Page 113 of 113 FirstFirst ... 1363103109110111112113
Results 2,241 to 2,250 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #2241
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δεν ξέρω πόσοι το πρόσεξαν, αλλά με κάποιο τελευταίο update μπήκε δυνατότητα pre-loading και σε game updates (χρήσιμο για MP/GaaS games).

    Σου βγάζει π.χ. ένα 10GB update και έχεις αργή γραμμή.

    Με το παλιό σύστημα, μόλις πας να μπεις online σου λέει «ωπ, δεν έχεις το latest patch» και σε υποχρεώνει σε download/install, αλλιώς σε πετάει offline. Οπότε τι να κάνεις; Τρως την αναμονή στην μάπα και δεν μπορείς να παίξεις -> κακό από άποψη engagement.

    Πλέον υπάρχει η δυνατότητα να κατέβει μια μέρα πριν και γίνεται apply συγκεκριμένη ώρα την επόμενη μέρα. Στο ενδιάμεσο παίζεις κανονικά online.



    ΥΓ: Αυτό το πρόσεξα σε κάποιο 3rd party game, αλλά λογικά η Sony προνόησε να μπει και για τα επερχόμενα δικά της GaaS. Γενικά παρατηρώ ότι κοιτάνε (βλ. και βελτιωμένο compression στο PS5) να μειώσουν το "friction" όσο γίνεται για όσους δεν έχουν Master Race 100άρες γραμμές.

  2. #2242
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μας τρολλάρει η Sony (PS5 beta invitation περίμενα, PS4 beta invitation έλαβα):

    Τα κύρια χαρακτηριστικά που ενημερώθηκαν σε αυτήν την System Software Beta Program version

    • Μπορείς τώρα να βλέπεις τρόπαια για παιχνίδια PS5 στο PS4
    • Στα Μηνύματα, αν είσαι διαχειριστής του group, μπορείς πλέον να το διαγράψεις. ¶νοιξε το μενού επιλογών και, στη συνέχεια, επίλεξε [Delete Group] (Διαγραφή group). Εάν διαγράψεις ένα group, θα διαγραφεί για όλα τα μέλη.
    • Τώρα, όταν κάνεις κάποιον block, μπορείς να επιλέξεις να αποχωρήσεις μόνο από τo group στo οποίo συμμετέχετε και οι δύο συγχρόνως. Δεν θα αποχωρήσεις από groups που περιλαμβάνουν άλλους παίκτες.

    ¶λλα updated χαρακτηριστικά
    • Όταν ένα παιδί ζητά να χρησιμοποιήσει communication features για ένα παιχνίδι, ο γονιός ή κηδεμόνας του θα λαμβάνει μια ειδοποίηση στο PS4 και στην εφαρμογή PlayStation.
    Παρακάτω θα βρεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πώς να ξεκινήσεις το λογισμικό Beta για την κονσόλα PlayStation 4, καθώς και για το πώς μπορείς να μας βοηθήσεις με τη δοκιμή της έκδοσης Beta.

    Ο κωδικός κουπονιού Beta μπορεί να εξαργυρωθεί από έως και 20 λογαριασμούς που πληρούν τις προϋποθέσεις, οπότε μη διστάσεις να τον μοιραστείς με φίλους που γνωρίζεις ότι θα χαρούν να τον λάβουν (πρέπει να είναι άνω των 18 ετών για να λάβουν μέρος).

    Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΚΟΥΠΟΝΙΟΥ ΣΟΥ:

    AJ28-46N3-9J7N

    Ο κωδικός λήγει στις: 31 Οκτωβρίου 2021

  3. #2243
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κ εγώ αν θέλει κάποιος το κωδικό εγώ ps4 δεν έχω πλέον

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #2244
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Είναι για 20 άτομα ο κωδικός, λογικά θα καλυφθούν όλοι!

    ΥΓ: Το PS4 Pro είναι στην ντουλάπα, τι να βγάλω να δοκιμάσω. Φρέσκο πράμα θέλουμε...

    Για PS5 FW beta δεν έλαβε κανείς τίποτα; Ή δεν κάνατε register;

  5. #2245
    Advanced Member jden's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Κερατσίνι
    Posts
    347
    PSN ID
    dendrinos
    Name
    Γιάννης

    Default

    5NQ3-KANA-QDBE θα είμαι εκτός οπότε όποιος θέλει δοκιμάζει

  6. #2246
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Θα υπαρξει αυριανο system update, αναφερονται τα παρακατω:

    PS4 Console Enhancements

    We’re also introducing some new features for PS4, including the ability for players to view their PS5 trophies on their PS4 profile and Trophy list.
    Players can also view other players’ PS5 trophies on PS4.
    On both PS4 and PS5 consoles, Party owners now also have the ability to disband a Party without having to remove players individually.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. #2247
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  8. #2248
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    PS4 System Update 9.00 Issues Explained

    Προσωπικα δεν ειχα θεμα στην αναβαθμιση, πιο πολυ μου κανει για fake.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  9. #2249

    Default

    Για οποιον θελει να το δοκιμασει

    Προσκλήθηκες στη δοκιμή της Public Έκδοσης Beta 9.50 του Λογισμικού Συστήματος PlayStation®4. Η συμμετοχή σου είναι πολύ σημαντική για εμάς και ανυπομονούμε να λάβουμε τα σχόλιά σου.


    Να έχεις υπόψη σου ότι επειδή αυτό είναι beta, οι δυνατότητες και οι προδιαγραφές ενδέχεται να αλλάξουν πριν από την κυκλοφορία του επίσημου λογισμικού συστήματος.


    Κύρια χαρακτηριστικά που ενημερώθηκαν σε αυτήν την Έκδοση Beta του Λογισμικού Συστήματος:


    • Νέες Επιλογές Συνομιλίας σε Group
    • Τώρα, όταν δημιουργείς ένα group, μπορείς να επιλέξεις αν θα είναι ανοιχτό ή κλειστό.
    • Ένταση Φωνητικής Συνομιλίας
    • Μπορείς να προσαρμόσεις την ένταση φωνητικής συνομιλίας ατομικά για κάθε παίκτη σε ένα group.

    Ο κωδικός κουπονιού beta μπορεί να εξαργυρωθεί από έως και 5 λογαριασμούς που πληρούν τις προϋποθέσεις, οπότε μη διστάσεις να τον μοιραστείς με φίλους που γνωρίζεις ότι θα χαρούν να τον λάβουν (πρέπει να είναι άνω των 18 ετών για να λάβουν μέρος).


    K439-2XNA-3F2D


    Ο κωδικός λήγει στις: 30 Απριλίου 2022

  10. #2250
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αν εξαργυρωθεί ο κωδικός πέντε φορές και δεν δουλεύει πείτε μου να ανεβάσω και τον δικό μου.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •