Page 34 of 113 FirstFirst ... 243031323334353637384484 ... LastLast
Results 661 to 680 of 2250

Thread: PS4 Firmware Updates (Current Version 8.50)

  1. #661
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αυτό με το "Add to library" δεν ειναι κακό, όμως.

  2. #662
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Tα βασικά του 2.0 είναι τα Share Play, YouTube support και Themes,
    οτιδήποτε άλλο προσθέτουνε όσο και λίγο να μας φαίνεται είναι πάντα καλοδεχούμενο,
    θα προτιμούσα βέβαια να παίζει mp3 από τον σκληρό αλλά έστω κι έτσι μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.

  3. #663
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    http://imgur.com/a/u3R3M





    Invite Player





    Invite Player - Invitation Message





    Share Play Party Showing Timer





    Share Play





    Invite to Share Play - Connecting to host





    Share Play - Cannot display game screen when host is on other screens





    Have visitor play for you





    Pass controller to visitor





    Take back controller





    This player is connected as a Share Play visitor





    Playing for host





    Controller passed to visitor







    End Share Play





    Upload video clip





    Upload video clip





    Link account to YouTube





    Connect to other services





    USB Music Player





    Broadcast - Enter simple message





    Display comment numbers in Niconico broadcast





    Live from PlayStation - Follow channel





    Live from PlayStation - Follow channel





    Live from PlayStation - Mini player while searching for broadcast





    Live from PlayStation - View archived programs





    Live from PlayStation - Filter by language





    Content after What's New + 16 items now in library





    All content



  4. #664
    Cool Member sfortis's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    291
    PSN ID
    sfortis

    Default

    εντάξει καλό update είναι...δικαιολογεί τον τίτλο του major, τουλάχιστον σε σχέση με το τι εχουμε παρει τωρα.

    Θα προτιμούσα ομως να δω βελτιώσεις και στο ίδιο το λειτουργικό που σέρνεται αν πατήσεις το PS οταν εισαι μεσα σε παιχνίδια για να κάνεις οτιδήποτε.
    Επισης ενα απλo γαμ@#%νο -optional- notification οτι συνδέθηκε φιλος online ,τόσο δύσκολο ειναι να βαλουν? H ακόμα καλύτερα να επιλέγουμε εμείς ποιοι τους φίλους που θέλουμε να μας ειδοποιεί οτι μπήκαν?

  5. The Following 3 Users Say Thank You to sfortis For This Useful Post:

    dimagic (19-10-2014),djpar (18-10-2014),Viper (26-10-2014)

  6. #665
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by sfortis View Post
    Επισης ενα απλo γαμ@#%νο -optional- notification οτι συνδέθηκε φιλος online ,τόσο δύσκολο ειναι να βαλουν? H ακόμα καλύτερα να επιλέγουμε εμείς ποιοι τους φίλους που θέλουμε να μας ειδοποιεί οτι μπήκαν?
    Το δευτερο ειναι πιο βολικο. Φαντασου καποιος να εχει 500 φιλους και να αναβοσβηνει συνεχεια το notification...

  7. #666
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Όπως διάβασα παρακάτω, το backup αφαιρέθηκε από το update η δεν ήταν ποτέ σε αυτή την version και γράφτηκε κατά λάθος.

    http://community.eu.playstation.com/.../td-p/22453995

    Spoiler!

  8. #667
    Cool Member katalanos_7's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Κεφαλονιά
    Posts
    193
    PSN ID
    katalanos_7
    Name
    Γεράσιμος

    Default

    Quote Originally Posted by sfortis View Post
    εντάξει καλό update είναι...δικαιολογεί τον τίτλο του major, τουλάχιστον σε σχέση με το τι εχουμε παρει τωρα.

    Θα προτιμούσα ομως να δω βελτιώσεις και στο ίδιο το λειτουργικό που σέρνεται αν πατήσεις το PS οταν εισαι μεσα σε παιχνίδια για να κάνεις οτιδήποτε.
    Επισης ενα απλo γαμ@#%νο -optional- notification οτι συνδέθηκε φιλος online ,τόσο δύσκολο ειναι να βαλουν? H ακόμα καλύτερα να επιλέγουμε εμείς ποιοι τους φίλους που θέλουμε να μας ειδοποιεί οτι μπήκαν?
    Το notification που λες βάσει επιλογής θα ήταν πολύ καλό. Σχετικά με το πρώτο που αναφέρεις με το PS button τσεκάρε το λίγο στην κονσόλα σου. Εμένα οπότε το πατάω έχει άμεση απόκριση είτε μπαίνω είτε βγαίνω απο το παιχνίδι χωρίς καμία καθυστέρηση.
    Γενικά για το update δεν με πολυσυγκινεί γιατί θέλω την κονσόλα κατα 99% για gaming οπότε YouTube, Facebook και τα λοιπά μου φαίνονται ανούσια. Ας βελτιώσουν το network πρώτα και μετά ας φτιάξουν τα υπόλοιπα.

  9. The Following User Says Thank You to katalanos_7 For This Useful Post:

    Starlord (19-10-2014)

  10. #668
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Mερικές λεπτομέρειες γύρω από τα καινούρια χαρακτηριστικά του firmware 2.0 όπως αποκαλύφθηκαν από το γιαπωνέζικο PlayStation blogspot.
    http://commu.jp.playstation.com/blog...s4_update.html

    SharePlay

    • PS+ is required by the remote player for them to take control or for them to play as a second player. However, if they simply spectate, they do not need PS+.
    • Up to eight people can be in a SharePlay party but only one visitor at a time can see the screen and/or be a player. The rest are limited to being normal party members limited to voice/text chatting.
    • When not in the game, the viewing visitor sees a standby screen (just like when live streaming).
    • SharePlay sessions are limited to one hour. The time left can be seen in the SharePlay party screen. Once time expires, another SharePlay session can be initiated immediately.


    USB music player

    • It is not possible to copy music files to the built-in HDD of PS4.
    • To be able to play music files, create a folder called "Music" on the USB storage device and put the music files there.
    • The USB music player icon will be displayed only if there is "Music" folder on the USB storage device that is currently connected to the PS4.
    • You will not be able to use the USB music player at the same time as Music Unlimited.
    • In live streaming and video clips, music played at the USB music player will not be included.


    Broadcasting

    • You can now add a variety of effects.
    • You can now include a banner message during your broadcast.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    DJTaurus (19-10-2014),Starlord (19-10-2014),Viper (26-10-2014)

  12. #669
    Cool Member sfortis's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    291
    PSN ID
    sfortis

    Default

    πιο primitive music player, πραγματικά δεν παιζει να μπορούσαν να φτιάξουν. Το ξυπνητήρι μου εχει καλύτερο, αναγνωρίζει και την μουσική απ'ολα τα folders.

  13. #670
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Υπάρχει μήπως καμία ενημέρωση για τι ταχύτητες upload και download χρειάζεται για να δουλέψει το share play;
    Γιατί έχω μια υποψία πως δεν θα δουλεύει στην Ελλάδα (όπως το remote play vita-ps4 μακριά από το σπίτι) λόγο των τραγικών upload ταχυτήτων που έχουν οι περισσότερες εταιρείες;

  14. #671

    Default

    Προσπαθω εδώ και μισή ώρα να συνδεθω στο PSN και δεν μπορώ, έχω δοκιμάσει αρκετά test connection ... καταντησε κουραστικο

    Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


  15. #672
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Υπάρχει μήπως καμία ενημέρωση για τι ταχύτητες upload και download χρειάζεται για να δουλέψει το share play;
    Γιατί έχω μια υποψία πως δεν θα δουλεύει στην Ελλάδα (όπως το remote play vita-ps4 μακριά από το σπίτι) λόγο των τραγικών upload ταχυτήτων που έχουν οι περισσότερες εταιρείες;
    θα το δοκιμασουμε και θα δουμε, ουτε και εγω παντως τρεφω μεγαλες ελπιδες.

  16. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    nickolas82 (20-10-2014)

  17. #673
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Η νεκροψία θα δείξει.

  18. #674
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Θα επαναλάβω αυτό που έλεγα και σε άλλη συζήτηση ίσως εδώ στο ίδιο θέμα. Ότι ανησυχούμε για τις γραμμές και τους παρόχους μας, ενώ τελικά η αδυναμία σωστής λειτουργίας γενικά κυρίως προέρχεται από την ίδια την εταιρεία και τους σέρβερ της. Από την άλλη ποιος ασχολείται με το να παίζει αλλουνού παιχνίδι εξ αποστάσεως; Είναι μία λειτουργία, νομίζω ολίγον προσβολή για τους παίκτες. Είτε μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου και τέρμα όλα καλά, είτε τα παρατάς και ασχολείσαι με άλλο παιχνίδι. Θα μου πεις για remote "technical" assistance ας πούμε μπορεί να είναι ενδιαφέρουσα σαν λειτουργία, αλλά δεν νομίζω ότι είναι από αυτές που με έσπρωξαν να πάρω αυτή την κονσόλα. Τα παιχνίδια περιμένουμε ακόμη... και το να μπορούμε σε καθημενή βάση, ό,τι ώρα μας καπνίσει να κάνουμε sign in χωρίς ξόρκια και μαγικά, χωρίς να καλούμε επί ματαίω το όνομα Του και χωρίς να οδηγούμαστε από απόγνωση σε συμφωνίες με τον Εοσφόρο. Έλεος δηλαδή, ώρες ώρες παίρνει φωτιά το test connection.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    mihalis13 (21-10-2014)

  20. #675
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μακαριοι όσοι δεν παίζουν multi-player. Η σύνδεση μου χρειάζεται μόνο για να κάνω sync trophies.

    Spoiler!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (21-10-2014),Nikoladim (21-10-2014)

  22. #676

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Θα επαναλάβω αυτό που έλεγα και σε άλλη συζήτηση ίσως εδώ στο ίδιο θέμα. Ότι ανησυχούμε για τις γραμμές και τους παρόχους μας, ενώ τελικά η αδυναμία σωστής λειτουργίας γενικά κυρίως προέρχεται από την ίδια την εταιρεία και τους σέρβερ της. Από την άλλη ποιος ασχολείται με το να παίζει αλλουνού παιχνίδι εξ αποστάσεως; Είναι μία λειτουργία, νομίζω ολίγον προσβολή για τους παίκτες. Είτε μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου και τέρμα όλα καλά, είτε τα παρατάς και ασχολείσαι με άλλο παιχνίδι. Θα μου πεις για remote "technical" assistance ας πούμε μπορεί να είναι ενδιαφέρουσα σαν λειτουργία, αλλά δεν νομίζω ότι είναι από αυτές που με έσπρωξαν να πάρω αυτή την κονσόλα. Τα παιχνίδια περιμένουμε ακόμη... και το να μπορούμε σε καθημενή βάση, ό,τι ώρα μας καπνίσει να κάνουμε sign in χωρίς ξόρκια και μαγικά, χωρίς να καλούμε επί ματαίω το όνομα Του και χωρίς να οδηγούμαστε από απόγνωση σε συμφωνίες με τον Εοσφόρο. Έλεος δηλαδή, ώρες ώρες παίρνει φωτιά το test connection.
    Είχα αναφέρει και εγώ ότι το πρόβλημα το εντόπιζα μετά το τελευταίο update, ποτέ δεν πίστεψα ότι ξαφνικά χάλασε η γραμμή μου ή το router μου.

    Από τότε που έβαλα κάποια psn ports στο router μπαίνει με το που ανοίγω την κονσόλα.


  23. #677

    Default

    μια χαρα μου φαινεται το share play για να μπορω να δω ένα καινουριο παιχνιδι να το παιζει φιλος όχι για να παιξω κι εγω αλλα για να το δω σαν gameplay και να συζητήσουμε στο party του share play τα υπερ και τα κατα

  24. The Following User Says Thank You to StarRider For This Useful Post:

    donkixoths (27-10-2014)

  25. #678
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οκ το Online είναι ένα θέμα, αλλά εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε τα απλά.(να στείλουμε μηνυμα σε έναν φίλο μας..)
    Επίσης αν δεν σου δουλέψει το Online σε κάποια παιχνίδια έχεις θέμα (πχ ΝΒΑ2Κ οπου αν δεν είσαι online δεν έχεις VC )
    Και το κυριότερο είναι πλέον οτι το πληρώνεις..
    Υπάρχει σίγουρα πολύς κόσμος που πήρε ps4, 1 game(Fifa,Cod,Destiny κλπ) έσκασε και 50¤ για το plus απλά για να μπορεί να παίζει online.
    Όταν αυτός μέχρι πέρισυ σου έσκαγε 50-60 ευρώ το χρόνο για να παίζει και τώρα του ζητάς 100-120 και δεν του παρέχεις μια σωστή υπηρεσία λογικό να σε κράζει.3
    Εδώ εγώ που δεν παίζω πολύ online (άντε κανα ματσάκι στο Fifa) τρελαίνομαι που δεν μπορώ να στείλω μηνυμα τις απογευματινές ώρες με φίλους.
    Τις προάλλες προσπαθούσα με ένα κολλητο μου να παίξουμε ένα ματς και να πούμε μια κουβεντα και μια πήρε 40 λεπτά για να γίνουν όλα σωστά..(party chat με τίποτα, παλι καλά που υπάρχουν και τα τηλέφωνα και τα invitation να σκάνε όποτε εκείνα γουστάρουνε)
    Spoiler!

  26. #679
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Kαλύτερα 30-45 ευρώ τον χρόνο παρά τα online pass για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά,
    το Last Of Us του PS3 δεν μπορώ να το πουλήσω πλέον,
    δεν πιάνει ούτε 10 ευρώ αφού ο αγοραστής πρέπει να δώσει επιπλέον 10 ευρώ στο store για να έχει πρόσβαση στο multiplayer,
    με 30 ευρώ το αγοράζει καινούριο.

  27. #680
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    Άγγελος

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Είχα αναφέρει και εγώ ότι το πρόβλημα το εντόπιζα μετά το τελευταίο update, ποτέ δεν πίστεψα ότι ξαφνικά χάλασε η γραμμή μου ή το router μου.

    Από τότε που έβαλα κάποια psn ports στο router μπαίνει με το που ανοίγω την κονσόλα.
    μπορείς να μας πεις πως γίνεται αυτό;Τελευταία το αν θα είσαι online όταν ανοίξεις την κονσόλα έχει γίνει λαχείο......
    Τις περισσότερες φορές το test δεν έχει αποτέλεσμα οπότε πάμε σε restar στο rooter,σπαστικό....

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •