Page 46 of 113 FirstFirst ... 364243444546474849505696 ... LastLast
Results 901 to 920 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #901
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Εγω δεν τα δοκιμασα καν!! Αν βγει καποιο με το Alien Isolation ομως, θα το δοκιμασω σιγουρα


  2. #902

    Default

    αυτο που μου τι δινει παρα πολυ ειναι οτι η sony τοσες μερες δεν εχει βγει να μιλησει,μα το θεο αν γινοταν να γυρισω στο 1.76 θα το εκανα,μονο προβληματα βγαζει το νεο update,πριν λιγο μου κολλησε καθως επαιζα το blacklight,πατουσα close application και δεν εκανε τιποτα,πατουσα το turn off παλι τιποτα,εβγαλα το ρευμα,πραγματικα εχω σιχαθει, 20 μερες εχω την κονσολα,οσο ηταν το 1.76 το γουσταρα,5 μερες τωρα ριχνω γαμωσταυριδια.

  3. #903
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εγω παλι το αντιθετο, στο 1.76 δεν μπορουσα να μπω στην friendlist, εβγαζε κυκλακια παντου και κολλουσε η κονσολα,
    τωρα με το 2.00 μια χαρα ολα, δεν χρειαστηκε ποτε να κανω επανεκκινηση.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    KOUROS-7- (04-11-2014),savanos (05-11-2014)

  5. #904

    Default

    τι να ρε πω οδυσσεα,παντως για το θεμα του download διαβαζω οτι υπαρχουν πολλοι στο εξωτερικο που το λενε,εδω μονο εγω ειμαι μαλλον εκτος και αν κανενας δεν εχει δοκιμασει ακομα να κατεβασει κατι,να ρωτησω κατι αλλα δεν νομιζω να γινει κατι,αν κανω ενα format στο ps4 λετε να γινει τιποτα η τζαμπα κοπος ?
    να πω επισεις οτι μετα το κολλημα μου βγαζει σφαλμα στο license restore στο τελος.

  6. #905
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αυτο με το σφαλμα στο restore licenses μου μοιαζει για προβλημα,
    κανε ενα γκουγκλαρισμα τι πρεπει να κανεις για να λυθει.
    Last edited by odytsak; 02-11-2014 at 14:50.

  7. #906

    Default

    το ελυσα το προβλημα οδυσσεα αλλα οχι οπως λεει η sony στις οδηγιες,εκει ελεγε να παω στα download και να σβησω το αρχειο που εχει κολλησει,ΔΕΝ υπηρχε ομως κατι κολλημενο,μετα να παω σε safe mode και να κανω rebuild database,το εκανα αλλα το προβλημα εκει,3η λυση ηταν να ξαναπεραστει το τελευταιο update,το ξαναπερασα και παλι τιποτα.

    δοκιμασα απο το αμερικανικο λογαριασμο και εκανε κανονικα restore licenses,ξαναπαω στο ελληνικο τιποτα,για να λυσω το προβλημα με τον κωδικο ce-30002-5 εκανα το παραδοσιακο delete του λογαριασμου και τον ξαναεφτιαξα,παω στο restore licenses και εγινε κανονικα η δουλεια.

  8. #907
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγω τελικα απαναφεροντας τις ρυθμισεις για 3 ωρες charge, και να μην κραταει συνδεση με internet , δουλευει το rest, δηλαδη δεν κολαει στην επαναφορα. Αλλα και παλι υπολειτουργει σε σχεση με πριν. Ελυσα και το προβλημα με το sign in στο youtube, που πρεπει να γινει μεσα απο την εφαρμογη. Επισης επειδη ειπωθηκε κατι για μειωμενη ταχυτητα στα download, εγω εχω την εντυπωση οτι μου κατεβαζει ποιο γρηγορα, η τουλαχιστον οσο γρηγορα κατεβαζε σε stand by mode παλια.

  9. #908

    Default

    το προβλημα slay με την ταχυτητα το εχω ακομα,αν διαβασετε στα ξενα community του playstation υπαρχουν πολλες αναφορες πανω στο θεμα.
    την δευτερα ηταν ολα καλα και την τριτη μετα το update ηρθε το προβλημα,speedtest σωστο,κατεβασμα απο το speedtest.ftp.otenet σωστοτατο (1,4),connection test στο ps4 σωστο 11,4,κατεβασμα του οτιδηποτε απο το ps4 χαλια,αντι να μου δινει το μεγιστο μου (1,4) κατεβαζει απο 0.1 εως 0.5

    προσωπικα σε rest mode δεν το εχω βαλει,φοβαμαι να το δοκιμασω.

  10. #909
    Cool Member katalanos_7's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Κεφαλονιά
    Posts
    193
    PSN ID
    katalanos_7
    Name
    Γεράσιμος

    Default

    Εγώ με το νέο update για πρώτη φορά είδα στο players met με ποιούς έχω συναντηθεί, μέχρι τώρα δεν μου έβγαζε τίποτα.

  11. The Following User Says Thank You to katalanos_7 For This Useful Post:

    odytsak (02-11-2014)

  12. #910
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Όντως το Rest Mode "δουλεύει" αν δεν έχουμε τικαρισμένο το να κρατάει τη σύνδεση στο internet.
    Τουλάχιστον έτσι μπορούμε να φορτίζουμε τα χειριστήρια για να είναι έτοιμα την άλλη μέρα.

  13. #911
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Όντως το Rest Mode "δουλεύει" αν δεν έχουμε τικαρισμένο το να κρατάει τη σύνδεση στο internet.
    πολυ fail βεβαια αυτο, μιας και δουλευε χωρις προβλημα στο 1.76 και νωριτερα.
    Τουλάχιστον έτσι μπορούμε να φορτίζουμε τα χειριστήρια για να είναι έτοιμα την άλλη μέρα.
    εγω ειδα κατι αλλο, που αν και σαν feature ειναι καλο, προς το παρον ειναι security wise broken. Πηγα στους φιλους μου, και μου εμφανισε στην κορυφη καποιον που ελεγε οτι ισως τον ξερω, κατι αναλογο δηλαδη με αυτο που κανει το Facebook. Το προβλημα ειναι ομως, οτι ενω πραγματι με τον συγκεκριμενο ειχαμε 5 κοινους φιλους, μου τον εδειξε τον ανθρωπο με την ΚΑΝΟΝΙΚΗ του φωτογραφια, και το ΚΑΝΟΝΙΚΟ του ονομα, ετσι απλα φορα παρτιδα.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Starlord (03-11-2014),teras1 (02-11-2014)

  15. #912
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Σου δινει τημ εντυπωση η ομαδα εξελιξης του firmware οτι καθε νεα εκδοση την φτιαχνουν απο την αρχη και κανουν τα ιδια λαθη ξανα και ξανα χωρις π[οτε να δουλευει και να δουλεψει κατι σωστα!

  16. #913
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    εγω ειδα κατι αλλο, που αν και σαν feature ειναι καλο, προς το παρον ειναι security wise broken. Πηγα στους φιλους μου, και μου εμφανισε στην κορυφη καποιον που ελεγε οτι ισως τον ξερω, κατι αναλογο δηλαδη με αυτο που κανει το Facebook. Το προβλημα ειναι ομως, οτι ενω πραγματι με τον συγκεκριμενο ειχαμε 5 κοινους φιλους, μου τον εδειξε τον ανθρωπο με την ΚΑΝΟΝΙΚΗ του φωτογραφια, και το ΚΑΝΟΝΙΚΟ του ονομα, ετσι απλα φορα παρτιδα.
    To έχω ξαναπεί σε παρόμοιο post, όποιος θέλει το ενεργοποιεί και το βλέπουν μόνο οι close friends of close friends, όχι φόρα παρτίδα όλοι.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post549260

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Δεν είναι bug, για να σε δείχνει και σένα στο ''players you may know''
    θα πρέπει να το ρυθμίσεις να φαίνεσαι με ονοματεπώνυμο στους ''close friends of close friends'',
    σε όσους δηλαδή έχουν κάνει το Real name request.

    settings/PSN/privacy settings/connecting with friends/players you may know

    By default είναι στο ''No one''.

  17. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Slay (02-11-2014)

  18. #914
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    OK , δεν το ηξερα αυτα, νομιζα οτι χρειαζοταν name request πρωτα.

  19. #915
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εμεις οι δυο π.χ. Πάνο που έχουμε κάνει τα name request στο psn και είμαστε πλέον close friends,
    αν βάλω να με δείχνει το players you may know
    σε όσους έχεις close friends στα προτεινόμενα θα τους εμφανίζει τον χρήστη odytsak με ονοματεπώνυμο και αν θέλουν να τον προσθέσουν στους φίλους τους
    (να στείλουν friend request για την ακρίβεια).

  20. #916
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Δεν ειναι ντροπη ακομα που δεν έχουν φτιάξει το rest mode κοτζαμ Sony !!!! Βασικα έχουν βγαλει καμια ανακοίνωση να πούνε οτι κάνανε πατάτα και καλα οτι δουλεύουν να το διορθώσουν;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  21. #917
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    PlayStation ‏@PlayStation 9 λεπτάΠριν από 9 λεπτά
    We're aware of issues happening post PS4 2.00 firmware, including some freezes and boot errors. Working to resolve ASAP, will update soon.

    Spoiler!

  22. The Following 3 Users Say Thank You to pgp69 For This Useful Post:

    DJTaurus (03-11-2014),ilias78 (03-11-2014),teras1 (02-11-2014)

  23. #918

    Default

    περασαν 5 μερες για να πουν το αυτονοητο και να δειξουν οτι υπαρχουν,να τους στειλουμε μερικες τουλουμπες να γλυκαθουν.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    AriStos13 (03-11-2014),ilias78 (03-11-2014),teras1 (02-11-2014),WolfRathmA (04-11-2014)

  25. #919
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    περασαν 5 μερες για να πουν το αυτονοητο και να δειξουν οτι υπαρχουν,να τους στειλουμε μερικες τουλουμπες να γλυκαθουν.

  26. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    DJTaurus (03-11-2014)

  27. #920
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Γενικά από το νέο firmware δεν έχω προβλήματα πλην αυτών της πρώτης μέρας. Μπαίνει σχετικά πιο normal η κονσόλα στο PSN, αν δεν εκτελώ λειτουργίες κλπ οι ταχύτητες σε downloads κλπ είναι σφαίρα, έχω μέρες να κάνω test connection και οι φίλοι στα μενού επίσης σφαίρα. Για το rest mode δυο φορές που το χρησιμοποίησα ήταν απροβληματιστο στην συνήθη λειτουγρεία που το ήξερα, έκτοτε με φοβήσατε λιγάκι και ένα DL που ήθελα το άφησα στο μενού με κλειστή την τηλεόραση να το κατεβάσει.
    Οι ρυθμίσεις μου είναι:
    Set time until ps4 turns off: mefia 3h / general 1h
    set functions avaibable in rest mode: supply 3h / stay connected to the internet yes / enable turning on of ps4 from network off

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •