Page 100 of 113 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #1981
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Μονο νεολαιος που λες δεν ειμαι αλλα το οτι απλα προσθεσανε τη δυνατοτητα να μπορεις να δεις ποση ωρα εχει παιξει το καθε παιχνιδι το παιδι σου δεν το βρισκω κατι το τρομερο.

    Υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα πραγματα να προσθέσει η sony στη κονσολα ps4.
    Αμα ειχες παιδι και προσπαθουσες "με τη σπατουλα" να το ξεκολλησεις απο την γαμωκονσολα για να κανει και τιποτα αλλο στην ζωη του (οπως συμβαινει δηλαδη με τα περισσοτερα παιδια) και ηθελες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να ξερεις τις ωρες που λειπεις αν παλουκωθηκε καθολου να διαβασει η ελιωσε πανω στην κονσολα....τοτε θα καταλαβαινες ποσο σημαντικο ειναι αυτο το feature.....προσωπικα χεστηκα απο την χαρα μου!




    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  2. #1982
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ειναι πολυ χρησιμο για γονεις, οντως. Απλα αυτο ειναι το θεμα. Το update εχει σημαντικες προσθηκες για
    1) άτομα με Pro και 1080p οθονες
    +
    2) γονείς.

    Οι υπόλοιποι τον *"€&%#. Φυσικα αυτα δεν ειναι σοβαρα updates για "μεγαλες" εκδόσεις του OS αλλα - Sony.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #1983

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Αμα ειχες παιδι και προσπαθουσες "με τη σπατουλα" να το ξεκολλησεις απο την γαμωκονσολα για να κανει και τιποτα αλλο στην ζωη του (οπως συμβαινει δηλαδη με τα περισσοτερα παιδια) και ηθελες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να ξερεις τις ωρες που λειπεις αν παλουκωθηκε καθολου να διαβασει η ελιωσε πανω στην κονσολα....τοτε θα καταλαβαινες ποσο σημαντικο ειναι αυτο το feature.....προσωπικα χεστηκα απο την χαρα μου!
    Αν εχεις παιδι και ΔΕΝ μπορεις να επιβληθείς σε αυτο για το ποσες ωρες θα παιξει με τη κονσολα κ.τ.λ. τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου.

    Δεν πρεπει να περιμενεις απο καμια κονσολα να παιξει το ρολο του γονεα στη θεση σου(Πιστευω καταλαβαινετε πως το εννοω)

    Μιλαω γενικως ετσι οχι ειδικα για τον rookie.
    Last edited by fits79; 08-03-2018 at 20:42.

  4. #1984
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    ΗΜΑΡΤΟΝ fits79.

    Κανε edit σε παρακαλω.
    .

  5. #1985

    Default

    Να κανω edit γιατι?

    Απαγορευεται καποιος να εχει αποψη?

    Δεν μιλησα ειδικα για τον rookie αλλα γενικα για τους γονεις που περιμενουν μια κονσολα να κανει το ρολο τους επειδη δεν μπορουν να επιβληθουν στα παιδια τους στο ποσες ωρες θα παιξουν με τη κονσολα κ.τ.λ.
    Last edited by fits79; 08-03-2018 at 20:41.

  6. #1986
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Αν εχεις παιδι και ΔΕΝ μπορεις να επιβληθείς σε αυτο για το ποσες ωρες θα παιξει με τη κονσολα κ.τ.λ. τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου.

    Δεν πρεπει να περιμενεις απο καμια κονσολα να παιξει το ρολο του γονεα στη θεση σου(Πιστευω καταλαβαινετε πως το εννοω)

    Μιλαω γενικως ετσι οχι ειδικα για τον rookie.
    Εχεις παιδι?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  7. The Following User Says Thank You to rookie For This Useful Post:

    trabakoulas (08-03-2018)

  8. #1987

    Default

    Εχω ανηψια και δεν χρειαζεται να εχεις παιδι για να ξερεις αν μπορεις να επιβληθεις σε αυτα.
    Εχω κολλητο που μια χαρα τον ακουει το παιδι του γενικως.

    Λοιπον μην το παμε εκει ειπα την αποψη μου.
    Αν καποιος δεν μπορει να επιβληθει στο παιδι του ειναι απλα αξιος της μοιρας του.
    Τελια και παυλα.

  9. #1988
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Να κανω edit γιατι?

    Απαγορευεται καποιος να εχει αποψη?

    Δεν μιλησα ειδικα για τον rookie αλλα γενικα για τους γονεις που περιμενουν μια κονσολα να κανει το ρολο τους επειδη δεν μπορουν να επιβληθουν στα παιδια τους στο ποσες ωρες θα παιξουν με τη κονσολα κ.τ.λ.
    Μιλα για το update απο δω και περα. Το τι κανει ο καθενας σπιτι του και το πως επιλεγει να χειριζεται την ζωη του ειναι δικο του θεμα.
    .

  10. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Nek_Food (09-03-2018),Slay (09-03-2018)

  11. #1989
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μιλα για το update απο δω και περα. Το τι κανει ο καθενας σπιτι του και το πως χειριζεται την ζωη του ειναι δικο του θεμα.
    Μην αγχωνεσαι δεν παρεξηγιεμαι. Απλα ο τυπος ειναι εμφανες απο χιλιομετρα οτι τραγουδαει "απο μακρυα"......ασε με λιγο......μην ασχοληθεις please....

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Εχω ανηψια και δεν χρειαζεται να εχεις παιδι για να ξερεις αν μπορεις να επιβληθεις σε αυτα.
    Εχω κολλητο που μια χαρα τον ακουει το παιδι του γενικως.

    Λοιπον μην το παμε εκει ειπα την αποψη μου.
    Αν καποιος δεν μπορει να επιβληθει στο παιδι του ειναι απλα αξιος της μοιρας του.
    Τελια και παυλα.
    καπνιζεις?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  12. #1990

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μιλα για το update απο δω και περα. Το τι κανει ο καθενας σπιτι του και το πως επιλεγει να χειριζεται την ζωη του ειναι δικο του θεμα.
    Οπως και τι αποψη εχει ο καθε ενας για το οτιδηποτε ειναι δικο το θεμα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Μην αγχωνεσαι δεν παρεξηγιεμαι. Απλα ο τυπος ειναι εμφανες απο χιλιομετρα οτι τραγουδαει "απο μακρυα"......ασε με λιγο......μην ασχοληθεις please....

    - - - Updated - - -


    καπνιζεις?
    Μηπως θελεις να σου δωσω και αναφορα στο τι κανω και τι ωρα.

    Δεν απανταω σε αλλες προσωπικες ερωτησεις γιατι ηδη ξεφυγε αρκετα το θεμα.

  13. #1991
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Οπως και τι αποψη εχει ο καθε ενας για το οτιδηποτε ειναι δικο το θεμα.
    Μπραβο αλλα για το update, οχι για πως χειριζεται καποιος τα παιδια του. Αν δεν ενοχλει τον rookie ενοχλει εμενα.

    Το εξαντλησαμε. Ας μεινουμε εντος θεματος.
    .

  14. #1992
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Οπως και τι αποψη εχει ο καθε ενας για το οτιδηποτε ειναι δικο το θεμα.

    - - - Updated - - -


    Μηπως θελεις να σου δωσω και αναφορα στο τι κανω και τι ωρα.

    Δεν απανταω σε αλλες προσωπικες ερωτησεις γιατι ηδη ξεφυγε αρκετα το θεμα.
    Βρε πες μου αν καπνιζεις και ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ απο ποτε το ξεκινησες.....εκτος και αν καταλαβες που το παω......



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  15. #1993

  16. The Following User Says Thank You to fits79 For This Useful Post:

    PDS (08-03-2018)

  17. #1994
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Απλα pass.
    Ναι κοιτα, μπορει να νομιζεις οτι εισαι εξυπνος (εξυπνακιας βασικα), αλλα δεν εισαι τοσο. Θα το συνεχισω ΜΟΝΟΣ μου λοιπον. ΑΝ καπνιζεις και ΑΝ το ξεκινησες πριν τα 18 και ΑΝ οι γονεις σου σου ελεγαν να μην καπνισεις (οπως συμβαινει στο 99% των περιπτωσεων των καπνιστων), τοτε οι γονεις σου ειναι αξιοι της μοιρας τους και δεν μπορουσαν να σου επιβληθουν. Ισχυει και για οτιδηποτε αλλο "κακο" εκανες, οποιαδηποτε "κακη συνηθεια" κοκ. Αν σου ελεγαν να μην κανεις κοπανα και το εκανες...ισχυει. Αν σου ελεγαν να μην αντιγραφεις και το εκανες...ισχυει. Αν σου ελεγαν να μην παιζεις με το τσουτσουνι σου και το εκανες....ισχυει. κλπ κλπ

    Περαστικα και την αλλη φορα να σκεφτεσαι πριν πεις τριχες....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  18. The Following 7 Users Say Thank You to rookie For This Useful Post:

    Axilleas_GR (09-03-2018),gRim (09-03-2018),jk_blue_tiger (09-03-2018),Leon_DiZ (08-03-2018),modecris (09-03-2018),Slay (09-03-2018),trabakoulas (08-03-2018)

  19. #1995

    Default

    Θα σου πω ενα και τελος.
    Μου κανεις σύγκριση ενος παιδιου που ειναι σε ηλικια 17-18 με ενα παιδι που ειναι σε ηλικια 4-10.
    Αν πιστευεις οτι ειναι σωστη η συγκριση πιστευε το δικαιωμα σου.

  20. #1996
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Θα σου πω ενα και τελος.
    Μου κανεις σύγκριση ενος παιδιου που ειναι σε ηλικια 17-18 με ενα παιδι που ειναι σε ηλικια 4-10.
    Αν πιστευεις οτι ειναι σωστη η συγκριση πιστευε το δικαιωμα σου.
    Σου κανω συγκριση για ενα 'αδικημα' (ας το πουμε ετσι) που αφορα την ηλικια του καθενος....ασε που το παιδι μου παει γυμνασιο....πολλα ξεκινανε τσιγαρο τοτε...ναι?
    Συμπερασμα. τα παιδια δεν ειναι ρομποτ, ειναι αυτονομες προσωπικοτητες. Το να πιστευεις σοβαρα οτι ενα παιδι που ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ, για 'ασημαντα" (για αυτο) "αδικηματα" που του προκαλουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΟΛΑΥΣΗ, θα κανει ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΕΙΣ επειδη σε "σεβεται" (η οτι δεν σε σεβεται αν το κανει), οχι απλα ειναι τεραστια παπαρια, αλλα ειναι και ΑΦΥΣΙΚΟ. Ειλικρινα θα ΑΝΗΣΥΧΟΥΣΑ αν το παιδι μου ηταν τοσο "πειθαρχημενο" που να κανει 100% οτι θελω ακομα και οταν δεν ελεγχεται....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  21. The Following 8 Users Say Thank You to rookie For This Useful Post:

    Axilleas_GR (09-03-2018),Dimitris_ (09-03-2018),jk_blue_tiger (09-03-2018),Lefteris_X (08-03-2018),mihalis13 (08-03-2018),modecris (09-03-2018),Slay (09-03-2018),trabakoulas (08-03-2018)

  22. #1997
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Μάγκες η εχω φαντάσματα στο σπίτι η κατι δεν παει καλα με την 5,50...
    1) εκει που έπαιζα GT ξαφνικά χάνω τον ελέγχω του μοχλού εντελώς και κανει κατι δικά του κόλπα και εν τέλη σβηνει ο μοχλός!!
    2) δεν περνάει 20λεπτο και ξαφνικά με πετάει στο μενού του ps4 σαν να εχω πατήσει εγω το home button...
    Έτυχε σε κανέναν αλλον;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  23. #1998
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Αμα ειχες παιδι και προσπαθουσες "με τη σπατουλα" να το ξεκολλησεις απο την γαμωκονσολα για να κανει και τιποτα αλλο στην ζωη του (οπως συμβαινει δηλαδη με τα περισσοτερα παιδια) και ηθελες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να ξερεις τις ωρες που λειπεις αν παλουκωθηκε καθολου να διαβασει η ελιωσε πανω στην κονσολα....τοτε θα καταλαβαινες ποσο σημαντικο ειναι αυτο το feature.....προσωπικα χεστηκα απο την χαρα μου!
    Και δεν ειναι μονο αυτο που λες, βλεπω οτι του βαζεις και οριο αν θελεις, και μετα απο καποια ωρα, παπαλα το παιχνιδι.

  24. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Axilleas_GR (09-03-2018)

  25. #1999
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    LoL, εδώ μερικές (πολλές θα έλεγα) φορές δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε τον εαυτό μας από την κονσόλα και λιώνουμε αλόγιστα ώρες με αυτήν, που υποτίθεται είμαστε ενήλικοι, έχουμε και δουλειές, ευθύνες και λίγο μυαλό παραπάνω να ιεραρχούμε τις "ανάγκες" μας μέσα στην μέρα μας. Πόσο μάλλον ένα παιδί που το μόνο που το νοιάζει είναι να περνάει καλά και η αλήθεια είναι ότι όντας σε αυτή την ηλικία (μέχρι κάποια ηλικία) πρέπει να παίζουν και να περνάνε όμορφα, αφού έχουν καιρό για ευθύνες, κλπ

    Όμως η υπερβολή και το κάψιμο/κόλλημα είναι πρόβλημα που θέλει επίλυση και οι συζητήσεις, συμφωνίες, ανταμοιβές, απειλές, παρακολούθηση, τιμωρίες, κλπ τακτικές δεν αποδίδουν πάντα το ίδιο, οπότε το parental σύστημα είναι και αυτό βολικό σαν επιπλέον μηχανισμός. Αναρωτιέμαι αν μπορώ να το ενεργοποιήσω και για μένα, να μου περιορίζει την ενασχόληση μου μέσα στην μέρα (και την νύχτα κάποιες φορές), ειδικά όταν παίζω παιχνιδάρες σαν το Horizon που δεν λες να ξεκολλήσεις αν δεν σηκώσεις και την παραμικρή πέτρα από κάτω.

    Κατά τα άλλα με τα updates που λέτε, μετά τα τελευταία updates και τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΡΕΕΕ!!! τι άλλο μας λείπει από την κονσόλα και δεν το έχουν βάλει; Παιχνίδια παίζει, μηνύματα/πάρτυ, κλπ τρόποι επαφής με τους διαδικτυακούς φίλους σου έχεις απροβλημάτιστα, Ελληνικά επιτέλους έχει (αυτό ήταν το βίτσιο μου), εικόνες/βίντεο από τα παιχνίδια τραβάει αν θέλεις... νομίζω είμαι καλυμένος με αυτά, δεν βλέπω κάτι άλλο να πω την αλήθεια. Τι λείπει ακόμη από μία κονσόλα που έχω αποκλειστικά για παιχνίδι; Έχω ξεχάσει ποια ήταν η wish list μου που είχα κάνει στο αντίστοιχο site της Sony.

  26. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Axilleas_GR (09-03-2018)

  27. #2000

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    LoL, εδώ μερικές (πολλές θα έλεγα) φορές δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε τον εαυτό μας από την κονσόλα και λιώνουμε αλόγιστα ώρες με αυτήν, που υποτίθεται είμαστε ενήλικοι, έχουμε και δουλειές, ευθύνες και λίγο μυαλό παραπάνω να ιεραρχούμε τις "ανάγκες" μας μέσα στην μέρα μας. Πόσο μάλλον ένα παιδί που το μόνο που το νοιάζει είναι να περνάει καλά και η αλήθεια είναι ότι όντας σε αυτή την ηλικία (μέχρι κάποια ηλικία) πρέπει να παίζουν και να περνάνε όμορφα, αφού έχουν καιρό για ευθύνες, κλπ

    Όμως η υπερβολή και το κάψιμο/κόλλημα είναι πρόβλημα που θέλει επίλυση και οι συζητήσεις, συμφωνίες, ανταμοιβές, απειλές, παρακολούθηση, τιμωρίες, κλπ τακτικές δεν αποδίδουν πάντα το ίδιο, οπότε το parental σύστημα είναι και αυτό βολικό σαν επιπλέον μηχανισμός. Αναρωτιέμαι αν μπορώ να το ενεργοποιήσω και για μένα, να μου περιορίζει την ενασχόληση μου μέσα στην μέρα (και την νύχτα κάποιες φορές), ειδικά όταν παίζω παιχνιδάρες σαν το Horizon που δεν λες να ξεκολλήσεις αν δεν σηκώσεις και την παραμικρή πέτρα από κάτω.

    Κατά τα άλλα με τα updates που λέτε, μετά τα τελευταία updates και τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΡΕΕΕ!!! τι άλλο μας λείπει από την κονσόλα και δεν το έχουν βάλει; Παιχνίδια παίζει, μηνύματα/πάρτυ, κλπ τρόποι επαφής με τους διαδικτυακούς φίλους σου έχεις απροβλημάτιστα, Ελληνικά επιτέλους έχει (αυτό ήταν το βίτσιο μου), εικόνες/βίντεο από τα παιχνίδια τραβάει αν θέλεις... νομίζω είμαι καλυμένος με αυτά, δεν βλέπω κάτι άλλο να πω την αλήθεια. Τι λείπει ακόμη από μία κονσόλα που έχω αποκλειστικά για παιχνίδι; Έχω ξεχάσει ποια ήταν η wish list μου που είχα κάνει στο αντίστοιχο site της Sony.
    Να μπορεις να σβησεις τα event ενα μικρο παραδειγμα.
    Σε ενα party chat να σου δειχνει στην οθονη ποιος μιλαει κατι σαν αυτο που εχει το xbox one.
    Και αν το ψαξω κι αλλο πιστεψε με θα σου βρω κι αλλα που μπορει να προσθεσει.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •