Page 21 of 22 FirstFirst ... 11171819202122 LastLast
Results 401 to 420 of 437

Thread: Rise of the Tomb Raider [+PSVR content]

  1. #401
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Το τελειωσα αλλα δεν εχω παρει το 100%. Στα σημεια του χαρτη λοιπον που δεν εχω το 100% δεν μου δειχνει που ακριβως ειναι τα relics, documents κλπ.
    Υπαρχει χαρτης μεσα στο παιχνιδι (οχι οδηγος απο το νετ) που να τα εμφανιζει?
    Για να σου δείξει στον χάρτη που είναι τα documented relics κτλ θα πρέπει να βρεις στο κάθε μέρος τον αντίστοιχο χάρτη (σαν document είναι και αυτό, σίγουρα θα έχεις βρει κάποιο) ή μια τσάντα (traveler bag) αντίστοιχα. Αυτά σου ξεκλειδώνουν τα collectibles στον χάρτη και βλέπεις που είναι.
    Last edited by WolfRathmA; 23-11-2016 at 00:28.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    ilias78 (23-11-2016)

  3. #402
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Mάλλον το καλύτερο παιχνίδι που έπαιξα φέτος, ίσως να βοήθησε λιγάκι και το Pro.

  4. #403
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Mάλλον το καλύτερο παιχνίδι που έπαιξα φέτος, ίσως να βοήθησε λιγάκι και το Pro.
    Εμένα και στο xbox παιχνιδαρα μου φάνηκε.
    Το τελείωσες;
    Πήρες πλατινα;
    Αν ναι είναι χρονοβόρα; Δεν θυμάμαι πέρυσι που το έπαιξα το ειχα πάει 75-80% αν θυμάμαι καλά στο xbox.


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #404
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πλατίνα όχι αλλά έπαιξα όλα τα modes/dlc και πραγματικά το προτιμώ έτσι από το να βάζουνε ανταγωνιστικό multiplayer.

  6. #405
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Mάλλον το καλύτερο παιχνίδι που έπαιξα φέτος, ίσως να βοήθησε λιγάκι και το Pro.

    Αποκλείετε να είναι τόσο καλό! Έχει μονο ένα VR mode!!!!

  7. #406
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Αποκλείετε να είναι τόσο καλό! Έχει μονο ένα VR mode!!!!
    ...και το οποίο είναι άθλιο, στην ελεύθερη κίνηση δεν ξέρω πως το καταφέρανε οι devs σου προκαλεί ναυτία όταν στρίβεις.
    Κανένα 10λεπτο άντεξα.

    Σαν εμπειρία βέβαια είναι φοβερό, βλέπεις κάποια πράγματα που στο κανονικό παιχνίδι ούτε τα προσέχεις,
    μιλάω για ιστούς αραχνών στις γωνίες, για ξεβαμένα σε αρκετά σημεία κάγκελα, τις τρίχες της προέκτασης του χαλιού κλπ.

  8. #407
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά το εβαλαν για λίγες ώρες μισή τιμή. Τι λέτε αξίζει μιας και έχει και VR mod? Και γενικά σαν παιχνίδι αξίζει?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 01-12-2016 at 22:14.

  9. #408
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά το εβαλαν για λίγες ώρες μισή τιμή. Τι λέτε αξίζει μιας και έχει και VR mod? Και γενικά σαν παιχνίδι αξίζει?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αξιζει και με το παραπανω(αν σου αρεσε το προηγουμενο τοτε θα σου αρεσει και αυτο)
    Last edited by spartan; 02-12-2016 at 18:37.

  10. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    cocous (02-12-2016)

  11. #409
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το είχε βάλει και το amazon στις 25 λίρες, το τσίμπησα σε παραγγελία με φίλο (για να μοιραστούμε μεταφορικά κιόλας)


  12. #410
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά ένα τελευταίο. Επειδή ψήνομαι ναι το πάρω αλλά το πρώτο δεν το έχω παίξει καθόλου θα παρω γραμμή τι γίνεται? Δηλ είναι συνέχεια η είναι άλλη ιστορία?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #411
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά ένα τελευταίο. Επειδή ψήνομαι ναι το πάρω αλλά το πρώτο δεν το έχω παίξει καθόλου θα παρω γραμμή τι γίνεται? Δηλ είναι συνέχεια η είναι άλλη ιστορία?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλο θα ητανε να επαιζες και το πρωτο πρωτα(μια και ακολουθει τα πρωτα βηματα της λαρας πριν γινει η θρυλικη αρχαιολογος)

  14. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    cocous (03-12-2016)

  15. #412

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά ένα τελευταίο. Επειδή ψήνομαι ναι το πάρω αλλά το πρώτο δεν το έχω παίξει καθόλου θα παρω γραμμή τι γίνεται? Δηλ είναι συνέχεια η είναι άλλη ιστορία?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μιας και εχει κυκλοφορησει με την μορφη remaster το πρωτο στο Ps4 και ειναι και αυτο καλο(στο συστημα μαχης και στα οπλα μερικοι το προτιμανε μαλιστα)ναι αξιζει να το παιξεις.Και το βρισκεις φθηνα καινουργιο ή μτχ ή μπορεις να του ριξεις μια ενοικιαση απο τα seven αν δεν θες να το αγορασεις.
    Το Multiplayer που εχει ειναι οντως αδιαφορο(το αρχικο tomb raider).

  16. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    cocous (05-12-2016)

  17. #413

    Default

    εχει 2 μερες που το πηρα ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ με φοβερα γραφικα

  18. #414

    Default

    Στο θεμα της ιστοριας εγινε ψιλο προχειρο δουλεια ή τελος παντων λογω και του timed exclusive με το xbox βιαστηκαν να το κυκλοφορησουν στην αγορα,και αρα ειναι το αδυνατο σημειο του παιχνιδιου σε σχεση με το αρχικο. Αυτο μαζι με το χειρισμο ορισμενων οπλων δυστηχως δεν αφηνουν το παιχνιδι να φτασει επιπεδα Uncharted.

    Παρολα αυτα ειναι πολυ καλο το παιχνιδι στο συνολο του,ειδικα για οσους τους αρεσε και το προηγουμενο.

  19. #415
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ξεκίνησα προχθές και μου φαίνεται πολύ καλό έως τώρα (είμαι στο 15%)
    Το έβαλα στο Survivor difficulty και προς το παρόν μου φαίνεται αρκετά βατό. Ίσως να μπορούσα και μεγαλύτερη δυσκολία.
    Όσο έχω παίξει έως τώρα μου αρέσει. Μου άρεσε και το πρώτο βέβαια αν και με είχαν χαλάσει κάποια σημεία που γινόταν shooting fest μιας και δεν κόλλαγε με την εξέλιξη του game.
    Στο Rise προς το παρόν δεν μου έχουν τύχει τέτοια θέματα αν και είμαι βέβαιος πως αργότερα θα έχει τέτοια σημεία. Τουλάχιστον είμαι προετοιμασμένος
    Πάντως ο,τι έχω δει έως τώρα μου αρέσει πολύ. Ψάχνεις για προμήθειες γιατί πραγματικά σου χρειάζονται (έως τώρα ξαναλέω ), τα collectibles που δεν είναι για διακοσμητικό λόγο αλλά μαθαίνεις και άλλες πληροφορίες μέσω αυτών, ammunition που έως τώρα δεν έχω πρόβλημα και μου είναι υπεραρκετό, tombs που έχουν την πλάκα τους.
    Γενικά δεν με χαλάει κάτι έως τώρα και το βρίσκω πολύ ωραίο παιχνίδι.


    Αν και πολύς κόσμος το συγκρίνει με το Uncharted λόγω ομοιοτήτων στο gameplay εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τα συγκρίνω.
    Το κακό τουλάχιστον στο πρώτο Tomb Raider είναι πως προσπαθεί να χτίσει μια survival εμπειρία που σε εντυπωσιάζει στην αρχή,το story του είναι πιο "βαρύ" και εκεί που πας να μπεις στο κλίμα γίνεται κάποια στιγμή shooting fest.
    Η Λάρα σύμφωνα με αυτά που λέει δεν έχει σκοτώσει ποτέ της και αν θυμάμαι καλά όταν σκότωσε για πρώτη φορά της ήταν αρκετά δύσκολο. Και τη βλέπεις μετά από λίγη ώρα να γαζώνει στρατιές εχθρών...
    Αυτό μόνο με είχε χαλάσει στο πρώτο...
    Το Uncharted δεν προσπαθεί να σου χτίσει μια τέτοια εμπειρία. Έχει πολύ πιο ανάλαφρο σενάριο. Εκεί και μόνο εγώ προσωπικά τα βλέπω διαφορετικά σαν παιχνίδια και δεν μπαίνω σε συγκρίσεις.
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (12-01-2017)

  21. #416
    Cool Member michalaros's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Μέγαρα
    Posts
    165
    PSN ID
    kws25mi
    Name
    Κώστας Μιχάλαρος

    Default

    καταρχην καλησπερα σε ολους κ χρονια πολλα!

    ειπα κ εγω σαν παιδι να κατσω μετα απο τοσο καιρο που το εχω να το ξεκινησω σημερα μετα το φαγοποτι κ δυστυχως μ χαλασε ολη η μερα,,. κρασαρει καθε 5 λεπτα, αλλες φορες με πεταει στο μενου του ps αλλες πρεπει να το κλεισω εντελως κ να το ανοιξω ξανα κ πραγματικα εχω ενα 3ωρο που ασχολουμαι με αυτο κ εχω σπαστει αφανταστα... εχω το τελευταιο update στο ps4, κ τωρα κατεβαζω κ του παιχνιδιου (σερνεται θελει αλλο ενα 3ωρο) κ εχω κανει κ κατι fixes που βρηκα ον λαιν αλλα τπτ,,,

    εχει μηπως κανεις σας καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο; πως το αντιμετωπισε;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #417
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το ξεκίνησα και γω χθες (survivor), έπαιξα αρκετή ώρα και οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές! Όπως είπε και ο Μιχάλης πιο πάνω, με έχει κερδίσει το όλο hunting/survival κομμάτι (καλά εμένα μου άρεσε βέβαια και στο ACIII), αλλά και οι δυνατότητες εξερεύνησης κάθε περιοχής (στο Soviet Installation το άφησα, αφού έκανα την πρώτη sidemission και εξερεύνησα τις σπηλιές).

    Quote Originally Posted by michalaros View Post
    καταρχην καλησπερα σε ολους κ χρονια πολλα!

    ειπα κ εγω σαν παιδι να κατσω μετα απο τοσο καιρο που το εχω να το ξεκινησω σημερα μετα το φαγοποτι κ δυστυχως μ χαλασε ολη η μερα,,. κρασαρει καθε 5 λεπτα, αλλες φορες με πεταει στο μενου του ps αλλες πρεπει να το κλεισω εντελως κ να το ανοιξω ξανα κ πραγματικα εχω ενα 3ωρο που ασχολουμαι με αυτο κ εχω σπαστει αφανταστα... εχω το τελευταιο update στο ps4, κ τωρα κατεβαζω κ του παιχνιδιου (σερνεται θελει αλλο ενα 3ωρο) κ εχω κανει κ κατι fixes που βρηκα ον λαιν αλλα τπτ,,,

    εχει μηπως κανεις σας καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο; πως το αντιμετωπισε;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Φίλε εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα χθες πάντως


  23. #418

    Default

    το ξεκινησα και εγω πριν 3 μερες ειμαι λιγο πριν το 20%.το παιχνιδι εχει side missions που προκυπτουν στην πορεια.
    Απ οτι εχω καταλαβει λογικα καποια στιγμη θα πρεπει να γυρισεις πισω ετσι ωστε να ολοκληρωσεις καποια πραγματα.
    Το παιχνιδι ειναι φοβερο και εχει πολλα πραγματα που πρεπει να κανεις.
    τωρα θελω να πω κατι σαν παλιος Fan της Λαρα.παιζοντας τα uncharted μου θυμιζε tomb raider(γριφοι,σκαρφαλωματα,τζιπακι,καταδυσεις).μιλ αμε τωρα για τα πρωτα tomb raider.φυσικα και το Rise εχει στοιχεια απο τα uncharted αλλα το θεωρω λογικο γιατι το gameplay του ειναι εξαιρετικο.
    Για μενα ειναι 2 games σχετικα παρομοια που το καθε ενα εχει την δικη του αισθηση και ατμοσφαιρα.
    Φυσικα τα λατρευω και τα δυο και ειναι απο τα games που θα προτεινα σε ολους να παιξουν.


  24. #419

    Default

    παιχνιδαρα εινα ειχα ακουσει οτι ειναι μεγαλουτσικο αλλα δε το περιμενα τοσο! Εχει αρκετα collectibles και side missions που χρειαζονται χρονο.. ειμαι στο 40% αλλα ψαχνω τα παντα!
    πολυ ομορφα γραφικα και εναλλαγες τοπιων! στα θετικα οτι αν βαριεσαι τα collectibles (βοηθανε βεβαια για οπλα και ικανοτητες) και θες να παιξεις μονο την ιστορια, εχεις τη δυνατοτητα οποτε θες να γυρνας πισω ενω στο uncharted ας πουμε δε γινεται.. και τα δυο ειναι παιχνιδαρες αλλη φαση το ενα αλλη το αλλο!

  25. #420
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ανεβηκε demo για το Rise of the Tomb Raider σημερα στο ps store.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    hakoo (17-01-2017),Leon_DiZ (18-01-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •