Page 69 of 84 FirstFirst ... 195965666768697071727379 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 1678

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #1361
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Μια ερωτησουλα παιδια για το Crushing Trophy.. να το παω με Chapter Select η New Game? δεν ξερω αν παιζει ρολο..
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  2. #1362
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Εχω παθει πλακα με το παιχνιδι.Το καλυτερο για μενα ειναι οτι δεν εχει πιστολιδι συνεχεια οπως στα προηγουμενα παιχνιδια αλλα δινει μεγαλυτερο βαρος στην εξερευνηση,στους γριφους κτλ. αλλα οταν ερθει η ωρα τοτε το gameplay ειναι καλυτερο απο ποτε.Τοσο καλο stealth,αν και απλο,gameplay δεν περιμενα να εχει.


    Αν ειναι καλη και η ιστορια στη συνεχεια,μεχρι το chapter 15 που ειμαι μου αρεσει παντως, τοτε θα μιλαμε σιγουρα για το καλυτερο Uncharted.


  3. #1363
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σε προηγούμενα ποστ είχα ρωτήσει αν όποιος είχε την Libertalia είχε λάβει κωδικό για dynamic theme.
    Τελικά έστειλα mail στην Sony και μου έστειλε σήμερα απάντηση.

    Όσον αφορά το πρόβλημά σας σχετικά με το θέμα του παιχνιδιού, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι το Uncharted™ 4: A Thief’s End Dynamic Theme έχει καταχωρηθεί στο λογαριασμό σας

    οπότε όποιος έχει την Libertalia ας επικοινωνήσει με τη Sony.


    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (16-05-2016)

  5. #1364
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ωραιος ο Μιχάλης ξέχασαν να το βάλουν στο πακέτο;

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #1365
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ωραιος ο Μιχάλης ξέχασαν να το βάλουν στο πακέτο;

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μάλλον κάτι τέτοιο. Ευκαιρία να αλλάξω και theme
    Spoiler!

  7. #1366
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Μια ερωτησουλα παιδια για το Crushing Trophy.. να το παω με Chapter Select η New Game? δεν ξερω αν παιζει ρολο..
    New game, δεν κερδίζεις κάτι με chapter select.

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Stefanos (16-05-2016)

  9. #1367

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    να μην ξαναψωνισεις απο το αμερικανικο store εαν θελεις ελληνικους υποτιτλους.

    @Valkyre

    Συμφωνω απολυτα, οπως ειχα γραψει και στο review ειναι ενα πιο ωριμο uncharted, χωρις να ξεφευγει απο το πνευμα της σειρας. Δηλαδη και τα αστειακια του εχει, και τις εξωφρενικες σκηνες δρασης, απλα πλεον δεν ειναι μονο αυτο.

    Επισης σχετικα με το τελος...


    MEGA ULTRA HUGE SPOILER WARNING


    Μονο εαν εχετε τελειωσει το παιχνιδι το ανοιγετε.


    Spoiler!
    μπα εγω δε νομιζω να γινει τιποτα απο τα δυο, και καλυτερα να σταματησει καπου εδω που μας αφηνει απιστευτες εντυπωσει παρα να την ξεχειλωσουν τη σειρα συνεχιζοντας την..
    αλλωστε εχει κ ενα last of us 2 να βγαλει η naughty ή ποτε δε ξέρεις μπορεί να σκαρφιστεί καμια καινούργια σειρά!

  10. #1368
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λεω απλα οτι μπορει σε βαθος χρονου να κυκλοφορησει καποιο νεο παιχνιδι, δεν λεω οτι θα ειναι το επομενο η μεθεπομενο. Εγω παντως περιμενω Savage Starlight, η τουλαχιστον κατι σε αυτο το υφος, που νομιζω οτι υπηρχε καποια στιγμη σαν φημη, οτι το σκεφτοντουσαν.

  11. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Starlord (20-05-2016)

  12. #1369
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μπορει να γινει και το αλλο

    Spoiler!

  13. #1370

    Default Uncharted 4: A Thief's End

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Θα συμφωνησεις ομως 100% με εμενα. Το 4 χωρις αμφιβολια ειναι το καλυτερο, και μαλιστα απο ενα σημειο και περα μου θυμιζει το 1. Το 1 και εγω το αγαπαω παρα πολυ, γιατι πιστευω οτι ηταν αυτο που εφερε μια επανασταση στον τροπο που φτιαχνονται τα action adventure games, και ακομα και τεχνικα, παρα τα προβληματα του (εντονο tearing) εθεσε νεα στανταρντ για την βιομηχανια. .
    Κατ αρχήν ολοι συμφωνουμε οτι το 4 ειναι (πολυ) καλυτερο απ ολα..

    Αυτο κ αν ειναι..

    Απο κει κ έπειτα επειδή καποια παιδια απορούν (!!!) που σε κάποιους μας αρεσει περισσότερο το 1 απ το 2 και το 3 να συμπληρώσω (σ αυτο που λες-οτι απο ενα σημειο και μετα σου θυμίζει το 1)οτι το U4 ειναι πολυ περισσότερο sequel του drakes fortune παρα των U2 και 3 τα οποία απέχουν παρα πολυ απο το τελευταιο installment.

    Βασικα πιστευω οτι η ΝG μάζεψε και έδωσε την απολυτα σωστη κατεύθυνση στη σειρα παρακάμπτοντας τα U2 και 3 στα οποία και η ιδια αναγνώρισε οτι δεν ηταν ακριβως αυτο που ηθελε να δώσει στον κοσμο άσχετα αν ειδικα το U2 βγηκε επικό και εγινε τεράστιο hit.

    Το 3 ηταν καλο αλλα με μολις 2 χρονια ανάπτυξης ηταν βέβαιο οτι δεν θα έδινε και πολλα παραπανω στη σειρα.

    Ηταν σαφές για μενα οτι η σειρα ηθελε μάζεμα και σκύψιμο πανω απ τα λίγα αλλα υπαρκτά της προβλήματα.

    Ευτυχως για μας η ΝG αυτο ακριβως εκανε και μας έδωσε το αριστούργημα που λέγεται U4.

    Και ειναι φως φανάρι οτι συνεχίζει απο το drakes fortune .

    Ετη φωτός πιο ρεαλιστική περιπέτεια αριστα στημένη σε story,gameplay δεσιμο με τους χαρακτηρες και feeling.
    Last edited by Giannis1979; 16-05-2016 at 23:11.

  14. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Starlord (20-05-2016)

  15. #1371
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Η απλή έκδοση περιέχει κωδικούς ; Αν δηλαδή το πάρω μεταχειριρισμένο , χάνω κάτι σημαντικό;

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #1372

    Default

    εγω που εχω την απλή εκδοση εχει μεσα ενα κωδικο που ουτε ξέρω σε τι χρησιμεύει?

  17. #1373
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οι κωδικοί γενικα ειναι για extra στο multi.
    Όποτε δεν χάνεις τίποτα το σημαντικό
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    klark71 (17-05-2016)

  19. #1374
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τελος και απο μενα. Η σειρα κλεινει πολυ ωραια και θα ηθελα να παραμεινει ετσι.
    Spoiler!


    Τεχνικα το παιχνιδι ηταν αλλου. Ουαου που ειπε και ο Γιανης (ναι αυτος με το ενα ν) Εξαιρετικα τοπια, animation και εφε. Και ο ηχος πολυ καλος, τουλαχιστον με τα PS4 headset με το mode του Uncharted 4.

    Η ND ειναι εδω και καιρο (μαζι με την Rockstar θεωρω), οτι καλυτερο υπαρχει στον χωρο του gaming. Τα παλικαρια το κατεχουν το αθλημα και περιμενω να δω τι εχουν ετοιμασει για εμας στην συνεχεια.

    Πολυ ωραιο το τελος,
    Spoiler!

  20. The Following 5 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Giannis1979 (17-05-2016),michael92 (17-05-2016),mihalis13 (17-05-2016),spartan (17-05-2016)

  21. #1375
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Uncharted 4 Photo contest : A Camera's End

    Διαγωνισμος φωτογραφιας απο το neogaf. Ειναι τιγκα στα spoiler φυσικα οποτε οσοι δεν το εχετε τελειωσει, μακρια.



  22. #1376

    Default

    Ναι οκ. Είναι το καλύτερο της σειράς. Όμως λογικά αναμενόμενο δεν ήταν, τη στιγμή που παίζει σε άλλο μηχάνημα;
    Νομίζω ότι είμαι κοντά στο τέλος. Λογικά εντός της ημέρας θα το τελειώσω. Σχεδόν το μετάνιωσα που το πήρα. Καλό είναι δεν λέω αλλά δεν χρειαζόταν και 4ο. Μια από τα ίδια. Ξαναζεσταμένο φαγητό. Δεν μου προσέφερε ως τώρα κάτι φρέσκο. Ατέλειωτο, τις περισσότερες φορές και ανούσιο, σκαρφάλωμα, με κούρασε, σε φάση εκνευρισμού, ίδιο χαζοαμερικάνικο χιούμορ, ακόμα και με τις ίδιες ατάκες, το ίδιο μοτίβο συνέχεια - πιάσε το δοκάρι να περάσω αδερφέ - να το πιάσω να περάσεις-, το παίζω βαριεστημένα.

    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #1377
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αναμενόμενο δεν ήταν επειδή παίζει σε καλύτερο μηχάνημα. Σα να λέμε το Resident Evil 6 είναι καλύτερο από το αρχικό γιατί παίζει σε καλύτερο μηχάνημα.

    Τώρα για το ότι σε κούρασε είναι τελείως προσωπικό θέμα. Σε μια σειρά δεν περιμένεις να δεις τρελές αλλαγές, αλλά θες να δεις αρκετές βελτιώσεις που δεν θα αλλοιώσουν τον χαρακτήρα της σειράς.
    Εγώ να σου πω την αλήθεια φοβόμουνα μήπως το Uncharted 4 δεν ειναι τόσο καλό όσο τα προηγούμενα. Τελικά ήταν πολύ ανώτερο σε όλους τους τομείς από τα προηγούμενα.

    Τεχνικός τομέας για τον οποίο είμασταν σίγουροι οτι θα δούμε κάτι πολύ καλό, αλλά αυτό που είδα ξεπέρασε κάθε προσδοκία.
    Gameplay πιο στιβαρό σε όλους τους τομείς, το shooting έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Έχεις ένα ωραίο stealth σύστημα που στα δύσκολα επίπεδα (Hard, Crushed) το χρησιμοποιείς πάρα πολύ. Το platforming είναι απολαυστικό. Τα περιβάλλοντα πολύ μεγαλύτερα. Ο partner σου σε βοηθάει ουσιαστικά όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού (θα σκοτώσει κάποιον εχθρό, θα γραπώσει κάποιον εχθρό, θα σε ειδοποιήσει αν πλησιάζει κάποιος εχθρός κοντά σου).
    Σκηνοθεσία. Σε κορυφαία gaming επίπεδα. Το Uncharted είναι κατά βάση ένα κινηματογραφικό παιχνίδι και στο τέταρτο μέρος της σειράς το πήγαν σε άλλα επίπεδα. Όλα είναι άψογα σε αυτό το τον τομέα. Επίσης η ηθοποιοί έχουν κάνει κορυφαία δουλειά και σε συνδυάσμο με τον άψογο τεχνικό τομέα είναι λες και βλέπεις ταινία.
    Και για μένα το πιο σημαντικό. Story.
    Σε όλα τα uncharted μου άρεσε το σενάριο τους αλλά τα έλεγες "ανάλαφρα". Δεν δενόσουν και πάρα πολύ με τους χαρακτήρες. Τώρα εννοείται πως είναι στο ίδιο μήκος, αλλά το σενάριο είναι πιο "βαρύ". Δένεσαι με τον Nathan και τους υπόλοιπους χαρακτήρες.


    Αν σε κούρασε αυτό το παιχνίδι σημαίνει πως δεν είναι του γούστου σου και μιας και έχεις παίξει τα υπόλοιπα 3 ήξερες πάνω κάτω τι θα δεις.
    Εννοείται πως τα παιχνίδια δεν είναι για όλα τα γούστα. Εγώ για παράδειγμα ένα από τα πρώτα games που αγόρασα στο ps4 ήταν το MGS Ground Zeroes και ήμουν ενθουσιασμένος. Παρόλο που είχε διάρκεια 1,5-2 ώρες είχα βαρεθεί από το πρώτο μισάωρο. Μετά από 2 μέρες το πούλησα. Έπαιξα και λίγο σε έναν φίλο μου το MGSV άλλα και πάλι μου φάνηκε πολύ βαρετό.
    Εννοείται πως είναι παιχνιδάρα, αλλά δεν κάνει για μένα.
    Οπότε είναι θέμα προσωπικού γούστου.
    Last edited by mihalis13; 18-05-2016 at 11:01.
    Spoiler!

  24. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (18-05-2016),Dragonpaul (18-05-2016),spartan (18-05-2016),teras1 (18-05-2016)

  25. #1378

    Default

    Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που έγραψες καταπάνω. Ίσως να μην έγινα απόλυτα κατανοητός προηγουμένως.


    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    mihalis13 (18-05-2016)

  27. #1379
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Ναι οκ. Είναι το καλύτερο της σειράς. Όμως λογικά αναμενόμενο δεν ήταν, τη στιγμή που παίζει σε άλλο μηχάνημα;
    Το βλεπεις και εντελως μονοδιαστατα (γραφικα) και εισαι και λαθος. Το οτι παιζει σε ενα κονσολα δεν το κανει αυτοματως καλυτερο απο προηγουμενα παιχνιδια. Για παραδειγμα παρα το γεγονος οτι του εβαλα 10, δεν το θεωρω καλυτερο απο το Last of Us που ηταν στο ps3. Και τετοια παραδειγματα υπαρχουν δεκαδες σε ολη την βιομηχανια, ενα επισης τρανταχτο παραδειγμα ειναι η συγκριση CoD4 με CoD Ghosts, το πρωτο θεωρειται το καλυτερο CoD, το δευτερο το χειροτερο, και ας ηταν σε καλυτερη κονσολα.

    Στα αλλα που λες θα συμφωνησω με τον μιχαλη, οτι ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα, το τι βρισκει καποιος ενδιαφερον και τι οχι. Ενα προσωπικο παραδειγμα για εμενα ειναι τα Soul games, αναγνωριζω την αξια τους, αλλα απλα δεν ειναι για εμενα.

  28. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    teras1 (18-05-2016)

  29. #1380

    Default

    Όχι. Ούτε κατά διάνοια μονοδιάστατα. Απλώς δεν μπήκα στον κόπο να γράψω όλα αυτά που έγραψε ο Μιχάλης. Θεωρώ ότι όποιος έπαιξε το παιχνίδι, έστω και λίγο, τα παρατήρησε.
    Οι βελτιώσεις στο σύνολο του τεχνικού τομέα είναι εμφανέστατες. Αυτό όμως δεν το κάνει διαφορετικό από τα υπόλοιπα της σειράς.
    Όπως και για το LOU, μια που αναφέρθηκε, δεν βρίσκω λόγο συνέχειας.

    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •