Page 17 of 18 FirstFirst ... 7131415161718 LastLast
Results 321 to 340 of 350

Thread: Middle-earth: Shadow Of Mordor

  1. #321
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    πήρα το GOTY από store στα 22,50. νομίζω καλή τιμή αν και ψηφιακό.
    Το εχω ξεκινήσει και έχει πολλά κοινα με batman games στα fighting mechanics για να μην πω είναι ίδια,
    αλλά αυτό που έχει κάνει με το sauron's army το κάνει πολύ εθιστικό!
    είμαι στο 7% με 3 main missions

  2. #322
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Και γω το τσιμπησα και ακομα καλυτερα το μοιραστηκα με φιλο οποτε βγηκε στα μισα...περιμενω να το ξεκινησω μετα το tearaway
    Spoiler!

  3. #323
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by Vicarious View Post
    πήρα το GOTY από store στα 22,50. νομίζω καλή τιμή αν και ψηφιακό.
    Το εχω ξεκινήσει και έχει πολλά κοινα με batman games στα fighting mechanics για να μην πω είναι ίδια,
    αλλά αυτό που έχει κάνει με το sauron's army το κάνει πολύ εθιστικό!
    είμαι στο 7% με 3 main missions
    Εγώ το πήρα σε δισκάκι. Είναι μια πολύ καλή μίξη Batman με Assassin's Creed. Είναι ο κόσμος που γουστάρω, έχεις διάφορα πράγματα να κάνεις, τρελαίνομαι για τους ήχους κ τους διαλόγους από το μικρόφωνο του ds4. Έχει κάποια θεματάκια στην κίνηση αλλά δεν είναι πρόβλημα.
    Η φάση με το στρατό, το nemesis system κλπ είναι όντως πολύ καλή. Τα outcasts missions και τα collectibles να βρεις νωρίς για να πάρεις λεφτά για health, focus κλπ. Βοηθάει αρκετά.

  4. #324
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Καλά τα λέτε, πολύ καλά fighting mechanics και ενδιαφέρον το nemesis system, αλλά φτάνει αυτό; Εμένα η πόρωση κράτησε μέχρι λιγο μετα την ώρα που μπήκα στην δεύτερη περιοχή. Μετα το βαρέθηκα εντελώς και το εχω και κάθεται.

  5. #325
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Εκπληκτικό παιχνίδι. Δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Προσωπικά μου κάνει μία μίξη μεταξύ Assasin στο stealth κομμάτι του και Prince of Persia στο battle κομμάτι. To batman δεν το έχω παίξει αλλά από αυτά που έχω δει είναι μέσα στην λίστα των υποψηφίων για το μέλλον (αν το πουλάει κανείς ας μου πει). Αν το μάθεις καλά στο battle μπορείς να κάνεις φανταστικά πράγματα. Υπόψιν ότι δεν είμαι fan της σειράς του Άρχοντα.

  6. #326
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by andapo View Post
    ... Υπόψιν ότι δεν είμαι fan της σειράς του Άρχοντα.

    Υποψιν συνεχιζεις να κουραζεις...
    Αντε να πιασεις τα 50, να βαλεις την αγγελια σου μπας και ησυχασουμε...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    volyros (29-01-2021)

  8. #327
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Υποψιν συνεχιζεις να κουραζεις...
    Αντε να πιασεις τα 50, να βαλεις την αγγελια σου μπας και ησυχασουμε...
    Και εσύ συνεχίζεις να κουράζεις με τα κολλήματα που έχεις. Για να το τελειώνουμε γιατί το έχεις ήδη τραβήξει και είναι η δεύτερη φορά που με προσλάβεις χωρίς να με ξέρεις. Έχω το PS 2 βδομάδες τώρα. Μπορείς να καταλάβεις ότι δεν έχω παιχνίδια και ότι ακόμα μαθαίνω? Μπορείς να συνειδητοποιήσεις ότι μέσα σε 2 βδομάδες δεν μπορεί να έχει κάποιος παιχνίδια για αγγελία?

    Αν δεν θέλετε νέους εδώ μέσα πείτε το στους κανόνες για να μπορείς να μπεις μόνο εσύ και να γράψεις τα φανταστικά σου σχόλια που μόνο αυτά έχουν σημασία. Και στην τελική δεν είσαι εσύ ο υπεύθυνος για να μου πεις αν παραβιάζω κάποιον κανόνα ή όχι.

    Μάθε πρώτα να γράφεις και μετά κάνε σχόλια για εμένα...

  9. #328
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by andapo View Post
    Και εσύ συνεχίζεις να κουράζεις με τα κολλήματα που έχεις. Για να το τελειώνουμε γιατί το έχεις ήδη τραβήξει και είναι η δεύτερη φορά που με προσλάβεις χωρίς να με ξέρεις. Έχω το PS 2 βδομάδες τώρα. Μπορείς να καταλάβεις ότι δεν έχω παιχνίδια και ότι ακόμα μαθαίνω? Μπορείς να συνειδητοποιήσεις ότι μέσα σε 2 βδομάδες δεν μπορεί να έχει κάποιος παιχνίδια για αγγελία?

    Αν δεν θέλετε νέους εδώ μέσα πείτε το στους κανόνες για να μπορείς να μπεις μόνο εσύ και να γράψεις τα φανταστικά σου σχόλια που μόνο αυτά έχουν σημασία. Και στην τελική δεν είσαι εσύ ο υπεύθυνος για να μου πεις αν παραβιάζω κάποιον κανόνα ή όχι.

    Μάθε πρώτα να γράφεις και μετά κάνε σχόλια για εμένα...

    Εκτος απο το spamming εισαι και σε συγχιση....
    Σου απαντω πρωτη φορα και με μπερδευεις με καποιο απο τα αλλα μελη που σου εχουν κανει την ιδια παρατηρηση.
    Μαθε πρωτα να ξεχωριζεις ποιος σου γραφει και μετα αρχισε το παραμυθι σου...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #329
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Καλά τα λέτε, πολύ καλά fighting mechanics και ενδιαφέρον το nemesis system, αλλά φτάνει αυτό; Εμένα η πόρωση κράτησε μέχρι λιγο μετα την ώρα που μπήκα στην δεύτερη περιοχή. Μετα το βαρέθηκα εντελώς και το εχω και κάθεται.
    Είναι μάλλον ανάλογα με τον άνθρωπο. Προσωπικά μου έφτασε, έπαιξα 50 περίπου ώρες μαζί με το πρώτο DLC.

  11. #330
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Εκτος απο το spamming εισαι και σε συγχιση....
    Σου απαντω πρωτη φορα και με μπερδευεις με καποιο απο τα αλλα μελη που σου εχουν κανει την ιδια παρατηρηση.
    Μαθε πρωτα να ξεχωριζεις ποιος σου γραφει και μετα αρχισε το παραμυθι σου...
    Καταπληκτικά νέα. Είστε παραπάνω του ενός που έχετε κόλλημα με τις αγγελίες. Μήπως παίρνετε και ποσοστά??? Έλεος... Υπάρχει και τη χρυσή ευκαιρία, το The Console Club, το Public, κτλ...

    Για να λήξουμε το off topic και απευθύνομαι στους admin και όχι σε εσένα γιατί απλά δεν καταλαβαίνεις. Αν θεωρείται spamming στο συγκεκριμένο forum το να μπαίνει καθημερινά μέλος του και να διαβάζει τι νέο έχει γραφτεί (ελέγξτε τα logs σας) και και κάνεις 3-4 post την ημέρα (δεν τα μετράω, αλλά κάπου εκεί τα υπολογίζω) τότε να διαγραφεί ο λογαριασμός μου γιατί δεν με ενδιαφέρει η συμμετοχή μου σε ένα τέτοιο χώρο.

    Ευχαριστώ.

  12. #331
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by andapo View Post
    Καταπληκτικά νέα. Είστε παραπάνω του ενός που έχετε κόλλημα με τις αγγελίες. Μήπως παίρνετε και ποσοστά??? Έλεος... Υπάρχει και τη χρυσή ευκαιρία, το The Console Club, το Public, κτλ...

    Για να λήξουμε το off topic και απευθύνομαι στους admin και όχι σε εσένα γιατί απλά δεν καταλαβαίνεις. Αν θεωρείται spamming στο συγκεκριμένο forum το να μπαίνει καθημερινά μέλος του και να διαβάζει τι νέο έχει γραφτεί (ελέγξτε τα logs σας) και και κάνεις 3-4 post την ημέρα (δεν τα μετράω, αλλά κάπου εκεί τα υπολογίζω) τότε να διαγραφεί ο λογαριασμός μου γιατί δεν με ενδιαφέρει η συμμετοχή μου σε ένα τέτοιο χώρο.

    Ευχαριστώ.
    Για να ληξω και εγω το offtopic μπηκε λοιπον η αγγελια, οχι τπτ αλλο αλλα φαινοταν απο χλμ να ερχεται...
    Καλη παραμονη ευχομαι τωρα, γιατι καποιοι αλλοι κανουν τη δουλεια τους και μετα την κανουν με ελαφρια πηδηματακια...
    Βεβαια εσυ δεν εισαι απο αυτους, οποτε my bad.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. #332
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Για να ληξω και εγω το offtopic μπηκε λοιπον η αγγελια, οχι τπτ αλλο αλλα φαινοταν απο χλμ να ερχεται...
    Καλη παραμονη ευχομαι τωρα, γιατι καποιοι αλλοι κανουν τη δουλεια τους και μετα την κανουν με ελαφρια πηδηματακια...
    Βεβαια εσυ δεν εισαι απο αυτους, οποτε my bad.
    Με την μόνη διαφορά ότι πρώτα γράφτηκα στο forum, μετά απο 1 βδομάδα αγόρασα το συγκεκριμένο παιχνίδι απο τον χρήστη pinkfloyd22 και αφού το τελείωσα το δίνω. Ειλικρινά στο λέω ότι δεν μπήκα για να δώσω το συγκεκριμένο παιχνίδι. Στην διάθεση των διαχειριστών (ακόμα και σε εσένα) όλα τα pm μου που φαίνεται η συναλλαγή για το συγκεκριμένο παιχνίδι αφού μπήκα στο forum για να λήξη το ζήτημα. Πραγματικά δεν μπορώ να στο εξηγήσω πιο απλά.

    - - - Updated - - -

    Ορίστε και ο διάλογος απο τα pm. Ημερομηνία 14/01. Υπάρχει και η συνέχεια αλλά περιέχει προσωπικά στοιχεία (τηλέφωνα, ονόματα) οπότε δεν την ανεβάζω.


    Originally Posted by andapo

    Originally Posted by pinkfloyd22

    Originally Posted by andapo
    Καλησπέρα φίλε μου. Θα με ενδιέφερε το παιχνίδι για άμεση αγορά αν δεν το έχεις δώσεις ακόμα.
    Ενημέρωσε με γιατί απο ότι είδα σου έχει στείλει ένα άλλο παιδί και προφανώς έχει προτεραιότητα.

    Καλή συνέχεια



    Γειά σου φίλε. Το Batman είναι προς το παρόν κρατημένο. Αν σε ενδιαφέρει πάντως δίνω και το Shadow of Mordor στην ίδια τιμή (20 ευρώ). Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου.



    Καλημέρα φίλε μου,

    Με ενδιαφέρει το Shadow of Mordor, θα μπορούσες να κάνεις όμως καλύτερη τιμή γιατί είναι πιο παλιό παιχνίδι?




  14. #333
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by andapo View Post
    Με την μόνη διαφορά ότι πρώτα γράφτηκα στο forum, μετά απο 1 βδομάδα αγόρασα το συγκεκριμένο παιχνίδι απο τον χρήστη pinkfloyd22 και αφού το τελείωσα το δίνω. Ειλικρινά στο λέω ότι δεν μπήκα για να δώσω το συγκεκριμένο παιχνίδι. Στην διάθεση των διαχειριστών (ακόμα και σε εσένα) όλα τα pm μου που φαίνεται η συναλλαγή για το συγκεκριμένο παιχνίδι αφού μπήκα στο forum για να λήξη το ζήτημα. Πραγματικά δεν μπορώ να στο εξηγήσω πιο απλά.
    Δεν χρειαζεται να συνεχιστει αλλο αυτο το θεμα, το θεμα ερευνηθηκε και οι κατηγοριες για spamming προς το ατομο σου απλα δεν εχουν βαση, κατι που μπορει να διαπιστωσει ο καθενας που θα δει το post history σου. Οποτε δεν υπαρχει καμια αναγκη για απολογιες. Καλη διαμονη και καλα posts.

  15. #334

    Default

    Ερωτηση προς γνωριζοντες...βλεπω οτι το store εχει το παιχνιδακι ενα 20αρικο,το GOTY, καλη προσφορα φαινεται
    Μου αρεσουν περισσοτερο 3rd person rpg σαν το Witcher και το Horizon Zero Dawn,αλλα δεν θα ελεγα οχι σε ενα καλο action

    Να το τσιμπησω?
    Η να τα σκασω για το Mass Effect?
    Ειναι πιο action το Shadow of Mordor?

  16. #335
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Ερωτηση προς γνωριζοντες...βλεπω οτι το store εχει το παιχνιδακι ενα 20αρικο,το GOTY, καλη προσφορα φαινεται
    Μου αρεσουν περισσοτερο 3rd person rpg σαν το Witcher και το Horizon Zero Dawn,αλλα δεν θα ελεγα οχι σε ενα καλο action

    Να το τσιμπησω?
    Η να τα σκασω για το Mass Effect?
    Ειναι πιο action το Shadow of Mordor?
    Ειναι ενα πιο ευκολο και χαλαρο Batman Arkham + Assassin's Creed.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #336

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Ερωτηση προς γνωριζοντες...βλεπω οτι το store εχει το παιχνιδακι ενα 20αρικο,το GOTY, καλη προσφορα φαινεται
    Μου αρεσουν περισσοτερο 3rd person rpg σαν το Witcher και το Horizon Zero Dawn,αλλα δεν θα ελεγα οχι σε ενα καλο action

    Να το τσιμπησω?
    Η να τα σκασω για το Mass Effect?
    Ειναι πιο action το Shadow of Mordor?


    καλυτερα να δεις ο ιδιος πως ειναι το παιχνιδι πανω κατω. Ειναι λιγο πιο brutal απο τα Batman παιχνιδια οπως αναφερθηκε.

  18. #337

    Default

    Ευχαριστω για τα tips μαγκες.
    Αν ειναι πολυ ευκολο (συνεχως ξυλικι και ξεχαρβαλωμα του X) και δεν εχει καποιο βαθμο δυσκολιας η εγκεφαλικης διεγερσης,μαλλον θα το προσπερασω.
    Αλλα με τραβαει το LORTR lore ρε γαμωτο...decisions decisions

  19. #338
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Να το παίξεις, είναι εξαιρετική προσπάθεια.

    Πράγματι τα mechanics του θυμίζουν τα παραπάνω παιχνίδια (χωρίς αυτό να είναι κακό πάντως) ενώ έχει και διάφορες προσθήκες που το κάνουν να ξεχωρίζει.


  20. #339
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Συμφωνω απολυτα, αν σου αρεσει το συμπαν του LOTR και τα open world action games δεν βλεπω το λογο να μην παρεις ενα παρα πολυ καλο παιχνιδι σε πολυ καλη τιμη.
    Δεν ειναι τυχαιες οι καλες κριτικες που πηρε, μια ΑΑΑ προσπαθεια απο εκει που δεν το περιμενε κανεις.


  21. #340

    Default

    Νομιζω οτι πεισθηκα - καλα οχι οτι χρειαζομουν και πολυ
    Γενικως οταν βλεπεις καλες κριτικες σε Metacritic και Steam τοτε προφανως προκειται για καλοφτιαγμενο game. Απλως δεν με τραβανε πια τα repetitive,αλλα εδω εχει και αυτο το συστημα με την προωθηση των δικων μας παιδιων που φαινεται εξαιρετικο.
    Ειμαι λιγο κατα των expanded universes γιατι το ξεχειλωνουν αλλα εδω μαλλον φαινεται να ειναι η εξαιρεση.

    Παω να το τσιμπησω,sold


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •