποφασίζω να εγκαταλείψω το παιχνιδι χωρις να κάνω save και πατώ το PS button για να βγω απο αυτο. Καμια αντίδραση!!!!! ΟΥΤΕ αυτο δούλευε. Κατα τα αλλα, το παιχνιδι έπαιζε κανονικα και προχωραγε. Αλλα δε μπορούσα να βγω με τίποτα απο αυτο. Πηγαίνω στο PS4 και πατώ το πλήκτρο απο εκει για να σβήσει και τίποτα!!!! Τελικα αναγκάστηκα να το βγάλω απο την πρίζα. Το ανοίγω παλι και αφου πρώτα μπήκε σε safe mode, ξεκινα και μπαίνω παλι στο Infamous. Αυτή τη φορα ολα λειτουργούσαν κανονικα, απλα με ξεκίνησε κανά 20λεπτο πιο πίσω, συγκεκριμένα απο το τελευταίο cut scene.
    Δε ξερω τι ηταν αυτο, αλλα ειναι η δευτερη μαλακια που μου κανει το μηχάνημα σε διάστημα λίγων ημερών.

  8. #246
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Που να μπει και το καλοκαίρι δηλαδή. Τρώει κάτι σκαλώματα κατά καιρούς, δεν ξέρω όλο αυτό το always online περιβάλλον τι ζόρι τραβάει και πόσο επηρεάζει γενικά. Κάτσε να βγει και το νέο update μέχρι τέλη του μήνα νομίζω και βλέπουμε τι παίζει από εκεί και πέρα.

  9. #247
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Η θερμοκρασία δεν παίζει κανένα ρόλο στο κόλλημα μάλλον το fw φταίει

  10. #248
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ας ελπίσουμε να ειναι κατι τέτοιο και οχι κανα θεμα της κονσόλας.
    Αν προλάβω να παίξω παλι σημερα, θα σας πω αν εχω παλι το ίδιο θεμα.

  11. #249
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν πρόλαβα/σκέφτηκα να καταγράψω το error code, αλλά χθες που άναψα την κονσόλα και αφού φόρτωσε κανονικά και ήμουν στο κεντρικό μενού, πριν προλάβω να επιλέξω κάτι με το χειριστήριο, ξαφνικά μαύρισε η οθόνη. Λέω μπας και πάτησα κάτι κατά λάθος και άλλαξε κανάλι χωρίς να το καταλάβω; Μέχρι να πιάσω το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης να δω την πηγή είχε επανέλθει μόνη της η εικόνα (εκτίμηση διάρκειας μερικά δευτερόλεπτα το πολύ μέχρι 5) και έβγαλε το κλασικό error reporting παράθυρο (το οποίο εγώ προσωπικά το θεωρώ όμορφη κίνηση και δυο τρεις φορές που μου έχει εμφανιστεί πάντα γράφω τι και πω και το στέλνω). Δεν παρουσιάστηκε κάτι νέο έκτοτε και γενικά αυτές τις μέρες μάλλον έχει γράψει από αρκετές έως και πολλές ώρες, ακόμη και μονοκόμματα σε ένα game section. Α, ίσως αν το θυμηθώ να κοιτάξω όταν θα πάω σπίτι στο αντίστοιχο πεδίο - ιστορικό που έχει στα settings να δω τι κωδικό έχει καταγράψει εκεί.

  12. #250
    Elite GRZEUS's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    614
    PSN ID
    NecegoR
    Name
    chris black

    Default

    Σημερα παρατήρησα το εξής και δεν ξέρω αν το έχει δει και κανένας αλλος..........ανοιξα σημερα το ps4 και στην αρχή επαιξα κανα 20 λεπτο warframe,,,... Μετα αφού κατέβηκε το dlc του outlast εβαλα να παίξω αυτο..........παρατήρησα ομως οτι μετα απο κάνα 10 λεπτο το ανεμιστηρακι ανεβασε αρκετά σε στροφες.....γενικά δεν παίζω πολυ ps4 και δεν ξέρω αν γινεται όντως ετσι.....αλλά ακουγόταν οπως το ps3 slim ουταν δουλεύει σχεδόν στο φουλ..... Επιασα την κονσόλα και στα δεξια εβγαζε κρύο αέρα......οκ........όμως στο επανω μερος όταν επιασα ειδα πως στο μπροστά μερος ηταν χλιαρό αλλα στο πίσω μερος κοντά στο τροφοδοτικό μου φάνηκε αρκετά ζεστο............ Ενιωθες δηλαδη την θερμότητα στο χερι αρκετά.......καθώς το παρατηρουσα είχε χαμηλώσει ξανα στροφές........... Αυτά......

  13. #251
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δε ξερω αν σε βοηθώ καθόλου με αυτο, αλλα εγώ εχω παρατηρήσει οτι ανάλογα με το παιχνιδι που παίζεις, εξαρτάται και η κίνηση του ανεμιστήρα. Πχ, εμενα με το Infamous ανεβάζει πολλες στροφές. Με αλλα παιχνιδια ειναι πιο νορμάλ.

  14. #252

    Default

    Παιδια τα ανεμηστηρια στις κονσολες πλεον ανεβαζουν στροφες αναλογα με το τι θερμοκρασιες εχουν οι επεξεργαστες και το κατα ποσο χρειαζονται απαγωγη θερμοτητας ή οχι.

    Αυτο γινεται και στις παλιοτερες xbox360 & ps3 κονσολες δεν ειναι κατι καινουργιο αυτο.

    Οπως αυτο γινεται πλεον σχεδον σε ολα τα ηλεκτρικα προιοντα.

  15. #253
    Advanced Member sakis1984's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    zakynthos
    Posts
    311
    PSN ID
    sakiskar1984
    Name
    Σάκης

    Default

    αυτο που μου εκανε εμενα χθες για 1η φορα ηταν,οταν εβαλα να παιξω tomb raider και ξεκηνησα το παιχνιδι η lara πηγαινε σε αργη κινηση.το ιδιο εγινε και με ενα αλλο παιχνιδι για να δω μηπως το εκανε μονο στο tomb raider αλλα κι εκει παλι το ιδιο.
    τελικα εκλεισα την κονσολα και ξανα εβαλα το παιχνιδι και ολα καλα
    Spoiler!

  16. #254
    Advanced Member nuntius's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Athens - Hellas
    Posts
    394
    PSN ID
    jACE8504
    Name
    Giannis

    Default

    Σάκη, κάτι αντίστοιχο έχω δει κ εγώ αλλά σε σχέση με την κίνηση εικόνας και ήχου... το έχω δει κυρίως στο nfs και Lego super heroes... αν παίξω κανένα τριωράκι σερί, μου έχει τύχει στο nfs να με καταδιώκουν, το αμάξι κινείται και τρέχει κανονικά αλλά αφενός αργεί να ανταποκριθεί στο dualshock (δεν στρίβει άμεσα ούτε χρησιμοποιεί τα όπλα άμεσα στο πάτημα του κουμπιού) και αν τυχόν συγκρουστώ πρώτα χτυπάω και μετά ακούω το τρακάρισμα... με ένα reboot όμως διορθώνεται... α καλό εεεεεε

  17. #255

    Default

    Εν ολιγης η κονσολα ακομα εχει τα προβληματα της που ακομα δεν εχουν λυθει και ελπιζω πως ολοι θελουμε να λυθουν γρηγορα.

  18. #256
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Μετά την τελευταία αναβάθμιση στο fifa14, στο συγκεκριμένο game μόνο, μου βγάζει το CE-34878-0 Error. Από τις προτεινόμενες λύσεις της sony μου απέμεινε το initialization. Να το κάνω, θα λυθεί;

  19. #257
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Εντάξει, λύθηκε ως δια μαγείας το θέμα! Πάντως, μη "σκοτώνεστε" ρε παιδιά...

  20. #258
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Σημερα δεν εμπαινε με τπτ το Blu Ray στο Τρει, και εκανε συνεχεια ενα επαναλαμβανομενο θορυβο. Εκανα την κλασικη λυση, εβγαλα το καλωδιο τροφοσιας και εφτιαξε. Διαβασα στο reddit πως σε καποιες περιπτωσεις χρειαζεται και rebuilt database.

  21. #259
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν χάνεις κάτι να κάνεις κι ένα rebuild database
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...ase-στο-PS4

  22. #260
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Guys, ξαφνικά το μηχάνημα δε συνδέεται στο Internet. Πιο συγκεκριμένα... Κάνω τεστ και ενώ παίρνει ip, στο connection βγάζει fail. Παω να κάνω set up απο την αρχη και ενώ επιλέγω το router και δίνω τον κωδικό, μετα κανει "Checking Network Enviroment" και έπειτα ζητά αν θα χρησιμοποιήσω "Proxy Server", κατι που δε μου εχει ξαναζητήσει ποτε. Εάν επιλέξω "Use", τότε μου ζητά να καταχώρήσω μια διεύθυνση.
    Πριν λιγο ειχα ενα θέμα με το router μου, αλλα πήρα τη Forthnet και διορθώθηκε. Τι μπορει να ειναι αυτο τωρα;;;

Page 13 of 19 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •