Page 27 of 38 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast
Results 521 to 540 of 754

Thread: No Man's Sky [+VR]

  1. #521
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μια πολυ καλη αναλυση για το εαν ειπαν η οχι ψεμματα απο την Hello Games, απο εναν developer.
    https://blog.mode7games.com/promisin...35d#.pl7bpqz2z


  2. #522
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Και λίγες φωτογραφίες απο το δικό μου ταξίδι!
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails No Man's Sky_20160822000659.jpg   No Man's Sky_20160819013607.jpg   No Man's Sky_20160822011846.jpg   No Man's Sky_20160821153024.jpg   No Man's Sky_20160816153918.jpg  

    No Man's Sky_20160821000021.jpg   No Man's Sky_20160821002759.jpg   No Man's Sky_20160821010725.jpg   No Man's Sky_20160820193117.jpg   No Man's Sky_20160820020151.jpg  

    No Man's Sky_20160812192723.jpg  

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Alex For This Useful Post:

    Slay (22-08-2016),teras1 (22-08-2016)

  4. #523
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δημοσιογραφια του ΚΩΛΟΥ!!!! κυριολεκτικα. Δεν νομιζω να ειναι οι μονοι που το λενε, απλα ετυχε να ακουσω σε καποια youtube videos οτι βρεθηκαν στοιχεια οτι το demo με τον πλανητη με τους δεινοσαυρους ηταν υποτιθεται δημιουργημενο , και οχι Procedural Generated. Παραθετω το ακυρο quote....
    To no one’s surprise, we learn that the E3 2015 demo was scripted and had all the assets pre-made for it. This means that the creatures including the huge dinosaurs that we saw in the E3 2015 demo were not procedurally generated but rather crafted by the developers. You can find out screenshots of some of these assets below.
    Φυσικα τα assets που λεει δεν δειχνουν ιχνος δεινοσαυρου, γενικα δεν υπαρχει καμια απολυτως αποδειξη οτι κατι τετοιο ισχυει, μπορειτε να δειτε το θεμα στο Neogaf http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1263009

    Το καλυτερο το αφησα για τελος βεβαια, οριστε το stage demo απο την Ε3 2015, εαν δειτε ιχνος δεινοσαυρου, να μου τρυπησετε την μυτη.



    Απλα εγινε πολυ IN το να ριχνεις Hate για το NMS, που σιγα μην κατσουν τωρα να τσεκαρουν τι δημοσιευουν, οτι πουλαει αυτον τον καιρο σερβιρουν.

  5. #524
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ενω εχω σταματησει να μιλαω στους NPC, επειδη δεν μου δινουν πλεον κατι νεο, λεω στο ασχετο, ας μιλησω σε αυτον τον Gek που βρηκα στον σταθμο, το αποτελεσμα ειναι αυτο το ιδιαιτερο Multi-tool.
    Ενταξει το config ειναι δικο μου, αλλα οσο και να το κανεις σπερνει το εργαλειο.


  6. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    nikosgnr (23-08-2016)

  7. #525
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    6εκ λέει.. Παραιτούμαι.

  8. #526
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ηθελα να το δω ολο, αλλα το σταματησα εκει που θα μιλαγε για το κεντρο του γαλαξια.
    Συμβουλή: Καλύτερα να το φας το spoiler imo. Ή τουλάχιστον προετοίμασε τον εαυτό σου οτι δεν θα δεις κατι OMG γιατί αλλιώς θα ξενερώσεις όταν φτάσεις εκεί.

  9. #527
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    6εκ λέει.. Παραιτούμαι.
    Λιγα το ξερω, αλλα εχω 48-αρια στολη και σκαφος, και δεν εχω καποιο λογο να μαζευω χρηματα.

    Συμβουλή: Καλύτερα να το φας το spoiler imo. Ή τουλάχιστον προετοίμασε τον εαυτό σου οτι δεν θα δεις κατι OMG γιατί αλλιώς θα ξενερώσεις όταν φτάσεις εκεί.
    Εχω καταλαβει οτι δεν ειναι κατι πολυ WOW εδω και πολυ καιρο, απλα θελω να το δω μονος μου, και οχι επειδη μου το ειπε καποιος.

    Υ.Γ. απιθανο βιντεο


  10. #528
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Λιγα το ξερω, αλλα εχω 48-αρια στολη και σκαφος, και δεν εχω καποιο λογο να μαζευω χρηματα.
    Ειρωνικά φαντάζομαι το λες.. Εγώ με τα 500χιλ μαξ που μάζεψα τι να πω?

  11. #529
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Ειρωνικά φαντάζομαι το λες.. Εγώ με τα 500χιλ μαξ που μάζεψα τι να πω?
    Κοιτα δες το απο μια αλλη οπτικη γωνια, για να αγορασεις καποιο 48-αρι σκαφος, και γενικοτερα νομιζω καπου λιγο πανω απο 40 slots, θα χρειαστεις τριψηφιο αριθμο εκατομμυριων units. Γενικα τα λεφτα στο παιχνιδι τα χρειαζεσαι για τις αναβαθμισεις της στολης, που δεν γινεται αλλιως, και αντε το πολυ για κανενα multi-tool (τα οποια ειναι φτηνα) και να αγορασεις καποιο σπανιο πορο που χρειαζεσαι. Εγω σκαφη τα βρηκα πανω σε πλανητες, επισκευαζα μονο launch thrusters και pulse engine που ειναι απαραιτητα για να πεταει, και εψαχνα το επομενο, μεχρι να βρω το 48-αρι. Ενταξει στην αρχη ειχα αγορασει σκαφη, αλλα τελικα ανακαλυψα οτι την βγαζεις και φτηνοτερα και γρηγοροτερα ψωνιζοντας απο τις μαντρες και οχι απο τις αντιπροσωπειες.

    Τελος οσοι απο εσας σας αρεσει το διαστημα , η αστρονομια, το sci-fi γενικοτερα, αλλα πιστευετε οτι το παιχνιδι δεν κανει για εσας, δειτε και αυτο το review, Ισως να σας αλλαξει γνωμη.


  12. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    nikosgnr (24-08-2016)

  13. #530
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Κοιτα δες το απο μια αλλη οπτικη γωνια, για να αγορασεις καποιο 48-αρι σκαφος, και γενικοτερα νομιζω καπου λιγο πανω απο 40 slots, θα χρειαστεις τριψηφιο αριθμο εκατομμυριων units. Γενικα τα λεφτα στο παιχνιδι τα χρειαζεσαι για τις αναβαθμισεις της στολης, που δεν γινεται αλλιως, και αντε το πολυ για κανενα multi-tool (τα οποια ειναι φτηνα) και να αγορασεις καποιο σπανιο πορο που χρειαζεσαι. Εγω σκαφη τα βρηκα πανω σε πλανητες, επισκευαζα μονο launch thrusters και pulse engine που ειναι απαραιτητα για να πεταει, και εψαχνα το επομενο, μεχρι να βρω το 48-αρι. Ενταξει στην αρχη ειχα αγορασει σκαφη, αλλα τελικα ανακαλυψα οτι την βγαζεις και φτηνοτερα και γρηγοροτερα ψωνιζοντας απο τις μαντρες και οχι απο τις αντιπροσωπειες.
    Αυτό κάνω και 'γω. Βήμα βήμα και στο επόμενο που βρίσκω.

    Για την ώρα είμαι ακριβώς στο μισό απο 'σενα με 24 στο σκάφος και 34 στη στολη οπότε έχει δρόμο. Απλά μερικά εμφανισιακά δε θα τα βρείς νομίζω παρατημένα σε πλανήτες.

  14. #531
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  15. #532
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αναμενόμενο, λίγοι ήξεραν τι είναι ακριβώς το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  16. #533

    Default



    Κάτι για να γελάσουμε.

    ΠΡΟΣΟΧΗ: 00:57 - 01:07 λέει τι γίνετε όταν φτάνεις στο κέντρο του γαλαξία χωρίς προειδοποίηση.

    Last edited by enstikto; 25-08-2016 at 12:49. Reason: Added Spoiler Warning

  17. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    teras1 (25-08-2016)

  18. #534
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Βλεπω ενα tweet του Yoshida για το παιχνιδι, και πως μου ερχεται και παταω, μεταφραση. Ενταξει επεσα στο πατωμα...
    Τελικά κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία χθες δεν άνθρωπος της Sky είναι ξεκαρδιστική ^ ^ παίζουν SL σφήνες. «Et al, παραμένει» στο παιχνίδι για να ταξιδέψει ο πλανήτης των 1800000000000000000 δεν άνθρωπος της sky σαρκοβόρα ελάφια που αποτελούν αντικείμενο ντάμπινγκ tailed παίζουν Chronicles | Nuttin νέο ανεξερεύνητο μέσο http://nuwton.com/game/3218/

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (26-08-2016),teras1 (26-08-2016)

  20. #535
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Ποιο είναι αυτό το Chronicles που παίζουν τα σαρκοβόρα ελάφια;
    LMAO

  21. #536
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Ποιο είναι αυτό το Chronicles που παίζουν τα σαρκοβόρα ελάφια;
    LMAO
    καλα αν ειναι να αρχισουμε τις ανακριβειες τωρα, να το χεσω. Αφου το λεει ΞΕΚΑΘΑΡΑ!!!!

    σαρκοβόρα ελάφια που αποτελούν αντικείμενο ντάμπινγκ tailed

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (26-08-2016),teras1 (26-08-2016)

  23. #537
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Pro-tip το οποιο θα ισχυει μεχρι να το φτιαξουν με ενα patch. Οταν το anomaly σας δινει ενα Waypoint, ΠΑΝΤΑ, μα οντως ΠΑΝΤΑ πρεπει να το ακουλουθησετε. Επισης ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ, ΠΟΤΕ!!!!!! δεν θα βαλετε δικο σας waypoint. Ο λογος ειναι οτι το συστημα ειναι κυριολεκτικα ΜΙΣΟ, μπορεις να προσθεσεις αλλα οχι να αφαιρεσεις waypoint. Αυτο μαζι με ενα συνδυασμο και αλλων συμπτωσεων που θα πω παρακατω, με εχουν φερει 114.000 ετη φωτος μακρυα απο το κεντρο μετα απο σχεδον 3 εβδομαδες παιχνιδιου.

    Ενταξει δεν λεω οτι ειχα βαλει νεφτι στον κωλο και πηγαινα βουρ για το κεντρο, το αντιθετο θα ελεγα, αλλα και παλι αυτο το bug που ανεφερα σε συνδυασμο με κατι ακομα με εχουν κανει να πηγαινω με βηματα των 400 ετων φωτως MAX.

    Εχουμε και λεμε λοιπον, επειδη τα waypoints δεν καθαριζουν παρα μονο εαν τα φτασεις στο τερμα τους, για να τα καθαρισω τωρα, πρεπει να πισωγυρισω μερικες δεκαδες χιλιαδες ετη φωτος, NOT GONNA HAPPEN. Αυτο εχει σαν συνεπεια το anomaly να μην μου δινει μαυρες τρυπες επειδη δεν μπορει να φτιαξει waypoint νεο. Ειχα δει σε video και εικονες να βλεπουν στον χαρτη με μαυρο τριγωνο τις μαυρες τρυπες, ομως οπως δειχνει για να γινει αυτο πρεπει να ολοκληρωσεις το Altas Path , εγω προφανως δεν το εχω κανει γιατι ακομα εχω την επιλογη απο το anomaly να γυρισω στο path, που οπως ηδη ειπαμε ΔΕΝ γινεται.

    Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι ΤΥΧΑΙΑ δεν μπορεις να βρεις ουτε μαυρη τρυπα, ουτε atlas station, ειχα διαβασει καπου οτι τα Β type stars εχουν μαυρες τρυπες, και ισως αυτο να ισχυει υπο νορμαλ συνθηκες , αλλα παροτι πηγα σε B type, οταν ζητησα μαυρη τρυπα απο το anomaly (εκει κοντα δηλαδη) τελικα δεν ειχε τιποτε.

    ΟΛΑ τα παραπανω δεν θα ηταν προβλημα εαν δεν υπηρχε και αλλο ενα μεγαλο bug στο παιχνιδι. Οπως δειχνει οταν εκαναν expand τον γαλαξια απο τις 40000 προς το κεντρο, στις 180000 που ειναι τωρα, ξεχασαν να αλλαξουν καποια αλλη παραμετρο και ετσι οι αποστασεις που ταξιδευεις τελικα ειναι μικροτερες. Ενω δηλαδη μπορω να κανω Jump 1600 ετη φωτος (ευρος μαυρης τρυπας και χωρις τις ζημιες) η αποσταση προς το κεντρο μικραινει κατα 400 ετη φωτος το πολυ.

    Υ.Γ. περιμενουμε νεο Patch αυτη την εβδομαδα λεει, ελπιζω να μην φτιαχνει μονο κρασαρισματα (εχουν μειωθει στο ελαχιστο πλεον) αλλα και κανενα τετοιο χαζο bug.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    jden (28-08-2016),nikosgnr (26-08-2016),Starlord (26-08-2016),toumpasn (26-08-2016)

  25. #538
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Είμαι σχεδόν στο κέντρο μετά από τρεις εβδομάδες. Θα κάνω ένα video που θα λέω πώς μου φάνηκε την στιγμή που έφτασα, μείνετε συντονισμένοι.

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  26. #539
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και εφαγα γλαροσουπα....


    συμφωνα με το παραπανω, ακολουθω την γραμμμη και ειμαι στο κεντρο σωστα?



    Λαθος!!!! , η αποσταση ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη απο αυτη που λεει η προηγουμενη εικονα, και οχι δεν υπαρχουν ενδιαμεσα αστρα για να τα χρησιμοποιησω, ειμαι στο τελευταιο αστρο.

  27. #540
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    τελικα ηθελε γεματο το ρεζερβουαρ με 5 warp cells, αυριο θα εχει ανεβει και το video με τις εντυπωσεις που μου αφησε το παιχνιδι οταν εφτασα τελικα στο κεντρο, προς το παρον καληνυχτα.

  28. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Starlord (29-08-2016)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •