Page 68 of 84 FirstFirst ... 185864656667686970717278 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 1678

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #1341
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    εγω εχω ενα θεματακι μετην στοχευση.. απο τηνα αρχη το ειχα αλλα πιστευα οτι θα συνηθισω μεχρι τωρα αλλα δεν το βλεπω..!

  2. #1342

    Default

    Παιδια εχω ενα προβληματακι με του ελληνικους υποτιτλους.Το παιχνιδι ειναι αγορασμενο απο το αμερικανικο store.Στις επιλογες στο μενου τις γλωσσας του μενου και των υποτιτλων δεν εχει ελληνικα.Δεν ειμαι καλος στα αγγλικα και εχω ξενερωσει λιγο με την παιχνιδαρα.Μηπως ξερει καποιος τι να κανω?

  3. #1343
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το Σάββατο ξεκίνησα New Game σε crushing. Είμαι στο 8 chapter και έως τώρα δεν έχω δυσκολευτεί ιδιαίτερα

    Spoiler!


    Άφησα το 8 chapter για να το παίξω σήμερα μετά τη δουλειά που θα έχω χρόνο και είπα να μπω λίγο Multi και να παίξω καμιά ωρίτσα.
    Τι το ήθελα;; Μέχρι τις 3 το βράδυ έπαιζα.
    Spoiler!

  4. #1344
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το τελειωσα κι εγω μεσα στο σαββατοκυριακο και αν θελω να σχολιασω κατι για το παιχνιδι ή μαλλον να εστιασω, ειναι η ιστορια του...

    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (28-05-2016)

  6. #1345
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by arxontas7 View Post
    Μηπως ξερει καποιος τι να κανω?
    να μην ξαναψωνισεις απο το αμερικανικο store εαν θελεις ελληνικους υποτιτλους.

    @Valkyre

    Συμφωνω απολυτα, οπως ειχα γραψει και στο review ειναι ενα πιο ωριμο uncharted, χωρις να ξεφευγει απο το πνευμα της σειρας. Δηλαδη και τα αστειακια του εχει, και τις εξωφρενικες σκηνες δρασης, απλα πλεον δεν ειναι μονο αυτο.

    Επισης σχετικα με το τελος...


    MEGA ULTRA HUGE SPOILER WARNING


    Μονο εαν εχετε τελειωσει το παιχνιδι το ανοιγετε.


    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    thanasis7 (16-05-2016)

  8. #1346

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    να μην ξαναψωνισεις απο το αμερικανικο store εαν θελεις ελληνικους υποτιτλους.
    Που να ξερω και εγω οτι δεν ειχε.Νομιζα οτι ειναι για ολα τα στορ ιδιες γλωσσες.Αλλα μου κανει εντύπωση που εχει γαλλικα και ισπανικα στους υποτιτλους.

  9. #1347
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by arxontas7 View Post
    Παιδια εχω ενα προβληματακι με του ελληνικους υποτιτλους.Το παιχνιδι ειναι αγορασμενο απο το αμερικανικο store.Στις επιλογες στο μενου τις γλωσσας του μενου και των υποτιτλων δεν εχει ελληνικα.Δεν ειμαι καλος στα αγγλικα και εχω ξενερωσει λιγο με την παιχνιδαρα.Μηπως ξερει καποιος τι να κανω?

    Εφόσον είναι απο το Αμερικάνικο store λογικό να μην έχει υπότιτλους. Αν το έπαιρνες από το Ελληνικό store θα είχε σίγουρα.
    Spoiler!

  10. #1348

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εφόσον είναι απο το Αμερικάνικο store λογικό να μην έχει υπότιτλους. Αν το έπαιρνες από το Ελληνικό store θα είχε σίγουρα.
    Οπως εγραψα πιο πανω πως εξηγεις εσυ οτι εχει ισπανικους και γαλλικους υποτιτλους?


  11. #1349
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by arxontas7 View Post
    Που να ξερω και εγω οτι δεν ειχε.Νομιζα οτι ειναι για ολα τα στορ ιδιες γλωσσες.Αλλα μου κανει εντύπωση που εχει γαλλικα και ισπανικα στους υποτιτλους.
    Γιατι ο Καναδας, και το Μεξικο που νομιζεις οτι υπαγονται? χωρια που γενικα η χωρα εχει ενα μεγαλο ποσοστο ισπανοφωνου πλυθησμου.

  12. #1350
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by arxontas7 View Post
    Οπως εγραψα πιο πανω πως εξηγεις εσυ οτι εχει ισπανικους και γαλλικους υποτιτλους?
    Οι Ισπανόφωνοι στην Αμερική είναι πάρα πολλοί και κατέχουν σημαντικό ποσοστό του πληθυσμού. Τώρα για τους Γαλλικούς δεν ξέρω αν ο Καναδάς έχει ξεχωριστό store οπότε αν δεν έχει και υπάγεται στο Αμερικάνικο σίγουρα δικαιολογείται που έχει Γαλλικούς υπότιτλους
    Spoiler!

  13. #1351

    Default

    Σας ευχαριστω παιδια για τις αμεσες απαντησεις.Εστω και ετσι παω για λιωσιμο.

  14. #1352

    Default Uncharted 4: A Thief's End

    Θα συμφωνήσω και εγώ με τον @val για το U2>U3>U1...δεν έχω παίξει ακόμα το 4 αλλά θεωρώ μακράν το πιο ολοκληρωμένο uncharted το 2 και αυτό που έκανε το μπαμ στην σειρά με τα καταιγιστικά γραφικά του....απλώς μου ειναι περίεργο που διαβάζω από αρκετούς ότι θεωρούν το 1 το καλύτερο των 3ων ως αυτό με το πιο σοβαρό ύφος και το λιγότερο shoot fest....

  15. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    panos74gr (17-05-2016)

  16. #1353
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ θα συμφωνήσω εν μέρει με τον Val.
    Για μένα η σειρά πάει έτσι U4>U2>U1>U3
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    panos74gr (17-05-2016)

  18. #1354
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ παρόλα αυτά που μου είπατε (περι cheats κτλ) το παλεύω ακόμα στο crushing (1st play)

    19 ώρες και κάτι και είμαι
    Spoiler!


    Γενικά είναι πάρα πολύ δύσκολο στο crushing - φτάνει δυσκολία brutal στο remastered collection (και ξεπερνάει σε σημεία).
    Αλλά επειδή έχω καιρό να παίξω κάτι challenging το έχω βάλει πείσμα.... Αν και το φοβάμαι το chapter 20 (και δεν ξερω και τι έρχεται μετά).

    Μετά απο αρκετές προσπάθειες
    Spoiler!


    Επίσης πριν κανα chapter πήρα το τρόπαιο με τα 1000 kills
    Οπότε φανταστείτε πόσες φορές έχω χάσει

  19. #1355
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ θα συμφωνήσω εν μέρει με τον Val.
    Για μένα η σειρά πάει έτσι U4>U2>U1>U3
    Θα συμφωνησεις ομως 100% με εμενα. Το 4 χωρις αμφιβολια ειναι το καλυτερο, και μαλιστα απο ενα σημειο και περα μου θυμιζει το 1. Το 1 και εγω το αγαπαω παρα πολυ, γιατι πιστευω οτι ηταν αυτο που εφερε μια επανασταση στον τροπο που φτιαχνονται τα action adventure games, και ακομα και τεχνικα, παρα τα προβληματα του (εντονο tearing) εθεσε νεα στανταρντ για την βιομηχανια. Ο λογος που δεν το βαζω δευτερο, ειναι επειδη το 2 εξελιξε τοσο πολυ την σειρα, που θα ελεγα ψεματα εαν ελεγα οτι μου αρεσε λιγοτερο απο το 1. Το 3 απο την αλλη μερια δεν ειχε καποιο λαθος, απλα δεν ειχε το wow factor του 2 πλεον, και δεν προσεφερε ουσιαστικα κατι καινουργιο, περα απο λιγο background story του Drake. Εχοντας μαλιστα παιξει και το drake collection, μπορω να πω οτι τα παιχνιδια γερασαν πολυ ομορφα, καθως ειναι και διασκεδαστικα και χαρμα οφθαλμων ακομα και σημερα.

    @enstikto

    ειναι η δυσκολοτερη μαχη, και δεν μπορεις να πας και stealth. Αλλα η τελικη μαχη, ειναι σπασιμο νευρων. Οπως ειπα με 1 hit εισαι νεκρος, δεν ειναι τυχαιο που εχει 3 check points μεσα στην μαχη.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    enstikto (16-05-2016),mihalis13 (16-05-2016),teras1 (16-05-2016)

  21. #1356
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Θα συμφωνησεις ομως 100% με εμενα. Το 4 χωρις αμφιβολια ειναι το καλυτερο, και μαλιστα απο ενα σημειο και περα μου θυμιζει το 1. Το 1 και εγω το αγαπαω παρα πολυ, γιατι πιστευω οτι ηταν αυτο που εφερε μια επανασταση στον τροπο που φτιαχνονται τα action adventure games, και ακομα και τεχνικα, παρα τα προβληματα του (εντονο tearing) εθεσε νεα στανταρντ για την βιομηχανια. Ο λογος που δεν το βαζω δευτερο, ειναι επειδη το 2 εξελιξε τοσο πολυ την σειρα, που θα ελεγα ψεματα εαν ελεγα οτι μου αρεσε λιγοτερο απο το 1. Το 3 απο την αλλη μερια δεν ειχε καποιο λαθος, απλα δεν ειχε το wow factor του 2 πλεον, και δεν προσεφερε ουσιαστικα κατι καινουργιο, περα απο λιγο background story του Drake. Εχοντας μαλιστα παιξει και το drake collection, μπορω να πω οτι τα παιχνιδια γερασαν πολυ ομορφα, καθως ειναι και διασκεδαστικα και χαρμα οφθαλμων ακομα και σημερα.
    Ακριβώς για αυτούς τους λόγους έχω βάλει τα παιχνίδια με αυτή τη σειρά. + ότι το U2 ήταν το πρώτο που έπαιξα και ήταν πραγματικά κάτι καινούριο για μένα.
    Σκέφτομαι κάποια στιγμή να τσιμπήσω τη Drake Collection
    Spoiler!

  22. #1357
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το τελειωσα κι εγω μεσα στο σαββατοκυριακο και αν θελω να σχολιασω κατι για το παιχνιδι ή μαλλον να εστιασω, ειναι η ιστορια του...

    Spoiler!
    Πάτησα διστακτικά το show spoiler και ευτυχώς διαπίστωσα ότι δεν γράφεις τίποτα που να είναι spoiler.
    Έφτασα μόλις στο κεφάλαιο 13 και μέχρι στιγμής συμφωνώ σε όλα αυτά.

    Spoiler!

  23. #1358
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Στην τελικη μαχη ειχα βρει ενα τρικ στο hard και ειχε βγει εύκολα απο το σημειο που το εκανα

    Spoiler!



    Θελω τωρα να το δοκιμάσω και στο crushing αν θα πετύχει

  24. #1359
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ θα συμφωνήσω εν μέρει με τον Val.
    Για μένα η σειρά πάει έτσι U4>U2>U1>U3
    Συμφωνώ με το U2>U1>U3.
    Το U4 δεν το έχω αγγίξει ακόμα αλλά όπως έχω πει ήδη και παλιότερα το trailer απο το U4 στην E3 ήταν ο λόγος που μετά απο 10+ χρόνια αποχής απο το gaming με έκανε να αγοράσω το PS4. Για αυτόν και μόνο το λόγο απο εμένα RESPECT στην naughty dog.

  25. #1360

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post

    Spoiler!
    I seriously hope not

  26. The Following User Says Thank You to michael92 For This Useful Post:

    Zeichef (16-05-2016)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •