Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516
Results 301 to 319 of 319

Thread: Mundial 2014 Brazil

  1. #301
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    θα ήθελα να δω και τα στατιστικά του rodriguez που για μένα αυτός ήταν ο καλύτερος παίχτης..
    οτι και να λένε είναι αδικία να βγήκε ο μέσι καλύτερος..

    Spoiler!

  2. #302
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Αν οντως αληθευει σαν περιστατικο τοση αλαζονεια πια??? Ενταξει ανεβηκατε στο υψηλοτερο σκαλοπατι του βαθρου στη κορυφαια ποδοσφαιρικη διοργανωση, αισθανομαι χαζος που τους υποστηριζα κιολας. Μηπως τωρα πρεπει να πεσει ολος ο πλανητης στα τεσσερα και δεν το ξερω???
    http://www.philenews.com/el-gr/eidis...e-dimosiografo

  3. #303
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Διαφωνώ.Γνωστοί προβοκάτορες οι άγγλοι δημοσιοκάφροι.Δλδ μόλις έχει κερδίσει το mundial και τον ρωτάς για το χρυσό παπούτσι???
    Μου θύμισε αυτό:

  4. #304

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    θα ήθελα να δω και τα στατιστικά του rodriguez που για μένα αυτός ήταν ο καλύτερος παίχτης..
    οτι και να λένε είναι αδικία να βγήκε ο μέσι καλύτερος..
    Eφτιαξα μια πρόχειρη σύγκριση μεταξύ Messi-Rodriguez-Robben

    Εβαλα Pass Completion-Chances Created-Assists-Total Shots-Total Duels-Chances-Total Score

    Ενταξει, ο Μεssi κερδιζει σε μερικές κατηγορίες, αλλα και μόνο που ειναι Μessi το κέρδισε..

    http://www.squawka.com/comparison-ma...otal_score#avg
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  5. The Following User Says Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    mihalis13 (14-07-2014)

  6. #305
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Απο οσο διαβασα η δημοσιογραφος ηταν κολομβιανης υπηκοοτητας και οταν τον ρωτησε αρχικα εκεινος της ζητησε να του απευθυνθει στα γερμανικα. Εκεινη μη γνωριζοντας γερμανικα τον ξαναρωτησε στα αγγλικα και πηρε την απαντηση που αναφερει το αρθρο. Δεν μπορω βεβαια να ξερω ποσο ισχυουν ολα αυτα οποτε τα διαβαζω και με πιο συγκρατημενη διαθεση.

  7. #306
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Απο οσο διαβασα η δημοσιογραφος ηταν κολομβιανης υπηκοοτητας και οταν τον ρωτησε αρχικα εκεινος της ζητησε να του απευθυνθει στα γερμανικα. Εκεινη μη γνωριζοντας γερμανικα τον ξαναρωτησε στα αγγλικα και πηρε την απαντηση που αναφερει το αρθρο. Δεν μπορω βεβαια να ξερω ποσο ισχυουν ολα αυτα οποτε τα διαβαζω και με πιο συγκρατημενη διαθεση.
    Δες το βίντεο και θα έχεις διαφορετική εικόνα για την αντίδραση του.Η δικιά μου πιθανόν να ήταν: "Ποιο χρυσό παπούτσι?Με δουλεύεις?Στ' @@ μου"!

  8. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    Axilleas_GR (15-07-2014)

  9. #307
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eδω που τα λεμε ηταν τραγικη ερωτηση.Η μαλλον περισσοτερο τραγικο το timing.
    Τωρα αν σε μια εβδομαδα τον καλεσουν και του κανουν την ιδια ερωτηση , αλλαζει αρκετα το πραγμα.Αλλα δεν θα ειχε και αυτος την ιδια αντιδραση τοτε.
    .

  10. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Axilleas_GR (15-07-2014)

  11. #308
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Δες το βίντεο και θα έχεις διαφορετική εικόνα για την αντίδραση του.Η δικιά μου πιθανόν να ήταν: "Ποιο χρυσό παπούτσι?Με δουλεύεις?Στ' @@ μου"!
    Συγγνώμη αλλά δεν μπορούσα να δω το βίντεο νωρίτερα. Καταλαβαίνω πολύ καλά τι εννοείς αλλά ακόμη και στο βίντεο ο Ομπραντοβιτς παρέμεινε κοσμιος στην έκφραση του. Αν ισχύει όντως το άρθρο η συμπεριφορά το Mόller ήταν απαράδεκτη. Συμφωνώ με PDS ότι το ερώτημα είχε τραγικό timing και θεωρώ επιπρόσθετα ότι ήταν και τραγικό επίσης αλλά παρόλα αυτά δεν δικαιολογεί μια τέτοιου είδους απάντηση. Αν θες θα περίμενα περισσότερο, εφόσον είχαν και το λόγο να του απευθύνουν μια τέτοια ερώτηση, από τον Gφtze να απαντήσει κατά τέτοιο τρόπο. Θα μπορούσα να τον δικαιολογήσω εξαιτίας της μικρής ηλικίας και του ενθουσιασμού του αφού αυτός έβαλε το χρυσό γκολ. Ο άλλος που και πιο μεγάλος είναι και πιο έμπειρος τι δικαιολογία έχει??? Δεν ξέρω γνώμη μου είναι ότι ένας παίκτης πρέπει να είναι μεγάλος μέσα και έξω από το γήπεδο. Ειδικότερα τώρα που όλα τα φώτα είναι στραμμένα επάνω σου, που βιώνεις τι μεγαλύτερο επίτευγμα στη καριέρα σου και ίσως αποτελεις είδωλο για μικρούς και μεγάλους πρέπει να ζυγίζεις με μεγαλύτερη προσοχή τη συμπεριφορά και τις δηλώσεις που κάνεις γιατί έχουν διαφορετικό αντίκτυπο από ότι παλιότερα.

  12. #309
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    με αυτές τις ερωτήσεις οι δημοσιογράφοι κάτι τέτοιες απαντήσεις περιμένουν για να ακουστούν. έπεσε στη παγίδα ο μιλερ κ απάντησε έτσι. μικρό το κακό για εμένα, παικταράς είναι και άνθρωπος οπότε μια χαρά τον δικαιολογώ, βασικά δεν δίνω τόση σημασία για να υο πω πιο σωστα

  13. The Following User Says Thank You to dlevel For This Useful Post:

    Axilleas_GR (15-07-2014)

  14. #310
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αν επρεπε να βγει καποιος mvp απο την Αργεντινη αυτος θα επρεπε να ειναι ο Μασερανο.
    Απο εκει και περα, Ρομπεν, Μιλερ, Νοιερ, Ροντριγκεζ ειναι παικτες που θα μπορουσαν να παρουν τον τιτλο, ο Μεσι, οσο και να τον παω, σε καμια περιπτωση, ειναι γελοιοτητα αυτο το πραγμα.

    Να πω οτι χαρηκα που το πηραν οι Γερμαναραδες, ουτε καν...δεν τους παω γενικα και δεν ηθελα να ειναι αυτοι οι πρωταθλητες. Αν ελεγα ομως οτι καθαρα και μονο αγωνιστικα δεν το αξιζαν θα ημουν ψευτης. Ηταν η καλυτερη ομαδα, επαιξε το πιο ωραιο ποδοσφαιρο και ...δυστυχως πηρε το κυπελλο...
    Last edited by kostasb13; 15-07-2014 at 03:15.

  15. #311
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Πάντως δεν ξέρω το λόγο που πολλοί έχουν την άποψη σου, και θα ήθελα να μου το εξηγήσεις kostasb13, λες οτι καθαρά αγωνιστικά ήταν οι καλύτεροι... εγώ αυτό που είδα και με τους Πορτογάλους ( 4άρα ) και με τους βραζιλιάνους ( 0-5 στο 30' ) δεν άρχισαν ουτε τα τσαλιμάκια, ούτε τα τακουνάκια, ούτε κάτι ώστε να δείξουν ασέβεια στον αντίπαλο ( που σε αντίθεση ο Νευμαρ π.χ σε ένα ματς κέρδιζαν 2-0 και προσπαθούσε να περάσει τι μπάλα πάνω πίσω απο τι πλάτη κλπ κλπ. ) που δε τα κατακρίνω αλλά δείχνουν την κάποια ασέβεια στον αντίπαλο ( κάντα στο 0-0 αν είσαι μάγκας ).

    Και εγώ με την Αργεντινή ήμουν στο τελικό και ο λόγος είναι οτι υποσυνείδητα ξέρω οτι παίζουν το πιο ωραίο ποδόσφαιρο, αλλα τελικά αυτό φαίνεται οτι δεν ισχύει πια... παν άξιοι πρωταθλητές κόσμου οι Γερμανοί.

  16. #312
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Θα προσθέσω κάτι το οποίο το άκουσα εχθές σε μια εν τάχει ανάλυση σχετικά με την εθνική Γερμανίας. Από το 2010 ( σημειώστε 4 χρόνια νωρίτερα ) έβαλαν κάτω το προϋπολογισμό για όλες τις εθνικές ομάδες και γενικότερα για οοοτι τους εκπροσωπεί στον αθλητισμό σε εθνικό επίπεδο. Ενώ σε όλα τα αθλήματα έκαναν περικοπές στην εθνική ποδοσφαίρου διπλασιάστηκε το budget με απώτερο σκοπό τη κατάκτηση του παγκοσμίου κυπέλλου. Έχτισαν ένα μικρό "χωριό" στη Βραζιλία για τη διαμονή των παικτών χωρίς να υπολογίζουμε πόσους προσέλαβαν για την εξυπηρέτηση τους χώρια τον αμερικανό ιατρό που είχαν στο πάγκο. Μιλάμε για σχέδιο με αρχή, μέση, τέλος και απίστευτο προγραμματισμό χωρίς να παρεκκλίνει κάνεις από αυτό. Στο ποδόσφαιρο βέβαια ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για την επιτυχία αλλά από πλευράς τους θεωρώ ότι έκαναν ότι ήταν δυνατόν. Αποτέλεσμα??? Μια ολοκληρωμένη ομάδα που έχει "ψηθεί" με αποτυχίες 2006, 2008, 2010 και οπωσδήποτε όταν φτάνεις τόσες φορές σε ημιτελικές φάσεις είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα το σηκώσεις. Είναι από τις ελάχιστες εθνικές ομάδες που σε κάθε γραμμή έχουν από ένα κορυφαίας κλάσης παίκτη σε αντίθεση με τους υπόλοιπους. Ούτε η Βραζιλία που ήταν και διοργανώτρια χώρα δεν είχε τέτοια προετοιμασία.

  17. #313

    Default

    ^^Και όχι μόνο......
    Το "Campo Bahia", όμως, δεν είναι η μόνη ρηξικέλευθη κίνηση της DFB, με την ομάδα του Γιοακίμ Λεβ ναι επωφελείται και από τη βάση δεδομένων SAP. Πρόκειται για μία βάση δεδομένων που δημιουργήθηκε στο Βάινχαϊμ της Γερμανίας. Η SAP είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες λογισμικού στον κόσμο με περισσότερους από 66.000 εργαζόμενους παγκοσμίως. Η SAP συνεργάζεται με την εθνική ομάδα της Γερμανίας προκειμένου μέσω της τεχνολογίας να αποκτήσουν ένα πλεονέκτημα τα "πάντσερ" έναντι των αντιπάλων τους.
    Η SAP χρησιμοποιεί δεδομένα για να βοηθήσει το τεχνικό επιτελείο να παίρνει σωστές αποφάσεις όσον αφορά την τακτική, την κατάσταση των παικτών, την παρακολούθηση του αντιπάλου, την προετοιμασία και το κοουτσάρισμα κατά τη διάρκεια του αγώνα. Η προαναφερθείσα εταιρία έχει δημιουργήσει και το SAP Match Insights, το οποίο βοηθάει παίκτες και προπονητές να προετοιμαστούν για τα παιχνίδια που έρχονται παρουσιάζοντάς τους τις καταστάσεις κλειδιά και το πώς θα πρέπει να είναι κατά τη διάρκεια του αγώνα.
    http://www.sport24.gr/football/mundi...s.2912391.html


  18. #314
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    γενικότερα υπάρχει σύστημα στους Γερμανούς, είναι οι πιο "ρομποτικοί" ( με τη καλή εννοια ) στη σύγχρονη ιστορία... btw για τον mvp εγώ θα το έδινα στον robben.

  19. #315
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    η SAP είναι μια εταιρία/λογισμικό που χρησιμοποιήται παντού, δλδ SAP έχει και το plaisio π.χ για back/front office... δεν βλέπω κάποιο cheat εδώ, θα μπορούσαν κ άλλες χόρες να φτιάχναν την δική τους βάση δεδομένων ( δεν είναι τίποτα κρυφό σε έναν αγώνα, παντού υπάρχουν τα DATA ( πάσες, σουτ, τρίπλες, και ότι μπορείς να φανταστείς ) και να φτιάξεις την δική σου database και να έχεις τα δικά σου reports... απλ οι γερμανοί το έκαναν.... με το SAP Match Insights

  20. #316
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Μίλερ. Χώστε το χρυσό παπούτσι στον κ@@@ σας

    Σκεφτείτε το λίγο. Μόλις κέρδισαν το παγκόσμιο κύπελλο και όλοι είναι πανευτυχείς, θα τον εκνεύριζε μια ερώτηση; Μάλλον όχι, και το καταλαβαίνουμε από βίντεο που βλέπουμε όλους να γελούν. Ο Μίλερ δεν είπε κάτι τέτοιο, είπε «den goldenen Schuh kann man sich hinter die Ohren schmieren» στα Βαυαρικά, αυτή η έκφραση σημαίνει «στα παλιά μου τα παπούτσια το χρυσό παπούτσι κ άλλες τέτοιες διακρίσεις που δεν έχουν καμία σημασία! » η” σε ελεύθερη μετάφραση,δεν με ενδιαφέρει ο τίτλος του σκόρερ,είμαστε παγκόσμιοι πρωταθλητές και αυτό μετράει.


  21. The Following 3 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Axilleas_GR (16-07-2014),Desmond (16-07-2014),PDS (16-07-2014)

  22. #317
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Χαίρομαι που τελικά το άρθρο αποδείχθηκε ψευδές. Ευχαριστουμε για την ενημέρωση. Πρέπει να είμαι από τους λίγους που υποστηρίζουν τα panzer τόσο πολύ. : D

  23. #318
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Πρέπει να είμαι από τους λίγους που υποστηρίζουν τα panzer τόσο πολύ. : D
    Σε πάω μία κόντρα!

  24. #319
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Είδαμε για χρυσές μπάλες, MVP, MIP κλπ. Το τίτλο της χρυσής φιλάθλου ποια θα τον πάρει;


  25. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    Nikoladim (17-07-2014)

Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •