Page 48 of 113 FirstFirst ... 384445464748495051525898 ... LastLast
Results 941 to 960 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #941
    Cool Member katalanos_7's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Κεφαλονιά
    Posts
    193
    PSN ID
    katalanos_7
    Name
    Γεράσιμος

    Default

    Quote Originally Posted by alexadrinos View Post
    Eγω εκείνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι πριν το update έπρεπε να κάνω 3-4 τεστ όταν στο άνοιγμα δεν συνδεόταν ενώ τώρα με το πρώτο test μπαίνει
    κανονικά.
    Τι εννοείς όταν λες ότι κάνεις test καθε φορά για να μπεις;


  2. #942
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Settings-->Network-->Test Connection

    αφού άνοιγε το παλικάρι το PS4 και δεν είχε συνδεόταν αυτόματα με το PSN (ή δεν εμφανιζόταν Friends List κλπ), αναγκαστικά έκανε 3-4 τεστ για να καταφέρει να συνδεθεί.

  3. #943
    Cool Member katalanos_7's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Κεφαλονιά
    Posts
    193
    PSN ID
    katalanos_7
    Name
    Γεράσιμος

    Default

    Το πως κανεις test connection το γνωρίζω.Το θέμα είναι γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο.Φταίει η κονσόλα, το psn, κάτι άλλο, γιατί φυσιολογικό δεν το λες.Όσους μήνες έχω την κονσόλα ποτέ δεν μου έχει συμβεί, γι' αυτό μου κάνει εντύπωση.

  4. #944
    Elite GRZEUS's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    614
    PSN ID
    NecegoR
    Name
    chris black

    Default

    Πολύ γκαντεμια ρε παιδιά.... Μην το γρουσουζεψω αλλά εγώ ευτυχώς δεν έχω κανένα απο τα προβλήματα που διάβασα εδω.......

  5. #945
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    PlayStation ‏@PlayStation 25 λεπτάΠριν από 25 λεπτά
    PS4 software update v2.01 is coming soon, and will address issues some users have encountered when powering on the system from Rest Mode

    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to pgp69 For This Useful Post:

    odytsak (05-11-2014)

  7. #946
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Aντε επιτέλους γιατί χωρίς να έχω πρόβλημα μ'αυτά που διάβαζα εδώ μέσα δεν την ξαναέβαλα την κονσόλα σε standby.

  8. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Starlord (05-11-2014)

  9. #947
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    Άγγελος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Aντε επιτέλους γιατί χωρίς να έχω πρόβλημα μ'αυτά που διάβαζα εδώ μέσα δεν την ξαναέβαλα την κονσόλα σε standby.
    χαχα έτσι το ίδιο και γω!

  10. #948
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Καλά μην χαίρεστε, κάτι θα φτιάξει αλλά κάτι θα χαλάσει, κλασικά. Εμένα που έλεγα ότι όλα καλά, τελικά προχθές τον ήπιε πάλι βραδυάτικα πολύ άσχημα και δεν έμπαινε PSN με τίποτα. Όσα test connection κι αν έκανα, τι κι αν κατέβαζε στο υπόβαθρο update παιχνιδιού κανονικά, τελικά μετά από πολλά (rebοot routers, κονσόλες, κλπ) μπήκε όχι με το καλώδιο αλλά ασύρματα (και test connection εννοείται). Στα καπάκια το γύρισα σε καλώδιο αφού το έχω μονίμως επάνω και μπήκε πάλι κανονικά. Δεν παίζεται το δίκτυο και μην ακούσω για πόρτες, NAT, ρυθμίσεις κλπ μαλακίες. Δηλαδή το ίδιο πρωί είχε μπει σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα και το βράδυ (ένα τρίωρο μετά μην φανταστείτε κάτι βαρύ) χωρίς να έχω πειράξει απολύτως τίποτα να τσιμπουκώνεται τόσο άσχημα. Συγχωρέστε μου και τα "γαλλικά" μου, αλλά με φτάνει στα όρια μου ώρες - ώρες. Υπόψη, δεν είχα τέτοιου είδους προβλήματα προ Lizard και προ Destiny heavy load. Προφανώς μπορεί να είναι απλά θέμα υπομονής, αν περιμένεις κανά μισάωρο να μπαίνει και μόνο του, δεν ξέρω αν και τα λαμπάκια στο ρουτερ δεν αναβοσβήνουν, αλλά είναι απαράδεκτο όλο αυτό.

  11. #949
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μόλις έγινε διαθέσιμο το 2.01, έβγαλε ένδειξη το PS4 μου - απευθείας κιόλας που το άναψα από Rest Mode (κωλόφαρδος; )...

    Μέγεθος 2.01 update: 217,2 ΜΒ.

    αυτό που παρατήρησα, είναι ότι ήμουν κανονικά online (friends list, PS Store, what's new κλπ), παρόλο που ήταν διαθέσιμο (και μάλιστα είχε ήδη αρχίσει να κατεβαίνει) το 2.01 update. Αν θυμάμαι καλά, μέχρι και το 2.0 update, αν υπήρχε νέο firmware διαθέσιμο, τότε με το που άναβες την κονσόλα = ΔΕΝ σε έβαζε στο PSN, αν δεν το εγκαθιστούσες πρώτα.
    Last edited by Lefteris_X; 05-11-2014 at 12:02.

  12. The Following 5 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    corsaopc3071r (05-11-2014),Nek_Food (05-11-2014),Starlord (05-11-2014),Valkyre (05-11-2014),Viper (05-11-2014)

  13. #950
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Αντε να δουμε με τα ζουδια, φτιαξανε τπτ η χαλασανε και αλλα?

  14. #951
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To κατέβασα αλλά δεν έψαξα τι και πως.
    Δεν είναι αναγκαστικό πάντως για να μπεις στο PSN.

  15. #952
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το ποιο σπαστικο απο ολα, παιρνεις ενα μηνυμα και περιμενεις 200 ωρες να το φορτώσει για να το διαβασεις! Δηλαδη ΑΙΣΧΡΑ πραγματα γινονται εδω περα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #953

    Default

    το προβλημα που ειχα με το download βλεπω οτι παραμενει ακομα,θελει αλχημειες για να βρεις την φουλ ταχυτητα,αποτι καταλαβα ηταν ενα firmware για το rest mode μονο,το οποιο και δεν δοκιμασα.

  17. #954
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το ποιο σπαστικο απο ολα, παιρνεις ενα μηνυμα και περιμενεις 200 ωρες να το φορτώσει για να το διαβασεις! Δηλαδη ΑΙΣΧΡΑ πραγματα γινονται εδω περα.
    Υπερβολές, γύρω στα 30 δευτερόλεπτα κάνει.

  18. #955
    Cool Member sfortis's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    291
    PSN ID
    sfortis

    Default

    Τελευταία ενημέρωση στο θέμα αυτό, λέει οτι οτι η sony για να γλυτώσει τα έξοδα μισθωμενων γραμμών, τα μετατρέπει σε σήματα καπνου με ειδικές μηχανές τα οποια ειναι ορατα ακόμα και δι-ηπειρωτικα.
    Σας ζητα συγνώμη για την ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ καθυστέρηση που προκείπτει, αλλα πρέπει να κρατήσει το κόστος της συνδρομης του PSN χαμηλα.

  19. The Following User Says Thank You to sfortis For This Useful Post:

    KOUROS-7- (05-11-2014)

  20. #956
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Το θέμα του rest mode πάντως λύθηκε απο οτι φαίνεται .. Είχα πρόβλημα αλλα τώρα φαίνεται οκ

  21. The Following 2 Users Say Thank You to De-lee_GR For This Useful Post:

    odytsak (05-11-2014),Starlord (06-11-2014)

  22. #957
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Όντως λύθηκε το πρόβλημα με το Rest Mode!
    Όλα φαίνονται εντάξει.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    odytsak (05-11-2014),Starlord (06-11-2014)

  24. #958

    Default

    παρελαβα σημερα το ps3 που ειχα παει για επισκευη,το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να παω να δω αν κατεβαζει με σωστη ταχυτητα απο το psn,λοιπον,κατεβαζει με την σωστη ταχυτητα και χρονο,αντιθετα στο ps4 οπως εχω πει εχω θεμα,αλλα δοκιμασα σημερα πειραματικα να βγαλω το καλωδιο και να δοκιμασω με wifi,το αποτελεσμα ηταν νομιζω καλυτερο αποτι με το καλωδιο,καποιες στιγμες επεφτε η ταχυτητα αλλα σχεδον αμεσως πηγαινε φουλ,στο ps3 οπως ειπα κατεβαζε φουλ ολη την ωρα που το αφησα.

    επισεις δεν ξερω αν το παρατηρησε καποιος,αλλα στο library αργει να φορτωσει ολα τα εικονιδια.

  25. #959

    Default

    Στο προηγούμενο filmware δεν είχα βάλει την κονσόλα σε rest mode, τώρα αφού είπατε το διόρθωσαν, το δοκίμασα, αλλά όταν πάτησα rest mode, μετά δεν άνοιξε κλασικά το πορτοκαλί φως, δεν λειτούργησε ή πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις;


  26. #960
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default PS4 firmware updates (current version 2.01)

    Εχει κανεις άλλος προβλημα με το ανέβασμα βίντεο στο YouTube ή μόνο σε εμένα τυχαίνει ;
    (CE-33103-0) error

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •