Results 1 to 20 of 61

Thread: PS Plus game sharing σε PS3

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #20
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Μπερδεύομαι λίγο όπως το γράφεις. Ποια είναι η ενημέρωση στη βάση; Στο 360 δεν είχε το αντίστοιχο sync trophies, επειδή αυτό γινόταν αυτόματα με το που ξεκλείδωνες ένα achievement. Εδώ και μερικά χρόνια δεν κάνεις recover το προφίλ, απλώς το κατεβάζεις σε άλλη κονσόλα και μπαίνεις κι όλα είναι synced με το που κάνεις sign in, σε όσες κονσόλες και να είναι το προφίλ σου κατεβασμένο (εμένα είναι κατεβασμένο σε 5-6, για παράδειγμα, η "μαμά" κονσόλα δεν επηρεάζεται). Οτι δεν μπορεί να είναι ταυτόχρονα online σε πάνω από μία κονσόλα, ναι, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία για το gamesharing. Στην κονσόλα όπου αγόρασες το παιχνίδι το παίζουν όλοι κι ας είσαι εσύ online σε άλλη κονσόλα (στην οποία επίσης το παίζουν όλοι όσο είσαι μέσα). Ο περιορισμός αφορούσε το ίδιο παιχνίδι ταυτόχρονα σε δύο κονσόλες. Αν όμως εγώ έχω αγοράσει το Alan Wake και το Gears στην κονσόλα Α, μπορεί οποιοσδήποτε άλλος χρήστης στην κονσόλα Α να παίζει το AW ακόμα κι αν εγώ είμαι online εκείνη τη στιγμή στην κονσόλα Β και παίζω Gears (το οποίο όσο είμαι online μπορούν να το παίξουν και όλα τα υπόλοιπα προφίλ στην κονσόλα Β και να πάρουν και achievements.).

    Ωστόσο, απ' όσο καταλαβαίνω, στο PS4 μπορείς να είσαι με το προφίλ σου μέσα σε δύο διαφορετικές κονσόλες, όπως και μπορεί να παίζει άλλο προφίλ στην primary κονσόλα παιχνίδι σου και να παίζεις κι εσύ το ίδιο παιχνίδι με το προφίλ σου σε "ξένη" κονσόλα, πράγμα που στο 360 δε γινόταν. Ετσι δεν είναι ή έχω καταλάβει λάθος;

    Last edited by VoleMaulder; 22-12-2013 at 01:16.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •