Page 1 of 51 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1019

Thread: Project CARS

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Project CARS



    PROJECT CARS RACES TO NEXT-GEN!
    http://www.wmdportal.com/projectnews...s-to-next-gen/

    POSTED: NOVEMBER 6, 2013

    Today, Slightly Mad Studios are proud to announce that crowd-powered, AAA racing title Project CARS will be coming to three further gaming platforms in 2014.

    Both Sony’s PlayStation 4 and Microsoft’s Xbox One consoles will see Project CARS racing onto them during 2014 as gaming enters the next generation with new benchmarks of graphical fidelity and technical power becoming possible and Project CARS aiming to set a new standard for virtual racing for motorsports and car fans around the world.




    Furthermore, Project CARS will also be coming to Valve’s Steam OS, extending an existing partnership with Steam that has already allowed tens of thousands of WMD members the ability to download and play builds of the game during its development and allow specific multiplayer and social features that are only possible using this unique platform.

    “Project CARS has always led the pack in terms of insane detail. Whether that’s graphically in the craftsmanship of our cars and tracks, technically in the way we’ve approached weather and time of day, or emotionally in how each car feels and responds to your touch. These powerful new platforms allow us therefore to not compromise on the quality of our vision and ultimately that means players are going to experience something truly breathtaking when they get behind the wheel.” - Ian Bell, Head Of Studio

    Project CARS will be available for the PlayStation 4, Xbox One, Steam OS, PC, and Wii U starting Fall 2014.
    .

  2. #2

    Default Project CARS Trailer - Speed and Sound


  3. The Following 3 Users Say Thank You to SteliosGR For This Useful Post:

    indikos001 (27-11-2014),Nek_Food (08-11-2013),nuntius (08-11-2013)

  4. #3
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πλέον το GTurismo, θα έχει δυνατό ανταγωνισμό στο PS4, τόσο από άποψη μοντελοποίησης / γραφικών των αυτοκινήτων, όσο και από άποψη physics.

    Πάντα στην περίπτωση, που το Project CARS παραμείνει αναλλοίωτο= παραμείνουν τα γραφικά και τα Physics ως έχουν και στον PC - σε αντίθετη περίπτωση, δηλαδή που μεταλλαχτεί σε Need for Speed-ίλα κατάσταση (full arcade), τότε χέσε μέσα Πολυχρόνη, αυτό δεν θα είναι Project CARS. Και ως εκ τούτου, δεν θα τίθεται κανένα θέμα σύγκρισής του με το PS4 Gran Turismo.

  5. #4
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Και ακομη βρισκεται στο development...




  6. #5
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια συγνωμη αλλα αν ειναι να μιλησω για εμενα προσωπικα, ειλικρινα απορρω με τον ολο πανικο οσον αφορα τον οπτικο τομεα του παιχνιδιου που κανουν ολοι λες και ειναι η επιτομη του next gen graphics...

    Και παλι τονιζω οτι μιλαω προσωπικα εντελως, αλλα αν εξαιρεσω καποια πολυ εντυπωσιακα στιγμιοτυπα απο το τρεηλερ, τα οποια μαλιστα ειναι αμφιβολο εαν ειναι pure gameplay ή απλα ρετουσαρισμενα πραγματα καθοτι το μισο τρεηλερ ειναι εντυπωσιακο και το αλλο μισο τιποτα το ιδιαιτερο, γενικα το παιχνιδι εμενα μου φαινεται απλα... ΟΚ σε θεμα γραφικων.

    Ειδα και τα gameplay video απο το Nurburgring και.... τι ακριβως ειναι εντυπωσιακο βρε παιδια? Πρωτα απο ολα το animation του οδηγου ειναι ολιγον.... αθλιο... παρατηρηστε απλα την κινηση των ποδιων... οσο για τα χερια , απλα δειτε το driveclub για να μην πω οτι ακομα και το GT5-6 δεν εχουν ιδιαιτερη διαφορα.

    Μετα τι να πω για τα textures της στολης του οδηγου, τα οποια ειναι -σορρυ κιολας- last gen. Τα μοντελα των αυτοκινητων τι ακριβως το φοβερο εχουν? Ναι δειχνουν να ειναι σε λεπτομερεια ενα κλικ πανω απο αυτα του Gran Turismo και του Forza.

    Η βροχη παλι? Μονο σε εμενα φανηκε εντελως last gen? Ουτε καν spray απο τις μπροστινες ροδες δεν υπαρχει, ποσο μαλλον σταγονες και αλλα εφφε που εχουν παιχνιδια 5αετιας.

    Το μοναδικο next gen μπορει να πει κανεις οτι ειναι ο φωτισμος... οχι ομως οτι ειναι δα και τιποτα εξωφρενικο ή που να σου πεσει το σαγονι...

    Συγνωμη παιδες αλλα αν αυτο ειναι δειγμα next gen τοτε μαλλον με περιμενουν δυσκολες μερες προσωπικα... διοτι μονο next gen δεν θεωρω (οπτικα) αυτο που ειδα στα παραπανω βιντεο. Μακαρι να τρεχει σε κανα WiiU ειδαλλως... το driveclub δειχνει πολυ πιο εντυπωσιακο, απο τα καθαρα gameplay videos που εχουμε δει. (οχι τρεηλερ που εκει παιζουν πολλα)
    Last edited by Valkyre; 10-01-2014 at 16:46.

  7. #6
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Valkyre δεν διαφωνω αλλα βρισκεται ακομα στο development.

    Επισης το build του δευτερου βιντεο ειναι αρκετα παλιο.

    Βαζω το παρακατω που ειναι απο τα τελευταια build...


  8. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Valkyre (10-01-2014)

  9. #7
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολυ καλυτερο σαφως αυτο το βιντεακι.

    Εννοειται πως παντα οταν μιλαμε για κατι που ειναι σε αναπτυξη, κρινουμε μοναχα αυτο που βλεπουμε εκεινη την στιγμη. Σιγουρα δεν κρινω το τελικο αποτελεσμα με αυτα που ειπα παραπανω.

    Παντως ακομα και απο το τελευταιο -σαφως βελτιωμενο- βιντεακι, και παλι δεν μπορω να πω οτι οι διθυραμβοι και ειδικα τα σχολια της εταιρειας αναπτυξης, δικαιολογουν τον ντορο για το οπτικο κομματι.

    Θεωρω φυσικα πολυ καλα τα γραφικα, αλλα αν με ρωτουσε κανεις δεν περιμενα ενα next gen racer να ειναι ετσι.
    Last edited by Valkyre; 10-01-2014 at 18:06.

  10. #8
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by NMExKapa View Post
    Valkyre δεν διαφωνω αλλα βρισκεται ακομα στο development.

    Επισης το build του δευτερου βιντεο ειναι αρκετα παλιο.

    Βαζω το παρακατω που ειναι απο τα τελευταια build...

    Εντυπωσιακο αν και λειπει τελειως το κρανος του οδηγου που θα επρεπε να μαζευει την βροχη στο visor και να δυσκολεύει την ορατότητα. Επίσης ο ήχος είναι λάθος και το πιο ανησυχητικό είναι οτι τα physics μου φαίνονται κάπως off!

    Θα είναι full retail κυκλοφορία ή F2P;

  11. #9
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Το βαζω μονο και μονο επειδη παιζει σε αναλυση 4Κ.


  12. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Valkyre (14-01-2014)

  13. #10
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default



    Project Cars Main Features:

    CARS
    With a huge range of cars and motorsports on offer – everything from road cars, US muscle, and supercars, to GT, touring, open wheel, and even karts; whatever your passion, thereΆs something perfect for you – with more being added regularly.
    CAREER
    Create a driver, choose a starting motorsport, and sign your first contract. Succeed and youΆll get offers from other teams, special invitations, and endorsements. Grow, evolve, and pursue a number of Historic Goals with the ultimate aim of being recognised in the Hall Of Fame.
    ONLINE
    Create your own public and private race weekends including full practice, qualifying, and warmup sessions or browse and search all games currently being played across the globe to find the perfect game with others of your skill level and preference.
    COMMUNITY
    Challenge your friends and the worldwide community in asynchronous Time Trial challenges with full downloadable ghost leaderboards, or compete in a regularly-updated season of special community events for real-world prizes.
    ULTIMATE VARIETY
    Race on over 60 unique tracks including closed circuits and point-to-point locations at any time of day and in ever-changing weather conditions. Play pre-defined championships in Season Mode, create your own, or simply visit the Test Track to tweak under the hood in on-track testing. The freedom is yours.
    THE DRIVER NETWORK
    The Driver Network allows players to compare their stats and accolades, track career progress, and share highlights. Build up your Affinity with certain cars, tracks, and motorsports, and strive to retain strong Performance and Reputation ratings.
    http://www.motorward.com/2014/04/pro...n-new-trailer/

  14. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Nek_Food (02-04-2014)

  15. #11
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default


  16. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Nek_Food (23-04-2014),Slay (23-04-2014)

  17. #12
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Έχω πολύ μεγάλες προσδοκίες από το παιχνίδι. Αν το gameplay του είναι καλό, με τέτοιο ήχο και τέτοια γραφικά θα πάει πολύ καλά πιστεύω.

  18. #13
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Όποιος έχει καλό PC ας ενθουσιαστεί ελεύθερα.
    Για μένα που με ενδιαφέρει η έκδοση PS4, τα High end PC videos δεν μου πουλάνε τίποτα.
    Βαρέθηκα την επίδειξη των παιχνιδιών στο καλύτερο δυνατό φως και μετά να βλέπω το downgrade.

  19. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Kkritikos (25-04-2014)

  20. #14
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Εγω μονο γραφικα βλεπω απο το παιχνιδι!!! αντιθετος απο ρεαλισμο δεν βλεπω κατι το συνταρακτικο.Μου φαινεται οτι θα δουμε μια απο τα ιδια (αλλα shift 2 μερια).

  21. #15
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εγω μονο γραφικα βλεπω απο το παιχνιδι!!! αντιθετος απο ρεαλισμο δεν βλεπω κατι το συνταρακτικο.Μου φαινεται οτι θα δουμε μια απο τα ιδια (αλλα shift 2 μερια).
    Δύσκολο να καταλάβεις από βίντεο πως θα είναι ο χειρισμός στο αμάξι. Εκτός απο γραφικά έχει και ήχο πάντως. Και ο ήχος είναι αλλού. Εύχομαι να έχει πολύ ρεαλιστικό μοντέλο φυσικής γιατί το gran turismo έχει αρχίσει και κουράζει. Τουλάχιστον να υπάρχει ανταγωνισμός μπας και δούμε και τις αλλαγές που χρειάζονται από τον Γιαμαούτση. Αυτό εδώ πάντως, αν δεν είναι ένα νέο shift αλλά κάτι πιο ρεαλιστικό το έχω πάρει σίγουρα. Από τα βίντεο έχω πορωθεί άσχημα.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to muku For This Useful Post:

    Nek_Food (27-04-2014),teras1 (26-04-2014)

  23. #16
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Δύσκολο να καταλάβεις από βίντεο πως θα είναι ο χειρισμός στο αμάξι. Εκτός απο γραφικά έχει και ήχο πάντως. Και ο ήχος είναι αλλού. Εύχομαι να έχει πολύ ρεαλιστικό μοντέλο φυσικής γιατί το gran turismo έχει αρχίσει και κουράζει. Τουλάχιστον να υπάρχει ανταγωνισμός μπας και δούμε και τις αλλαγές που χρειάζονται από τον Γιαμαούτση. Αυτό εδώ πάντως, αν δεν είναι ένα νέο shift αλλά κάτι πιο ρεαλιστικό το έχω πάρει σίγουρα. Από τα βίντεο έχω πορωθεί άσχημα.
    Μιλάς για τον Τάσο τον Γιαμαούτση, τον γιό της κυρά Θοδώρας; Που είναι ξάδερφος της Κασίδας της Μπιρμπίλως που παντρεύτηκε τον Θύμιο τον Βλαχομήτρο το γιό του Κίτσου;

  24. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Nek_Food (27-04-2014)

  25. #17
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Μιλάς για τον Τάσο τον Γιαμαούτση, τον γιό της κυρά Θοδώρας; Που είναι ξάδερφος της Κασίδας της Μπιρμπίλως που παντρεύτηκε τον Θύμιο τον Βλαχομήτρο το γιό του Κίτσου;
    Τον έχεις μπερδέψει μάλλον. Αυτός ο Γιαμαούτσης που λέω είναι με τα κατσίκια από το άλλο χώριο. Ο αδερφός της Αστέρως που παντρεύτηκε την Κατίγκα του Αστραπόγιαννου και της Αφροξιλάνθης

  26. The Following User Says Thank You to muku For This Useful Post:

    teras1 (26-04-2014)

  27. #18
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Δύσκολο να καταλάβεις από βίντεο πως θα είναι ο χειρισμός στο αμάξι. Εκτός απο γραφικά έχει και ήχο πάντως. Και ο ήχος είναι αλλού. Εύχομαι να έχει πολύ ρεαλιστικό μοντέλο φυσικής γιατί το gran turismo έχει αρχίσει και κουράζει. Τουλάχιστον να υπάρχει ανταγωνισμός μπας και δούμε και τις αλλαγές που χρειάζονται από τον Γιαμαούτση. Αυτό εδώ πάντως, αν δεν είναι ένα νέο shift αλλά κάτι πιο ρεαλιστικό το έχω πάρει σίγουρα. Από τα βίντεο έχω πορωθεί άσχημα.
    Απο αυτο ομως το βιντεο!!φαινεται καλυτερα αυτο που λεω.Ωραια γραφικα δεν λεω!!αλλα το αμαξι ειναι λες και τρεχει σε παγοδρομιο!!!(παρατηρα τις ροδες του αμαξιου,και θα καταλαβεις τι ενοοω)


    Υ.Γ Τον ρεαλισμο που τον ειδανε???εγω ενα καθαροαιμο arcade παιχνιδι βλεπω

  28. #19
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Γενικά αυτό που έχω παρατηρήσει με τα βίντεο από το παιχνίδι είναι ότι έχουν βγάλει πάρα πολύ υλικό και πολλές φορές είναι από builds με εμφανείς ελλείψεις. Τώρα δεν ξέρω αν συγκεκριμένα αυτό το βίντεο είναι από παλιά έκδοση αλλά δεν μου φάνηκε κάτι τρομέρα τραγικό. Όπως είπα θέλω να το δοκιμάσω πρώτα πρωτού εκφέρω γνώμη. Πάντως δείχνει πολλά υποσχόμενο σαν παιχνίδι.

  29. #20
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Γενικά αυτό που έχω παρατηρήσει με τα βίντεο από το παιχνίδι είναι ότι έχουν βγάλει πάρα πολύ υλικό και πολλές φορές είναι από builds με εμφανείς ελλείψεις. Τώρα δεν ξέρω αν συγκεκριμένα αυτό το βίντεο είναι από παλιά έκδοση αλλά δεν μου φάνηκε κάτι τρομέρα τραγικό. Όπως είπα θέλω να το δοκιμάσω πρώτα πρωτού εκφέρω γνώμη. Πάντως δείχνει πολλά υποσχόμενο σαν παιχνίδι.
    Μαρτης του 14 ειναι η συγκεριμενη εκδοση!!!αλλα απο την αλλη θα τους δωσω ακομα μια ευκαιρια!!!μιας και το παιχνιδι θα βγει σε ενα 7μηνο.

Page 1 of 51 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •