Page 80 of 84 FirstFirst ... 3070767778798081828384 LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 1678

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #1581
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by loloki View Post
    Παιδια τα τροπαια με cheats & glitches ισχυουν πλεον? Διαβασα οτι με το 1.20 patch πλεον δεν μπορεις να παρεις τα τροπαια crushing & speedrun παιζοντας μονο το πρωτο και τελευταιο chapter. Επισης στο crushing τελειωσα το 18 chapter και επειδη χρησιμοποιησα παραλλαγες του παιχνιδιου, δεν μου αναγνωριζει το κεφαλαιο ολοκληρωμενο με αυτην τη δυσκολια(οπως συμβαινει με τα προηγουμενα) Παρολα αυτα η δυσκολια στις ρυθμισεις παραμενει η ιδια. Τι συμβαινει τελικα, η naughty dog με τα updates εκλεισε καποιες "τρυπες"? Το λεω γιατι παλιοτερα επαιρνες ανετα τα τροπαια με cheats. Ειμαι σε αμφιβολια αν πρεπει να ξαναπαιξω το campaign απο την αρχη η να συνεχισω...
    Όλα γίνονται φίλε
    Αν θες μονο τα τροπαια γίνεται το κόλπο απλά σβήσε το update.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #1582

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Όλα γίνονται φίλε
    Αν θες μονο τα τροπαια γίνεται το κόλπο απλά σβήσε το update.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αρα Χρηστο διαγραφω το update και παιρνω τα 2 τροπαια ευκολα με το glitch? Τα τροπαια που εχω ηδη θα μου μεινουνε η θα πρεπει να ξαναμαζευω απο την αρχη ολους τους θησαυρους και ημερολογια
    Οσον αφορα το αλλο με τα cheats στην 1.20 εκδοση, αν ξερει καποιος με σιγουρια ας απαντησει. Σε 2 πολυ δημοφιλη ξενα sites λεγανε χαρακτηριστικα οτι τα cheats δεν επεηρεαζουν καθολου τα trophies

  3. #1583
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by loloki View Post
    Αρα Χρηστο διαγραφω το update και παιρνω τα 2 τροπαια ευκολα με το glitch? Τα τροπαια που εχω ηδη θα μου μεινουνε η θα πρεπει να ξαναμαζευω απο την αρχη ολους τους θησαυρους και ημερολογια
    Οσον αφορα το αλλο με τα cheats στην 1.20 εκδοση, αν ξερει καποιος με σιγουρια ας απαντησει. Σε 2 πολυ δημοφιλη ξενα sites λεγανε χαρακτηριστικα οτι τα cheats δεν επεηρεαζουν καθολου τα trophies
    Τα τροπαια δεν σβήνονται φίλε το save μην χάσεις, κανε αντίγραφο καλου κακου και σβήσε το update μονο,μετά κλεισε το ίντερνετ και παιξε το παιχνίδι όπως χρειάζεται να πάρεις τα τροπαια , μετά κάνε κανονικά όπως ήταν τα update.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #1584

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τα τροπαια δεν σβήνονται φίλε το save μην χάσεις, κανε αντίγραφο καλου κακου και σβήσε το update μονο,μετά κλεισε το ίντερνετ και παιξε το παιχνίδι όπως χρειάζεται να πάρεις τα τροπαια , μετά κάνε κανονικά όπως ήταν τα update.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Oκ κανω backup τα save μου με usb και επειτα πατω delete game(61GB ειδα πως ειναι)

  5. #1585
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by loloki View Post
    Oκ κανω backup τα save μου με usb και επειτα πατω delete game(61GB ειδα πως ειναι)

    - - - Updated - - -



    Oκ κανω backup τα save μου με usb και επειτα πατω delete game(61GB ειδα πως ειναι)
    Απο οτι θυμάμαι είναι βασικό να μην έχεις ίντερνετ όταν παίξεις. Πιστευω να είναι σε σιντακι το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #1586

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Απο οτι θυμάμαι είναι βασικό να μην έχεις ίντερνετ όταν παίξεις. Πιστευω να είναι σε σιντακι το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι το παιχνιδι ειναι retail.


  7. #1587
    theotz's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    PSN ID
    theodore_2005
    Name
    Θοδωρής

    Default

    Ξεκίνησα το uncharted 4 πριν από 4 ήμερες στο μετριο και τώρα βρίσκομαι στο κεφάλαιο 13. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι το πιο μεγάλο και το πιο όμορφο uncharted έχοντας παίξει και τα προηγούμενα τρια. Έχει τέλεια γραφικά, μαγευτικά τοπία και κατά την γνώμη μου έναν λίγο διαφορετικό είδος gameplay. Μια πολύ ωραία προσθήκη επίσης είναι και το σχοινί το οποίο σε βοηθάει να σκαρφαλώνεις σε διάφορα μέρη. Επίσης έχουν προσθέσει πολλά καινούρια όπλα!!! Ακόμα τα τοπία και τα μέρη του παιχνιδιού έχουν μεγαλώσει ως αποτέλεσμα να μπορείς να πας στον προορισμό σου με παραπάνω από έναν τρόπο, πράγμα το οποίο το θεωρώ αρκετα καλό!!! Το μόνο πράγμα που δεν μου άρεσε είναι ότι δυσκολέψανε τον στόχο κατά τη γνώμη μου πάντα. Κατά τα άλλα ένα φανταστικό παιχνίδι που σίγουρα θα πρέπει να δοκιμάσετε!!! Ελπίζω να σας βοήθησαν τα σχόλιά μου!!!

    Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. The Following 3 Users Say Thank You to theotz For This Useful Post:

    Leon_DiZ (21-04-2017),orck (27-08-2017),Valkyre (21-04-2017)

  9. #1588

    Default

    Γεια χαρα παιδια και χρονια πολλα. Μπορει καποιος φιλος που το δοκιμασε να μου πει 100% με σιγουρια, εαν κατεβασω το παιχνιδι σε ψηφιακη μορφη μεσα απο το Ελληνικο Playstation Store, θα εχει Ελληνικους υποτιτλους ή οχι?

  10. #1589
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis_Serres View Post
    Γεια χαρα παιδια και χρονια πολλα. Μπορει καποιος φιλος που το δοκιμασε να μου πει 100% με σιγουρια, εαν κατεβασω το παιχνιδι σε ψηφιακη μορφη μεσα απο το Ελληνικο Playstation Store, θα εχει Ελληνικους υποτιτλους ή οχι?
    Έχει κανονικά υποτίτλους φιλε μου. Και γω ψηφιακή μορφή το έχω.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #1590

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Έχει κανονικά υποτίτλους φιλε μου. Και γω ψηφιακή μορφή το έχω.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Χιλια ευχαριστω.....αν και ηδη απο χθες που εκανα την ερωτηση, τελικα ρισκαρα και το κατεβασα.... οπως επισης κατεβασα και το the last of us...remastered!!! Ωρα για καψιμο.... Καλη χρονια guys!!!

  12. #1591
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default




    ................


  13. #1592
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Την τρελα μου, γιατι μου αρεσουν τοσο τα uncharted????

    Ξεκινησα το 4ο και οι εντυπωσεις ειναι αριστες για την ωρα.
    .

  14. #1593
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σκεφτομουν οτι θα αρχιζα αυτο το ποστ ενθουσιασμενος με το ''δεν εχω λογια'', αλλα δεν θα ταιριαζε αυτο με την εμπειρια μου στα τελευταια κεφαλαια. Για να μην παρεξηγηθω η ποιοτητα ειναι πολυ μεγαλη και σε αυτα τα κεφαλαια, αλλα ενιωσα οτι μειωσε ''ταχυτητα'' πριν τον τερματισμο, εκει οπου αν συνεχιζε να με εκπλησσει θα τερματιζε με ενα καθαρο 10αρι για μενα.

    Να σημειωσω οτι σε κανενα Uncharted δε θα εβαζα καθαρο 10 αν και πραγματικα λατρευω την σειρα. Εδω τα πραγματα ηταν διαφορετικα για το μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου. Εχω εκπλαγει απο το ποσο καταφεραν να προχωρησουν την σειρα, σε ενα σημειο(5ο Uncharted) οπου ο κινδυνος να εμφανίστει 'κουραση' ηταν τεραστιος. Θα τολμουσα να πω οτι εδω βλεπω μεγαλυτερο αλμα απο αυτο που ειδαμε με το Among Thieves σε συγκριση με το drake's fortune. Το παιχνιδι ειναι βελτιωμενο κυριολεκτικα στα παντα οσον αφορα το action κομματι και δωθηκε επιτελους προσοχη και στην εξερευνηση βελτιωνοντας και εμπλουτιζοντας την αλληλεπιδραση με το περιβαλλον. Η δε χαρακτηρες και το σεναριο βρισκονται στο πιο ωριμο επιπεδο απο ποτε για την σειρα. Δεν θα ελεγα οτι στην πραγματικοτητα συνεχισαν απο απο Uncharted 3 αλλα απο το The last of us. Ενω τα εντονα συναισθηματα και το δεσιμο με τους χαρακτηρες ηταν παντα ενα απο τα δυνατα χαρτια της σειρας, το 4ο μερος συνεχισε να παιρνει αποσταση απο της ''καρτουνιστικες'' εκφρασεις/μορφασμους του ξεκινηματος της σειρας και τελικα να καταφερνει να παρουσιασει τους πιο believable χαρακτηρες που εχω δει ποτε σε video game.

    Αυτο το semi open περιβαλλον καταληγω στο οτι ειναι το αγαπημενο μου περιβαλλον για να παιζω παιχνιδια. Γιατι καταφερνει να σε κανει να νιωσεις οτι ταξιδευεις ενω παραλληλα δεν σου χαλαει το pace με side quests κτλ. Να πω την αληθεια θα προτιμουσα να ηταν ακομα μεγαλυτερα αυτα τα κομματια(πχ με το τζιπ).
    Για τον οπτικο τομεα πραγματικα δεν εχω λογια και αληθεια με εκανε να πιστευω οτι οι καλες στιγμες του ειναι αδυνατον να ξεπεραστουν σε αυτη τη γενια.

    Εκει ομως που σκεφτομουν οτι δεν γινεται να σταματησει αυτη η σειρα και οτι πρεπει να βγαζουν παιχνιδια για παντα, ηρθε ενα κομματι του παιχνιδιου που με εκανε να το ξανασκεφτω(ασχετα αν μετανιωσα ηδη για αυτη μου την σκεψη lol, μα πως τολμησα). Ξαναλεω ηταν εξαιρετικο και παλι, αλλα δεν ειχε να δωσει πλεον αυτο το κατι διαφορετικο/παραπανω που εβλεπα κατα την διαρκεια του παιχνιδιου μεχρι τοτε. Νομιζω οτι οι developers πολλες φορες πεφτουν στην παγιδα των 69.99 ευρω. ''Πρεπει να βγαλουμε ενα παιχνιδι που να δικαιολογει αυτα τα χρηματα''(το ενιωσα πολυ και με το RE7 αυτο). Δεν χρειαζεται. Βγαλε αυτο που νομιζεις οτι αξιζει να βγαλεις. Αν χρειαστει να το κανεις μικροτερο δεν πειραζει. Θα σου βγει σε μια ωρα? καντο σε μια. Σε 100? 100 τοτε.
    Και παλι το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο, αλλα εκει που ηταν ολο μονο ''wow'', ηρθε μια μικρη κουραση και επεσε λιιιγο στα ματια μου. Για μενα αυτο το λιγο ηταν αρκετο να του στερησει ενα πιθανο τιτλο του καλυτερου παιχνιδιου της γενιας(συμφωνα με τα γουστα μου παντα).
    Γκρινιαζω για το κυνηγι του τελειου με λιγα λογια και οχι για το καταπληκτικο ετσι και αλλιως Uncharted 4.

    Διαβασα ποικιλα σχολια απο gamers. Σε καποιους δεν αρεσαν αυτες τις αλλαγες, αλλοι δεν ειδαν(?) αλλαγες και ενιωθαν οτι επαιζαν μια απο τα ιδια και αλλοι αποθεωσαν τις οποιες βελτιωσεις. Πραγματικα δεν ηξερα τι να περιμενω και το αποτελεσμα ευτυχως με εξεπληξε ευχαριστα, γιατι ολες αυτες οι διαφορετικες αποψεις δεν με βοηθουσαν να προβλεψω το αν θα μου αρεσει περισσοτερο η λιγοτερο απο τα προηγουμενα. Hμουν ομως βεβαιος οτι θα μου αρεσε, καθως ειναι...Uncharted.

    Οσον αφορα τα αγαπημενα Uncharted:
    Drake's fortune*>Uncharted 4**>Uncharted 2> Uncharted 3

    *Eχω πει και στο παρελθον οτι ηταν το καλυτερο Uncharted σε συγκριση με αυτο που δεν υπηρχε ποτε. Ηταν το ξεκινημα μιας σειρας που φαινοταν οτι εχει κατι να προσφερει.
    **Το Uncharted 4 θα μπορουσε να ειναι και στην πρωτη θεση εδω. Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος.


    Οσον αφορα την ποιοτητα(οσο πιο αντικειμενικα γινεται):
    Uncharted 4>>>Uncharted 2=Uncharted 3*>>Drake's fortune

    *Το 2 εκανε μεν μεγαλυτερη αισθηση, ειχε ανωτερο pace και διαφορά απο το προηγουμενο, αλλα το 3 κατ'εμε ειναι αδικημενο γιατι εχει βελτιωθει διακριτικα στα παντα.



    ΥΓ. Λεω να αγορασω και αυτο με την chloe και θα γραψω εντυπωσεις.
    .

  15. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (08-04-2019),Dragonpaul (08-04-2019),toninio (25-04-2019),Valkyre (08-04-2019)

  16. #1594
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν το Uncharted μπορουσε να βρει εναν τροπο να αλλαξει την σκοπευση των εχθρων θα με χαροποιουσε πολυ. Αυτο που μπορουν να σε πυροβολησουν με μπερετα μεσα απο κλειδαροτρυπα απο τα 200 μετρα με εκνευριζει πλεον. (λατρευω τα παιχνιδια παρα ταυτα)

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (10-04-2019)

  18. #1595
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Επισης ξεχασα να γραψω οτι ενω η μουσικη ενω ηταν και παλι πολυ καλη, μου φανηκε οτι χρησιμοποιηθηκε πιο διακριτικα.

    Την αλλαξαν λιγο για πρωτη φορα σε σχεση με το προηγουμενα. Βγαζει κατι πιο μελαγχολικο αυτη τη φορα.
    .

  19. #1596
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Oσοι εχουν ακολουθησει ολη την σειρα δεν γινεται να μην νιωθουν μια εντονη μελαγχολια (κ ανατριχιλα) με αυτο το κομματι στο τελος του παιχνιδιου.
    .

  20. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    toninio (25-04-2019)

  21. #1597

    Default

    Φουλ μελαγχολία με το κομμάτι....
    Είχα γράψει κι εγώ, όταν το είχα τελειώσει, κάποια "παράπονα" (όχι τόσο για το τέλος, όσο για κάποιες μάχες πριν το τέλος), αλλά μιλάμε για παράπονα του στυλ "του βάζω 9,7 αντί για 10". Έκλεισαν με εξαιρετικό τρόπο την σειρά και αν τότε κάπου σκεφτόμουν "οκ, καλώς την τερματίζουν", τώρα το Uncharted αρχίζει και μου λείπει. Αρχίζω και πιστεύω ότι το Uncharted (και η κάθε μεγάλη σειρά, που έχει αγαπηθεί από τον κόσμο) πρέπει να συνεχίζεται. Απλά,το δύσκολο κομμάτι είναι το πώς. Πρέπει να είναι όπως ήταν ή να αλλάξει σε όλα τα επίπεδα; Μάλλον το δεύτερο, γιατί τα παιχνίδια και οι απαιτήσεις εξελίσσονται. Εντάξει, η Naughty Dog προφανώς αποφάσισε να βάλει το Uncharted στο χρονοντούλαπο,οπότε τσάμπα μιλάω τώρα για συνέχειες κλπ. Νομίζω όμως ότι εάν το ξανασκέφτονταν και έδιναν ένα επόμενο Uncharted, έστω στο πιο ώριμο ύφος που έδωσαν στο 4 και με ακόμα καλύτερο gameplay (πιο ανοικτός κόσμος, μεγαλύτερη ποικιλία δράσης και προσέγγισης, πιο ρεαλιστικό σε κάποια σημεία, πχ platforming), o κόσμος θα το γούσταρε πολύ (και θα γέμιζαν και πάλι τα ταμεία τους)......
    Μάλλον μ'έπιασε η νοσταλγία βραδιάτικα.....

  22. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    PDS (25-04-2019)

  23. #1598
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχουν τη δυνατοτητα να συνεχισουν τη σειρα με εντελως αλλους χαρακτηρες. Δεν θα ειχα προβλημα. Αλλα Drake Elena Sully κλπ νομιζω οτι πρεπει να ληξουν και οχι να συνεχισουν. Νομιζω αυτος ειναι και ο σκοπος της ND. Δεν απορριπτει ενα νεο Uncharted μεν, σιγουρα ομως οχι με Νεηθαν δε.

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (26-04-2019)

  25. #1599
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πρεπει να τα εχω ακουσει 150 φορες τα παραπανω κομματια απο τοτε που τελειωσε το παιχνιδι.

    Και μενα toninio τα παραπονα μου ειναι σε τετοιο επιπεδο. Με τιποτα δεν μπορουν να μειωσουν την τεραστια ποιοτητα του τιτλου. Και δεν ειναι τοσο η ποιοτητα στα χαρτια, ξερεις τα βαζουμε κατω, βγαζουμε ενα 9-10, το ξεχναμε και παμε σε επομενο παιχνιδι. Ειναι οτι σου αφηνει κατι μαγικο, μια νοσταλγια. Πολυ λιγα παιχνιδια το καταφερνουν αυτο σε τετοιο βαθμο. Ολη η σειρα ειχε κατι μαγικο και το τελευταιο εκλεισε αψογα.


    ΥΓ.Κατι παντως που με χαλασε ειναι οτι εδειξαν πολυ πραμα στα trailers/gameplay. Μετανιωνω που τα ειδα. Καποιες σκηνες δρασεις ειναι καταπληκτικες μεσα στο παιχνιδι και τις ειχα δει...
    ΥΓ2. Θα μπορουσαν να συνεχισουν την σειρα αλλα στο επιπεδο του Lost Legacy.
    .

  26. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    toninio (26-04-2019)

  27. #1600
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Νομίζω ότι πρέπει να κάνουν κάτι ανάλογο του God of War. Να του αλλάξουν τα φώτα εκεί που πρέπει δλδ χωρίς να το κάνουν να φαίνεται ξένο με την υπόλοιπη σειρά. Δύσκολο μεν αλλά πιστεύω όχι ακατόρθωτο διότι μιλάμε για το καλύτερο first party studio. Ένα ακόμα πάντως Uncharted κλασικό δεν θα με χάλαγε. Με άλλους χαρακτήρες όπως λέτε. Θα ήταν όαση στα πρώτα χρόνια του ps5

    ΥΓ θα ήθελα να δω ένα rpg FPS από τη naughty dog. Σχεδόν όλα τα αλλά στούντιο της σονυ δοκιμάζουν πράγματα εντελώς αντίθετα με αυτό που έκαναν μέχρι τώρα. Η Guerilla είναι ίσως η πιο τολμηρή μέχρι στιγμής με το Horizon.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  28. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    PDS (25-04-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •