Page 111 of 113 FirstFirst ... 1161101107108109110111112113 LastLast
Results 2,201 to 2,220 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #2201
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ηθικό σκέλος δεν υπάρχει στις εταιρίες, μιας και η ηθική είναι εξ' ορισμού υποκειμενική και αλλάζει με τα χρόνια. Φαντάσου να ρίχνανε bans με κριτήρια ηθικής.

    Νομικά και μόνον δεσμεύονται οι εταιρίες και αν ένας όρος κριθεί καταχρηστικός (βλ. τράπεζες), τότε πέφτει τσεκούρι από το κράτος.

    Στα υπόλοιπα με βρίσκεις σύμφωνο. Κάπου πάει να χαθεί η αθωότητα που υπήρχε κάποτε... εντελώς αποστειρωμένο & grindy online. Ή θα γίνει Nintendo-style και θα παίζουν όλοι στα μουγκά.
    Η ηθική δεν είναι υποκειμενική, γιατί μελετά το τι πρέπει να πράττουμε, που αναγκαστικά το βγάζει ο Λόγος (η λογική ικανότητα του ανθρώπου), που σε όλα τα έλλογα όντα είναι ίδιος (η ηθική δεν βγαίνει από την εμπειρία, γιατί η εμπειρία καταγράφει μόνο το τι συμβαίνει, όχι το τι πρέπει να συμβαίνει). Επίσης, αν ήταν υποκειμενική, δεν θα ήταν γνώση, γιατί δεν υπάρχει υποκειμενική γνώση (αν η γνώση γενικά ήταν υποκειμενική θα ήταν και αυτή η ιδιότητά της υποκειμενική, δηλαδή θα αυτοαναιρούταν).

    Εγώ εδώ και κάποια χρόνια δεν μιλάω στο online (όποτε παίζω, που τελευταία δεν είναι συχνά), λόγω του ότι πολλοί συμπαίκτες μου δεν μιλάνε και δεν τους ακούω και καλά όσους μιλάνε, μάλλον φταίει η σύνδεσή μου ή κάτι από το παιχνίδι. Αλλά καταλαβαίνω ότι θα χαθεί κάτι σε όσους παίζουν πιο συνεργατικά και έχουν καλύτερη ποιότητα ήχου στο multiplayer.

  2. #2202
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Η ηθική δεν είναι υποκειμενική, γιατί μελετά το τι πρέπει να πράττουμε, που αναγκαστικά το βγάζει ο Λόγος (η λογική ικανότητα του ανθρώπου), που σε όλα τα έλλογα όντα είναι ίδιος (η ηθική δεν βγαίνει από την εμπειρία, γιατί η εμπειρία καταγράφει μόνο το τι συμβαίνει, όχι το τι πρέπει να συμβαίνει). Επίσης, αν ήταν υποκειμενική, δεν θα ήταν γνώση, γιατί δεν υπάρχει υποκειμενική γνώση (αν η γνώση γενικά ήταν υποκειμενική θα ήταν και αυτή η ιδιότητά της υποκειμενική, δηλαδή θα αυτοαναιρούταν).

    Εγώ εδώ και κάποια χρόνια δεν μιλάω στο online (όποτε παίζω, που τελευταία δεν είναι συχνά), λόγω του ότι πολλοί συμπαίκτες μου δεν μιλάνε και δεν τους ακούω και καλά όσους μιλάνε, μάλλον φταίει η σύνδεσή μου ή κάτι από το παιχνίδι. Αλλά καταλαβαίνω ότι θα χαθεί κάτι σε όσους παίζουν πιο συνεργατικά και έχουν καλύτερη ποιότητα ήχου στο multiplayer.
    Βλέπεις η ηθική του 2020 να είναι ίδια με την ηθική του 1960; Ή πιστεύεις ότι η ηθική του 2050 θα είναι ίδια με την ηθική του 2020;

    Οι κοινωνίες αλλάζουν διαρκώς και μαζί και τα ηθικά standards. Εδώ σκέψου ότι αλλάζουν από χώρα σε χώρα! Στην μια το Χ είναι ανήθικο, στην άλλη ηθικό.

  3. #2203
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Βλέπεις η ηθική του 2020 να είναι ίδια με την ηθική του 1960; Ή πιστεύεις ότι η ηθική του 2050 θα είναι ίδια με την ηθική του 2020;

    Οι κοινωνίες αλλάζουν διαρκώς και μαζί και τα ηθικά standards. Εδώ σκέψου ότι αλλάζουν από χώρα σε χώρα! Στην μια το Χ είναι ανήθικο, στην άλλη ηθικό.
    Αυτό είναι απόψεις περί ηθικής, άλλο αυτό και άλλο ο φιλοσοφικός κλάδος της ηθικής. Το πρώτο αλλάζει συχνά, αλλά δεν έχει κάποια αξία. Ισχύει αυτό που λες, αλλά μόνο με μία περιγραφική έννοια, δηλαδή για να δούμε τι πιστεύουν οι άνθρωποι κατά μέσο όρο ή κάτι παρόμοιο. Αλλά στην φιλοσοφία είναι αλλιώς τα πράγματα. Αλλά αφού εννοούσες κάτι άλλο, εντάξει.

  4. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    psx3 (16-10-2020)

  5. #2204
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αν δείτε υπάρχουν κάποιες αλλαγές στους όρους τώρα το θυμήθηκα μου είχε στείλει email πριν κάτι καιρούς ότι έχουν αλλάξει κ ήταν ένα κατεβατό που δεν το διάβασα, ίσως μέσα να υπάρχει κ αυτό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #2205
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πολυ λογος για το τιποτα ειναι η καταγραφη. Και πριν μπορουσε να σε καταγραψει ο αλλος αμα ήθελε. Δεν ειναι οτι τα καταγράφει η ιδια η sony

  7. #2206
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ενεργοποιήθηκε το 2 step authentication μέσω app.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #2207
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Σε άλλο γνωστό ελληνικό site είδα ότι η Sony καταγραφή εφόσον γίνει report. Αν γίνεται αυτό το κρίνω αρκετά έντιμο αν σκεφτείς ότι έχουν πέσει αρκετά βρισίδια στο chat και αυτός είναι και ένας λόγος που σχεδόν πάντα παίζω χωρίς voice chat. Θα μου πεις τι δουλειά έχει η Sony να ακούει και να μπαναρει κάτι σε private chat... Δικό της δίκτυο είναι ότι θέλει κάνει και αν εμείς αποδεχτήκαμε τους όρους τότε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα

  9. #2208
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  10. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    djpar (16-10-2020)

  11. #2209
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Πολυ λογος για το τιποτα ειναι η καταγραφη. Και πριν μπορουσε να σε καταγραψει ο αλλος αμα ήθελε. Δεν ειναι οτι τα καταγράφει η ιδια η sony
    Νόμιμα ή με μεθόδους zougla;

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Σε άλλο γνωστό ελληνικό site είδα ότι η Sony καταγραφή εφόσον γίνει report. Αν γίνεται αυτό το κρίνω αρκετά έντιμο αν σκεφτείς ότι έχουν πέσει αρκετά βρισίδια στο chat και αυτός είναι και ένας λόγος που σχεδόν πάντα παίζω χωρίς voice chat. Θα μου πεις τι δουλειά έχει η Sony να ακούει και να μπαναρει κάτι σε private chat... Δικό της δίκτυο είναι ότι θέλει κάνει και αν εμείς αποδεχτήκαμε τους όρους τότε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα
    Σε έχουν βρίσει ποτέ σε private/party chat (όχι in-game/public chat); Αν είσαι leader, υπάρχει επιλογή remove για τους ταραξίες.

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Διφορούμενη απάντηση.

    Αρχικά άφησαν να εννοηθεί ότι το κάνει το PS4 OS και τώρα πετάνε το μπαλάκι στους χρήστες (ότι θα έχουν μαγνητοφωνάκι? δεν κατάλαβα)... με 3rd party συσκευή εννοείται ότι μπορείς να κάνεις record (παράνομα βέβαια) από ανέκαθεν.
    Last edited by psx3; 16-10-2020 at 13:49.

  12. #2210
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Νόμιμα ή με μεθόδους zougla;.
    Και τα δυο. Δεν ξερω αν εχει αλλάξει κατι με κάποιο firmware γιατι παει καιρος, αλλά οταν ήσουν σε game και σε party chat και έκανες εγγραφή gameplay vid, πέρναγε ο ήχος και στο vid. Και το ξερω σίγουρα αυτο γιατι την ειχα πατησει σε gameplay που ηθελα να κρατησω και δεν ηθελα μεσα αλλους ηχους

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Διφορούμενη απάντηση.

    Αρχικά άφησαν να εννοηθεί ότι το κάνει το PS4 OS και τώρα πετάνε το μπαλάκι στους χρήστες (ότι θα έχουν μαγνητοφωνάκι? δεν κατάλαβα)... με 3rd party συσκευή εννοείται ότι μπορείς να κάνεις record (παράνομα βέβαια) από ανέκαθεν.
    Εμενα μου φανηκε ξεκαθαρο απο την αρχη αυτο. Απο το μήνυμα που βγαζει και στο αναφέρει, αν το διαβάσεις πολύ προσεκτικά και όχι βιαστικά το καταλαβαίνεις. Ισως θα έπρεπε να το κάνουν καλυτέρα με άλλη διατύπωση για να μην μπερδεύεται ο κοσμος και να ειναι πιο ξεκάθαρο. Παντως επειδή δεν εχω κονσόλα να το τσεκαρω, εχω δει σε κατι σχόλια οτι υπάρχει ρύθμιση αν θες να καταγράφεται ο ήχος ή οχι

  13. #2211
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Και τα δυο. Δεν ξερω αν εχει αλλάξει κατι με κάποιο firmware γιατι παει καιρος, αλλά οταν ήσουν σε game και σε party chat και έκανες εγγραφή gameplay vid, πέρναγε ο ήχος και στο vid. Και το ξερω σίγουρα αυτο γιατι την ειχα πατησει σε gameplay που ηθελα να κρατησω και δεν ηθελα μεσα αλλους ηχους
    Μάλλον δεν το είχες ψάξει
    Υπάρχει τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα μέσα από τις ρυθμίσεις να μην επιτρέπεται
    να γίνεται η εγγραφή από το chat στο gameplay.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    psx3 (16-10-2020),Snk (16-10-2020)

  15. #2212
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Και τα δυο. Δεν ξερω αν εχει αλλάξει κατι με κάποιο firmware γιατι παει καιρος, αλλά οταν ήσουν σε game και σε party chat και έκανες εγγραφή gameplay vid, πέρναγε ο ήχος και στο vid. Και το ξερω σίγουρα αυτο γιατι την ειχα πατησει σε gameplay που ηθελα να κρατησω και δεν ηθελα μεσα αλλους ηχους
    Υπάρχει επιλογή για το PVR (και ορθώς):

    https://manuals.playstation.net/docu...hareaudio.html

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Εμενα μου φανηκε ξεκαθαρο απο την αρχη αυτο. Απο το μήνυμα που βγαζει και στο αναφέρει, αν το διαβάσεις πολύ προσεκτικά και όχι βιαστικά το καταλαβαίνεις. Ισως θα έπρεπε να το κάνουν καλυτέρα με άλλη διατύπωση για να μην μπερδεύεται ο κοσμος και να ειναι πιο ξεκάθαρο. Παντως επειδή δεν εχω κονσόλα να το τσεκαρω, εχω δει σε κατι σχόλια οτι υπάρχει ρύθμιση αν θες να καταγράφεται ο ήχος ή οχι
    Μόνο για το PVR, όχι για το party chat.

    Πάντως τεχνικά δεν έχω καταλάβει πως υλοποιήθηκε. Να υπάρχει provisioning στην μνήμη (RAM) 7 χρόνια μετά, κομματάκι χλωμό το κόβω.

    Να τα στέλνουν όλα σε dedicated servers* (με την v8.00 μπήκε πρώτη φορά αυτό, πριν ήταν αυστηρά p2p) και να γίνεται εκεί η καταγραφή, δεν είναι απίθανο.

    *

    Το "allow your voice to be shared" αφορά μόνο το PVR (streaming, 15-min videos), δεν γράφει κάτι για party chat.

  16. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Snk (16-10-2020)

  17. #2213
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    psx3 μην το πολυσκέφτεσαι-αναλύεις γιατί έχεις πάει σε μακρινά μονοπάτια σκέψης.........

    ......ενώ είναι τόσο απλό: απλώς ο χρήστης πατάει το κουμπί Share και ή καταγράφει το βίντεο (συν ήχο = συνομιλίες) των τελευταίων 15/10/5 λεπτών (ή όποιο χρόνο έχει θέσει) ή πατάει εις διπλούν το Share για να ξεκινήσει επιτόπου νέα εγγραφή βίντεο (συν ήχου).

    Δεν είναι τόσο απλό;


    (Όπως είπαν και παραπάνω: φωνή σου ΔΕΝ καταγράφεται αν ΔΕΝ έχει συμφωνήσει την καταγραφή της μέσω του αντίστοιχου setting)

  18. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (16-10-2020)

  19. #2214
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ναι με το ps4 δεν γίνεται εγγραφή ακόμα από ότι φαίνεται, μόνο αν με το report στέλνει μαζί κ εγγραφή που κάνει από μόνο του, τώρα δεν ξέρω με άλλα μέσα αν διαβάσετε δεν γράφει ξεκάθαρα (ενδέχεται να εγγραφούν από άλλους χρήστες) ότι γίνεται εγγραφή φωνής.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #2215
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    psx3 μην το πολυσκέφτεσαι-αναλύεις γιατί έχεις πάει σε μακρινά μονοπάτια σκέψης.........

    ......ενώ είναι τόσο απλό: απλώς ο χρήστης πατάει το κουμπί Share και ή καταγράφει το βίντεο (συν ήχο = συνομιλίες) των τελευταίων 15/10/5 λεπτών (ή όποιο χρόνο έχει θέσει) ή πατάει εις διπλούν το Share για να ξεκινήσει επιτόπου νέα εγγραφή βίντεο (συν ήχου).

    Δεν είναι τόσο απλό;


    (Όπως είπαν και παραπάνω: φωνή σου ΔΕΝ καταγράφεται αν ΔΕΝ έχει συμφωνήσει την καταγραφή της μέσω του αντίστοιχου setting)
    Μακάρι να είναι αυτό που λες, γιατί 7 χρόνια τώρα δεν είχαν βάλει κανένα σχετικό μήνυμα και με προβλημάτισε πως τους ήρθε τώρα.

  21. #2216
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Κανονικά πρέπει να απολυθεί αυτός που είχε την ιδέα να κάνει σκατά το party chat και να το επαναφέρουν όπως ήταν πριν.
    Ρίξε μια ματιά στα σχόλια, δεν είσαι ο μόνος:

    https://blog.playstation.com/2020/10...coming-to-ps5/

    Μεγάλο backlash.

  22. #2217
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ παιδιά τώρα που το έχω δουλέψει λίγο μπορεί να μην βολεύει να κάνεις κάποιον από αναζήτηση, αλλά βολεύει αφάνταστα να κάνεις πάρτυ από τα μηνύματα, ένα κουμπάκι πας μηνύματα κ πατάς πάρτυ κ όσοι είναι μέσα στο chat μπαίνουν στο πάρτυ.
    Εγω με ένα φίλο το κάνω συνεχεία, οποίος μπει μπαίνει στα μηνύματα πατάει πάρτυ κ έρχεται ειδοποίηση στο κινητό ότι κάποιος σας έχει στο πάρτυ, ξέρει ότι μπήκα κ όταν μπει μπαίνει αμέσως.
    Edit
    Δεν έχω δοκιμάσει να προσθέσουμε άτομα ακόμα δεν θέλω με τίποτα όμως να βάζεις άτομο κ να μπαίνει κ στα μηνύματα δλδ στα μηνύματα που έχουμε η δύο μας να μπει κ άλλος μαζί με το παρτυ.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 17-10-2020 at 11:46.

    xbox:Christoforo7s

  23. #2218
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ρίξε μια ματιά στα σχόλια, δεν είσαι ο μόνος:

    https://blog.playstation.com/2020/10...coming-to-ps5/



    Μεγάλο backlash.
    Αρχίζουν να ξυπνάνε


  24. #2219
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Αρχίζουν να ξυπνάνε

    Βασικά επειδή έτυχε κ το διάβασα εχτές ποιο πολύ έγινε για την εγγραφή φωνής, φωνάζουν όλοι ότι μας ακούει η Sony κ είπαν ότι δεν ευνοούσαν αυτό, λάθος είναι το μήνυμα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #2220
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τελικά κάπου το είδα στο PlayStation blog για πως λειτουργεί η εγγραφή στο ps5 κ το έχασα.
    Από ότι είδα έγραφε ότι θα υπάρξει επιλογή στο ps5 να στείλει κάποιος report από το πάρτυ στην Sony θα μπορεί να στείλει 20 δευτερόλεπτα από τα τελευταία λεπτά.
    Edit

    https://blog.playstation.com/2020/10...coming-to-ps5/
    Τώρα το είδα το έχει κ Οδυσσέας ποιο πάνω χάχα τυφλός εντελώς
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 19-10-2020 at 11:37.

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •