Page 106 of 113 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110 ... LastLast
Results 2,101 to 2,120 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #2101
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Ακόμη και iPhone X να ειχες η περίπτωση να πας σε σπίτι φίλου και να παίξεις το οτιδήποτε, ακόμη και να ανοίξεις την κονσόλα remotely από standby, δε παίζει ούτε μια στο δισεκατομμύριο. Δεν υπάρχει αρκετή ταχύτητα στις γραμμές. Χρειάζεσαι παλαβό download/upload. Στον ίδιο χώρο με την κονσόλα βέβαια το πράγμα αλλάζει. Εκεί εφόσον σε βολεύει μπορείς να χρησιμοποιησεις εύκολα το remote play εφόσον ο χειρισμός σε εξυπηρετεί. Αλλά είναι ανάλογα το παιχνίδι. Πχ. το Color Guardians που το έχω παίξει με remote play είναι μια χαρά. Ήταν σε vita βέβαια και οχι με touch controls. Αλλά τίποτα battlefield τα ξεχνάς εκτός αν θες να σου σπάσουν τα νεύρα....



    Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2102
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βγήκε από 28 Μαρτίου 2019 νέο update 6.51 που αφορά ως συνήθως την "βελτίωση της απόκρισης του συστήματος". Έχει κυκλοφορήσει από 28 Μαρτίου 2019 αλλά για κάποιον λόγο χθες υποχρέωσε φίλο να προχωρήσει σε update για να μπορέσει να παίξει το Anthem μετά από δικό του title update; Καινούργιο φρούτο είναι αυτό, υποχρεώθηκε κανένας άλλος σε εγκατάσταση του ή απλά δεν κατάλαβα κάτι καλά από τα λεγόμενα του; Κάτι αντίστοιχο διάβασα στο διαδίκτυο από χρήστη για το Apex, μήπως το 6.51 όντως είναι firmware update για την βελτίωση της συμπεριφοράς συγκεκριμένων τίτλων (Anthem, Apex, etc); Προσωπικά μέχρι χθες το βράδυ, δεν με υποχρέωσε σε εγκατάσταση του. Το πακέτο εγκατάστασης περιλαμβάνει και το 6.50.

    https://www.playstation.com/en-us/su...m-updates/ps4/
    Main feature in system software update 6.51 (includes 6.50)

    This system software update improves system performance.

  3. #2103
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δεν ξερω αν εχω χασει κάποιο επεισόδιο λόγω φόρτου εργασίας τον τελευταίο καιρό, ομως διαβαζω παντου οτι απο χθες μπηκε σε εφαρμογή η αλλαγη των ονομάτων του psn.

    Στον συνδεσμο αυτο υπαρχει αναλυτικος οδηγός για να μπορέσετε να πραγματοποιησετε την αλλαγη μεσω browser η κατ ευθείαν απο την κονσολα. Διαβασα στα γρήγορα το άρθρο κ καπου αναφέρεται οτι η πρωτη αλλαγη ειναι δωρεάν και καθε επόμενη επι πληρωμή και οτι η αλλαγή ενδέχεται να προκαλέσει κάποια θέματα σε ορισμενους τιτλους (update: εδω μπορείτε να δειτε την λιστα με τους τίτλους αυτούς )

  4. #2104
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Nodens (18-05-2019)

  6. #2105

    Default

    Nice! Για να δούμε!

  7. #2106
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Άντε με το επόμενο PS update θα έχετε και achievements εκτός από πλατίνες...

    Spoiler!

  8. #2107
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    6.70, κλασικά τίποτα δεν προστέθηκε, σε δουλειά να βρισκόμαστε

  9. #2108
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πρέπει να είχε προβλήματα το firmware 6.70 γιατί βγήκε ήδη το 6.71
    προσωπικά συνάντησα κάποια αργά φορτώματα στο 6.70

  10. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-06-2019)

  11. #2109
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Η Sony ξεκίνησε δοκιμές για νέα Party features στο PlayStation 4

    Η Sony Interactive Entertainment έχει ηδη ξεκινήσει να συγκεντρώνει beta testers για την δοκιμή νέων Party features στο PlayStation 4. Οι χρήστες που αποδέχτηκαν την πρόσκληση θα έχουν πρώιμη πρόσβαση σε χαρακτηριστικά όπως αύξηση του αριθμού των συμμετεχόντων από 8 σε 16, βελτιωμένη ποιότητα ήχου στο voice chat, βελτιωμένη σύνδεση δικτύου.



    Οι beta testers δεν θα μπορούν να βρίσκονται στο ίδιο Party ή να χρησιμοποιούν το Share Play με άλλους που δεν μετέχουν στη διαδικασία δοκιμών. Από την άλλη ο κωδικός συμμετοχής που παρέχεται σε κάθε χρήστη μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε 20 λογαριασμούς, οπότε είναι πολύ εύκολο να βάλετε στο "παιχνίδι" και τους φίλους σας. Επιπλέον, τα parties στα οποία μπορούν οι χρήστες να εισέλθουν θα είναι σημειωμένα με αστερίσκο μπροστά από το όνομά τους. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός οτι οι κάτοικοι των Η.Π.Α. και μόνο θα έχουν πρόσβαση σε ένα chat transcription feature διαθέσιμο μέσω του Party και του PlayStation 4 Second Screen smartphone app.




    Μέσω αυτού θα είναι δυνατή η μετατροπή Party voice chat σε κείμενο στο Second Screen app, ή η εισαγωγή κειμένου στο app που θα διαβάζεται μεγαλόφωνα σε όλα τα μέλη του party. Θα υποστηρίζεται μόνο η αγγλική γλώσσα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Axilleas_GR (12-06-2019),Christos33 (04-06-2019),odytsak (04-06-2019)

  13. #2110
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μου ήρθε κωδικός για το firmware 6.80 που όπως λέει ο Αποστόλης στο προηγούμενο post περιλαμβάνει το party feature για 16 άτομα ταυτοχρόνως με βελτιωμένη ποιότητα ήχου.

    Ο κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί (redeem στο store) έως 20 φορές, οπότε άλλα 19 άτομα μπορείτε να τον εξαργυρώσετε για να κατεβάσετε το καινούριο firmware 6.80

    Spoiler!


    Click image for larger version. 

Name:	20190613161415.jpg 
Views:	422 
Size:	104.0 KB 
ID:	11718

  14. The Following 4 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-06-2019),Christos33 (13-06-2019),FurionMike (13-06-2019),Lefteris_X (13-06-2019)

  15. #2111
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μου ήρθε κ μένα, αν δεν σας φτάσουν του Οδυσσέα να βάλω κ το δικό μου

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-06-2019)

  17. #2112
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Μου ήρθε κωδικός για το firmware 6.80 που όπως λέει ο Αποστόλης στο προηγούμενο post περιλαμβάνει το party feature για 16 άτομα ταυτοχρόνως με βελτιωμένη ποιότητα ήχου.

    Ο κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί (redeem στο store) έως 20 φορές, οπότε άλλα 19 άτομα μπορείτε να τον εξαργυρώσετε για να κατεβάσετε το καινούριο firmware 6.80

    Spoiler!


    Click image for larger version. 

Name:	20190613161415.jpg 
Views:	422 
Size:	104.0 KB 
ID:	11718
    Οδυσσέα σε ευχαριστώ πάρα πολύ τον χρησιμοποίησα ήδη οπότε περιμένω να τον δοκιμάσουμε με περισσότερα από οκτώ άτομα όταν θα παίζουμε battlefield 1. Αν και εσύ σε λίγο καιρό θα παίζεις battlefield 5.....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #2113
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    F2JB KJNP QDQA

    Και ο δικός μου κωδικός για όσους θέλουν (δεν τον έχω χρησιμοποιήσει καθόλου).

    Σημείωση: ΔΕΝ θα μπορείτε να μπείτε σε party chat ούτε να μπουν άτομα στο δικό σας, αν δεν έχουν ΟΛΟΙ το beta firmware. (κοινώς όσοι είναι στο 6.71 = δε πούλ)

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-06-2019),Christos33 (13-06-2019)

  20. #2114
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    F2JB KJNP QDQA

    Και ο δικός μου κωδικός για όσους θέλουν (δεν τον έχω χρησιμοποιήσει καθόλου).

    Σημείωση: ΔΕΝ θα μπορείτε να μπείτε σε party chat ούτε να μπουν άτομα στο δικό σας, αν δεν έχουν ΟΛΟΙ το beta firmware. (κοινώς όσοι είναι στο 6.71 = δε πούλ)
    Τη πάτησα, το ξέρω lol....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #2115
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αν ισχύει, θα το βγάλω αμέσως , δεν θα λέω στο κάθε ένα βάλε την beta για να μιλήσουμε

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #2116
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Είναι αλήθεια Χρήστο. Δοκίμασα να μπω σε τσατ και δεν έμπαινε διότι δεν είχαν το ίδιο firmware.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Christos33 (13-06-2019)

  24. #2117
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Kαλύτερα να το βάλουν όσοι (έχουν/προλάβουν) κωδικό, παρά να κάνετε revert στο παλαιότερο firmware.

    Το PS4 Pro μου είναι πιο "snappy" στο OS, τα chat invite γίνονται πολύ πιο γρήγορα, η ποιότητα ήχου είναι αισθητά καλύτερη.

    Ψαχούλευα το OS/Settings μπας και ανακάλυπτα κάποια διαφορά, ως τώρα δεν έχω βρει κάτι. (search in progress)

  25. #2118
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εδώ δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε όταν είμαστε 4 ή 8 άτομα στο chat. Θα μπορέσουμε να συνεννοηθούμε 16; LOL

    Αν δεν έχεις ακουστικά με noise canceling ή μιλάει ο καθένας όποτε του καπνίσει, πραγματικά γίνεται ο κακός χαμός.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  26. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Axilleas_GR (14-06-2019),Christos33 (14-06-2019)

  27. #2119
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εδώ δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε όταν είμαστε 4 ή 8 άτομα στο chat. Θα μπορέσουμε να συνεννοηθούμε 16; LOL

    Αν δεν έχεις ακουστικά με noise canceling ή μιλάει ο καθένας όποτε του καπνίσει, πραγματικά γίνεται ο κακός χαμός.
    Χάχα μεγάλη αλήθεια, είναι για λίγους αυτό, τουλάχιστον να δουλεύει καλύτερα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  28. #2120
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μωρέ και με τα καλύτερα ακουστικά του κόσμου να είσαι..........16 Ελληνάρες; Να μιλάνε; Της πόϊ-τάνας θα γίνει. Χάβρα Ιουδαίων εντελώς.
    Εδώ χαμός γίνεται πάνω από 4-5 (ο καθένας λέει τα δικά του σε πάρτυ των 6-8 ατόμων).

    Εννοείται ότι είναι για ξένους, όχι για εμάς αχχααχαχ.

    Και όταν λέω "ξένους" δεν εννοώ Ισπανούς, Ιταλούς. Αλλά στο πολύ πιο βόρειο....προς τις χώρες που εύκολα μπερδεύεις με νεκρό έναν ήρεμο άνθρωπο (Σκανδιναβικές χώρες ας πούμε).

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Axilleas_GR (14-06-2019),Christos33 (14-06-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •