Page 12 of 15 FirstFirst ... 289101112131415 LastLast
Results 221 to 240 of 281

Thread: Headsets for PS4

  1. #221
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν δεν κάνω λάθος νομίζω αν συνδέσεις wired ακουστικά δεν θα έχεις 7.1 ήχο άλλα stereo. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να επενδύσεις στα Kraken 7.1
    Δηλαδή καλύτερα να περιμένεις καμία πτώση τιμής των platinum της Sony...
    Εγώ πάντως με τα Gold είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος..
    Spoiler!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    james9 (11-10-2017)

  3. #222
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μπα τα Gold με το καιρό ξεφτιζουν τα ακουστικά και δεν τα χρησιμοποιώ κ πολύ, άσε που είναι πολύ ευαίσθητο στα πλάγια σπάνε εύκολα
    Βέβαια από ήχο είναι πολύ καλα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #223
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μπα τα Gold με το καιρό ξεφτιζουν τα ακουστικά και δεν τα χρησιμοποιώ κ πολύ, άσε που είναι πολύ ευαίσθητο στα πλάγια σπάνε εύκολα
    Βέβαια από ήχο είναι πολύ καλα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγώ που τα έχω 3,5 χρόνια και τα χρησιμοποιώ αρκετά (ειδικά τον χειμώνα) δεν έχω κανένα θέμα. Βέβαια τα προσέχω και πολύ.
    Επειδή μέχρι πρόσφατα έπαιζα μουσική (dj) έχω σπάσει αρκετά ακουστικά λόγω απροσεξίας στο βάλε-βγάλε, οπότε πλέον ό,τι ακουστικά έχω τα προσέχω πάρα πολύ.
    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (11-10-2017)

  6. #224
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ που τα έχω 3,5 χρόνια και τα χρησιμοποιώ αρκετά (ειδικά τον χειμώνα) δεν έχω κανένα θέμα. Βέβαια τα προσέχω και πολύ.
    Επειδή μέχρι πρόσφατα έπαιζα μουσική (dj) έχω σπάσει αρκετά ακουστικά λόγω απροσεξίας στο βάλε-βγάλε, οπότε πλέον ό,τι ακουστικά έχω τα προσέχω πάρα πολύ.
    Κ εγώ στην θήκη τα έχω, δεν έχουν τα μαξιλάρακια λίγο χαλάσει εσένα;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #225
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κ εγώ στην θήκη τα έχω, δεν έχουν τα μαξιλάρακια λίγο χαλάσει εσένα;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όχι ιδιαίτερα. Μόνο σε κάποια σημεία έχουν λίγα "σπασίματα/ραγίσματα" αλλά μετά από 3,5 χρόνια που το θεωρώ φυσιολογική φθορά. Αν θυμάμαι και καλά ο Νεκτάριος (nek-food) είχε ποστάρει πριν λίγο καιρό πως μπορείς να βρεις στο ebay ανταλλακτικά σε αρκετά οικονομική τιμή.
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (11-10-2017)

  9. #226
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Όχι ιδιαίτερα. Μόνο σε κάποια σημεία έχουν λίγα "σπασίματα/ραγίσματα" αλλά μετά από 3,5 χρόνια που το θεωρώ φυσιολογική φθορά. Αν θυμάμαι και καλά ο Νεκτάριος (nek-food) είχε ποστάρει πριν λίγο καιρό πως μπορείς να βρεις στο ebay ανταλλακτικά σε αρκετά οικονομική τιμή.
    Καλά κ εγώ τόσο τα έχω αλλά όπως είπα δεν τα βάζω συχνά γιατί τα βράδια θέλω να ακούω τα παιδιά κ με αυτά δεν ακούω τίποτα.
    Οπότε μάλλον είναι από τα χρόνια όχι από την χρήση, σε έναν φίλο μου έσπασαν από τα πλάγια είναι ένα μικρό πλαστικό εκεί σπάει για χαβαλέ αν δεν τα προσέξεις.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #227
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ωραία μέρα σήμερα....


    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ωραίος! Μια χάρη μόνο. Αν δοκιμάσεις τα HyperX cloud με το ps4 θα ήθελα εντυπώσεις και με τι τρόπο συνδέονται. (Πάνω στο ds4 ή με usb?)
    Τα έχω στο μάτι καιρό τώρα, αλλά διστάζω να επενδύσω σε αυτά. Έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, από όσο μπόρεσα να κρίνω από το λίγο που τα έπιασα στα χέρια μου. Σκάλες ανώτερη από τα official Sony είναι το μόνο σίγουρο.
    Όσον αφορά τον ήχο άκουσα demo και έτσι δεν έχω πλήρη εικόνα.
    Από μικρόφωνο, ευαισθησία, απομόνωση ήχων γενικά δεν έχω τη παραμικρή ιδέα. Οποιαδήποτε λοιπόν έξτρα πληροφορία είναι καλοδεχουμενη.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    obione (18-04-2018)

  12. #228
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Ωραίος! Μια χάρη μόνο. Αν δοκιμάσεις τα HyperX cloud με το ps4 θα ήθελα εντυπώσεις και με τι τρόπο συνδέονται. (Πάνω στο ds4 ή με usb?)
    Τα έχω στο μάτι καιρό τώρα, αλλά διστάζω να επενδύσω σε αυτά. Έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, από όσο μπόρεσα να κρίνω από το λίγο που τα έπιασα στα χέρια μου. Σκάλες ανώτερη από τα official Sony είναι το μόνο σίγουρο.
    Όσον αφορά τον ήχο άκουσα demo και έτσι δεν έχω πλήρη εικόνα.
    Από μικρόφωνο, ευαισθησία, απομόνωση ήχων γενικά δεν έχω τη παραμικρή ιδέα. Οποιαδήποτε λοιπόν έξτρα πληροφορία είναι καλοδεχουμενη.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λοιπόν. Συνδέονται με καρφί πάνω στο ds4 και ακούς στέρεο. Όμως έχει και USB κάρτα ήχου για virtual 7.1 και πάνω στην κάρτα συνδέεις το καλώδιο των ακουστικών.

    Η διαφορά των δύο είναι τεράστια. Με 7.1 ο ήχος είναι πολύ πιο δυνατός πολύ πιο καθαρός, directional και πραγματικά το έβαλα στο max και δεν παρατήρησα καμία παραμόρφωση. Η δοκιμή έγινε με το hellblade και πραγματικά το να ακούς φωνές στο κεφάλι σου από διάφορες κατευθύνσεις είναι disturbing.

    Πιο πριν είχα τα ασύρματα earforce x41 και τα cloud είναι έτη φωτός μπροστά χωρίς υπερβολή.

    Για μικρόφωνο κλπ δεν έχω άποψη δεν το έβγαλα καν από το κουτί.

    Επίσης είναι πάρα πολύ άνετα έπαιξα σερί 3 ώρες κ δεν με ενόχλησαν καθόλου.

    Ότι άλλο θες ρώτα θα χαρώ να βοηθήσω

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  13. #229
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Λοιπόν. Συνδέονται με καρφί πάνω στο ds4 και ακούς στέρεο. Όμως έχει και USB κάρτα ήχου για virtual 7.1 και πάνω στην κάρτα συνδέεις το καλώδιο των ακουστικών.

    Η διαφορά των δύο είναι τεράστια. Με 7.1 ο ήχος είναι πολύ πιο δυνατός πολύ πιο καθαρός, directional και πραγματικά το έβαλα στο max και δεν παρατήρησα καμία παραμόρφωση. Η δοκιμή έγινε με το hellblade και πραγματικά το να ακούς φωνές στο κεφάλι σου από διάφορες κατευθύνσεις είναι disturbing.

    Πιο πριν είχα τα ασύρματα earforce x41 και τα cloud είναι έτη φωτός μπροστά χωρίς υπερβολή.

    Για μικρόφωνο κλπ δεν έχω άποψη δεν το έβγαλα καν από το κουτί.

    Επίσης είναι πάρα πολύ άνετα έπαιξα σερί 3 ώρες κ δεν με ενόχλησαν καθόλου.

    Ότι άλλο θες ρώτα θα χαρώ να βοηθήσω

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εχω και εγω ερωτηση! Καθοτι πλεον τα εχω αναγκη τα ακουστικα. Τα συγκεκριμενα ειναι συμβατα με τα προφιλ που εχουν μερικα παιχνιδια? Ή ειναι μονο για τα official της Σονυ αυτα? Επισης μπασο κλπ?

  14. #230
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εχω και εγω ερωτηση! Καθοτι πλεον τα εχω αναγκη τα ακουστικα. Τα συγκεκριμενα ειναι συμβατα με τα προφιλ που εχουν μερικα παιχνιδια? Ή ειναι μονο για τα official της Σονυ αυτα? Επισης μπασο κλπ?
    Val δεν εχω ιδεα πως μπορω να δω τα προφιλ που λες. Απο μπασο ειναι πολυ καλα και απο ενταση. Επαιξα σερι το Hellblade τρεις μερες τωρα και για τα δικα μου αυτια ο ηχος ειναι εξαιρετικος. Χτες επαιξα περιπου 2,5 ωρες σερι και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι επειδη το παιχνιδι ειχε ενταση και αρχισα να ανεβαζω σφυγμους αρχισα να ζεσταινομαι στα αυτια. Βεβαια εχει και δευτερα pads για να αλλαξεις τα δερματινα που εχει . Ισως το καλοκαιρι με τις ζεστες τα αλλαξω για να μην ιδρωνω.

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Valkyre (18-04-2018)

  16. #231
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σε ευχαριστω. Τo μικροφωνο ειναι αποσπωμενο? Ή ειναι μονιμως εκει?

  17. #232

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σε ευχαριστω. Τo μικροφωνο ειναι αποσπωμενο? Ή ειναι μονιμως εκει?
    Το μικροφωνο και στα αρχικα Cloud και στα Cloud 2 ειναι αποσπωμενο(μαλιστα εχει και ενα μικρο καλυμμα να βαζεις στο σημειο αυτο μην φαινεται αδειο).
    Αν σε ενδιαφερει να τα συνδεσεις κατευθειαν στο ps4 controller με καρφακι θα σου προτεινα να κοιταξεις στα αρχικα Cloud.Το selling point των εν λογω ακουστικων ειναι κυριως η ενσωματομενη καρτα ηχου που εχουν.

  18. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Valkyre (18-04-2018)

  19. #233
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Val για τα έτοιμα προφίλ που λες είναι μόνο για τα ακουστικα της Sony.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  20. #234
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το μικροφωνο και στα αρχικα Cloud και στα Cloud 2 ειναι αποσπωμενο(μαλιστα εχει και ενα μικρο καλυμμα να βαζεις στο σημειο αυτο μην φαινεται αδειο).
    Αν σε ενδιαφερει να τα συνδεσεις κατευθειαν στο ps4 controller με καρφακι θα σου προτεινα να κοιταξεις στα αρχικα Cloud.Το selling point των εν λογω ακουστικων ειναι κυριως η ενσωματομενη καρτα ηχου που εχουν.
    Εννοεις οτι μπορω να προτιμησω τα Cloud Ι για πιο φθηνη λυση σωστα?

  21. #235
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εννοεις οτι μπορω να προτιμησω τα Cloud Ι για πιο φθηνη λυση σωστα?
    To μικροφωνο οπως σου ειπαν απο πανω ειναι αποσπωμενο , εγω δεν το εβγαλα καν απο το κουτι .

    Στα απλα cloud δεν θα πηγαινα . Οπως ειπα παραπανω δοκιμασα και με συνδεση απευθειας στο ds4 και με την καρτα ηχου. Η διαφορα ηταν τεραστια . Δεν ειμαι κανενας ειδικος του ηχου αλλα τα αυτια μου καταλαβαν διαφορα. Αρχικα σκοπευα να τα συνδεω για ευκολια στο χειριστηριο αλλα μετα την δοκιμη it's not an option.

    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Valkyre (18-04-2018)

  23. #236
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εννοεις οτι μπορω να προτιμησω τα Cloud Ι για πιο φθηνη λυση σωστα?
    Val μακριά από οποιοδήποτε headset συνδέεται στο ds4 με "καρφί". Τσάμπα λεφτά πεταμένα. Πάρε ένα σετ καλές "ψειρες" παρά κάτι τέτοιο. Ο λόγος? Ο ήχος στο ds4 μεταφέρεται μέσω bleutooth με ότι αυτό συνεπάγεται στην απώλεια ποιότητας. Συνεπώς θα πας να σκάσεις 50(Cloud I) έως 70( ευρώ για ένα headset ώστε να ακούς πιο ποιοτικό ήχο για να το συνδέσεις στο ds4? Χώρια τη μπαταρία που θα σου καταναλώνουν.
    Εφόσον αυτά που πήρε ο James παίζουν 7.1 V. Surround με τη παρεχομενη κάρτα ήχου, έστω και με wired σύνδεση κατευθείαν πάνω στο ps4, είσαι μια χαρά. Εφόσον φυσικά δε σε πειράζει και δε σε ενοχλεί το καλώδιο.
    Από ποιότητα κατασκευής, πάντα συγκρινόμενη με τα official Sony, είναι η νύχτα με τη μέρα. Πιο στιβαρά και σίγουρα πιο προσεγμένα ακουστικά είναι τα HyperX Cloud I-II.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Last edited by Axilleas_GR; 18-04-2018 at 17:35.

  24. #237
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Val μακριά από οποιοδήποτε headset συνδέεται στο ds4 με "καρφί". Τσάμπα λεφτά πεταμένα. Πάρε ένα σετ καλές "ψειρες" παρά κάτι τέτοιο. Ο λόγος? Ο ήχος στο ds4 μεταφέρεται μέσω bleutooth με ότι αυτό συνεπάγεται στην απώλεια ποιότητας. Συνεπώς θα πας να σκάσεις 50(Cloud I) έως 70( ευρώ για ένα headset ώστε να ακούς πιο ποιοτικό ήχο για να το συνδέσεις στο ds4? Χώρια τη μπαταρία που θα σου καταναλώνουν.
    Εφόσον αυτά που πήρε ο James παίζουν 7.1 V. Surround με τη παρεχομενη κάρτα ήχου, έστω και με wired σύνδεση κατευθείαν πάνω στο ps4, είσαι μια χαρά. Εφόσον φυσικά δε σε πειράζει και δε σε ενοχλεί το καλώδιο.
    Από ποιότητα κατασκευής, πάντα συγκρινόμενη με τα official Sony, είναι η νύχτα με τη μέρα. Πιο στιβαρά και σίγουρα πιο προσεγμένα ακουστικά είναι HyperX Cloud I-II.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    H συνδεση γινεται οπως βλέπετε στην εικονα πανω αριστερα που δειχνει τη συνδεση με pc. Πριν το κανετε πρεπει να γινει ενα update στην καρτα ηχου απο τον υπολογιστη σας που θα σας παρει το πολυ 1'.




    Απο ποιοτητα κατασκευης επιβεβαιωνω οτι ειναι αψογα .

    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Valkyre (18-04-2018)

  26. #238

    Default

    Συγκεκριμενα απο ποιοτητα κατασκευης τα Cloud ειναι το benchmark των gaming ακουστικων εως 100ευρω και γιατι ολα τα μελλοντικα ακουστικα και αλλων εταιρειων αργοτερα βγηκαν με αναλογη ποιοτητα κατασκευης οταν πιο παλια σχεδον ολα ηταν απο πλαστικο.

    Επισης ναι αυτο ακριβως εννοουσα πιο πισω,οτι αν θες να τα συνδεσεις μεσω 3.5 jack τοτε καλυτερα να παρεις τα απλα Cloud που ειναι και φθηνοτερα και εχουν και πιο μεγαλο καλωδιο.
    Τα Cloud 2 τα αγοραζεις καθαρα για την καρτα ηχου που εχουν,αφου στην ουσια αυτην πληρωνεις στην παραπανω τιμη.

    Προσωπικα τα ειχα για 2 χρονια και δεν ειχα κανενα μεγαλο παραπονο,αλλα τα εδωσα επειδη μου εμφανισαν ενα γνωστο θεμα/προβλημα οταν ανεβαζες πολυ την ενταση του ηχου(τα χρησιμοποιουσα περισσοτερο στο pc).

  27. #239
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    H συνδεση γινεται οπως βλέπετε στην εικονα πανω αριστερα που δειχνει τη συνδεση με pc. Πριν το κανετε πρεπει να γινει ενα update στην καρτα ηχου απο τον υπολογιστη σας που θα σας παρει το πολυ 1'.




    Απο ποιοτητα κατασκευης επιβεβαιωνω οτι ειναι αψογα .
    Φανταζομαι στην περιπτωση του PS4 μπαινει στην θυρα USB του PS4 η καρτα ηχου σωστα? Γιατι στην εικονα δειχνει μονο συνδεση στο controler.

  28. #240
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Φανταζομαι στην περιπτωση του PS4 μπαινει στην θυρα USB του PS4 η καρτα ηχου σωστα? Γιατι στην εικονα δειχνει μονο συνδεση στο controler.
    Ακριβως , γιαυτο τονισα οτι γινεται οπως στην πρωτη εικονα. Παλια δεν υποστηριζε 7.1 τωρα με το update ειναι οκ .

    Spoiler!

  29. The Following 4 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (18-04-2018),isildur83 (22-04-2018),spartan (18-04-2018),Valkyre (18-04-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •