Page 3 of 84 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1678

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #41
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ανούσιο, μιας και υπάρχουν screenshots. Scripta manent.


  2. #42
    Advanced Member INDIGO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    309
    Name
    Παντελής

    Default

    Uncharted 4 Actor Teases Game on Twitter, Shows Motion Capture




    Uncharted is one of the most popular PlayStation-exclusive franchises, and has been developer Naughty Dog’s bread and butter for years. So it came as no surprise when Uncharted for PlayStation 4 was revealed with a brief, mysterious teaser, which you can watch below.

    IGN
    Last edited by INDIGO; 26-11-2013 at 22:10.

  3. #43

    Default

    Uncharted 4: Among Ducks

  4. #44
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ενταξει ειναι προφανες οτι θα δειξουν κανονικο τραιλερ στα VGX, οπως ειχαν κανει και στο παρελθον, εγω βεβαια δεν θα κατσω να δω εκπομπη του spike για κανεναν λογο πλεον.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    michael92 (04-12-2013),panos74gr (04-12-2013),psx3 (04-12-2013)

  6. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ενταξει ειναι προφανες οτι θα δειξουν κανονικο τραιλερ στα VGX, οπως ειχαν κανει και στο παρελθον, εγω βεβαια δεν θα κατσω να δω εκπομπη του spike για κανεναν λογο πλεον.
    +1

    ¶σε που θα μας πρήξουν τα @@ με το mma

  7. #46
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν την ξαναπαταω οπως με το launch event, που το ειχαν hyparei στο θεο, και τελικα εδειξαν ενα teaser και ανακοινωσε ο kojima οτι θα μπορουμε να παιξουμε με τον snake οταν αυτος ειχε 100 πολυγωνα.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    michael92 (05-12-2013),Nek_Food (04-12-2013)

  9. #47
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    http://www.walmart.com/ip/Pre-Order-...ers-ip23492309

    Λετε να ισχυει ρε παιδια?
    Μακαρι, αν και προσωπικα πιστευω οτι ειναι πιο πιθανο να το εχουμε μετα το καλοκαιρι..

  10. #48
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χλωμοτατο! Λογικά δεν θα κυκλοφορήσει καν μέσα στο 2014....

  11. #49
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ουτε καν, χαζομαρες των καταστηματων.
    Οπως λεει και ο Δημητρης δεν ξερουμε καν αν θα κυκλοφορησει μεσα στο 2014 αλλα πιστευω οτι θα κανουν αγωνα δρομου να το εχουν τα Χριστουγεννα του 2014 γιατι πρεπει να υπαρχει system seller ειδικα εκεινη την περιοδο. Ηδη βρισκεται 2 χρονια στην αναπτυξη οποτε σε ενα χρονο απο τωρα ειναι ρεαλιστικο νομιζω.


  12. #50
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    ^^^^^ άραγε μόλις τελείωσε το uncharted 3 τι έκανε η ομάδα αυτή; Γύρισε και αυτή στο the last of us;

    Εγω θα περίμενα ότι με το τελείωσαν το uncharted 3 ξεκίνησαν το 4 ή τουλάχιστον δουλειά στην ps4 engine. ¶λλωστε αν και δεν ήταν 100% finalized η αρχιτεκτονική, η απόφαση για x86 αρχιτεκτονική τύπου GCN νομίζω είχε ληφθεί απο τότε (3 χρόνια πριν).

  13. #51
    Cool Member MarVell's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    163
    PSN ID
    MarVell

    Default

    Εγώ θα προτιμούσα άλλο παιχνίδι από την Naughty Dog, τα Uncharted τα έχω παίξει όλα, ωραία σειρά αλλά την έχω βαρεθεί. Το Last of Us ήταν "ανάσα καθαρού αέρα" που λένε, θα προτιμούσα να φτιάξουν και άλλα ορίτζιναλ παιχνίδια παρά και άλλο Uncharted.

  14. The Following User Says Thank You to MarVell For This Useful Post:

    VoleMaulder (31-12-2013)

  15. #52
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγω θα προτιμούσα κάτι νεο.
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    VoleMaulder (31-12-2013)

  17. #53
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα.

    Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει κανένα σημείο πλέον της ζωής του Drake. Ούτε ως πιο μεγάλος απο το 3, ούτε πιο μικρός (στυλ prequel), ούτε καν με ενδιαφέρουν οι αναζητήσεις του. Κυριολεκτικά τον βαρέθηκα. Από το U3 δε, σχεδόν τίποτα δεν έχω συγκρατήσει, πέραν της ανάμνησης κάποιων φαντασμαγορικών σκηνών. Ωραίο παιχνίδι, μην παρεξηγηθώ, αλλά προσωπικά δεν αντέχω ένα U4.

    Επίσης, δεν θα ήθελα ένα LοU 2. Καθαρά πάλι για προσωπικούς λόγους γούστου, καθώς τα horror / survival / deep story παιχνίδια δεν μου αρέσουν (εξ ου και δεν ασχολήθηκα καθόλου με το LoU, πέραν 3-4 λεπτών της ώρας με το demo).

    Φυσικά και θα έκανα κέφι ένα νέο, πλήρως Naughty Dog, Crash Bandicoot, αλλά ΟΚ είμαι προσγειωμένος = γνωρίζω ότι η πλειοψηφία της νέας γενιάς gamer δεν κάνει κέφι τέτοια παιχνίδια.

    Τέλος πάντων, με λίγα λόγια θα ήθελα κάτι φρέσκο (εντελώς νέος τίτλος / theme) ή κάτι παντελώς reboot (Crash Bandicoot), με την πλήρη φαντασία και τεχνογνωσία της Naughty Dog.

  18. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Φυσικά και θα έκανα κέφι ένα νέο, πλήρως Naughty Dog, Crash Bandicoot, αλλά ΟΚ είμαι προσγειωμένος = γνωρίζω ότι η πλειοψηφία της νέας γενιάς gamer δεν κάνει κέφι τέτοια παιχνίδια.
    Δεν θα είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα για ένα νέο Crash Bandicoot ή κάτι παρόμοιο.. Μόνο και μόνο λόγω νοσταλγίας-αναμνήσεων θα το αγόραζα day one, αν και πλέον δεν είμαι μεγάλος fan..

    Παρ'όλα αυτά δεν θα ήθελα η ΝD να φύγει απο το μονοπάτι των πιο "hardcore" παιχνιδιών που μας συνήθισε τα τελευταία χρόνια, γιατί θα χάναμε μερικά απο τα καλύτερα παιχνίδια του PS4..
    Αναμένουμε το συντομότερο δυνατόν να δούμε τη νέα δουλειά τους.. Απο τις λίγες εταιρίες που εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  19. #55
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    η αλήθεια είναι πως, από την μια απόλαυσα την "ενηλικιωμένη" ND στο PS3 (πλην του LoU λόγω προσωπικού γούστου), από την άλλη όμως πεθύμησα ΠΑΡΑ πολύ την "ανάλαφρη, έφηβη και αρκετά πιο διασκεδαστική, υπό το παιδικό πρίσμα" ND του Crash 1/2/3. Ίσως στη γενιά του PS2, η ND για εμένα ήταν αδιάφορη (μόνο το Jak 1 κάαααπως μου άρεσε, μετά όμως στο 2 και 3 που έγινε ΤΕΛΕΙΩΣ shooter και αρκετά open world, δεν μου άρεσε καθόλου εξ ου και δεν ασχολήθηκα καθόλου με αυτούς τους τίτλους).

    αυτό το Colony Wars, της Psygnosis, θα το ξεθάψουν ποτέ; Κρίμα γιατί είχαν πέσει σαγόνια όταν βγήκε το 1 (το 2 ήταν ακόμα καλύτερο, αλλά είχε ξεφτίσει πλέον το ενδιαφέρον του κόσμου για τέτοια παιχνίδια - είχα και τους δύο τίτλους στο PSX).

  20. #56
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    πιστευω οτι ειναι game που θα δειξει τις δυνατοτητες του ps4 με 1000...!

  21. #57
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια νομιζω οτι οσοι περιμενετε ενα Uncharted ιδιο με αυτα του PS3 θα εκπλαγειτε ευχαριστα... δεν νομιζω οτι η ND απλα θα βγαλει ενα παιχνιδι με καλυτερα γραφικα. Θεωρω οτι θα υπαρξει αυτην την φορα μεγαλο ρετουσαρισμα στο franchise (εξου και οτι δεν το λενε Uncharted 4).

    Τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.

    Αυτο που δεν θελω με τιποτα, ειναι να δω μια εταιρεια η οποια ειπε μια τοσο ωριμη και πανεμορφη ιστορια με το Last of Us να γυρισει σε ενα τυπο παιχνιδιου στυλ "πηδα αυτο" "σπασε το κιβωτιο" "κανε σβουρες" "περνα την πιστα".

    Αν θελουν σε κανα ελευθερο χρονο να φτιαξουν ενα PSN παιχνιδακι για οσους εχουν νοσταλγησει ναι, αλλα αν ειναι η τωρινη Naughty Dog που εχει επενδυσει σε σκηνοθετες, σεναριογραφους να τους βαλει να γραψουν μια ιστορια για εναν δαιμονα της ταζμανιας που κανει σβουρες και σπαει κιβωτια, συγνωμη αλλα μαλλον θα μεινουν χωρις δουλεια οι τυποι. Και το λεω κυριολεκτικα οτι θα μεινουν χωρις δουλεια... ποσοι χρειαστηκαν για να φτιαξουν το Crash? Ειναι δυνατον να απασχολησεις 150 ατομα με ενα τετοιο παιχνιδι σημερα? Αυτος που εφτιαχνε τις φακιδες του Joel στο Last of Us τι θα κανει? Καφε θα φτιαχνει? Τι λεπτομερεια μπορει να χρειαστει ενας τετοιος τιτλος? Χαραμι το ταλεντο θα παει των ανθρωπων.

    Ακουγομαι απαξιωτικος, αλλα ειλικρινα δεν θελω να στερηθω μια πιθανως πολυ καλη ιστορια που θα θυμαμαι για παντα, για mindless fun.

    Και θα το ξαναπω αλλη μια φορα Λευτερη με καθε σεβασμο εννοειται, αλλα θαρρω απο τον τροπο που γραφεις για την πραγματικοτητα που βιωνουμε στο gaming στις μερες μας, οτι αυτο το gaming pου θες εσυ, ειναι στο.... app store!

    Πραγματικα εκει θα βρεις ενα καρο παιχνιδια που ειναι σε στυλ bubble bubble, αναλαφρα πlatform χωρις να σε αγχωνουν, χαλαρωτικα απλα παιχνιδακια οπως τον παλιο καλο καιρο. Απειρα τετοια παιχνιδια.

    Νομιζω οτι οσο επενδυεις στην ιδεα οτι μεγαλα στουντιο που καταφεραν να αποκομισουν ευσημα οχι μονο απο τον χωρο των βιντεοπαιχνιδιων αλλα και του κινηματογραφου, καποια στιγμη θα γυρισουν πισω σε τετοια παιχνιδια (τα οποια εφτιαχναν οταν η ομαδα τους ηταν μολις λιγα ατομα) θα απογοητευτεις. Καλα ηταν οσο η Naughty Dog ηταν ακομα indie studio , τωρα ομως που πραγματικα ανοιξε τα φτερα της, ε δεν θελω να γυρισει σε τετοιες δουλειες. Αν μπορεσουν να αναθεσουν σε μια μικρη ομαδα ατομων ενα τετοιο παιχνιδακι οκ καλως.

    Παντα αποψη μου ετσι παιδια?!
    Last edited by Valkyre; 23-12-2013 at 12:54.

  22. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    VoleMaulder (31-12-2013)

  23. #58
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και να θέλει η ND, δεν αρκεί. Θα πρέπει να της το επιτρέψει και η Sony.

    Όπως έχουμε ξαναπεί, κάθε 1st party studio έχει τον «ρόλο» του. Ε, η ND πλέον υπάρχει για να βγάζει 3rd person, linear, cinematic, story-driven blockbusters (Uncharted, TLOU). Δεν έχει την ελευθερία να κάνει ό,τι της καπνίσει. Ό,τι project και να φτιάξει, θα πρέπει να κινείται στα «πλαίσια» που ανέφερα. Μην περιμένετε να βγάλει κάτι άλλο (FPS, platformer, sports game, RPG, open-world/sandbox κλπ.)

  24. #59
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν νομιζω οτι η Naughty Dog δεν εχει ελευθεριες για νεα πραγματα. Φυσικα και θα πρεπει πρωτα να το δειξει στην Σονυ να της εξηγησει περι τινος προκειται και να κερδισει την χρηματοδοτηση.

    Ομως νομιζω και πιστευω οτι ειδικα η Naughty Dog με την επιτυχια που εχει και το σεβασμο που εχει κερδισει στον χωρο, δεν χρειαζεται να κανει και πολλα για να πεισει την Σονυ. Φανηκε και με το LOU αυτο που ηταν ρισκο για νεο ΙΡ την ωρα που τελειωνε η ζωη της κονσολας.

    Βαλε και οτι η Σονυ εχει την ταση να γουσταρει το διαφορετικο και να μην φοβαται να χρηματοδοτησει projects οπως το Heavy Rain, Flower, Journey κλπ και νομιζω οτι αν η Naughty Dog εβγαινε και ελεγε θελω να κανω ενα FPS RPG, η Σονυ δεν θα ελεγε οχι. Βασικα δυσκολα φανταζομαι σεναριο που η Σονυ θα τους ελεγε οχι.

  25. #60
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Νέο IP μεν το TLOU, αλλά πατάει στην ίδια «φόρμουλα» (3rd person, linear, cinematic, story-driven blockbuster). Όχι ότι είναι το ίδιο παιχνίδι, κατάλαβες τι εννοώ...

    Όπως δεν θα περίμενα ποτέ από την Guerrilla να βγάλει TPS, έτσι δεν περιμένω από την ND να βγάλει FPS.

Page 3 of 84 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •