Page 89 of 113 FirstFirst ... 397985868788899091929399 ... LastLast
Results 1,761 to 1,780 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #1761
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Ναι αλλά το 1080p60 από όσο διάβασα, αν το διάβασα σωστά θα είναι limited σε όσους έχουν firmware update 5.0 και Ps4 Pro.
    "Twitch streaming at 1080p 60fps will be limited to those with the 5.0 firmware update using a PlayStation 4 Pro. You can already use a Pro for 1080p Remote Play and Share Play."

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #1762
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Διάβασα ότι θα υποστηρίζει επιτέλους και Ελληνικά

  3. #1763
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το ανέφερε ο Λεωνίδας πριν δύο ποστ για τα ελληνικά.
    Σε γενικές γραμμές, απ' όσο διαβάζω στο διαδίκτυο, οι αντιδράσεις είναι μεταξύ σταρχιδισμού έως γελοιότητας απ' όσους είναι από 30 και άνω, καθώς έχουν χεσμένο το θέμα share/social/stream.

    Αν θέλει η Sony πιτσιρίκια μόνο για πελάτες, ας μας το πει ξεκάθαρα να την γράψουμε μεγαλοπρεπώς κι εμείς στα @@ μας, να τελειώνει το παραμύθι.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (10-08-2017),Starlord (11-08-2017),three_brothers1 (10-08-2017)

  5. #1764

    Default

    Λογικό και αυτονόητο δεν είναι οι 30+ λόγω υποχρεώσεων να μην έχουν τόσο όρεξη για αυτά όσοι οι κάτω των 30?Η sony σε τι πράγμα φταίει δεν κατάλαβα όσον αφορά τις ηλικίες?

  6. #1765
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Λογικό και αυτονόητο δεν είναι οι 30+ λόγω υποχρεώσεων να μην έχουν τόσο όρεξη για αυτά όσοι οι κάτω των 30?Η sony σε τι πράγμα φταίει δεν κατάλαβα όσον αφορά τις ηλικίες?
    Δεν έχει να κάνει η ηλικία ή οι υποχρεώσεις. Έτσι και αλλιώς μέσα κοινωνικής δικτύωσης χρησιμοποιεί κοινό όλων των ηλικιών. Απλά οι μεγαλύτεροι είναι περισσότερο συνειδητοποιημενοι σχετικά με το τι θέλουν από το hardware που επενδύουν τα χρήματα τους.
    Αν θέλω Facebook, Twitter, Google, e-mail, YouTube, Twitch κάλλιστα έχω για αυτά το pc ή το laptop ή το tablet ή το κινητό. Εντάξει μπορώ να δικαιολογήσω το Twitch στο ps4 για να κάνεις share gameplay video με φίλους, αλλά σε γενικές γραμμές ΔΕΝ χρησιμοποιώ τίποτα από τα social media και connect μέσω του Ps4. Έχω άλλες συσκευές για τέτοια δουλειά. Άσκοπη σπατάλη resources είναι από ένα μηχάνημα που θεωρητικά χρησιμεύει μόνο για gaming.
    Απλά και η Sony και η Microsoft ακολουθούν τις "τάσεις" των τελευταίων ετών που θέλουν τις μικρότερες ηλικίες (15 με 16 έως 25 με 28) να "απαιτούν", κονσόλες στη προκειμένη περίπτωση, με περισσότερες δυνατότητες κοινωνικής δικτύωσης κάνοντας τους πιο παλιούς από εμάς να γκρινιάζουμε......

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-08-2017),Starlord (11-08-2017)

  8. #1766
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσωπικά ούτε εγώ χρησιμοποιώ καμία υπηρεσία από αυτές στο ps4 (μόνο κανα Spotify που και που) οπότε και να μην υπήρχε τίποτα από αυτά δεν θα με πείραζε.
    Αλλά εφόσον υπάρχει κοινό που τα θέλει αυτά λογικό είναι να υπάρχουν και καλώς υπάρχουν επομένως.
    Προσωπικά για μένα είναι σαν να μην υπάρχουν..
    Όπως και στο PS Vita όταν καταργήσανε το Youtube (νομίζω και το Facebook) πολύς κόσμος γκρίνιαξε σε φόρουμ, εμένα προσωπικά μου ήταν φουλ αδιάφορο μιας και δεν το είχα χρησιμοποιήσει ούτε για ένα λεπτό.

    Spoiler!

  9. #1767
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Αντί να σκαμε που δεν βάλανε στην ουσία τίποτα της προκοπής, μας ενδιαφέρει το stream. Το θέμα είναι ότι δεν βάλανε κυρία features που θα έπρεπε να υπάρχουν στην κονσόλα. Πχ να μπορείς να αλλάξεις το psn έστω για μια φορά ανά account.
    Μερικοί έχουν τρελαθεί με τα ελληνικά. Οκ θα βάλουν ελληνικά στα μενού. Και;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to three_brothers1 For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-08-2017),Starlord (11-08-2017)

  11. #1768
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    @mihalis
    Προσωπικά ούτε τις γουστάρω ούτε και τις θέλω. Θα προτιμούσα όλα αυτά τα χαμένα resources να χρησιμοποιούνταν στα games. Και ειλικρινά δε δίνω δεκάρα για το τι θέλει ο κόσμος. Υπάρχουν και άλλες συσκευές για social/stream etc.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-08-2017),Starlord (11-08-2017)

  13. #1769
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χάρη δεν ξέρω πόσο θα μπορούσαν να βοηθούν τα games αν δεν υπήρχαν αυτές οι λειτουργίες. Αν και πιστεύω πως δεν θα υπήρχε κάποια ουσιαστική διαφορά..
    Δηλαδή τι κόστος μπορεί να έχει το facebook ή το twitter;;
    Αν είχες την εταιρεία μια χαρά θα έδινες δεκάρα το τι θέλει ο κόσμος.
    Θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για γκρίνια και μην ξεχνάμε πως κάποιος κόσμος όντως μπορεί να μην έχει pc ή κάποιο smarphone και να τα κάνει όλα από το Ps4..
    Εγώ ξαναλέω μέχρι και τον web browser άχρηστο τον θεωρώ για την χρήση που κάνω στο ps4. Αλλά δεν σημαίνει η χρήση που κάνω εγώ στο PS4 την κάνει και ο υπόλοιπος κόσμος...
    Άλλος μπορεί να θεωρεί άχρηστο το chat.
    Για μένα καλό είναι που υπάρχουν όλα και ο καθένας άμα θέλει τα χρησιμοποιεί. Το πρόβλημα είναι όταν λείπουν δυνατότητες...

    Επίσης για τα Ελληνικά.. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.. Το menu δεν με ενδιαφέρει, αλλά έχω κουραστεί να γράφω greeklish όταν θέλω να στείλω ένα μήνυμα..
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (10-08-2017)

  15. #1770
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Αν δεν υπήρχε το video recording μια χαρά αλλά 3 gb ram ελεύθερα θα είχαμε για παιχνίδια.
    Δεν έχω την εταιρεία δυστυχώς. Καταναλωτής είμαι και δεν γκρινιάζω. Απλά δηλώνω το πώς θα ήθελα να ήταν τα πράγματα. Και διαφορετικά που είναι, πάλι το αγόρασα το ps4 σιγά μη το άφηνα.
    Σοβαρά τώρα πιστεύεις ότι υπάρχει κόσμος που δεν έχει έστω ένα smartphone? Και ας υποθέσουμε πως ναι υπάρχει, το πρώτο πράγμα που θα αγόραζαν είναι ps4? Μάλλον για πολύ χαμηλά στη λίστα αναγκών το κόβω......
    Στο άλλο που λες συμφωνώ. Γενικά σε όλα τα πράγματα το πρόβλημα είναι όταν λείπουν δυνατότητες, αλλά εξαρτάται τι ζητάει κάποιος από την επένδυση που κάνει.
    Καλή επίσης προσθήκη τα ελληνικά. Βαρέθηκα να ανοίγω το Ps app για να στέλνω μήνυμα.
    Respect για το Χάρη by the way. .... Από τους λίγους που με προσφωνουν έτσι και όχι Αχιλλέα. .... lol
    Ps. Το ξεπατωσαμε το νήμα. ...
    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    mihalis13 (10-08-2017),Starlord (11-08-2017)

  17. #1771
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ναι για το video recording έχεις δίκιο. Βέβαια προσωπικά το χρησιμοποιώ και μου αρέσει σαν feature. Μπορώ και κάνω capture ωραίες σκηνές από διαφορά παιχνίδια.
    Ναι λογικα όλοι πλέον έχουν smartphones. Ίσως κανένα παιδάκι να μην έχει.
    Όντως το ξεπατώσαμε


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  18. #1772

    Default

    Εξακολουθω να μην καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.Ουτε εγω χρησιμοποιω κατι αλλο περαν του twitch αλλα αυτο σημαινει οτι κακως υπαρχουν(παρολο που υπαρχει κοσμος που τα χρησιμοποιει)επειδη δεν τα χρησιμοποιω εγω και αλλοι?Ειμαι και εγω υπερ φυσικα αυτων που λεει ο Μιχαλης.Καλο ειναι να υπαρχει σαν επιλογη και ας τα χρησιμοποιει οποιος και οσο θελει.
    Με αυτη την λογικη αρκετοι που δεν παιζουν καθολου online μπορουν να πουν οτι κακως υπαρχει και καλυτερα θα ηταν να πηγαιναν ολοι οι ποροι σε μεγαλυτερο campaign.Ουτε βεβαια τα περι συνειδητοποιημενων αγοραστων φυσικα συμφωνω,ειδικα στην Ελλαδα για να μιλαμε γθα επενδυση στις αγορες.
    Τελος το ''δεν δινω δεκαρα τι θελει ο κοσμος''καλο ειναι να μην γραφεται σε forum γιατι πιανει εμμεσα και ατομα που συμμετεχουν σε αυτο.
    Φιλικα παντα ολα αυτα απλα νιωθω οτι κακως αναφερονται σε κλειστη πλατφορμα οπως των κονσολων.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by three_brothers1 View Post
    Αντί να σκαμε που δεν βάλανε στην ουσία τίποτα της προκοπής, μας ενδιαφέρει το stream. Το θέμα είναι ότι δεν βάλανε κυρία features που θα έπρεπε να υπάρχουν στην κονσόλα. Πχ να μπορείς να αλλάξεις το psn έστω για μια φορά ανά account.
    Μερικοί έχουν τρελαθεί με τα ελληνικά. Οκ θα βάλουν ελληνικά στα μενού. Και;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατι να σκαμε αγαπητε?Δεν εχουμε στην Ελλαδα τιποτα καλυτερο να κανουμε απο το να ασχολουμαστε με τα update στο ps4?
    Προφανως και το streaming και αλλες υπηρεσιες μας ειναι αδιαφορες στημ χωρα μας.Ουτως η αλλως απο τις τελευταιες χωρες σε interner ειμαστε,και απο πωλησεις παιχνιδιων σχεδον καθε μηνα ολο αθλητικα και gta.Φυσικα τετοιες ενεργειες δεν γινονται με στοχο την Ελληνικη αγορα αλλα αλλες μεγαλυτερες.

  19. #1773

    Default

    Γενικα στα Ελληνικα forum βλεπω οτι υπαρχει μια ταση να μεγαλοποιουνται ορισμενα πραγματα περισσοτερο απο οσο πρεπει.
    Υπαρχουν και χειροτερα οπως η εφαρμογη για παραγγελια πιτσας μεσω xbox στην Αμερικη(για να κανουμε και λιγο χαβαλε)

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    FurionMike (11-08-2017)

  21. #1774
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    PS4 system software 5.00 features detailed

    The latest PS4 beta trial starts today – here are the features that testers can get early access to

    Spoiler!

  22. #1775
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν βλέπω κάτι για τα notifications και θα τους σπάσω τα μούτρα... Μας έβαλαν αυτό το χάλι να το βλέπουμε πλέον και στο quick menu. ΕΛΕΟΣ δηλαδή. Πριν τους ενοχλούσε που ήταν σε κατηγορίες και ταχτοποιημένα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #1776
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δεν ξερω τι να πρωτοπω.. Εχουν και το θράσος να το αποκαλούν 5.0
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #1777
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Να χαρώ εγώ major update.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  25. #1778
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Μόλις παρέλαβα κωδικό για την beta. 374,7 mb

    Spoiler!

  26. #1779
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έστειλαν τους κωδικούς και κάθε κωδικός έχει και άλλους δύο έξτρα για φίλους.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #1780
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Μόλις μου ήρθε mail με beta key. Δίνει και δύο φώτο για φίλους σου.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    NBA 2K LIKE A BOSS!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •