Page 57 of 113 FirstFirst ... 74753545556575859606167107 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #1121
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Οταν εχουμε suspended καποιο game ξερουμε αν απο καποια ωρα και μετα η κονσολα επιβαρνεται σημαντικα? Για παραδειγμα αν το εχω 10 ωρες σε Rest-Mode κανω κακο στην κονσολα μου?
    το κανεις κακο ειναι υποκειμενικο..απλα υπολειτουργει..εχει σιγουρα μικροτερη καταναλωση αλλα αλλο rest αλλο off η κονσολα.

    NBA 2K LIKE A BOSS!

  2. #1122
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @Roy

    όχι κακό δεν κάνεις στην κονσόλα σου, με την έννοια ότι "βαραίνει" παραπάνω. Δυστυχώς δεν μπορώ να τσεκάρω αν είναι σε πλήρη ηρεμία, γιατί κατεβάζω την Planetside 2 Beta σε Rest mode και ως γνωστό, όταν κατεβάζεις κάτι, ελαφρώς λειτουργούν παραπάνω οι ανεμιστήρες καθώς επίσης η κατανάλωση είναι κατιτίς μεγαλύτερη, συγκριτικά με το αν δεν κατεβάζεις τίποτα και είσαι σε Rest mode.


    @enstikto / Δημήτρη

    αυτό που κάνει είναι ένα απλό, αλλά λίαν χρήσιμο search στην Google, ώστε να βρεις πληροφορίες για το εν λόγω τρόπαιο.

    Ιδού φωτογραφίες με τα 3 στάδια που τράβηξα τώρα από το PS4 μου:






  3. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    BillyFlo81 (26-03-2015),enstikto (26-03-2015),Sutorcen (27-03-2015)

  4. #1123

    Default

    εχω την εντυπωση οτι το search internet δεν ειναι καινουργιο χαρακτηριστικο,πρεπει να το ειδα απο το προηγουμενο update.

  5. #1124
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Σβήνονται τα 0% στα τρόπαια,τι μαλακια και αυτη τοσα χρόνια οτι παιχνίδι βάζεις μένει μόνιμα η λίστα στα τροπαια.
    Κανονικά έπρεπε να βγάζει τα τροπαια οταν κερδισεις κάποιο.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #1125
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χριστόφορε, το αναφέρω πιο πάνω στην λίστα με τις παρατηρήσεις που έκανα στο νέο firmware.

    Ναι η μαλακία πήγαινε σύννεφο από μεριάς της Sony, με τα 0% τρόπαια που έμπαιναν στην τροπαιολίστα. Δηλαδή, έβαζες ένα παιχνίδι ίσα-ίσα για να δεις αν σου αρέσει, μετά από λίγη ώρα έβλεπες ότι δεν το κάνεις κέφι = πάρε όμως στο κεφάλι έξτρα καταχώριση στην τροπαιολίστα + μεγαλύτερη αναμονή για να την κάνεις download και sync.

  7. #1126
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Λευτέρη ωραία η ανάλυσή σου,
    να προσθέσω ότι πλέον υπάρχει επιλογή οι συνομιλίες στο party chat να ακούγονται από τα ηχεία της TV ή το home cinema
    ώστε να μην φοράει κάποιος το ακουστικό στο αυτί.

    Αυτό γινόταν πριν μόνο αν είχε κάποιος την κάμερα, τώρα γίνεται και με το headset.

    Από το MIX μπορεί να αυξομειώσει την ένταση του game/chat.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Christos33 (26-03-2015),De-lee_GR (26-03-2015),Nek_Food (29-03-2015),spartan (26-03-2015)

  9. #1127
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλα ποσα είχα εσβησα 20 και σταμάτησα αλλη μέρα τα υπόλοιπα με δόσεις.
    Για το party δείχνει πως γίνεται ποιο γρήγορα.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #1128
    Cool Member sfortis's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    291
    PSN ID
    sfortis

    Default

    Για να δουμε!


  11. #1129
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έκανα τεστ του Suspend / Resume με το GTA V.

    Περιττό να πω ότι έπαθα την πλάκα μου, εντυπωσιάστηκα ΠΑΡΑ πολύ!

    Λοιπόν.

    Από πλήρες shut down, άναψα το PS4 και φόρτωσα το GTA V, εννοείται σε Story Mode (σε online δεν έχει νόημα το suspend / resume, λογικό είναι).

    Αφού φόρτωσε πλήρως και με έβγαλε σε μια τοποθεσία, μέσα στο αμάξι μου, πάτησα παρατεταμένα το Home Button και επέλεξα Rest Mode (έχω ήδη ενεργοποιήσει από το πρωί την επιλογή για το suspend / resume game, μέσα από Settings -> Power Settings).

    "Έσβησε" το PS4 σε περίπου 3 δευτερόλεπτα.

    Το άφησα επίτηδες γύρω στην 1 και κάτι ώρα σε Rest.

    Πριν λίγα λεπτά από το παρόν ποστ, πατάω το Home Button στο DualShock 4, έχοντας ήδη την TV στο "κανάλι" του HDMI, ώστε να μετρήσω επακριβώς τον χρόνο που θα πάρει στο PS4 να μου δείξει το οτιδήποτε.

    Παιδιά, ειλικρινά δεν το περίμενα.

    Ποιο Xbox One; Λολ.

    Ίσως σε 1,5 δευτερόλεπτο, μπορεί και πιο λίγο (δεν κάνω πλάκα) αφού πάτησα το Home Button, απευθείας ήμουν στο GTA V ακριβώς εκεί που το είχα αφήσει.
    Ούτε μενού, ούτε τίποτα άλλο μου έδειξε το PS4. Ξαναλέω: απευθείας στο GTA V Story Mode μέσα σε 1 - 1,5 δευτερόλεπτο!!!!

    Επίσης, στο πάνω μέρος της TV είχε χωρίσει την οθόνη σε 5/6 GTA V και 1/5 ένα μενουδάκι με πληροφορίες ποιος user είναι logged in και διάφορα άλλα (τρόπαια κλπ). Αναρωτήθηκα "καλά αυτή η μπάρα μένει έτσι στο πάνω μέρος της οθόνης;"......πάτησα ένα pause στο GTA V, πχ. για να δω τον χάρτη του και καπάκι έβγαλα το pause. Η μπάρα είχε εξαφανιστεί.

    Μετά έκανα close application, πάλι κυριολεκτώ, σε λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο το GTA V είχε τερματιστεί και έβλεπα το Playstation Dynamic Menu.

    Κατόπιν έκανα shut down γιατί έχω λυσσάξει της πείνας

    Impressive. Most impressive!

    (also: take my @@ MS)

  12. The Following 7 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Christos33 (26-03-2015),dimagic (26-03-2015),dismal (26-03-2015),FotisGRC (27-03-2015),Nikoladim (26-03-2015),panos74gr (26-03-2015),spyke333 (26-03-2015)

  13. #1130
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Προσλαβανε τους απολυμενους από την MS ρε για να τον φτιαξουν στη Σoνυ ένα χρονο μετα

  14. #1131
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τα τροπαια εχουν screenshots δεν το ειχα καταλαβει στην αρχη .
    Click image for larger version. 

Name:	20150326162046.jpg 
Views:	239 
Size:	191.7 KB 
ID:	6841
    Click image for larger version. 

Name:	20150326162150.jpg 
Views:	238 
Size:	238.7 KB 
ID:	6842

    xbox:Christoforo7s

  15. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Nikoladim (26-03-2015)

  16. #1132
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να ρωτησω κατι για να ισχυει το suspend/resume προφανως πρεπει να εχεις απενεργοποιησει οποιαδηποτε επιλογη auto shutdown σωστα? Γιατι εγω εχω ρυθμισει το PS4 να κλεινει μετα απο 3 ωρες συνεχους rest mode. Το σκεπτικο ειναι οτι το αφηνω 3 ωρες σε rest mode για να φορτισουν τα χειρηστηρια και μετα του λεω να κλεισει. Φανταζομαι αυτο τωρα δεν ειναι εφικτο μαζι με suspend/resume ετσι δεν ειναι?

  17. #1133
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    ε ναι λογικα θα κλεισει σε 3 ωρες,δεν εχει νοημα να το βαζεις και να μην λειτουργει.

    xbox:Christoforo7s

  18. #1134
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να ρωτησω κατι για να ισχυει το suspend/resume προφανως πρεπει να εχεις απενεργοποιησει οποιαδηποτε επιλογη auto shutdown σωστα? Γιατι εγω εχω ρυθμισει το PS4 να κλεινει μετα απο 3 ωρες συνεχους rest mode. Το σκεπτικο ειναι οτι το αφηνω 3 ωρες σε rest mode για να φορτισουν τα χειρηστηρια και μετα του λεω να κλεισει. Φανταζομαι αυτο τωρα δεν ειναι εφικτο μαζι με suspend/resume ετσι δεν ειναι?
    Οχι, αυτη η επιλογη που εχεις βαλει για 3 ωρες, ειναι για να δινει ρευμα στα usb ports και οχι για να γινεται turn off η κονσολα μετα απο 3 ωρες σε Rest Mode.

    Δεν υπαρχει επιλογη να γινει turn off η κονσολα ενω εισαι σε rest mode.

    Οποτε το suspend/resume λειτουργει κανονικα, απλα τα usb ports σταματανε να δινουν ρευμα μετα απο 3 ωρες σε rest mode.

  19. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    panos74gr (26-03-2015)

  20. #1135
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Περιμενε μπερδευτηκα. Οταν εμενα η κονσολα ειναι σε rest mode αναβει το πορτοκαλι φως. Μετα απο τρεις ωρες σβηνει εντελως το πορτοκαλι φως και ειναι κενο/μαυρο.

  21. #1136
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Περιμενε μπερδευτηκα. Οταν εμενα η κονσολα ειναι σε rest mode αναβει το πορτοκαλι φως. Μετα απο τρεις ωρες σβηνει εντελως το πορτοκαλι φως και ειναι κενο/μαυρο.
    Ωραια, οποτε αυτη η λειτουργια σε εμενα δεν δουλευει σωστα μαλλον.

    Η επιλογη για αυτο αναφερει το εξης:

    Supply Power to USB Ports - Controllers can be charged while in Rest Mode. If you select[3 hours], power will be supplied to usb ports only for 3 hours after entering Rest Mode, which will lower power consumption.
    Επειδη κι εγω εχω τικαρισμενη αυτη την επιλογη, η κονσολα μου μενει παντα σε Rest Mode.

    Ενας απο τους δυο μας εχει προβλημα στη κονσολα του

  22. #1137

    Default

    Εγω νομιζω οτι αν αφησεις την κονσολα μονη της 3 ωρες μπαινει σε Rest Mode, εκτος αν το απενεργοποιησεις, αρα τοτε και μονο μετα απο 3 ωρες θα κλεισει. Αυτο εχω καταλαβει γιατι δεν υπαρχει ξεχωριστη λειτουργια χρονου για να κλεινει τελειως και αλλη δευτερη ξεχωριστη ρυθμιση απο ποια ωρα ''ακινησιας'' κι επειτα να μπαινει σε Rest Mode

  23. #1138
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    ...και απ'οτι διαβαζω στο νετ, ο τροπος που λεω ειναι ο σωστος.

    Αυτη η επιλογη ρυθμιζει ποσες ωρες θα δινει ρευμα στα USB οταν θα ειναι σε Rest Mode. Παντα, 3 ωρες, καθολου.

    Δεν κλεινει τη κονσολα αυτη η επιλογη.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Εγω νομιζω οτι αν αφησεις την κονσολα μονη της 3 ωρες μπαινει σε Rest Mode, εκτος αν το απενεργοποιησεις, αρα τοτε και μονο μετα απο 3 ωρες θα κλεισει. Αυτο εχω καταλαβει γιατι δεν υπαρχει ξεχωριστη λειτουργια χρονου για να κλεινει τελειως και αλλη δευτερη ξεχωριστη ρυθμιση απο ποια ωρα ''ακινησιας'' κι επειτα να μπαινει σε Rest Mode
    Αλλη λειτουργια λες εσυ. Αυτο ειναι το "Set Time Until PS4 Turns off".

    Του οριζεις σε ποσες ωρες θα κλεισει το συστημα σε περιπτωση που δεν το χρησιμοποιεις καθολου. Αυτοματα μπαινει σε Rest Mode σε αυτη τη περιπτωση.

    Και παλι ξαναλεω, δεν υπαρχει επιλογη να γινεται Turn Off η κονσολα μετα απο Rest Mode. Μονο με διακοπη ρευματος(και εκει παιζεται)...

  24. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    panos74gr (26-03-2015)

  25. #1139
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    αυτο που ειδα ειναι οτι πλεον το παιχνιδι που κατεβαινει μενει για παντα στο downloads ακομα και αν εχει εμφανιστει εικονιδιο και εχεις κατεβασει τα Χ-Ψ δεδομενα που χρειαζονται για να παιξεις (πρωτου γινει full install).
    Πλεον δηλαδη παταμε pause καθ'ολη την διαρκεια του download ενος παιχνιδιου

  26. #1140
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έτσι έμενε και πριν στην κατηγορία Notifications -> Downloads.

    Έπρεπε να πας εσύ, να το σβήσεις χειροκίνητα (το επέλεγες, κουμπί Options και μετά επιλογή Delete).

    Επίσης, και πριν μπορούσαμε να κάνουμε pause στο download.

    Αυτό που έχει αλλάξει είναι όταν κάποια παιχνίδια ήταν πχ. 25 GB, αλλά αρχικά κατέβαζε 5 GB, έδειχνε ότι ολοκληρώθηκε το download, εμφάνιζε το εικονίδιο ΑΛΛΑ όταν πήγαινες στο εικονίδιο και πάταγες το κουμπί Options και μετέβαινες στην τελευταία επιλογή Information, σου άνοιγε καρτέλα πληροφοριών του τίτλου, όπου σου έδειχνε 25 GB (5.0 GB / 25 GB) και ο αριθμός αυξανόταν όσο περισσότερο κατέβαζε μέχρι να ολοκληρωθεί.

    Πλέον, συνεχίζοντας το παραπάνω παράδειγμα, στην κατηγορία Notifications -> Downloads, εμφανίζεται η καταχώριση downloading X.XXX / 5 GB και όταν τελειώσει (μερικές φορές ακόμα και κατά την διάρκεια του αρχικού download), ξεκινά αυτόματα ένα δεύτερο download με τα υπόλοιπα data του τίτλου. Έτσι, έχεις δύο αυτοτελή download των data, τα οποία μπορείς ξεχωριστά ή ταυτόχρονα να κάνεις pause.

    Πάρη, σόρρυ αν αυτό εννοούσες, μπορεί να μην το κατάλαβα όπως το διατύπωσες.
    Last edited by Lefteris_X; 26-03-2015 at 18:51.

  27. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    alan sirer (26-03-2015)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •