Page 101 of 113 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #2001

    Default

    Και οχι το family management δεν δουλευει αν εχεις εναν και μονο λογαριασμο στη κονσολα πρεπει να ανοιξεις εναν αλλον και να τον δηλωσεις σαν μελος της οικογενειας του υπαρχον λογαριασμου που εχεις στη κονσολα.


  2. #2002
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    To ποιος μιλάει αν δεν κάνω λάθος φαίνεται στο μεγαφωνάκι στο chat που αναβοσβήνει ανάλογα, αλλά δεν είναι κάτι που με συγκινεί να βρίσκομαι στην συγκεκριμένη εφαρμογή για να βλέπω ποιος μιλάει. Συνήθως τα άτομα με τα οποία βρίσκομαι σε ένα chat είμαστε καλοί φίλοι, παίζουμε καιρό και γνωρίζω την φωνή τους, κλπ αλλά κι αν είναι κάποιος νέος στην παρέα, φροντίζω να τον ακούσω, να ρωτήσω, να μάθω, να συστηθώ και εγώ, να τον καλωσορίσω στην παρέα. Δεν ξέρω πως λειτουργεί αντίστοιχα στο XB1 αλλά προφανώς εμένα δεν με ενδιαφέρει την ώρα που παίζω να βλέπω να αναβοσβήνουν άσχετα (με το παιχνίδι) πράγματα στην οθόνη μου.

    Επίσης, στο θέμα που αναφέρεις για το family management σε δεύτερο μήνυμα σου, για να έχεις οικογένεια/family δεν πρέπει να είσαι μόνος αλλά να έχεις και άλλους γύρω σου, τα ίδια υποθέτω και στο playstation 4, για να έχεις family members και διαχείριση αυτών πρέπει να είναι παραπάνω λογαριασμοί πέραν του πρώτου/κύριου λογαριασμού αυτού που έσκασε τα λεφτά να το αγοράσει (συνήθως ο πάτερ φαμίλιας).

    Για το θέμα των events, έχεις κάποιο δίκιο μεν από την άλλη λειτουργεί σαν ημερολόγιο οπότε δεν έχει ίσως λόγο να τα σβήσεις. Τα λαμβάνει υπόψη για μελλοντικές προτάσεις και αν απορρίψεις κάποιες από αυτές παύει να σε ενοχλεί ξανά. Τώρα αν θα φαίνονται κάποια ή όχι μετά από 5 χρόνια προσωπικά μου είναι αδιάφορο, δεν το χρησιμοποιώ συχνά και δεν με πολυενδιαφέρει τι δείχνει στο παρελθόν, όσο τι θα έρθει στο μέλλον. ΟΚ ίσως να σου έδιναν την επιλογή να διαγράψεις ό,τι δεν σε ενδιαφέρει από παιχνίδια που δεν ασχολείσαι πια, δεν είναι κακή ιδέα θα το εφάρμοζα άνετα και εγώ διαγράφοντας αρκετά παρελθοντικά events από παιχνίδια που έχω σβήσει από την κονσόλα μου, αλλά δεν είναι και κάτι κρίσιμο για την κονσόλα αυτή καθ' αυτή. Μπορείς όμως να κάνεις πρόταση στο αντίστοιχο site και να είσαι σίγουρος ότι αν βάλεις το link εδώ, θα έχεις μία ψήφο από μένα σε αυτό το θεμα.

    https://share.blog.us.playstation.com/

  3. #2003

    Default

    Οσο αφορα το ποιος μιλαει επειδη ισως εσυ κανεις party chat μονο με ατομα που ξερεις ισως δεν σε ενδιαφερει εγω ομως που κανω party chat και με ατομα που ΔΕΝ γνωριζω το feature που εχει το xbox one και οταν μιλαει καποιος τον δειχνει στην μερια της οθονης που εχεις επιλεξει και οσο διαφανο το θελεις χωρις να εισαι μεσα στο party chat menu ειναι πολυ καλο feature γιατι χωρις να ξερεις τον αλλον ξερεις ποιος μιλαει.

    Και οσο αφορα για τα events εγω θα ηθελα να μπορω να σβησω ΟΣΑ ΘΕΛΩ και οχι να με υποχρεωνει να τα κραταω αναγκαστηκα ολα χωρις δυνατοτητα διαγραφης.

  4. #2004
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    To 5.5 εφτιαξα ξανα και το προβλημα με το rest mode και το PU του Vr που δεν ξυπναγε.

  5. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (13-03-2018)

  6. #2005
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Στο 5.53


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #2006

    Default

    Δηλαδη στην ουσια με αυτο δηλωνεις οτι θελεις να στελνει προσωπικα σου στοιχεια στη sony για να κανει το software καλυτερο με το καιρο?

    Αυτο ειναι?

  8. The Following User Says Thank You to fits79 For This Useful Post:

    DJTaurus (12-04-2018)

  9. #2007
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Service Data υποθέτω είναι για να βλέπει ποια προβλήματα έχει σαν "hardware" (firmware, κλπ) ή "software" (τίτλοι, κλπ), ποια σφάλματα βγάζει και πότε ώστε να διορθώνουν το υλικολογισμικό από πλευράς Sony ή μέσω titles updates για τα παιχνίδια, apps έτσι ώστε να μην παρουσιάζονται ξανά. Εδώ λόγικά στο error reporting data θα φαίνονται μοντέλο, τρόπος σύνδεσης, firmware, τίτλος ή app/ρουτίνα που έβγαλε το σφάλμα, πιθανόν χώρος που χρησιμοποιείται, κλπ

    Additional Data υποθέτω είναι τι τίτλους παίζεις και πόσο συχνά, τι αγορές κάνεις, αν βλέπεις twitch, λοιπές υπηρεσίες, facebook, κλπ για να σου κάνει πιο "προσωποποιημένες" προτάσεις νομίζω κυρίως στο PS Store ή στο Features Content.

    Τα προσωπικά σου στοιχεία; Όσα δεν έχει ήδη από εσένα (Ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνο, ημερομηνία γέννησης, πιστωτική κάρτα για αγορές, αν δίνεις τα πραγματικά σου στοιχεία όπως υποθέτω κάνεις και σε άλλες υπηρεσίες π.χ. Apple) τί άλλα προσωπικά στοιχεία; Το τι χρήση κάνεις που ούτως ή άλλως αυτόματα καταχωρείται από της προηγούμενης γενιάς τις κονσόλες (που ούτως ή άλλως κατέγραφαν σχεδόν τα πάντα) και όπως ότιδήποτε είναι online όχι μόνο στην Sony (Apple, Google, apps, κλπ) αλλά και σε ISP παρόχους κλπ.

  10. #2008
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Δηλαδη στην ουσια με αυτο δηλωνεις οτι θελεις να στελνει προσωπικα σου στοιχεια στη sony για να κανει το software καλυτερο με το καιρο?

    Αυτο ειναι?
    Actually no! This isn't say anything about personal information. If you read it carefully the first option is for reporting and collecting data of errors or failures from applications or the OS for future improvement.
    The second option, except from the above, it also adds information about transaction history, navigation, console settings for personalised ads and purchase recommendations. Nothing that compromises your privacy settings.
    (They already have your personal information )
    Probably you now thinking:
    "Why I'm reading this in english????"
    Food for thought.....

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #2009

    Default

    Καλα οτι μας εχουν φακελωμένους το ξερουμε απλα τωρα θελουν να ξερουν περισσοτερα για εμας, ειτε για να εχουν προσαρμοσμενες διαφημίσεις στα γουστα μας, ειτε για οτιδηποτε αλλο θελησουν.

  12. The Following User Says Thank You to fits79 For This Useful Post:

    DJTaurus (12-04-2018)

  13. #2010
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Συγχαρητηρια, χθες πηρα ενα μεγαλο FUCK YOU απο την Sony.

    Συγκεκριμενα έιχε κατέβει το 5.53 , δεν το ειχα βαλει αφου δεν ηταν υποχρεωτικο, αλλα λεω χθες ας το βαλω. Παω λοιπον να το κανω, κανει επανεκινηση και μου πεταει ενα error SU-42118-6 , το αγνοω και ξαναδοκιμαζω (ξανα download) παλι το ιδιο προβλημα. Το ψαχνω λιγο στο internet και βρισκω οτι έχουν βάλει ενα hardware checker και εαν κατι δεν λειτουργει σωστα στην κονσολα δεν κανει firmware update!!!
    Το συγκεκριμενο λαθος μου το εβγαλε επειδη δεν δουλευει μετα την τελευταια επεμβαση το blu-ray (99% καλωδιο) Οποτε στο επομενο υποχρεωτικο απλα θα με πεταξει και εξω απο το PSN και θα έχω μια πρακτικά άχρηστη κονσολα.

  14. #2011
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Από το καθαρισμό που είχες κάνει το έπαθες;

    Δεν αλλάζει αυτό το καλώδιο να το αγοράσεις να το αλλάξεις;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #2012
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Από το καθαρισμό που είχες κάνει το έπαθες;

    Δεν αλλάζει αυτό το καλώδιο να το αγοράσεις να το αλλάξεις;
    αλλάζει, αλλα δεν ξερω εαν ειναι μονο το καλωδιο ή εχω χαλάσει και τις επαφες σε drive/motherboard Οπως και να εχει δεν ειναι αυτο το προβλημα, το προβλημα ειναι η αντιμετωπιση της Sony που βαζει μεσα κρυφα πραγματα σε firmware που μπορουν να αχρηστευσουν λειτουργικη κονσολα.

  16. #2013
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ισως διορθώνεται με το 5.53-01 firmware που βγήκε τώρα

  17. #2014
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Ισως διορθώνεται με το 5.53-01 firmware που βγήκε τώρα
    δεν νομιζω γιατι οπως το καταλαβα ο ελεγχος γινεται απο το υπαρχον εγκατεστημενο firmware. Συν του οτι υπαρχει εδω και αρκετο καιρο το προβλημα.

  18. #2015
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πρέπει να είναι από το 5.50 αν εκτίμησα καλά οι "εντολές" αυτές, απλά στον Slay "έσκασε" τώρα το πρόβλημα γιατί προχώρησε σε μικροεπέμβαση στην κονσόλα του όπου κάτι πήγε ολίγον στραβά και έτσι "ενεργοποιήθηκε" ο μηχανισμός ελέγχου και απόρριψης της κονσόλας όταν πήγε να εγκαταστήσει το νέο firmware (5.53). Είδα γενικά ότι με μικροδιορθώσεις - ανάλογα το πρόβλημα που είχε ο καθένας - κάποιοι το προσπέρασαν το πρόβλημα, ήτοι αν φταίει το καλωδιάκι ίσως είσαι τυχερός Slay. Βεβαίως αν έχει θέμα το drive ή η daughter board (πως την λένε) τότε θα έχεις πρόβλημα, όπως προβλέπεται να έχουν και άλλοι πρόβλημα αν δεν είχαν ήδη μέχρι σήμερα από το 5.50.

    Κρίμα πάντως ένα faulty optical drive να σου προκαλεί τόσο σοβαρό πρόβλημα, να καθιστά ουσιαστικά σχεδόν άχρηστη την κονσόλα και να απαγορεύει το online login, σε μία εποχή που πολλοί χρησιμοποιούν ελάχιστα έως καθόλου το retail. Δηλαδή κάλλιστα θα μπορούσε ο Slay και με άχρηστο drive οπτικού μέσου να συνεχίσει να παίζει κανονικά online και να αγοράζει digital, αλλά όχι πια. Αποδεικνύεται ότι πρακτικά ένα Faulty drive = PSN ban της κονσόλας ουσιαστικά μέχρι την επιδιόρθωση της (πιθανόν και μόνο με γνήσια ανταλαλκτικά).

  19. #2016
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    A BIZARRE PLAYSTATION 4 5.53-01 SYSTEM UPDATE WAS JUST RELEASED



    https://press-start.com.au/news/play...just-released/

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #2017
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μου το έκανε εγκατάσταση χωρίς να κάνει restart η κονσόλα , πρώτη φορά το βλέπω αυτό.

  21. #2018

    Default

    Παρομοίως.

    Ξερουμε τι αλλαξανε σε αυτο το system update?

  22. #2019
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τα κλασικά improve system perfomance.

  23. #2020

    Default

    Κοινως τριχες κατσαρες.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •