Page 104 of 113 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108 ... LastLast
Results 2,061 to 2,080 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #2061
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by giannislazy View Post
    Καθε φορα που βγαζει αυτο το error και κανω επανεκινηση την κονσολα αμεσως γινεται αυτοματα ξανα download το new firmware. Θα το δοκιμασω και manual μηπως και ειμαι πιο τυχερος. Παντως απο την ΣΟΝΥ απαντηση δεν πηρα.

    Αν δεν πιάνει με τπτ δοκίμασε και σε safe mode, έχει να κάνεις και από εκεί update. Λέω μπας και..



    https://www.playstation.com/en-gb/ge...playstation-4/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #2062
    PS4forums Fanatic giannislazy's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    2,410
    PSN ID
    GiannisLazy

    Default

    Το εκανα ξανα και εβγαλε παλι το ιδιο error. Και δυστυχως εδω και εναν μηνα δεν δουλευει το touch power button για να βαλω safe mode. Φοβαμαι οτι τον Αυγουστο που ανοιξα κονσολα για καθαρισμο και εκτοτε δεν δουλευουν τα touch μηπως κατι εγινε και πλεον το νεο firmware αντιλαμβανεται κατι περιεργο στην κονσολα. Κατι αντιστοιχο διαβασα και στο reddit εγινε και σε αρκετους τον περασμενο Μαρτιο με το firmware 5.55

  3. #2063
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ποσό καιρό έκαναν beta testing την έκδοση 6.00; Εγώ ανάμεσα σε αρκετό κόσμο ακόμη έχασα την πρόσβαση στο Store καθώς βγάζει συνεχώς το σφάλμα WS-43305-5. Ότι μαγικά και γιατροσόφια και να δοκίμασα από τους "ειδικούς" του internet δεν δουλεύει τίποτα. Το κουλό της υπόθεσης είναι ότι αυτό συμβαίνει μόνο στον main ευρωπαϊκό μου λογαριασμό, καθώς στον δευτερεύοντα τον Αμερικανικό μπαίνει κανονικά.

    Κάτι λένε ότι φταίει ο φόρτος και καλά επειδή μπήκε το demo του FIFA 19...

  4. #2064
    PS4forums Fanatic giannislazy's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    2,410
    PSN ID
    GiannisLazy

    Default

    Το κακο στην περιπτωση μου οτι αφου δεν μπορω να βαλω το νεο firm, δεν μπορω να μπω online και κατα συνεπεια δεν αναγνωριζεται η plus συνδρομη μου και ολα μου τα games ειναι ψηφιακα. Οποτε εχω τωρα μια ωραιοτατη ασπρη συσκευη για διακοσμητικο.

  5. #2065
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Μήπως δεν κούμπωσε καλά το φισακι κατά το κλείσιμο της κονσόλας και δεν δουλεύει η αφή;
    Quote Originally Posted by giannislazy View Post
    Το κακο στην περιπτωση μου οτι αφου δεν μπορω να βαλω το νεο firm, δεν μπορω να μπω online και κατα συνεπεια δεν αναγνωριζεται η plus συνδρομη μου και ολα μου τα games ειναι ψηφιακα. Οποτε εχω τωρα μια ωραιοτατη ασπρη συσκευη για διακοσμητικο.
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  6. #2066
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by giannislazy View Post
    Το εκανα ξανα και εβγαλε παλι το ιδιο error. Και δυστυχως εδω και εναν μηνα δεν δουλευει το touch power button για να βαλω safe mode. Φοβαμαι οτι τον Αυγουστο που ανοιξα κονσολα για καθαρισμο και εκτοτε δεν δουλευουν τα touch μηπως κατι εγινε και πλεον το νεο firmware αντιλαμβανεται κατι περιεργο στην κονσολα. Κατι αντιστοιχο διαβασα και στο reddit εγινε και σε αρκετους τον περασμενο Μαρτιο με το firmware 5.55
    Όπως είχε πει και ο Slay σε παρόμοιο πρόβλημα, αν η κονσόλα έχει κάποιο πρόβλημα στο hardware δεν σε αφήνει να κάνεις firmware updates.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #2067
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όπως είχε πει και ο Slay σε παρόμοιο πρόβλημα, αν η κονσόλα έχει κάποιο πρόβλημα στο hardware δεν σε αφήνει να κάνεις firmware updates.
    Ακριβως αυτη η βλακεια ειναι. Λυπαμαι αλλα εαν δεν την επισκευασει δεν προκειται να αναβαθμιστει, και βασικα ετσι οπως την εχουν κανει ειναι σχεδον αχρηστη χωρις συνδεση στο δικτυο.

  8. #2068
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Επειδή το 6.00 δείχνει να είναι ολίγον προβληματικό, δοκίμασε να σβήσεις όλα τα notifications και το update που έχεις κατεβάσει. Κάνε αρκετό χώρο στον σκληρό σου δίσκο και μετά πήγαινε από το settings και ζήτα του να ψάξει για διαθέσιμο firmware update. H πλάκα είναι ότι πολλοί λένε ότι το Blu Ray drive τους δούλευε μία χαρά πριν το update και μετά δεν παίζει με τίποτα. Εγώ ακόμη με το day1 PS4 την παλεύω μία χαρά... φτου μην το ματιάσω, σκόρδα, βασκανίες, κλπ όμορφα που σχολίαζαν κάτι ακατανόμαστοι στο φόρουμ ότι είναι και καλά ψέματα...

    Click image for larger version. 

Name:	matiasma.jpg 
Views:	234 
Size:	45.6 KB 
ID:	11153

  9. #2069
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #2070
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Παιδια μια βοηθεια.Σημερα προσπαθησα να περασω το update απο το assasins creed origins σε rest mode.Αλλα για καποιο λογο δεν μου το κατεβαζει.Παιζει τιποτα με την καινουργια εκδοση?

  11. #2071
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα σε rest mode πέρασε κανονικά το update του wildlands περί τα 17gb (με το νεο update).

  12. #2072

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Παιδια μια βοηθεια.Σημερα προσπαθησα να περασω το update απο το assasins creed origins σε rest mode.Αλλα για καποιο λογο δεν μου το κατεβαζει.Παιζει τιποτα με την καινουργια εκδοση?
    το rest mode ειναι τραγικο,εμενα 2 παιχνιδια μου τα κατεβασε με προβλημα,αυτο το θεμα το ειχαν και πριν 2 χρονια αλλα φαινεται οτι επεστρεψε και παλι με τα τελευταια update.

  13. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    spartan (22-09-2018)

  14. #2073
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    το rest mode ειναι τραγικο,εμενα 2 παιχνιδια μου τα κατεβασε με προβλημα,αυτο το θεμα το ειχαν και πριν 2 χρονια αλλα φαινεται οτι επεστρεψε και παλι με τα τελευταια update.
    Ετσι διαβαζω και εγω.Σε μερικους δουλευει σε μερικους παλι όχι.

  15. #2074
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Game developers say they're prepping for PSN name changes


    https://twitter.com/Kotaku/status/1047865552902000641


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #2075
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    PSN Online ID Change feature enters PlayStation Preview Program soon

    Preview program to kick off soon, with full rollout for all PS4 users planned for early 2019
    During the preview, you will be able to change your online ID as many times as you want. The first change is free, and changes after that will cost €9.99/£7.99. For PlayStation Plus members, it will cost €4.99/£3.99 after the first change. Changes to online ID can be made through the Settings menu or the Profile page of your PS4.

  17. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-10-2018)

  18. #2076
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αναρωτιέμαι άραγε, αν όταν αλλάξεις το όνομα, αν θα αποδεσμεύεται απευθείας το πρώτο όνομα που είχες διαλέξει και αν μπορεί να ξαναβάλεις αργότερα.

    Το λέω αυτό, γιατί θέλω να βγάλω το "GR" από το nickname και το nickname χωρίς το "GR" στο τέλος το έχω σε άλλο λογαριασμό.

    Αναμένεται να δούμε μόλις βγει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #2077
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Αναρωτιέμαι άραγε, αν όταν αλλάξεις το όνομα, αν θα αποδεσμεύεται απευθείας το πρώτο όνομα που είχες διαλέξει και αν μπορεί να ξαναβάλεις αργότερα.
    You can revert back to your original ID for free at any time.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  20. #2078
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    You can revert back to your original ID for free at any time.
    Οπότε όχι.

    Ευχαριστώ!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. #2079
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αρα ουσιαστικά το PSN id θα παραμείνει αυτό που έχει κάποιος εξαρχής και απλά θα αλλάζει το πως θα εμφανίζεται στους άλλους χρήστες (και φυσικά και στον ίδιο τον χρήστη) ;

    Ωστόσο τα 10 ευρώ είναι μου φαίνεται αρκετά υψηλό ποσό για την συγκεκριμένη επιλογή. Τα 5 ευρώ για τους Plus είναι σημαντική έκπτωση (-50%) αλλά προσωπικά πίστευα ότι αυτή θα ήταν η ανώτερη τιμή (χωρίς να έχω σκεφτεί ποτέ έκπτωση για τους Plus).

  22. #2080
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Νεκτάριε, διάβασε κάπως καλύτερα ότι λένε μέσα στο λινκ. (δεν φταις εσύ, όντως κάπως μπερδεψούρικα τα έχουν γράψει)

    Όχι, δεν είναι έτσι όπως το κατάλαβες.

    Είναι κανονική αλλαγή ονόματος = γι' αυτό σε πιο παλιά παιχνίδια πριν του 2018, που έχει καταγραφεί στις databases τους το παλιό σου ID, αν εσύ το αλλάξεις ενδέχεται να παρουσιαστούν προβλήματα.

    Μάλλον αυτό που σε μπέρδεψε είναι η εξής δυνατότητα, την εξηγώ με ένα παράδειγμα:

    εμένα με λένε Lefteris_X στο PSN από το 2007. Αν το αλλάξω ας πούμε σε Lef_Xik, έχω την επιλογή στους φίλους μου να φαίνεται το Lef_Xik και δίπλα του με πιο μικρά γράμματα το Lefteris_X = οι φίλοι μου θα αναγνωρίζουν ότι το Lef_Xik στην ουσία είναι ο γνωστός τους φίλος Lefteris_X.

    Τέλος, ας πούμε ότι μετάνιωσα την αλλαγή σε Lef_Xik. Το PSN μου προσφέρει τη δωρεάν δυνατότητα, να επαναφέρω το ID μου σε Lefteris_X.
    Last edited by Lefteris_X; 11-10-2018 at 03:39.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Nek_Food (11-10-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •