Page 35 of 38 FirstFirst ... 253132333435363738 LastLast
Results 681 to 700 of 754

Thread: No Man's Sky [+VR]

  1. #681
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    εχει αρχισει να μου κινει το ενδιαφερον αυτο το παιχνιδι.παιζεται offline κ single player ετσι?
    μεχρι στιγμης ετσι ειναι, το next θα βαλει και Multiplayer οπως δειχνει και το trailer, αλλα προσωπικα πιστευω οτι ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να μην σε αφηνει να το παιξεις μονος σου, χωρις να σε σκοτιζουν ασχετοι.

  2. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    christos-sonyboy (18-07-2018)

  3. #682
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εγώ πάντως που το αγόρασα λίγο αργότερα, το καταευχαριστηθηκα. Και σίγουρα θα ασχοληθώ ξανά μαζί του κάποια στιγμή. Και με το μισό περιεχόμενο το παιχνίδι είχε μια ιδιαίτερη ομορφιά, ένα θαυμάσιο soundtrack που προσφερόταν για χαλάρωση κ ατέλειωτες ώρες εξερεύνησης σε σημείο που δεν έδινα καμία σημασία στα objectives. Κρίμα ομως που καθυστέρησαν το photo mode, θα μπορούσαν να ηταν αμέτρητα τα screenshots που θα υπήρχαν στην κονσόλα μου αν υπήρχε το mode απ' την αρχή του ταξιδιού μου στο No man's sky. Μοναδική gaming εμπειρία αυτή η ελευθερία κ η εξερεύνηση στο άγνωστο που προσφέρει το παιχνίδι, θεωρώ ότι ενα μερίδιο ευθύνης που κυκλοφόρησε ημιτελές, το έχει και η Sony η οποία ήταν πιεστική για να παραδοθεί ένα τοσο φιλόδοξο project στην ώρα του (υπάρχει κ αντίστοιχο παράδειγμα του drive club της evolution, ενα racing που κατάφερε να με διασκεδάσει κ να με απασχολησει περισσότερο από κάθε αλλο μεχρι στιγμής στο PS4).

  4. #683
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το 3rd person mode ειναι στο επομενο update? Ειμαι ψιλοασχετος με το No man's sky και την εξελιξη του, sorry αν ειναι ηλιθια η ερωτηση. Εχει πεσει στα επιπεδα του 20ευρου το παιχνιδι και ελεγα μηπως το δοκιμασω τωρα που εχω πιο πολυ χρονο και το παιχνιδι ειναι πιο πληρες.


  5. #684
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Ναι, τώρα θα το προσθέσουν το third person mode.

  6. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    hakoo (18-07-2018)

  7. #685

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    μεχρι στιγμης ετσι ειναι, το next θα βαλει και Multiplayer οπως δειχνει και το trailer, αλλα προσωπικα πιστευω οτι ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να μην σε αφηνει να το παιξεις μονος σου, χωρις να σε σκοτιζουν ασχετοι.
    καλο αυτο! θα το τιμησω,thanks.

  8. #686
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To τσιμπησα κι εγω και θα το ξεκινησω μετα το update, 24 του μηνος αν δεν κανω λαθος βγαινει.


  9. #687
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ενημερωθηκε και το site του παιχνιδιου με ολες τις αλλαγες/προσθηκες:
    https://www.nomanssky.com/next-update/

    Γενικα αξιζει να επισκεφτειτε την ιστοσελιδα επειδη παρουσιαζουν με ομορφο τροπο τις προσθήκες καθε ενημέρωσης, τις οποιες μπορείτε να βρείτε αναλυτικά και παρακάτω στο spoiller:

    Spoiler!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    hakoo (24-07-2018),Nek_Food (25-07-2018)

  11. #688
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ανήκω σε αυτούς που ενώ στην αρχή τους είχα ρίξει πολύ κράξιμο, μετά πραγματικά κόλλησα!

    Είμαι στη μειοψηφία το ξέρω, αλλά το αρχικό Project μου άρεσε πολύ που έκανα και την πλατινά.

    Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω, οι προσθήκες πέρα απο τα γραφικά αξίζουν?

    Προτείνεται με λίγα λόγια αγορά ξανά? Ή δε θα κερδίσουμε τίποτα απο το Story? Βλέπω έρχεται και Multiplayer?

  12. #689

    Default

    δεν ειναι για ολους το παιχνιδι τελικα παιδια.ολο ψαξε resources και κανε crafting ειναι,το βρηκα βαρετο,αλλα θα το ξαναπαιξω γιατι ακομα ειμαι στα αρχικα σταδια.

  13. #690
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    παιδια το παχνιδι μου ξεκιναει με γαλλικη γλωσσα ειναι bug που αναφερανε και στο gameover το θεμα ειναι πως διρθωνεται αυτο?

  14. #691
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δεν ειναι για ολους το παιχνιδι τελικα παιδια.ολο ψαξε resources και κανε crafting ειναι,το βρηκα βαρετο,αλλα θα το ξαναπαιξω γιατι ακομα ειμαι στα αρχικα σταδια.

    Σιγουρα δεν ειναι για ολους και το καταλαβα first hand κι εγω μιας και το τσιμπησα σε χαμηλη τιμη, περασα και το next.
    Δεν με τραβηξε καθολου το ολο resource collecting οπως και το οτι το παιχνιδι δεν σε βαζει σιγα σιγα στη φιλοσοφια. Καταλαβαινω το ολο procedurally generated thing αλλα αισθανθηκα οτι με πεταξε σε εναν πλανητη με minimal context να πεθαινω συνεχως μιας και ο πλανητης ειχε "εχθρικο" κλιμα.
    Πηγα στη διαστημικη βαση, εκανα 1-2 main objectives και αυτο ηταν. Νot for me.


  15. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    christos-sonyboy (06-08-2018),DJTaurus (06-08-2018)

  16. #692

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    παιδια το παχνιδι μου ξεκιναει με γαλλικη γλωσσα ειναι bug που αναφερανε και στο gameover το θεμα ειναι πως διρθωνεται αυτο?
    δεν ειναι bug. αλλαξε τη γλωσσα στο playstation απο Ελληνικα(λογικα) που το εχεις,στα Αγγλικα κ θα εισαι οκ. το ιδιο θεμα ειχα.

  17. #693

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Σιγουρα δεν ειναι για ολους και το καταλαβα first hand κι εγω μιας και το τσιμπησα σε χαμηλη τιμη, περασα και το next.
    Δεν με τραβηξε καθολου το ολο resource collecting οπως και το οτι το παιχνιδι δεν σε βαζει σιγα σιγα στη φιλοσοφια. Καταλαβαινω το ολο procedurally generated thing αλλα αισθανθηκα οτι με πεταξε σε εναν πλανητη με minimal context να πεθαινω συνεχως μιας και ο πλανητης ειχε "εχθρικο" κλιμα.
    Πηγα στη διαστημικη βαση, εκανα 1-2 main objectives και αυτο ηταν. Νot for me.
    ενα θα σου πω,τσαμπα τα 18 ευρω που εδωσα.το παιχνιδι δεν ειναι για 'μενα. το σιγουρο ειναι οτι δεν τα ριχνω στο παιχνιδι,ουτε θα το κραξω.Εγω φταιω που δεν το εψαξα καλυτερα πριν το παρω,αν με αφορα κ ειναι στα γουστα μου. να ξερεις παντως οτι εχει το κοινο του και ειναι πολυ μεγαλο κιολας απ'οτι βλεπω στο twitter,απο εκει παρασυρθηκα!

  18. #694
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Φυσικα και δεν τα ριχνω στο παιχνιδι, απλα ειχα κατι διαφορετικο στο μυαλο μου οχι τοσο για το τι κανεις (ηταν σαφες οτι το resource collecting και management ηταν βασικοι πυλωνες) οσο για το πως το κανεις και με πoιο τροπο το παιχνιδι σε βαζει σε αυτη τη διαδικασια.


  19. #695
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    VR Support for ΅No ManΆs SkyΆ Being Considered by Developer

    source: roadtovr.com



    Ειχα αγορασει το PS VR την εποχη που ειχα ξεκινησει το No man s sky. Μερικες φορες χρησιμοποιησα το headset για το No Mans Sky και μου φανταζε ονειρικο να δουμε στο αμεσο μελλον αυτον τον τιτλο σε vr χωρις ομως να θεωρρω οτι ειναι τεχνικα αδυνατο να συμβει αυτο. Πιστευω οτι η υποστηριξη VR θα ειναι μια πολυ καλη προσθηκη για τον τιτλο.

  20. #696
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  21. #697
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ενα ακομα trailer με νεες προσηθκες για τον τιτλο:



    Δεν εχω και τον χρονο με τοσα games να γυρισω πισω στο No man 's sky για να δω κατα ποσο εχει αλλαξει με ολες αυτες τις προσθηκες. Φανταζομαι πως θα ναι αλλο παιχνιδι τωρα πια.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    DJTaurus (28-11-2018),Slay (21-11-2018)

  23. #698
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν έχω ασχοληθεί με το παιχνίδι, αλλά μπράβο τους που το στηρίζουν ακόμα.
    Πάντως βλέποντας αυτό το βίντεο είναι πραγματικά άλλο παιχνίδι. Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον δοκιμαστεί...
    Spoiler!

  24. #699

    Default

    ωραια πραγματακια εχουν μεσα.ελπιζω να το δωσουν καποια στιγμη δωρο για τους plus,θα ηθελα να το δοκιμασω το παιχνιδι,για να το αγορασω λιγο δυσκολα.

  25. #700
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    VR Support for ΅No ManΆs SkyΆ Being Considered by Developer

    source: roadtovr.com

    Ειχα αγορασει το PS VR την εποχη που ειχα ξεκινησει το No man s sky. Μερικες φορες χρησιμοποιησα το headset για το No Mans Sky και μου φανταζε ονειρικο να δουμε στο αμεσο μελλον αυτον τον τιτλο σε vr χωρις ομως να θεωρρω οτι ειναι τεχνικα αδυνατο να συμβει αυτο. Πιστευω οτι η υποστηριξη VR θα ειναι μια πολυ καλη προσθηκη για τον τιτλο.
    Οταν το ειχες ποσταρει δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια. Το θεωρουσα λιγο δυσκολο να γινει. Τελικα ειχες δικιο στο οτι μπορουσε να γινει.






    .

  26. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    BillyFlo81 (26-03-2019),Slay (26-03-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •