Page 13 of 113 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast
Results 241 to 260 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #241
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ο browser ειναι μια χαρα για την χρηση που του κανω, περιμενω να μπω σε αγωνα στο kz και τσουπ μπαινω και λιγο forum ας πουμε, στην τελικη περισσοτερες πωλήσεις εχουν τα κινητα με τους browser να ειναι σε πολυ χειροτερη κατασταση.
    Οσο για το να σωζει mp4 αν σου το εκανε αυτο θα μπορουσες εσυ να βλεπεις κατεβασμενες ταινιες ευκολα και προς το παρον cinavia δεν εχουν βαλει ΑΡΑ λεω μηπως γιαυτο δεν το κανει ακομα?


  2. #242
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Για τον browser...

    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ = IT'S WORTHLESS

  3. #243
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Nα ήταν μόνο αυτό στο browser του PS4 καλά θα ήτανε.

  4. #244
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    κραζετε αλλα δεν απαντατε σε αυτο που λεω, εχετε/εχουμε ολοι κινητα android-iphone κτλ αλλα δεν σας πειραζει που ο browser ειναι αθλιος τοσα χρονια.
    ο browser ειναι μια χαρα δεν βλεπω κατι να του λειπει

  5. #245
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    κραζετε αλλα δεν απαντατε σε αυτο που λεω, εχετε/εχουμε ολοι κινητα android-iphone κτλ αλλα δεν σας πειραζει που ο browser ειναι αθλιος τοσα χρονια.
    ο browser ειναι μια χαρα δεν βλεπω κατι να του λειπει
    Αναλόγως το κινητό, και τα δυο λογισμικά έχουν καλούς browsers χρόνια τώρα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #246
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    o dolphin που θεωρειται ο καλυτερος για android τραβαει αρκετα κολληματα και δεν ειναι τοσο καλος οσο ο browser του ps4 και στην τελικη το να εχει καλο browser το κινητο ειναι must ενω το ps4 δεν ειναι και τοσο

  7. #247
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εξαρτάται κ το κινητό. Ο Chrome στο note 2 δεν έχει κολλήσει ποτέ κ είναι μακράν καλύτερος από τον browser του ps4

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  8. #248
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συμφωνώ και μάλιστα μέχρι και ο Firefox για κινητά είναι πολύ καλός.

  9. #249
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Προσωπικά χρησιμοποιώ chrome και είναι άριστος.

    Προσωπικά δεν έχω παράπονο από τον browser του ps4, γιατί δεν τον χρησιμοποιώ καθόλου.



    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    enstikto (02-05-2014),Nek_Food (19-04-2014)

  11. #250

  12. #251
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    επειδη εχω χρησιμοποιησει chrome στο κινητο δεν βλεπω κατι που εχει ο chrome και δεν εχει ο ps4 και να ειναι σημαντικο

  13. #252
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Προσωπικά χρησιμοποιώ chrome και είναι άριστος.

    Προσωπικά δεν έχω παράπονο από τον browser του ps4, γιατί δεν τον χρησιμοποιώ καθόλου.
    Tώρα τελευταία κι εγώ δεν έχω παράπονο από τον browser, τώρα κατάλαβα τον λόγο.

  14. #253
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα!

    ναι όντως, κι εγώ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, ακριβώς για τον ίδιο λόγο

  15. #254
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Λευτέρη αν βγει τώρα κανείς και μας βάλει μια τρολόφατσα δεν θα έχει και άδικο.

  16. #255
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    περα απο το τρολαρισμα δεν βλεπω να λετε γιατι δεν σας αρεσει ο browser, μηπως δεν ανοιγει το facebook ή το forum ή το youtube?

  17. #256
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πάρη, προσωπικά δεν θα μπω σε αυτή την κουβέντα, γιατί νομίζω ότι είναι τελείως οφφτοπικ (αν κάνω λάθος σόρρυ τότε - κάποιος mod θα μπορούσε να μας πει, για να μην εκτροχιάσουμε το θρνετ).

    Για να μην είμαι όμως τελείως αγενής, πολύ συνοπτικά να σου πω ότι δεν ασχολούμαι καθόλου με browsing και κινητό τηλ, μόνο σε πολύ σπάνια περίπτωση ανάγκης 1 φορά το χρόνο και "αν" κιόλας (πχ είμαι στον δρόμο αργά το βράδυ και πρέπει να βρω διανυκτερεύον φαρμακείο. Ε, ανοίγω safari στο iPhone 3GS μέσω 3G, πάω στο in.gr, βλέπω ποιο φαρμακείο είναι κοντά μου και τέλος, κλείνω το σήμα 3G - κλείνω και το safari και πάπαλα...................Ταμπλέτα δεν έχω, οπότε γιοκ και από εκεί..........Συνεπώς, σε σύγκριση με το firefox στο Mac OS 10.8.5 Mountain Lion, ε, όπως και να το κάνω, η εμπειρία στο browser του PS4 είναι αρκετά επίπεδα κατώτερη. Σημειωτέων, στο firefox δεν έχω κανένα plug-in πέραν του adblock plus, ώστε να πει κάποιος ότι είναι λογικό να διαφέρει πολύ ένας πλοηγός σε υπολογιστή σε σχέση με αυτόν του PS4, επειδή ακριβώς μπορεί να ενσωματώσει plug-in. Έχω σχεδόν vanilla το Firefox στον Μακ, οπότε η σύγκριση με τον πλοηγό του PS4 είναι άμεση - εξαιρουμένου του Flash, γιατί όπως έχω ξαναπεί, η ίδια η Adobe πριν 2/2,5 χρόνια επίσημα ανακοίνωση την λήξη εξέλιξης/υποστήριξης του Flash εκτός υπολογιστών.....................Προς Sony: Έχεις PS4 που έχει 3GB RAM στην διάθεσή του για το OS, έχει εύκολο προγραμματισμό, έχει x86/οικεία GPU, έχει controller (DS4) που φέρει trackpad. Ε, νομίζω ότι 1+1 κάνουν 2. Είναι φως φανάρι τι πραγματικά θα έπρεπε να προσφέρει ο πλοηγός του PS4. Μια ολόιδια, ή κατά 99% ίδια αν θέλετε, εμπειρία browser με αυτούς των υπολογιστών.


    ΥΓ: Πάλι καλά που ήταν συνοπτική η απάντηση, λολ.
    Last edited by Lefteris_X; 19-04-2014 at 15:00.

  18. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (19-04-2014)

  19. #257
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εγώ αλήθεια δεν τον χρησιμοποιώ. Απλά άνοιξα να δω πως είναι και τον έκλεισα. Ευτυχώς ή δυστυχώς υπάρχουν άλλες συσκευές για αυτή τη δουλειά.

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

  20. #258
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    και εγω θα σου απαντησω λευτερη (και ευχαριστω για την απαντηση), εχεις ενα κινητο με minimum 500€ μην πω 700€ δεν περιμενεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το κινητο να ειναι ισαξιο σε browsing με εναν υπολογιστη μιας και εχεις πληρωσει σχεδον ιδια χρηματα με εναν υπολογιστη, ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ και το κινητο ΠΛΕΟΝ τα τελευταια χρονια χρησιμοποιειται κατα μεγαλο ποσοστο ως browser μιας και το μονο που κανει ο χρηστης ειναι να μπαινει ιντερνετ να τραβαει φωτογραφιες και σαφως να μιλαει.
    Αντιθετα την κονσολα με τα 400€ την πηρες για να ΠΑΙΖΕΙΣ οχι για να μπαινεις internet παραυτα εχει εναν κομπλε browser που δεν ξερω αν του λειπει κατι περα απο addons και εχει και twitch-ustream προγραμμα επισης εχει βγει μολις 5 μηνες ενω τα κινητα εχουν browser ΑΠΕΙΡΑ ΧΡΟΝΙΑ.
    ΠΟΥ θελω να καταληξω, οτι δεν κανουμε παραπονα οταν δινουμε 700€ για Galaxy S3-4-5-6-7-8-10 για τον μετριοτατο browser αλλα κανουμε παραπονα στο ps4 για τον browser που ειναι του ιδιου επιπεδου με το κινητο.
    ΝΑΙ δεν διαφωνω οτι καλο θα ηταν να ειχαμε εναν chrome στο ps4 που να τα εκανε ολα ΑΛΛΑ και παλι ιντερνετ θα εμπαινα απο pc γιατι γιαυτο πηρα pc και δεν πηρα 700€ κινητο ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

  21. #259
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    σε ευχαριστώ για την απάντηση.

    μην ξεχνάς βέβαια ότι είπα πως δεν ασχολούμαι με κιν τηλ/ταμπλέτες, συνεπώς ότι μου περιγράφεις για τα κινητά των 500-700 ευρώ, τα δέχομαι με καλή πίστη (απλά σε πιστεύω, που λέμε) χωρίς να αμφισβητώ τίποτα, μια και είμαι ανίδεος με το θεμα. Οπότε, ούτε κάνω παράπονα για το Galaxy (έχω απορρίψει τη Samsung πολύ καιρό πριν για διάφορους λόγους, άσχετους με το θρεντ), ούτε για όλα τα παραπάνω, καθώς......δεν είμαι του αθλήματας=δεν διαβάζω ειδήσεις/εξελίξεις/γνώμες/απόψεις/παράπονα, τίποτα, δεν έχω καν Android, ούτε και πολλαπλά iPhone έχουν περάσει από τα χέρια μου. Μόνο 1 3GS και αυτό επειδή είχα (παλιά) μεγάλο πάγιο, ο Cosmote μου το "χάρισε" εντελώς δωρεάν.

    έχοντας λοιπόν υπενθυμίσει το παραπάνω, και πλήρως αποδεχόμενος αυτά που είπες Πάρη,

    να σου πω (έχοντας "μπει" στο σκεπτικό σου, τι θέλεις να πεις που το ζουμί είναι στις 2 τελευταίες προτάσεις) ό,τι εν γένει είμαι χαρακτήρας των άκρων. Ή μωρή Sony παίξε μπάλα με εντελώς κονσόλα για games / άντε πες και ταινίες (επειδή έχει BD drive) και δώσε τα MB RAM που τρώει ένας browser πίσω στην game RAM για τα παιχνίδα και ΟΚ σε παραδέχομαι. Από την άλλη, θες να μας πρήζεις τα ούμπαλα με την πανεύκολη αρχιτεκτονική χ86 και την AMD GPU, που ναι μεν είναι customized αλλά παραμένει προσιτή στον προγραμματισμό γιατί είναι το γνωστό και ήδη οικείο περιβάλλον μιας AMD GPU........αλλά από την άλλη μας δίνεις στην μάπα (τρώγοντας πολύτιμα resources) ένα μέτριο έως κακό browser, που ούτε καν το ουάου-σας-πρηζω-τα-@@-μηνες-πριν-βγει-το-PS4 feature του DS4 που λέγεται trackpad δεν υποστηρίζεις.

    Ζουμί (καταλήγω): Κάνε ότι θες, αλλά κάντο ΣΩΣΤΑ. Όχι "σωστά", ούτε "σωστά", ούτε "κατά τάδε% και φτιάχνεται" (πάντα όσο αφορά έναν πλοηγό για την τεχνολογική εξέλιξη των browser εν έτει 2014). Ή δώσε κονσόλα για games δώσε δύναμη στο λαό, με ολίγη από social features (υποχρεωτικά λόγω καιρών) ή δώσε ένα PS4 όπως είναι τώρα (με πιο πολλά features, θυσιάζοντας 3GB RAM + 2 CPU cores) αλλά να είναι ΑΡΤΙΑ, σύγχρονα και να προσφέρουν απαράμιλλη ποιότητα στην λειτουργία τους. Αισθάνομαι λες και κάνουμε κουβέντα για καμιά πιτσιρίκα γκομενίτσα που δεν ξέρει τι θέλει ακόμα, και ναι μεν κάποια τα κάνει καλά/ξέρει τι θέλει αλλά κάποια άλλα το "παίζει" ότι ξέρει, αλλά οι πράξεις της δείχνουν ότι ακόμα την βαράει η μαλακία στο κεφάλι!

  22. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    djpar (19-04-2014)

  23. #260
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Παιδιά μήπως έχουμε βγει πολύ off topic?

    Στάλθηκε από το Xperia SP

  24. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Kapa (19-04-2014)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •