Page 93 of 113 FirstFirst ... 4383899091929394959697103 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #1841
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    ΝΑ δεις που πήρα και screenshots, αλλά δεν μπορεί να τα ανεβάσει από τον browser του PS4.

    Τώρα εσύ με τρολάρεις και θα έπρεπε είτε να σε αγνοήσω είτε να σε βρίσω είτε να σε βαρέσω ότι κάτσει πιο εύκολο, αλλά έλα που είμαι καλό παιδί εγώ και όχι τοξικός διαβολάκος σαν εσένα να ψάχνω ευκαιρία να χαλάσω την ροή και να υποβαθμίσω την ποιότητα του φόρουμ...


  2. #1842

    Default

    περιεργα πραματα,ενω το προβλημα που ειχα πριν λιγες μερες που εδειχνε "κινεζικα" τα ελληνικα γραμματα βρηκα τροπο να τα φτιαξω και ο τροπος ειναι απλος,πρεπει να επιλεξετε πρωτα τα αγγλικα και μετα τα ελληνικα σαν γραφη,τωρα με εβαλες σε σκεψεις το τι συμβαινει με τον browser,γραφω κανονικα ελληνικα στην αναζητηση,ελληνικα σε αλλο φορουμ ενω εδω η γραφη ειναι στα "κινεζικα",να ρωτησω κατι @Nek_Food εχεις το απλο ps4 η το pro ? μηπως και παιζει κατι απο εκει ?


    edit

    το ελυσα και αυτο το προβλημα,πατωντας το L3 τα εβγαζε "κινεζικα"αν ομως επιλεξω το εικονιδιο που ειναι κατω απο το space και διπλα απο το R1 τοτε μπορω να επιλεξω το ελληνικο πληκτρολογιο απο εκει.
    Last edited by alan sirer; 08-09-2017 at 11:34.

  3. #1843
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    περιεργα πραματα,ενω το προβλημα που ειχα πριν λιγες μερες που εδειχνε "κινεζικα" τα ελληνικα γραμματα βρηκα τροπο να τα φτιαξω και ο τροπος ειναι απλος,πρεπει να επιλεξετε πρωτα τα αγγλικα και μετα τα ελληνικα σαν γραφη,τωρα με εβαλες σε σκεψεις το τι συμβαινει με τον browser,γραφω κανονικα ελληνικα στην αναζητηση,ελληνικα σε αλλο φορουμ ενω εδω η γραφη ειναι στα "κινεζικα",να ρωτησω κατι @Nek_Food εχεις το απλο ps4 η το pro ? μηπως και παιζει κατι απο εκει ?
    Λοιπον νομιζω βρηκα την λυση .
    Πατα οταν βγαζει κινεζικα το πληκτρολογιο που βγαζει κατω απο το space και αλλαξε απο εκει την γλωσσα σε ελληνικα

    xbox:Christoforo7s

  4. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    alan sirer (08-09-2017)

  5. #1844

    Default

    αυτο ηταν,μολις ειχα κανει edit το ποστ μου πανω

  6. #1845
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έχω το απλό day1 PS4. Δεν ξέρω αν σχετίζεται αυτό, όλο αλλάζουν πάντως πράγματα και μέχρι να βγει η τελική έκδοση δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Μπορείς πάντως να το αναφέρεις στο σχετικό φόρουμ των beta testers για να αποφύγεις κάθε ενδεχόμενο να το βρεις μπροστά σου στην τελική έκδοση όταν αυτή βγει.

    Το συγκεκριμένο update δεν έχει και πολλά ενδιαφέροντα για εμένα. Πέραν της γλώσσας που θεωρώ σαν την καλύτερη/σπουδαιότερη προσθήκη, άλλα που μου έκαναν κλικ είναι τα Notifications στο side bar / quick menu (λιγότερο), στο ίδιο την δυνατότητα να μπαίνεις και να βγαίνεις στα party (ή γκρουπ στην "ελληνική" διαδικτυακή διάλεκτο) χωρίς να βγεις από το παιχνίδι σου στο κεντρικό μενού (PDM) του PS4 και να μπεις μετά στο υπομενού των party (περισσότερο), άντε και αυτό που πήρα είδηση σήμερα ότι μπορείς να αλλάξεις το χρώμα των notifications από λευκό (νομίζω default) σε μαύρο αλλά και την δυνατότητα να μην σου τα δείχνει καθόλου όταν βλέπεις κάποιο media (τηλεόραση, βίντεο). Τα υπόλοιπα μου είναι μάλλον ψιλοαδιάφορα...

    Λογικά έχει ήδη μπει αλλά μιας και ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για να έρθει ας υπενθυμίσουμε τα key features του FW5.00

    https://blog.eu.playstation.com/2017...ures-detailed/

  7. #1846
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    το ελυσα και αυτο το προβλημα,πατωντας το L3 τα εβγαζε "κινεζικα"αν ομως επιλεξω το εικονιδιο που ειναι κατω απο το space και διπλα απο το R1 τοτε μπορω να επιλεξω το ελληνικο πληκτρολογιο απο εκει.
    Αυτό δεν ήταν ποτέ πρόβλημα, το είχα νομίζω αναφέρει και εγώ και ο Λευτέρης από νωρίς. Το αγγλικό πληκτρολόγιο δεν υποστηρίζει Ελληνικά και ποτέ δεν υποστήριζε. Δεν ξέρω τι σκοπό έχουν αυτά τα σύμβολα που ελληνικοφέρνουν αλλά, για να γράφεις ελληνικά πρέπει να το γυρίζεις στο ελληνικό πληκτρολόγιο από το κουμπάκι αυτό που εμπεριέχει και τα αγγλικά στην θέση των συμβόλων όταν πατάς το L3. Τώρα γιατί σε άλλα site σου έβγαζε τα ελληνικά και στο ps4forums το αγγλικό πληκτρολόγιο είναι ένα θέμα προς έξέταση και αυτό που θα έπρεπε να σε προβληματίζει. Πάντως χαίρομαι που ξεπέρασες αυτό το μικρό πρόβλημα.

    Στα παιχνίδια είδα χθες ότι όταν πατάω το κουμπάκι βγάζει ένα κατεβατό από όλες τις αρχικές γλώσσες (δεν νομίζω ότι το έκανε παλιά) πλην φυσικά των Ελληνικών. Κρίμα αλλά δεν θα σκάσω κιόλας...

  8. #1847
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η μαλακία είναι ότι όταν βλέπεις βίντεο μέσω Media Server (από τον Mac --> PS4), συνεχίζουν κανονικά τα notifications.

    Όταν όμως βλέπω netflix, δεν εμφανίζονται.

  9. #1848
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Νέα έκδοση της δοκιμαστικού firmware 5.00 με αριθμό beta 5 είναι διαθέσιμη (374.7ΜΒ).

  10. #1849

    Default

    Important information for Beta Trial testers


    PlayStation®4 system software update 4.74 has been released. When trying to start certain games, you may be prompted to update the system to 4.74 from the 5.00 Beta.


    Updating from 5.00 Beta to 4.74 will result in the following restrictions:
    - You will not be able to revert back from 4.74 to the current 5.00 Beta. (You will be able to update to the upcoming 5.00 Beta 6.)
    - The order in which content is displayed on the home screen will be reset.
    - Download links on the home screen (such as for SHAREfactory or Media Player) that you deleted will be displayed again.
    - Some items in [Notifications] will be deleted.
    - Some items in [Discover] that you have already seen will be displayed again.
    - Activities that were created and some settings you configured while using the 5.00 Beta will be stored on the PlayStation Network server. You may see notifications related to these activities and settings even after updating to 4.74.
    - Games that were downloaded while using the 5.00 Beta may not start properly after updating to 4.74. If this happens, delete the game, and then download it again


    Please refrain from updating to 4.74 and wait for the upcoming 5.00 Beta 6 update if you would like to avoid these limitations.

  11. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Nek_Food (15-09-2017)

  12. #1850
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μήπως εκεί στην Sony αρχίζουν να γαμ*** ξαφνικά μπήκε μόνο του το 4.74 χωρίς επιλογη να ξανά βάλω beta κ μου χάλασε κ όλους τους φακέλους λες κ δεν υπήρχαν ποτέ

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #1851
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Και εγώ το πρόλαβα στο τσακ. :/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #1852
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Και εγώ το πρόλαβα στο τσακ. :/
    Βασικά κ εγώ το πρόλαβα είχα δει αυτό που έγραψε ο Alan sirer αλλά για κάποιο λόγο μόνο του αποφάσισε να κάνει εγκατάσταση του 4.74.
    Edit
    Ευτυχώς μικρό το κακό τους φακέλους τους φτιάχνεις γρήγορα αλλά τα παιχνίδια που μου έβγαλε στην αρχή ότι ήταν σαν χαλασμένα (δεν έπαιζαν) τρομάξα, ένα restart κ έφτιαξαν κ αυτά.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 16-09-2017 at 02:36.

    xbox:Christoforo7s

  15. #1853
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μήπως έχετε ενεργή την επιλογή να κάνει μόνο του εγκατάσταση τα firmware updates? Το λέω γιατί και εμένα το κατέβασε, αλλά κάθεται εκεί και περιμένει να το εγκαταστήσω εγώ γιατί έχω απενεργοποιήσει αυτή την επιλογή. Νομίζω την δίνει στους plus, ρίξτε μια ματιά και αν είναι αλλάξετε τι επιλογές σας.

  16. #1854
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και σε έμενα δεν το εγκατέστησε μόνο του

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #1855
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ούτε εμένα στην αρχή το έκανε εγκατάσταση και για πολλες μέρες απλά μια μέρα, δεν ξέρω τι έπαθε έκλεισε κ έμεινε στην αναμονή και δεν έδωσα σημασία, όταν το άνοιξα υπήρχαν τα μισά παιχνίδια κ κατάλαβα ότι μπήκε η 4.74 ευτυχώς με restart έφτιαξαν τα παιχνίδια.
    Το είχα ενεργοποίηση Νεκτάριε πάντα το είχα αλλά ποτέ δεν το έβαζε μόνο του όλα τα update εγώ τα έβαζα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #1856
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν μπορεί κάποιος και έχει χρόνο, ας μπει στον κόπο να αλλάξει την επικεφαλίδα του θρεντ σε 4.74.

  19. #1857
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έχει δυο επιλογές και δεν είναι μόνο για τους plus αλλά για όλους. Η μία είναι να μπορεί να το κατεβάζει αυτόματα και να το εγκαθιστά αν ΔΕΝ χρείαζεται επανεκκίνηση (το είχα ενεργό αυτό) και η δεύτερη υποεπιλογή αυτής να μπορεί να κάνει επανεκκίνηση αυτόματα (ΔΕΝ το είχα ενεργό αυτό) άρα να εγκαθιστά και όλα τα firmware updates αυτόματα εφόσον κάνουν και επανεκκίνηση πάντα από όσο ξέρω. Αυτά όμως τα κάνεις στο rest mode κάτι που αν δεν έχω κάποιο παιχνίδι να κατεβάζω συνήθως δεν το χρησιμοποιώ άρα για αυτό εικάζω ότι δεν μου έκανε και την εγκατάσταση αυτόματα. Έβγαλα προσωρινά και την πρώτη επιλογή για να είμαι σίγουρος την τρέχουσα περίοδο. Είδα ότι το έχει κατεβάσει από την Πέμπτη το μεσημέρι και περιμένει εκεί μπάστακας να κάνω το λάθος... Αμ δε που θα το κάνω...

  20. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Christos33 (18-09-2017)

  21. #1858

    Default

    ακριβως ετσι οπως τα λεει ο @Nek_Food ειναι και εγω τις ιδιες ρυθμισεις εχω και περιμενει την εγκατασταση η 4.74,επισεις δεν βαζω ποτε σε rest mode διοτι μου εχει κολλησει 3-4 φορες η κονσολα απο τοτε που την πηρα και ηθελα να την βγαλω απο το ρευμα και ετσι το φοβαμαι σαν το διαολο το λιβανι.

  22. #1859
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Η νέα έκδοση του δοκιμαστικού firmware 5.00 με αριθμό beta 6 είναι διαθέσιμη για τις κονσόλες σας.

  23. #1860
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Η νέα έκδοση του δοκιμαστικού firmware 5.00 με αριθμό beta 6 είναι διαθέσιμη για τις κονσόλες σας.
    Θα μπορέσει τώρα και ο Χρήστος να αλλάξει firmware μια και βγήκε η beta 6 και να φύγει από την 4.74.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Christos33 (21-09-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •