Page 13 of 22 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast
Results 241 to 260 of 437

Thread: Rise of the Tomb Raider [+PSVR content]

  1. #241
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Αν το Horizon βγει την ιδια περιοδο (δεν φαει delay δηλαδη), θα πεσει πολυ κλαμα στην Square Enix.

    Α καλά είσαι! Εννοείται αυτό. Αν και θεωρώ πως την (δεδομένη) χασούρα από τους PS4 users την έχουν εξασφαλίσει από τα λεφτά της MS.

    Spoiler!

  2. #242
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Παιδες να διευκρινησω οτι ο συγκεκριμενος λογαριασμος ειναι σατυρικος, και δεν ειναι του πραγματικου Kaz Hirai.

  3. #243
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Ε ναι σ'αυτα ο Κaz ειναι πρωτος, εχει πει αρκετα πετυχημενα. Το προβλημα για αυτον και την παρεα του ειναι στα εργα μεχρι στιγμης....
    γνωρίζεις φυσικά ότι το συγκεκριμένο account είναι fake/διακωμωδεί τον χώρο (και την Sony πολλάκις) και ουδεμία επίσημη σχέση έχει με τον Kaz ή την Sony γενικότερα. Απλά όντως είναι πετυχημένο το όλο concept και ο κόσμος χρησιμοποιεί τα σχόλια του για να σατυρίζει τα όσα κατά καιρούς λέγονται ή γίνονται στον χώρο του gaming.

    - - - Updated - - -

    Frag... Just seconds behind...

  4. #244
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλά όχι ότι δεν ήταν ικανός να γράψει ο ίδιος τέτοιο πράγμα.
    Εγώ πάντως μια χαρά το έφαγα το trollo tweet
    Spoiler!

  5. #245
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Χαίρομαι που απ' ότι φαίνεται είναι - τουλάχιστον - πολύ καλό αλλά και βελτιωμένο σε σχέση με το πρώτο σε επιμέρους τομείς, εγώ σίγουρα θα το τιμήσω για το PS4 όοοοοοταν βγει.


  6. #246
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Γιατι να πεσει κλαμα?

    Δλδ καποιος ps4 user που ειναι fan της σειρας δεν θα το αγορασει επειδη βγαινει και αλλο καλο game την ιδια περιοδο?

  7. #247
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ θα το τιμήσω αλλά σε κατάλληλη τιμή. Full price δεν θα το πάρω μιας και στα μάτια μου θα είναι ενός χρόνου game.
    Spoiler!

  8. #248

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Α καλά είσαι! Εννοείται αυτό. Αν και θεωρώ πως την (δεδομένη) χασούρα από τους PS4 users την έχουν εξασφαλίσει από τα λεφτά της MS.
    Δεν θα υπαρξει καμμια χασούρα απο τους ps4 users.

    Οσοι εχουν one θα το παίξουν τωρα,αλλοι θα πάρουν one τωρα για να το παίξουν μαζι με halo - forza ,και οι τελαιυταιοι θα το παίξουν του χρονου στο ps4.

    Μακαρι να έλειπαν αυτα απ το gaming και απο τις 2 πλευρές.

  9. #249
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δεν θα υπαρξει καμμια χασούρα απο τους ps4 users.

    Οσοι εχουν one θα το παίξουν τωρα,αλλοι θα πάρουν one τωρα για να το παίξουν μαζι με halo - forza ,και οι τελαιυταιοι θα το παίξουν του χρονου στο ps4.

    Μακαρι να έλειπαν αυτα απ το gaming και απο τις 2 πλευρές.
    Εγώ πχ αν έβγαινε τώρα στο ps4 θα το είχα πάρει με τη μία. Άρα 50-60€ θα τα έπαιρνε από μένα.(ίσως και συλλεκτική αν το επέτρεπαν τα οικονομικά μου)
    Κονσόλα για ένα game δεν θα αγόραζα ποτέ.

    Του χρόνου εγώ προσωπικά πάνω από 30€ δεν δίνω, εκτός αν μιλάμε για καμιά GOTY Edition με έξτρα περιεχόμενο.
    Άρα μιλάμε για μια "χασούρα" από μένα 20-100€. Νομίζω θα υπάρχουν πολλοί σαν και μένα.
    Spoiler!

  10. #250

    Default Rise of the Tomb Raider

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ πχ αν έβγαινε τώρα στο ps4 θα το είχα πάρει με τη μία. Άρα 50-60€ θα τα έπαιρνε από μένα.(ίσως και συλλεκτική αν το επέτρεπαν τα οικονομικά μου)
    Κονσόλα για ένα game δεν θα αγόραζα ποτέ.

    Του χρόνου εγώ προσωπικά πάνω από 30€ δεν δίνω, εκτός αν μιλάμε για καμιά GOTY Edition με έξτρα περιεχόμενο.
    Άρα μιλάμε για μια "χασούρα" από μένα 20-100€. Νομίζω θα υπάρχουν πολλοί σαν και μένα.
    Αυτα που θα χάσουν απο σενα τα περνούν και με το παραπανω απο τη ms,η οποία με τη σειρά της τα παιρνει πισω απο τις extra κονσόλες που θα πουλήσει γ αυτο το παιχνιδι και τις μονοπωλιακές πωλήσεις κοπιων του παιχνιδιού αφου θα αφορούν συστήματά της και μονο.

    Και θα βγάλουν και το extra χαρτζιλίκι απ την κυκλοφορία για ps4 του χρονου άσχετα αν μεχρι τοτε η συντριπτική πλειοψηφία θα το εχει παίξει σε Xbox και pc.

    Επισης τις collectors και γενικα τις ειδικές εκδόσεις τις αγοράζουν ελάχιστοι και γ αυτο ακριβως βγαινουν και σε περιορισμένα κομμάτια.

    Επομένως δεν υφίσταται ιδιαίτερο κέρδος απο κει.

    Προσωπικα εχω αγοράσει πολλες φορες κονσολα για ενα παιχνιδι.

    Θυμαμαι dreamcast για το shenmue,xbox για το halo,PS3 για το uncharted κ.α..

    Αλλα με τα σημερινά οικονομικά δεδομένα δεν θα το εκανα.

    Οι πολλοι ομως και ειδικα οι μικρότεροι σε ηλικια που δεν εχουν υπομονή,το κανουν ακομα.

    Και με συνδυασμό halo-forza-tomb raider ειναι η καλύτερη εποχή για Xbox1.

    Οποτε..
    Last edited by Giannis1979; 09-11-2015 at 17:53.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    mihalis13 (09-11-2015)

  12. #251
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συμφωνώ πως είναι η καλύτερη εποχη για Xbox1 μιας και έχουν βγει καλά games και έχει πέσει αισθητά η τιμή του. Εδώ εγώ έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως να προβω σε αγορά. Αλλά μετά σκέφτομαι με το ζόρι προλαβαίνω τα παιχνίδια στο ps4...

    Πριν αυτό είπα οτι την δεδομένη χασούρα την έχει πάρει απο τα λεφτά της ms. Επομένως όσοι αγοράσουμε του χρόνου το παιχνίδι ανεξάρτητα από την τιμή θα δώσουμε και ένα εξτραδάκι.
    Βέβαια αν συμπέσει μαζί με Horizon Zero Dawn απλά θα πάει για 2017 η αγορά του Tomb Raider.
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Giannis1979 (09-11-2015)

  14. #252
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Γιατι να πεσει κλαμα?

    Δλδ καποιος ps4 user που ειναι fan της σειρας δεν θα το αγορασει επειδη βγαινει και αλλο καλο game την ιδια περιοδο?
    Δεν ειπα εγω δεν θα το αγορασει. Αλλα οι πιθανοτητες να το προτιμησει καποιος εχωντας απενταντι το Horizon λιγοστευουν πολυ σε σχεση με το να κυκλοφορουσε το Tomb Raider μονο του εκεινη την περιοδο. Μπορει να το αγορασει μετα, αλλα μπορει και οχι, περιμενωντας μειωση τιμης (λιγοτερα εσοδα για την SE).

    Εγω ανετα θα εσκαγα τωρα τα 50-60 ευρω να το παρω. Του χρονου ομως τετοια εποχη θα τα σκασω στο Horizon (εφοσον αξιζει φυσικα) και για το Tomb Raider βλεπουμε.

  15. #253
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Εγω ανετα θα εσκαγα τωρα τα 50-60 ευρω να το παρω. Του χρονου ομως τετοια εποχη θα τα σκασω στο Horizon (εφοσον αξιζει φυσικα) και για το Tomb Raider βλεπουμε.
    Ασε που μπορει να εχουμε και το Mass Effect. Τα εχουμε ξαναπει χιλιες φορες, η συμφωνια οταν ανακοινωθηκε ειχε νοημα και για τις δυο εταιριες, με την εξης παραδοχη ομως, οτι το UC4 θα κυκλοφορουσε τωρα. Η MS θα ειχε ενα "ανταγωνιστικο" παιχνιδι αποκλειστικο, ενω η SE θα απεφευγε την σφαγη στο ps4 απο το Uncharted και θα το εβγαζε μετα αο 6 μηνες θα το εβγαζε στο ps4. Με την μετακινηση του UC4 τον Μαρτιο, ολη η στρατηγικη και για τους δυο πηγε στραφι.

  16. #254
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    γνωρίζεις φυσικά ότι το συγκεκριμένο account είναι fake/διακωμωδεί τον χώρο (και την Sony πολλάκις) και ουδεμία επίσημη σχέση έχει με τον Kaz ή την Sony γενικότερα. Απλά όντως είναι πετυχημένο το όλο concept και ο κόσμος χρησιμοποιεί τα σχόλια του για να σατυρίζει τα όσα κατά καιρούς λέγονται ή γίνονται στον χώρο του gaming.

    - - - Updated - - -

    Frag... Just seconds behind...
    Οχι δεν το γνωριζα, νομιζα οτι ηταν ο ιδιος οποτε ακυρο το συγκεκριμενο σχολιο μου.

  17. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Nek_Food (10-11-2015)

  18. #255
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Tech Analysis: Rise of the Tomb Raider

    Ultimately, Rise of the Tomb Raider feels like a genuine step forward in terms of rendering technology, with significant improvements made to the last generation engine. The Foundation tech itself is highly capable and delivers an impressive looking game with huge, densely populated environments. The quality of its character rendering combined with great animation and environmental interactions helps form a deeper bond between the player and the surroundings, while improved lighting and effects work creates a more nuanced presentation.

    However, it's clear that both image quality and performance aren't exactly where they need to be and that ultimately takes the shine off an otherwise beautiful game. Hitting 1080p is important but without a high quality anti-aliasing solution in place, results can still feel underwhelming in places - despite the game's many visual triumphs elsewhere. Surprising as it may seem, sub-native games such as Ryse offer superior image quality despite operating at a lower resolution - raw pixel count is only one component of the visual presentation, after all. The fact that performance often feels rather unstable throughout only serves to suggest that perhaps pushing for a full 1080p on Xbox One in this case has taken its toll.
    What's fascinating in this particular instance is how close the Xbox 360 version appears to be, based on the media we have available. With Nixxes at the helm, Rise of the Tomb Raider on 360 looks surprisingly close to the Xbox One version of the game in a number of ways. We're planning to delve deeper into this version in the near future, but first impressions certainly seem to suggest that this is a game that will be worth playing on both platforms.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-11-2015)

  20. #256
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οπτικα -τουλαχιστον στην αρχη που ειμαι - ειναι πανεμορφο παιχνιδι . Θα επανελθω με λεπτομερειες για το gameplay μην περιμενετε αναλυσεις για γραφικα κλπ

    Spoiler!

  21. #257
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έβλεπα εχθές στο twitch έναν που έπαιζε.
    Φαίνεται πανέμορφο οπτικά και αυτό που είδα μου άρεσε. Οταν βγει στο ps4 σε καλή τιμή θα το πάρω εννοείται.
    Το μόνο που με ενόχλησε είναι που σου δείχνει που πρέπει να πας (λογικά πατώντας κάποιο κουμπί). Νομίζω πως είναι υπερβολικό να σε βοηθάει τόσο πολύ το παιχνίδι..

    Τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το επιπεδο δυσκολίας και σε κανένα Hard να μην υπάρχει αυτό το hint.
    Spoiler!

  22. #258
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αυτο, Μιχάλη, υπήρχε και πριν...

  23. #259
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αυτο, Μιχάλη, υπήρχε και πριν...
    Δεν το θυμάμαι να σου πω την αλήθεια.
    Λογικά δεν θα το χρησιμοποίησα κιόλας στο προηγούμενο, για αυτό να μου έκανε και τόση εντύπωση στο stream που έβλεπα εχθές.
    Spoiler!

  24. #260
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Το βράδυ το ξεκινάω και εγώ...


    EDIT...

    Αυτη η νεα μοδα που ανοιγεις το πακετο με το παιχνιδακι σου και δεν εχουν μεσα ΤΠΤ παρα μονο το δισκακι μου τη δινει πολυ στα νευρα!!!
    Απαραδεκτη παρουσιαση η οτι αλλο μπορεις να το πεις αυτο το πραγμα!

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by corsaopc3071r; 10-11-2015 at 20:14.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    Christos33 (11-11-2015),Giannis1979 (10-11-2015),ntsmrtz (11-11-2015),panos74gr (10-11-2015)

Page 13 of 22 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •