Page 81 of 84 FirstFirst ... 31717778798081828384 LastLast
Results 1,601 to 1,620 of 1678

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #1601
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έχω μια ιδέα:

    Αντί να συνεχίσουν τον Drake, είτε λέγεται ως μεσήλικας + φίλο ή/και σύζυγο..............

    να γυρίσουν το χρόνο πολύυυυυ πίσω, στον πατέρα ή ακόμα και παππού του Drake.

    Έτσι θα έχουμε ανοιχτό το πεδίο για φανταστικές ιστορίες σε πιο νουάρ εποχές, χωρίς τεχνολογία και gadgets (μιλάμε για 18ο-19ο αιώνα τώρα)......που προσφέρουν το κατάλληλο "χώρο" για τρομερό, κλασικό old-school exploration, αρχαιολογικές ανακαλύψεις, ευφάνταστη πλοκή και εξαιρετικούς χαρακτήρες.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    MajereMP44 (25-04-2019),psx3 (17-09-2021),toninio (26-04-2019)

  3. #1602
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    ΥΓ θα ήθελα να δω ένα rpg FPS από τη naughty dog. Σχεδόν όλα τα αλλά στούντιο της σονυ δοκιμάζουν πράγματα εντελώς αντίθετα με αυτό που έκαναν μέχρι τώρα. Η Guerilla είναι ίσως η πιο τολμηρή μέχρι στιγμής με το Horizon.
    Αν και συμφωνω με τα υπολοιπα που γραφεις εδω θα διαφωνησω. Η δυναμη της ND ειναι η δημιουργια χαρακτηρων και στο να προσφερει οσο το δυνατον γεματο gameplay με απλα και λιγα ''εργαλεια''.

    Ενα FPS RPG πηγαινει ακριβως στην αλλη πλευρα. Η ND δεν θα μπορεσει να χτισει τον πρωταγωνιστη με τον ιδιο τροπο σε ενα fps, αλλα και τα RPG σου δινουν πολλα εργαλεια κανοντας πιο ''πολυπλοκο'' το immersion σου στο gameplay. Νομιζω δεν μπορω να το εξηγησω πολυ καλα τι εννοω, αλλα οκ μια ιδεα την πηρες.



    Αλλο ενα κομματι
    .

  4. #1603
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Η λογικη λεει οτι αν το πανε μια γενια πισω, με τη μανα θα ασχοληθουν μιας και εχουν χτισει ενα Α υποβαθρο γι αυτην. Στην ουσια απο τη μανα του πηρε ο Drake. Τωρα για παππου/γιαγια εκει ναι μπορουν να κανουν οτι θελουν.


  5. #1604
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως απο οτι φαινεται αν το πανε θα το πανε
    Spoiler!
    .

  6. #1605
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Spoiler!

  7. #1606
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Μαρεσει του Λευτερη η ιδεα βασικα. Δεν ξερω σεναριακα τωρα κλπ κλπ δεν με πολυπειραζει πως θα τα μπλεξουν αρκει να μην ειναι σουπα (πιστευω οτι η ND θα ανταπεξελθει σωστα στο σεναριο). Οποτε γινεται μετα ενα ατμοσφαιρικο παιχνιδι για εξερευνηση χωρις συγχρονα οπλα κλπ . Δεν θα με χαλαγε. Μην πω κιολας οτι θα γ@μ@γε ενα τετοιο Uncharted. Με το να διαδραματιζεται σε αλλη εποχη θα δωσει και δυνατοτητες για φρεσκαρισμα στο gameplay.

    @PDS

    RPG ναι η αληθεια ειναι θα κουρασει εχουμε πηξει οσο και να μαρεσει το ειδος τωρα που το ξανασκεφτομαι. Παιρνω πισω την προταση μονο γιαυτο το λογο. Δεν πιστευω οτι θα αποτυγχανε η ND να χτισει το χαρακτηρα σε αντιστοιχο επιπεδο με τα Uncharted . Για το immersion που λες οτι γινεται πιο περιπλοκο και αποσυντονιζεσαι τελικα, οκ εχεις δικιο.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  8. The Following 2 Users Say Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    PDS (25-04-2019),toninio (26-04-2019)

  9. #1607
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Spoiler!
    Oχι βρε, εννοω
    Spoiler!





    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post

    @PDS

    RPG ναι η αληθεια ειναι θα κουρασει εχουμε πηξει οσο και να μαρεσει το ειδος τωρα που το ξανασκεφτομαι. Παιρνω πισω την προταση μονο γιαυτο το λογο. Δεν πιστευω οτι θα αποτυγχανε η ND να χτισει το χαρακτηρα σε αντιστοιχο επιπεδο με τα Uncharted . Για το immersion που λες οτι γινεται πιο περιπλοκο και αποσυντονιζεσαι τελικα, οκ εχεις δικιο.
    Συμφωνω μαζι σου στο οτι και παλι θα εδινε ενα πολυ καλο fps rpg, απλα η μονη ενσταση μου ειναι οτι ειναι κριμα με αυτη την επιλογη να αφησει καπως στην ακρη τα κομματια στα οποια εχει τεραστιο ταλεντο.
    .

  10. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    MajereMP44 (25-04-2019)

  11. #1608

    Default

    Η ιδέα που είπε ο Lefteris_X πιο πάνω όντως προσφέρεται για να δώσουν πολύ ψωμί σε επόμενο Uncharted, και σεναριακά και σε gameplay. Είναι σίγουρα μία καλή επιλογή, που τους δίνει βάση για αρκετές επόμενες συνέχειες, όπως και όποτε θέλουν.
    Ωστόσο, κι αυτό είναι καθαρά προσωπική επιθυμία, που σημαίνει ότι μπορεί να είναι και λάθος να υλοποιηθεί, για εμένα Uncharted=Nathan. Θα ήθελα να δω τυχόν επόμενο Uncharted με Nathan Drake. Μην πω ότι επιβάλλεται να είναι πάλι με Nathan. Διαφορετικά, δεν θα είναι Uncharted, για εμένα πάντα. Το πρόβλημα με τυχόν συνέχιση της σειράς είναι, πιστεύω, το πώς θα κινηθεί η ND στο gameplay. Νομίζω ότι τον κόσμο τον "κούρασε" κάπως το ίδιο μοτίβο σε δράση και ύφος (και για αυτό στο 4 ο κόσμος ευχαριστήθηκε με τον πιο μελαγχολικό χαρακτήρα που έδωσαν, καθώς και με το πιο open στοιχείο στις περιοχές). Γενικά, θεωρώ ότι το καθοριστικό σημείο είναι το gameplay κι όχι το ποιός θα πρωταγωνιστεί, γιατί αν μας δώσουν κάτι άλλο σεναριακά, με άλλους πρωταγωνιστές, και το gameplay κινείται στα ίδια επίπεδα,εγώ προσωπικά θα ψιλοβαρεθώ. Θα ήθελα να σταματήσει το υπερβολικό και εξωπραγματικό platforming, να μπουν αρκετοί και δύσκολοι περιβαλλοντικοί γρίφοι και να έχουμε μεγάλη ποικιλία προσέγγισης και δράσης. Νομίζω μπορούν παράλληλα να δώσουν και πάλι αριστοτεχνικά (όπως ξέρουν) το βάρος σε χτίσιμο χαρακτήρων και σεναρίου.
    Οκ, πολλά ζητάω. Δεν είναι εύκολο, γιατί άλλο εμείς απ'έξω που τα βλέπουμε ως παίκτες, κι άλλη εντελώς η πλευρά του developer, που προφανώς έχει δυσκολίες που ούτε καν φανταζόμαστε......

  12. #1609
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Προσωπικά πιστεύω ότι το Uncharted έκανε το κύκλο του. Ξεκίνησε με το Drakes Fortune και σε κάθε τίτλο βλέπαμε κάτι διαφορετικό και προς το καλύτερο. Φτάνει πλέον. Έκλεισε όμορφα την ιστορία στο A thiefs end. Οχι άλλο κάρβουνο, οχι άλλο milking. Δε θέλω να δω μια αηδία σε όμορφο περιτύλιγμα σε στυλ God of war.(αρχίστε βαράτε όλοι μαζί)
    Στερείται έμπνευσης η ND ώστε να βγάλει ένα νέο τίτλο? Δε το νομίζω. Ακόμη και αυτό όμως να συμβαίνει ας στρωθούν να σκεφτούν οτιδήποτε άλλο παρά την εύκολη λύση.

    Υγ. Επίσης λίγο δύσκολο να γυρίσει σε εποχή 18ου αιώνα. Αν θυμάμαι καλά τότε τα όπλα γέμιζαν από μπροστά. Ένα παιχνίδι που μας χάριζε έντονες σκηνές δράσης και πιστολίδι, όπως το Uncharted, δε μπορώ να το φανταστώ με animation γεμισματος που θα τρώει έξι έως δέκα δευτερόλεπτα. (στη πραγματική ζωή προφανώς και δεν είναι ο χρόνος 6-10 sec.)
    Όπλα όπως το revolver εμφανίστηκαν, πάλι αν η μνήμη μου δε με απατά, περίπου στα μέσα του 19ου αιώνα.

    Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 27-04-2019 at 23:18.

  13. #1610
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    16εκ!
    μαλλον δεν θα ειναι οne last time το U4

    .

  14. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    toninio (18-10-2019)

  15. #1611
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τρελο νουμερο για exclusive.
    Εννοειται οτι σειρα με τετοια νουμερα δεν σταματαει, δεν εχει γινει ποτε και δεν προκειται να γινει και ποτε. Η naughty dog ειτε ασχοληθει ξανα με το franchise ειτε οχι εκανε ουτως η αλλως αρκετα καλη δουλεια στην εισαγωγη νεων χαρακτηρων και απο τη στιγμη που το setting το σηκωνει, αυτοτελεις περιπετειες δλδ, δεν βλεπω το λογο να σταματησει. Αν ηταν ετησια κυκλοφορια σιγουρα θα κουραζε, οπως το χειριζεται ομως η Sony δεν θεωρω οτι εχει καει, not even close.



    Sent from my iPhone using Tapatalk


  16. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    toninio (18-10-2019)

  17. #1612
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ταιριαζει πολυ αυτος ο ηθοποιος για ενα πιο older Drake. (Προσοχη βεβαια μη πεταχτει κανα spoiler απο το πουθενα)
    Εντυπωσιακο deep fake

    .

  18. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    hakoo (02-05-2020),Snk (03-05-2020)

  19. #1613

    Default Uncharted 4: A Thief's End

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Τρελο νουμερο για exclusive.
    Εννοειται οτι σειρα με τετοια νουμερα δεν σταματαει, δεν εχει γινει ποτε και δεν προκειται να γινει και ποτε. Η naughty dog ειτε ασχοληθει ξανα με το franchise ειτε οχι εκανε ουτως η αλλως αρκετα καλη δουλεια στην εισαγωγη νεων χαρακτηρων και απο τη στιγμη που το setting το σηκωνει, αυτοτελεις περιπετειες δλδ, δεν βλεπω το λογο να σταματησει. Αν ηταν ετησια κυκλοφορια σιγουρα θα κουραζε, οπως το χειριζεται ομως η Sony δεν θεωρω οτι εχει καει, not even close.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Υπαρχει και νέος χαρακτήρας νομιζω που μπορει να συνεχίσει τη σειρά
    Το θεωρω αναπόφευκτο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1614
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το έβαλα για μερικά ματσάκια και το loading είναι το ίδιο αργό όσο στο PS4, καμία βελτίωση.

    Εντωμεταξύ το MP είναι γεμάτο καμμένους/tryhards (ο λόγος που επιμένω τα MP να παίζονται day 1 πάντα)...

  21. #1615
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το έβαλα για μερικά ματσάκια και το loading είναι το ίδιο αργό όσο στο PS4, καμία βελτίωση.

    Εντωμεταξύ το MP είναι γεμάτο καμμένους/tryhards (ο λόγος που επιμένω τα MP να παίζονται day 1 πάντα)...
    Ναι οντως δεν υπαρχει καμια διαφορα με το ps4,ισως να ειναι λιγο καλυτερος ο ηχος με ακουστικα αλλα δεν ειμαι σίγουρος και να ειναι η ιδεα μου.

    Οσο για το επιπεδο στο MP? ειναι απαγορευτικο για τους νεους παιχτες οπως και σε ολα σχεδον του ειδους, εχουν παιχτει τοσο πολυ οι λιγοστές πιστες (4,5 χρονια) που οι βετερανοι θα ελεγε κανεις πως παιζουν με....κλειστα τα ματια!

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  22. The Following User Says Thank You to modecris For This Useful Post:

    psx3 (01-01-2021)

  23. #1616
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by modecris View Post
    Ναι οντως δεν υπαρχει καμια διαφορα με το ps4,ισως να ειναι λιγο καλυτερος ο ηχος με ακουστικα αλλα δεν ειμαι σίγουρος και να ειναι η ιδεα μου.
    Καλά που μου θύμισες τον ήχο... το παιχνίδι είναι ήδη φτιαγμένο/authored για 3D audio (πέρασε στο ντούκου, για αυτό το υπενθυμίζω):


    https://blog.playstation.com/archive...ures-detailed/



    Γενικά το Platinum headset το θεωρώ μεγάλη απάτη (overpriced + limited support) συγκριτικά με το Tempest audio του PS5 (δωρεάν + συμβατό με ΟΛΑ τα stereo ακουστικά).

    Το παιχνίδι το μόνο που χρειάζεται είναι ένα PS5 patch να «κουμπώσει» τα ήδη υπάρχοντα 3D audio hooks του με τα API calls του Tempest audio. Άντε και λίγη παραπάνω δουλειά ακόμα για τα adaptive triggers.

    Quote Originally Posted by modecris View Post
    Οσο για το επιπεδο στο MP? ειναι απαγορευτικο για τους νεους παιχτες οπως και σε ολα σχεδον του ειδους, εχουν παιχτει τοσο πολυ οι λιγοστές πιστες (4,5 χρονια) που οι βετερανοι θα ελεγε κανεις πως παιζουν με....κλειστα τα ματια!
    Άσε, ούτε εγώ το προτείνω σε αρχάριους παίκτες. Αν και είμαι άνω του μετρίου σαν παίκτης, δεν μπορώ να πω ότι διασκεδάζω ιδιαίτερα όποτε το βάζω.

    Βγήκε το Lost Legacy και δεν μπήκε ούτε ένα νέο map.

    Ίσως θα έπρεπε η ND να κάνει outsource το MP αλλού και το χρήμα να ρέει στα ταμεία τους για ακόμα πιο εντυπωσιακές SP παραγωγές...

  24. #1617
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Για να δουμε το 5 τί θα μας φερει, ειναι γεγονος πως το MP του 4 το εχουν αφήσει στο ελεος του θεου εδω και πααααρα πολυ καιρο...

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  25. #1618
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Βλέπω έχει κάποιο glitch το σύστημα της Sony, γιατί μου ξαναέδωσε 300 Uncharted Points και όλα τα one-use boosters του Co-op.

    Όλα αυτά τα είχα ξοδέψει πριν χρόνια και ξαναεμφανίστηκαν μυστηριωδώς στο PS5 (εκτός αν είναι κανά promo λόγω του PS+ Collection, αλλά δεν είπαν κάτι)...

  26. #1619
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Ναι κατι εδωσαν σαν δώρο αλλα εμεις καμια πιστουλα θα θελαμε καλύτερα

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  27. #1620
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    WTF έκαναν οι θεοί στην naughty dog;

    https://twitter.com/gameanim/status/...050445313?s=21

  28. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    psx3 (05-04-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •