Page 5 of 84 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1678

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #81
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το σημαντικο κομματι της ειδησης πιστευω οτι ειναι αυτο.
    Numerous trusted sources close to Naughty Dog have verified Hennig’s departure from the studio. She was writing and leading development of Uncharted PS4. Her final day at the studio was Monday, March 3.
    Sources claim Hennig was “forced out” by The Last of Us’ Neil Druckmann and Bruce Straley, and explained that Uncharted may now come under their control.

  2. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Nek_Food (05-03-2014)

  3. #82
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Περιεργα τα νεα απο τα first party studios τωρα τελευταια, ειχαμε τον χαμο με την SSM και τωρα αυτο.
    Πολυ περιεργη ειδηση, ακομα πιο περιεργο αυτο το "forced out". Μιλαμε για μια βετερανο της βιομηχανιας και παλιουρα στην ND, δεν νομιζω οτι εχει λογικη να ειναι αποφαση των 2 σκηνοθετων του LOU... προσωπικα το θεωρω λιγο απιθανο ειδικα με τον τροπο που λειτουργει η εταιρεια αυτη να την εδιωξαν εκ των εσω.
    Επισης

    Update: Sony has verified Amy Hennig's departure. A representative told IGN, "We can confirm that Amy Hennig has left Naughty Dog. Amy has made significant contributions to the game industry and we appreciate all she has done for Naughty Dog. The development timeline of Uncharted will not be impacted."


  4. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Nek_Food (05-03-2014)

  5. #83
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Βλεπω τον Βαλκιρι να φοραει μαυρα μπλουζακια ως πενθος για μια εβδομαδα
    Σοβαρα τωρα οι τελευταιες ειδησεις για το Ps4 δεν ειναι και οι καλυτερες.

  6. #84
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Έλα ρε φίλε όχι η Amy

  7. #85
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    ^^Βασικά περιμενουμε μια καλη είδηση για το ps4...αποχωρήσεις, αναβολές, έλλειψη ειδήσεων για νέους τίτλους...μονο στις πωλησεις ειναι τα θετικά που μαλλον δεν συμβαδίζουν με αυτα που εχουμε δει ή αναμένουμε να δουμε στο άμεσο μελλον...
    Ελπιζω τουλαχιστον οτι το uncharted4 δεν θα επηρεαστεί και σαν παιχνιδι και όσον αφορα την ημερομηνία κυκλοφοριας του,

  8. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    hakoo (05-03-2014),Nek_Food (05-03-2014)

  9. #86
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Περιεργα τα νεα απο τα first party studios τωρα τελευταια, ειχαμε τον χαμο με την SSM και τωρα αυτο.
    Πολυ περιεργη ειδηση, ακομα πιο περιεργο αυτο το "forced out". Μιλαμε για μια βετερανο της βιομηχανιας και παλιουρα στην ND, δεν νομιζω οτι εχει λογικη να ειναι αποφαση των 2 σκηνοθετων του LOU... προσωπικα το θεωρω λιγο απιθανο ειδικα με τον τροπο που λειτουργει η εταιρεια αυτη να την εδιωξαν εκ των εσω.
    Επισης
    Αν δεχτούμε οτι είναι έτσι, τότε μπορεί και να μην είναι εντελώς αρνητικό για την ωριμότητα του story του Uncharted 4.Από το 3 δεν μου έχει μείνει το παραμικρό, κάτι που με τπτ δεν πρόκειται να συμβεί με το TLoU.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Desmond For This Useful Post:

    mihalis13 (05-03-2014),Nek_Food (05-03-2014),psx3 (05-03-2014),VoleMaulder (05-03-2014)

  11. #87
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν λεω οτι ειναι ντε και καλα αρνητικο να αναλαβουν αυτοι το Uncharted, απλα θεωρω οτι η εκφραση του IGN ειναι πολυ βαρια. Οταν λεει forced out by them λεει ξεκαθαρα οτι αυτοι οι 2 εδιωξαν την Hennig, μιλαμε για αμεσο χτυπημα εναντιον τους. Και επειδη ο τροπος που λειτουργει η εταιρεια ειναι συγκεκριμενος το μονο που λεω ειναι οτι μου φαινεται απιθανο να συνεβη κατι τετοιο.
    Τωρα οπως ειπα και πριν αν κανουμε υποθεση εργασιας οτι αυτοι οι 2 αναλαμβανουν το Uncharted του ps4, αυτη καθ εαυτη η ειδηση δεν μου κανει ουτε κρυο ουτε ζεστη γιατι απο τη μια προφανως και εκαναν εκπληκτικη δουλεια με το LOU, απο την αλλη το παιχνιδι ειναι σε αρκετα προχωρημενο σταδιο και οταν γινονται αλλαγες τοσο μετα δεν βγαινει παντα σε καλο.
    Περιμενω να διαβασω και την αποψη του psx3 που ειναι πιο ενημερωμενος σχετικα με τα της ND.


  12. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Desmond (05-03-2014),Nek_Food (05-03-2014)

  13. #88
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Γενικα δεν ειμαι φαν του να βγαίνει συνέχεια μια σειρα.
    Πχ το uncharted μέχρι το 2 οκ, μετα δεν μου έμεινε τιποτα.
    Το τελευταίο batman ουτε που το εχω παίξει.
    Τα assassins με κούρασαν αφάνταστα.
    Ουτε ειμαι φαν των επανεκδοσεων, θέλω φρέσκιες ιδέες καινούριες ιστορίες παρα milking και να βλεπω συνέχεια το ίδιο πράγμα.
    Ελπίζω το συγκεκριμένο στο ps4 να μην με κουράσει αλλα να με πορωσει και να νοιωθω όπως οταν έπαιζα τα 2 πρώτα uncharted.
    Spoiler!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    aopanos72 (07-03-2014),Nek_Food (05-03-2014)

  15. #89
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Πολυ περιεργη ειδηση, ακομα πιο περιεργο αυτο το "forced out". Μιλαμε για μια βετερανο της βιομηχανιας και παλιουρα στην ND, δεν νομιζω οτι εχει λογικη να ειναι αποφαση των 2 σκηνοθετων του LOU... προσωπικα το θεωρω λιγο απιθανο ειδικα με τον τροπο που λειτουργει η εταιρεια αυτη να την εδιωξαν εκ των εσω.
    Εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο. Η Amy «πλήρωσε» το μέτριο σενάριο του Uncharted 3. Δεν φταίει μόνο αυτή φυσικά, φταίνε κι άλλοι παράγοντες, αλλά αυτή την πλήρωσε.

    Μετά την τεράστια επιτυχία του TLOU (επιπέδου Uncharted 2), λογικό μου φαίνεται να το αναλάβουν οι Bruce & Neil... αν και αυτό περιπλέκει τα πράγματα με τις 2 ομάδες που λένε ότι έχουν.

    Επίσης, διαφωνώ με όσους λένε ότι δεν τους έμεινε τίποτα από το 3... ΟΚ, μέτριο μεν (πάντα συγκριτικά με το καλοδεμένο UC2), αλλά έχει αφήσει κάποια αναπάντητα ερωτήματα. Καλού-κακού το βάζω σε spoiler, αν και μέχρι και η κουτσή Μαρία το έχει παίξει μέσω PS+:

    Spoiler!

  16. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (05-03-2014),Nek_Food (05-03-2014),Nikoladim (05-03-2014)

  17. #90
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Κατσε βρε man, μισο λεπτο. Δεν θα ηταν καθολου περιεργο να εμπαιναν οι ανθρωποι επικεφαλεις στο project αυτο εξ αρχης (η καποιος αλλος τελος παντων μιας και αυτοι ηταν απασχολημενοι με το LOU) και δεν θα εκανε σε κανεναν εντυπωση.
    Μιλαμε ομως για ενα project που ηδη βρισκεται στην αναπτυξη παρα πολυ καιρο και η συγκεκριμενη γυναικα εχει (ειχε πλεον) πολυ μεγαλο και ενεργο ρολο, ειναι κατι που εχει επιβεβαιωθει αυτο αν δεν κανω λαθος. Οποτε δεν μου βγαζει νοημα πως μπορει να πληρωνει το σεναριο του 3 εν μεσω...4. Αν θεωρουσαν οτι πρεπει να κατσει στην ακρη για το project αυτο λογω του 3 θα ειχε γινει εξ αρχης και οχι τωρα.


  18. #91
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Από ό,τι φαίνεται (αν υποθέσουμε ότι δεν είναι μούφα αυτή η φήμη) πλέον οι Neil & Bruce έχουν αρκετή «εξουσία» στην ND για να λάβουν τέτοιες ριζοσπαστικές & καθυστερημένες αποφάσεις... εφ' όσον πιστεύουν ότι αυτοί μπορούν να γράψουν καλύτερο σενάριο (ή έστω να συνεχίσουν το ήδη υπάρχον) από την Amy Hennig. Φυσικά και να ισχύει αυτή η φήμη, δεν περιμένω να βγουν να το παραδεχτούν ευθέως για ευνόητους λόγους.

    Επίσης, να σου πω ότι αυτά περί «χαρούμενης ατμόσφαιρας» και "garage mentality" μέσα στην ND (που κατά καιρούς τα έχουμε δει σε διάφορα video) τα ακούω βερεσέ... αυτά ίσχυαν σε άλλες εποχές, πλέον δεν νομίζω να είναι ίδιο το κλίμα. Όσο «μεγαλώνει» ένα studio και μεγαλώνουν και οι προσδοκίες των fans, reviewers και της βιομηχανίας εν γένει, «αλλάζουν» και κάποια πράγματα. Και φυσικά ουδείς αναντικατάστατος.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Nek_Food (05-03-2014),panos74gr (05-03-2014)

  20. #92
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Νομίζω ότι - αν δεν πρόκειται για click bait του IGN - έχετε παρερμηνεύσει το "forced out". Και μόνο που υπάρχει σε εισαγωγικά (για να καλύψουν, δλδ, τα νώτα τους σε περίπτωση που βγει μούφα) θα έπρεπε να αρκεί για να μην το πάρετε κυριολεκτικά. Πολύ εύκολα μπορεί να εννοούν στο άρθρο ότι πήραν τη θέση της και να το γράφουν έτσι για εντυπωσιασμό.

    Εγώ πάντως το κρατάω ως πιθανό καλό αυτό το νέο, κι όχι ως πρόβλημα. Αυτοί οι δύο δεν είχαν ασχοληθεί καθόλου με το τρίτο, και πιο αδύναμο, Uncharted, πρώτον, και η δουλειά που έκαναν μόνοι τους ήταν κλάσεις ανώτερη από τη δουλειά τους υπό την Amy, τουλάχιστον για τα γούστα και τα κριτήριά μου. Το μόνο "κακό" θα είναι να αφοσιωθούν τώρα στο Uncharted και να μη δούμε τίποτα καινούργιο για πολύ καιρό. Εκτός αν τραβήξουν τρελό reboot στη σειρά και τρίβουμε τα μάτια μας, ξέρω 'γώ.


  21. #93
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Για δείτε κι αυτό:

    http://www.gameranx.com/updates/id/2...s-naughty-dog/

    It's a shame you guys missed the drama from Amy and the Uncharted team about the Last of Us DLC.
    She called the story needlessly pandering to a socially abrasive niche that demeans the quality of narrative in its entirety and enforces the idea of the death of camaraderie.

    She did a seminar recently about how the increasing focus on sexuality is robbing readers, viewers, and gamers of themes that have been present in story since the time of antiquity: Friendship and camaraderie.

    By the end of it Amy said that we're entering an age where no one could write a story like Alls Quiet on the Western Front or Band of Brothers without people insisting that the men are gay for each other.
    http://www.neogaf.com/forum/showpost...&postcount=884

    Interestingly enough a few days ago there was a post on /v/ (yea yea whatever) saying there was quite a bit of internal drama going on inside the ND studio between henning and Druckmann concerning the Left Behind DLC. She didn't like the direction Druckmann was taking the relationship between the Ellie and Riley, and after the entire drama she was threatening to resign.
    I dont know exactly how much truth was in that post, but her leaving ND just a few days later and ign reporting the reasons why being internal conflict is pretty interesting.
    Προφανώς κάτι έχει παιχτεί στα παρασκήνια... κι εγώ πρώτη φορά τα ακούω αυτά. Ίσως αυτό να ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι...

    Spoiler!
    Last edited by psx3; 05-03-2014 at 18:30.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Nek_Food (05-03-2014),panos74gr (05-03-2014)

  23. #94
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Χμ, αυτό αλλάζει τα πράγματα, όντως. Υπάρχουν προηγούμενα, λοιπόν, που δεν έχουν να κάνουν μόνο με το Uncharted.

    Spoiler!
    Last edited by hakoo; 05-03-2014 at 20:45.

  24. The Following User Says Thank You to VoleMaulder For This Useful Post:

    Desmond (05-03-2014)

  25. #95
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Λιγη προσοχη με τα spoilers, παει το Left behind...

    Quote Originally Posted by VoleMaulder View Post
    Νομίζω ότι - αν δεν πρόκειται για click bait του IGN - έχετε παρερμηνεύσει το "forced out". Και μόνο που υπάρχει σε εισαγωγικά (για να καλύψουν, δλδ, τα νώτα τους σε περίπτωση που βγει μούφα) θα έπρεπε να αρκεί για να μην το πάρετε κυριολεκτικά. Πολύ εύκολα μπορεί να εννοούν στο άρθρο ότι πήραν τη θέση της και να το γράφουν έτσι για εντυπωσιασμό.
    .
    Δεν υπαρχει μεταφορικη χρηση του forced out, ειτε το βαλουν σε εισαγωγικα ειτε οχι. Forced out σημαινει αναγκαστηκε να φυγει εκ των εσω. Τωρα αν ειναι click bait δικο τους θεμα και της αξιοπιστιας τους. Ο αναγνωστης παντως καταλαβαινει συγκεκριμενο πραγμα.
    Last edited by hakoo; 05-03-2014 at 20:50.


  26. #96
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Λιγη προσοχη με τα spoilers, παει το Left behind...



    Δεν υπαρχει μεταφορικη χρηση του forced out, ειτε το βαλουν σε εισαγωγικα ειτε οχι. Forced out σημαινει αναγκαστηκε να φυγει εκ των εσω. Τωρα αν ειναι click bait δικο τους θεμα και της αξιοπιστιας τους. Ο αναγνωστης παντως καταλαβαινει συγκεκριμενο πραγμα.
    Εχεις δίκιο για το spoiler, μεγάλη απροσεξία εκ μέρους μου
    (Κάτι λείπει, βέβαια, από το ποστ μου, και δεν είμαι σίγουρος γιατί.)

    Οσον αφορά το άλλο, δεν είναι το ίδιο να υπάρχει παρασκήνιο σαν αυτό, όπου ένα άτομο σε περίοπτη θέση στο στούντιο λέει δημόσια πράγματα τα οποία αντιβαίνουν στις πολιτικές και κοινωνικές ευαισθησίες του στούντιο, και τελικά να παίρνει πόδι - αφού, μάλιστα, έχει απειλήσει με παραίτηση - με το να υπονοείς ότι αυτοί οι δύο την έδιωξαν (επειδή αυτό είδα να κατάλαβαν πολλοί).
    Last edited by VoleMaulder; 05-03-2014 at 21:02.

  27. #97
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αν είναι click bait το άρθρο του IGN, τότε οφείλει να βγει η ND και να ξεκαθαρίσει τι έγινε... αλλιώς αν κάνουν τις πάπιες, μας δίνουν το ελεύθερο να βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα.

    @Vole

    Μέσα έπεσες για τα περί πολιτικής... οι περισσότεροι μέσα στην ND πρόσκεινται πολιτικά προς τους Democrats, με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό. Οπότε ναι, αν βγει κάποιος από το studio και πει non-politically correct πράγματα, τότε αυτομάτως αποτελεί «κόκκινο πανί».

  28. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Nek_Food (06-03-2014)

  29. #98
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    http://www.naughtydog.com/site/post/...o_presidents1/

    Earlier this week we had to confirm the regrettable news that Amy Hennig has left Naughty Dog. She will be missed and, as we stated before, we appreciate the significant contributions that she has made to Naughty Dog and the industry in general. We wish her the best. However, we feel it necessary to clear up a very important point that was unprofessionally misreported when the story broke. Bruce Straley and Neil Druckmann were NOT involved in what transpired. It was very upsetting to us that dozens of stories were run, linking back to the same hurtful accusations in the original report. As co-presidents of Naughty Dog, we are responsible for all studio affairs.
    Normally, we wouldn’t respond to rumors and speculation on matters that are internal to Naughty Dog, but because the personal reputation of two of our employees is being damaged we needed to set the record straight. There is nothing left to be said on this subject. Now we’re going back to what we should be focused on – making games.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to VoleMaulder For This Useful Post:

    hakoo (07-03-2014),Nek_Food (07-03-2014)

  31. #99
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    As expected.


  32. #100
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πάντως
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by james9; 07-03-2014 at 17:17.

    Spoiler!

Page 5 of 84 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •