Page 6 of 113 FirstFirst ... 23456789101656106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #101
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Amvrosios Alimonos View Post
    το ειχα δοκιμασε φιλε μου και ακουγα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ σε παρτυ τσατ και απο το δυο ακουστηκα με τον ηχο του παιχνιδιου απο την τηλεοραση.αυτο ειναι το μονο σιγουρο
    Μακάρι να είχες δίκιο, αυτό θα θέλαμε οι περισσότεροι...
    anyway... είναι μια συζήτηση που την έχουμε εξαντλήσει σε πολλά θέματα εδώ στο φόρουμ,
    π.χ. ένα πρόχειρο ποστ από συμφορουμίτη...
    Quote Originally Posted by nerven View Post
    Προσπάθησα να βάλω τα hands free απο το galaxy s4 και ενώ δούλεψαν οκ είχα ήχο μόνο από το ένα ακουστικό δηλαδή όπως είναι με το standard που έρχεται το ps4.
    Ελπίζω να διορθωθεί αυτο με το bluetooth συμβατότητα.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post483491

  2. #102
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ποιο το νόημα άμα φοράς διπλά ακουστικά να θέλεις να ακούς τον ήχο από την τηλεόραση; Γιατί εγώ το βρίσκω φυσιολογικό να ακούς και τον ήχο του παιχνιδιού αλλά και της ομάδας σου (chat) από τα ίδια ακουστικά, απλά προφανώς ανάλογα τα ακουστικά ή την επιλογή τέλος πάντων, να μπορείς να δώσεις λίγη ένταση - έμφαση στον ήχο του chat over game;

  3. #103
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Σωστό κι αυτό που λες Νεκτάριε,
    απλά όταν ο ήχος πηγαίνει και στα δύο ακουστικά έχεις EΣΥ την επιλογή αν θέλεις να βάλεις στα αυτιά σου μόνο το ένα ή και τα δύο ακουστικά.

  4. #104

    Default

    Καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω το εξής (αν δεν επιτρέπεται η συζήτηση για hack και τέτοια παρακαλώ σβήστε το post μου)
    άνοιξα σήμερα για πρώτη φορά το ps4 και είχα και το tomb raider.
    Αν κατάλαβα καλά για να με αφήσει να παίξω απαιτεί να εγκαταστήσω την 1.52
    Η κοσνόλα μου είναι στην 1.05 και αν είναι δυνατόν θα ήθελα να την κρατήσω εκεί σε περίπτωση που hackαρουν μία από τις πρώτες εκδόσεις. (στο ps3 την πάτησα και είχα κάνει update στην 3.60)
    εσείς τί γνώμη έχετε γι αυτό?? αναγκαστηκά πρέπει να βάλω την 1.52 για να παίξω το tomb raider?

    Γιώργος
    Lurikeen Lone Enforcer

  5. #105
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εμένα η γνώμη μου είναι να πάρεις ΔΕΥΤΕΡΗ κονσόλα αν ψήνεσαι για CFW μελλοντικά (δεν ξέρουμε αν και πότε θα βγει) και να έχεις και την πρώτη κονσόλα fully updated για νόμιμη χρήση (PS+, online gaming κλπ.)

    Εφ' όσον το TR ζητάει υποχρεωτικά 1.52 (υπάρχει μέσα στο δισκάκι το firmware), τότε δεν υπάρχει τρόπος να το παρακάμψεις. Πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς για να ανησυχείς από τώρα. Μέχρι να φτάσουμε στο αντίστοιχο "3.55" έχουμε πολύυυυυ δρόμο ακόμα.

  6. #106

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Εμένα η γνώμη μου είναι να πάρεις ΔΕΥΤΕΡΗ κονσόλα αν ψήνεσαι για CFW μελλοντικά (δεν ξέρουμε αν και πότε θα βγει) και να έχεις και την πρώτη κονσόλα fully updated για νόμιμη χρήση (PS+, online gaming κλπ.)

    Εφ' όσον το TR ζητάει υποχρεωτικά 1.52 (υπάρχει μέσα στο δισκάκι το firmware), τότε δεν υπάρχει τρόπος να το παρακάμψεις. Πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς για να ανησυχείς από τώρα. Μέχρι να φτάσουμε στο αντίστοιχο "3.55" έχουμε πολύυυυυ δρόμο ακόμα.
    Μμμμ.. πρέπει να το σκεφτώ... από την 1.05 μέχρι την 1.52 λες να έχουν πειράξει και θέματα ασφαλείας?? ποιος ξέρει ε...?
    Lurikeen Lone Enforcer

  7. #107
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Προφανώς σε κάθε firmware update και κλείνουν τρύπες, κάποιες όμως ειναι αδύνατον να κλείσουν απλά με ένα firmware και θέλουν και hardware revision.

    Από την άλλη σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο μίας πειραγμενης κονσόλας στην εποχή μας. Παλιά με το πρώτο και δεύτερο playstation τα πράγματα ήταν πολυ πιο απλά. Το "έσπαγες" και είχες την δυνατότητα να παίξεις όσα αντιγραμμένα παιχνίδια ήθελες. Η ουσία βέβαια ειναι ότι τότε το online δεν ήταν τόσο ανεπτυγμένο και τα παιχνίδια επικέντρωναν στο single players campaign, αλλά και πάλι κατέληγες να έχεις ξοδέψει ένα σημαντικό ποσό σε αντιγραφές και να παίζεις τελικά ελάχιστα καλά παιχνίδια (και από αυτά να λιώσεις με ακόμη λιγοτερα). Σήμερα, τα κλειδώματα θεωρητικά είναι καλύτερα (αν βγάλουμε εκτός την παράμετρο θέληση εταιρείας να χακαριστεί η κονσόλα σαν κερασάκι), το online είναι μεγάλο μέρος της κονσόλας και τα firmware revisions συχνά και υποχρεωτικά από τους νέους τίτλους, ενώ στο PS4 με συνδρομή Plus έχεις και ένα σωρό δωρεάν περιεχόμενο. Δεν νομίζω οτι ειναι εύκολο όπως παλιά ή οτι αξίζει κιόλας πια να πειράζεις τις κονσόλες. Παίρνεις μία, αγοράζεις μεταχείρες και προσφορές, έχεις και το plus και πορεύεσαι όμορφα με αυτά. Νέος φίλος που έκανα στο PSN μέσω του ΚΖ είπε ότι βαρέθηκε το πειραγμένο PS3 και την συνεχή ταλαιπωρία που του πρόσφερε και έρχεται στην νέα γενιά clean πλέον, για να απολαύσει το παιχνίδι.

    Κατά τα άλλα, βιάστηκες πολύ αν πήρες νεας γενιάς κονσόλα για το modding, θέλουν λίγο χρόνο συνήθως. Η μόνη λύση ειναι είτε ξεχνάς το πείραμα και απολαμβάνεις την κονσόλα και ΑΝ σπάσει κάποτε, την αλλάζεις ή παίρνεις καινούργια, είτε την χώνεις από τώρα σε ένα κουτί και την κρατάς εκεί μέχρι να βγει (ΑΝ) κάτι κάποια στιγμή.

  8. The Following 5 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Dragonpaul (08-02-2014),GRZEUS (13-02-2014),mihalis13 (08-02-2014),psx3 (08-02-2014),VoleMaulder (09-02-2014)

  9. #108
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγω μόνο στο πρωτο playstation είχα αντιγραφές και έπαιρνα ό,τι παιχνίδι να'ναι.
    Το θέμα ειναι αυτο που λεει ο Νεκτάριος πως χάλασα πολλα λεφτα σε σαβουροπαίχνιδα και τελικα λίγα ήταν τα καλά.
    Στις επόμενες γενιές μόνο αυθεντικά και τα ευχαριστήθηκα και πιο πολυ.Πλεον και με το plus δεν προλαβαίνω να παίζω!
    Αν θες τωρα αντιγραμμένα ή κατεβασμένα πιστεύω δεν αξίζει τον κόπο γιατι θα περιμένεις πολυυυ καιρο(λογικα)
    Το ps3 αν δεν κανω λάθος έκανε 2-3 χρονια να χακαριστεί.
    Spoiler!

  10. #109
    Cool Member dismal's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    181
    PSN ID
    dismal_gr

    Default

    Ε εντάξει στα πρώτα playstation δεν υπήρχαν DEMO δεν υπήρχαν βιντεακια στο ίντερνετ, πήγαινες κ αγοραζες κάτι που η απο όνομα η απο κάνα gamepro το ήξερες και θα μπορούσε να είναι πατάτα και ουσιαστικά χαλούσες λεφτά για αυθεντικά σαβουροπαιχνιδα! Καλά μη θυμηθώ πιο παλιά, ΣΝΕΣ που κοιτούσα το κουτάκι απο πίσω κ αν μου άρεσε έβαζα το μπαμπά να μου το πάρει!

  11. The Following User Says Thank You to dismal For This Useful Post:

    Melnibonian (18-02-2014)

  12. #110
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Demo υπήρχαν απο το playstation magazine.
    Θυμάμαι το αγόραζα καθε μήνα μέχρι να τσιπαρω το playstation.
    Spoiler!

  13. #111
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    αυτά ήταν τα καλά της εποχής, όταν είσουν εσύ ο ίδιος πειρατής () είχες υλικό τσαμπέησον. Εναλλακτικά, όποιος είχε φίλους πειρατές () είχε ακόμη περισσότερο υλικό.

    Ακόμα πιο εναλλακτικά, νοίκιαζες ένα παιχνίδι, το αντέγραφες και ήσουν έτοιμος. Μάλιστα, η αρρώστειά μου είχε φτάσει στο σημείο, να δανείζομαι από το Teleclub Καλλιθέας το αυθεντικό, ώστε να πάω στο ακριβώς διπλανό φωτοτυπείο για να κοπιάρω το εξώφυλλο: έτσι, είχα εξωτερικά αυθεντικό, εσωτερικά...THAT'S CD-R, λολ. Τόννοι από PSX CD και PS2 CD/DVD. Και ειλικρινά, δεν με ενδιέφερε να λιώνω σε games (αυτό μέχρι εποχή 1990, Amiga), παρά να συνεχίζω την "συνήθεια" από τα 8-bit, να "χτίζω" βιβλιοθήκη. Παλιάς κοπής "κόλλημα", το οποίο με χάλασε κάπως όταν το έχασα, όταν οι κονσόλες έφτασαν στην PS3 γενιά.

    anyway, back to topic.

  14. #112

    Default

    πήγα στην 1.60 τελικά και βλέπουμε...

    επόμενο αναγκαστικό update στο witcher 3 με βλέπω xD
    Lurikeen Lone Enforcer

  15. #113
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    1.60




    • Eject button blinking on upper right corner when you press eject

  16. #114
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ το έγραψα ως πείραμα, νόμιζα οτι δεν θα το ποστάρε, πάραυτα ισχυει

  17. #115
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    στο 1.6 δεν φτιαξανε το share αλλα βρηκα και αλλο ενα νεο προβλημα, σου δειχνει φιλους online που δεν ειναι και το καταλαβαινεις οταν οι μισοι φιλοι ειναι μεσα ενω ποτε σε μενα δεν εχουν ξεπερασει το 1/4 πχ μου δειχνει 41-43 ενω κανονικα εχω 10 αντε 20-25 το πολυ. Επισης οταν γινεται αυτο αργει να ενημερωσει το τι γινεται στους αλλους φιλους πχ μπορει να επαιζε πριν kz και μετα να παιζει bf ε θα πει οτι επαιζε kz και θα κολλησει εκει

  18. The Following 4 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    FotisGRC (13-02-2014),nuntius (13-02-2014),odytsak (13-02-2014),panos74gr (13-02-2014)

  19. #116
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To παρατήρησα κι εγώ χθες βράδυ, 64 online έλεγε, λέω σιγά να μην είναι τόσοι πολλοί, μπαίνω στους φίλους και μου βγάζει 23.

  20. #117
    Advanced Member nuntius's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Athens - Hellas
    Posts
    394
    PSN ID
    jACE8504
    Name
    Giannis

    Default

    Εγώ το είδα από την πρώτη μέρα αλλά λέω θα είναι κόλλημα του PSN... από UI μου δείχνει τύπου 35 άτομα online... λέω δεν παίζει γιατί οι μισοί τρώνε παντόφλα από τις γυναίκες τα βράδια αν μπουν...και μπαίνω παιχνίδι και βλέπω 12 online, ιδού

  21. #118
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Νομίζω ειναι θεμα του PSN μου το κάνει και στο app

  22. #119
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Ναι και μένα το κάνει και από το psvita, δείχνει ένα κατεβατό online και σε μερικές περιπτώσεις και το ίδιο όνομα 2 φορές.

    Spoiler!

  23. #120
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αυτά είναι τα κακά της web-based friends list. Αυτό που βλέπετε δηλαδή είναι η λίστα που υπάρχει σε κάποιον server της Sony, δεν είναι φορτωμένη στην RAM. Το ίδιο και για το messaging app. Δεν είχαμε τέτοια προβλήματα στο PS3.

    Λογικό βέβαια όταν υπάρχουν εκατομμύρια PS4 συνδεδεμένα στους servers ανά πάσα στιγμή... μάλλον πρέπει να αυξήσει τους servers η Sony.

Page 6 of 113 FirstFirst ... 23456789101656106 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •