Page 31 of 51 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1019

Thread: Project CARS

  1. #601
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όχι έχει 7 νομίζω διαφορετικές κάμερες οι οποίες μπορούν και να ρυθμιστουν και παραπάνω. Μην ανησυχείς για αυτό.

  2. The Following User Says Thank You to memix For This Useful Post:

    zodiac5120 (13-05-2015)

  3. #602
    Member zodiac5120's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    99
    PSN ID
    zodiac5120
    Name
    Διονύσης

    Default

    θα ηταν αρκετα fail να μην σου εδινε την επιλογη,ειναι η αληθεια..τοτε το μονο που μενει ειναι να παω να το αγορασω κ γω κ να το ευχαριστηθω οπως ολοι σας!ευχαριστω παιδια..

  4. #603
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα μου φαίνεται μια χαρά στην οδηγήσει με της ρυθμίσεις που εβαλε ο odytsak.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #604
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Πια limited έκδοση!; εδώ έχω το καλύτερο Ultimate unicorn
    Glitchαρε τα texture.



    Click image for larger version. 

Name:	1502209_10206870437069264_4526337901927338489_o.jpg 
Views:	167 
Size:	259.3 KB 
ID:	7079Click image for larger version. 

Name:	11206625_10206870439949336_4435214708316936680_o.jpg 
Views:	169 
Size:	238.3 KB 
ID:	7080Click image for larger version. 

Name:	11270235_10206870443989437_3395681414819003992_o.jpg 
Views:	169 
Size:	278.3 KB 
ID:	7081
    Last edited by Nerven; 14-05-2015 at 00:07.

  6. The Following 7 Users Say Thank You to Nerven For This Useful Post:

    AriStos13 (13-05-2015),ary4022 (13-05-2015),Christos33 (13-05-2015),Snk (13-05-2015),teras1 (13-05-2015),tsakali GR (16-05-2015),Valkyre (15-05-2015)

  7. #605
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Γιάννη γαμάτο το θέλω και εγώ χαχα


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  8. #606
    Advanced Member Akrida79's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Μήλος
    Posts
    314
    PSN ID
    Akridas79
    Name
    Μανώλης

    Default

    Από αύριο θα "τρέχω" και εγώ....

  9. #607
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Eίχα προπαραγγείλει δύο κόπιες από το PUBLIC και σήμερα μου ήρθε ο δεύτερος pre-order κωδικός,
    κάλλιο αργά παρά αργότερα.

    Σε περίπτωση που πάρει και κανένας άλλος pre-order κωδικό μην την πατήσει και νομίζει ότι είναι λάθος.
    Κάνω ένα quote μην ξαναγράφω τα ίδια.

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Mόλις έστειλε το PUBLIC τους κωδικούς του pre-order στα κινητά μας,

    προσοχή τον κωδικό θα τον βάλετε εδώ
    http://www.dlc-projectcars.com/
    (με παύλες ανάμεσα)

    και θα σας δώσει καινούριο κωδικό για το PS Store, (εννοείται χωρίς κενά στο store όπως κάνετε redeem όλους τους PlayStation κωδικούς).

  10. #608
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Και εγώ το είχα προπαραγγείλει την limited αλλα τπτ ακόμα δεν μου έχει έρθει.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  11. #609
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ενας ακόμη οδηγός για τις ρυθμίσεις του DS4, αυτή τη φορά από το επίσημο Project CARS forum
    http://forum.projectcarsgame.com/sho...guration-Guide
    είναι στο section του XB1 γιατί εκεί αντιμετωπίζουνε μεγαλύτερα προβλήματα,
    (δεν καταλαβαίνω απολύτως το γιατί, δεν νομίζω πως το χειριστήριο του XB1 είναι χειρότερο από του PS4)
    αλλά οι επεξηγήσεις για τις αυξομειώσεις στις μπάρες ρύθμισης είναι ακριβώς ίδιες.

  12. #610
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Το παιχνιδι ειναι απολαυση.

    Ναι εχει bugs, Ναι εχει λιγα αυτοκινητα, Ναι δεν εχει βελτιωσεις στα αυτοκινητα, Ναι δεν σε ανταμειβει αν παιξεις στο 100% ΑΙ ή αν αλλαξεις το οτιδηποτε, Ναι δεν σε "παρακαλαει" να επιστρεψεις για να κανεις Daily Challenges, Ναι ειναι δυσκολο να κατανοησεις τον σωρο απο ρυθμισεις πανω στο αυτοκινητο.

    Ομως η συνολικη εμπειρια οδηγησης ειναι μοναδικη. Θελω να μπω σε μια BMW και το παιχνιδι να με τιμωρησει αν πατησω στο κερμπ πανω στη στροφη, να με τιμωρησει αν πατησω αποτομα γκαζι σε ανηφορικη στροφη, να με τιμωρησει αν βγω εκτος πιστας, να με τιμωρησει αν κουτουλαω δεξια και αριστερα, να με τιμωρησει αν δεν ασχοληθω καθολου με pit strategy. Ειμαι μαζοχας τελικα; Μπορει...

    Πρωτη φορα σε Racing παιχνιδι ασχολουμαι τοσο πολυ με Qualifying rounds κτλ. Γουσταρω τη καθε στιγμη...

  13. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    teras1 (15-05-2015)

  14. #611
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μετά από ένα μεγάλο διάλειμμα με sim racing games (σχεδόν υποχρεωτικά αφού δεν υπήρχαν στο PS4) και μετά το somewhat "semi sim" - mostly arcade DriveClub που να μην παρεξηγούμαστε μου άρεσε πολύ, πλέον έχω ξεχάσει να οδηγάω χωρίς βοηθήματα και τιμωρία στο παραμικρό λάθος και έτσι καταλήγω στους πρώτους αγώνες με οχήματα μεγάλης ιπποδύναμης να οργώνω τα χωράφια, απλά και μόνο επειδή πάτησα λίγο στο χόρτο ή έδωσα φουλ ώθηση λίγο νωρίτερα από ότι έπρεπε. Όλα αυτά με τα assists on (είπα να παίξω στην μεσαία δυσκολία για αρχή, με μικρορυθμίσεις σε damage κλπ) και έτσι θα χρειαστεί ένας μικρός κύκλος εκμάθησης και προσαρμογής πάλι πριν διαπρέψουμε στις πίστες και όχι στα χωράφια και εμείς. Πάντως έχω την εντύπωση ότι παραείναι aggressive στο να σε τιμωρίσει σε κάθε λάθος που έχεις κάνει, εκτός και αν έχω πειράξει κάποια ρύθμιση και θέλει σουλούπωμα. Επίσης, μετά το eye candy DriveClub με εξωτερική cam (αλλά κάπως ασαφή για μένα με incar view) νομίζω ότι επιτέλους είναι πάλι καιρός να επιστρέψω στην υπέροχη in helmet cam που έχει το Project CARS και νομίζω είναι μάλλον η καλύτερη (για μένα τουλάχιστον). Έτρεξα μερικούς αγώνες για να δω τα μοντέλα, τα οποία είναι όμορφα αλλά μου μοιάζουν κάπως "πλαστικά" σε ορισμένα τους σημεία, μπορεί βέβαια να φταίει και ο συνδυασμός οχήματος με το χρώμα (κόκκινο Audi R8) αλλά και πάλι γενικά μου φάνηκαν ότι ήταν κάπως πιο "ψεύτικα" όλα, από το όχημα, στην πίστα, στους θεατές. Οι αποχρώσεις σε γρασίδι και βράχους νομίζω δείχνουν καλύτερα έτσι ξεβγαλμένα που ήταν σε κάνα δυο αγώνες που έτρεξα. Πρέπει να αποτινάξω από πάνω μου την υψηλή αισθητική του DC και να προσαρμόσω και το μάτι σε αυτή του Project CARS που είναι κάποια επίπεδα πιο κάτω στην τρέχουσα έκδοση.

    Υ.Γ.1: εντυπώσης οδήγησης προ ρυθμίσεων αλά Odytsak's post πιο πάνω. Μετά είδα μία βελτίωση στην συμπεριφορά, χρίζει επιβεβαίωσης.

    Υ.Γ.2: έτρεξα το Renault community event και παρότι έκανα τρεις - τέσσερις καθαρούς γύρους δεν με έχει κατατάξει σε χρόνους στον πίνακα. Am I missing something?

  15. #612
    Cool Member tzimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    173
    PSN ID
    stikaros

    Default

    Αστα να πανε ειδικα με τα παλια αμαξια (στο 60% εχω τη δυσκολια που δεν ειναι να πεις τρελη διαφορα) δε μπορω να παρω pole με τπτ ουτε και νικη ετσι ωρες ωρες μου ρχεται να τα σπασω ολα χαχαχα ουτε στο Bloodborne τετοια νευρα...με λιγα λογια ειναι τρομερο racing game (θελω να το δω και μια τιμονιερα αλλα η τ80 δε λεει οπως και αγορα της τ100 καθως δε ξερω αν στο μελλον θα μπορω με αλλα racing,μονοδρομος για την ωρα η τ300 αλλα πανακριβη και σε κανα μαγαζι γνωστο δε τη βλεπω,εχει τσεκαρει κανενας κανα ξενο site τπτ ετσι σε πιο καλη τιμη ??)


  16. #613
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    ...ετρεξα το Renault community event και παρότι έκανα τρεις - τέσσερις καθαρούς γύρους δεν με έχει κατατάξει σε χρόνους στον πίνακα. Am I missing something?
    Μόνο τους πρώτους τρεις χιλιάδες εμφανίζει,
    πρέπει να το φτιάξουνε σύντομα αυτό,
    π.χ. στο GT6 σε όποια θέση κι αν είσαι σε δείχνει κι ας είσαι και στους 100 χιλιάδες,
    το κακό θα είναι μεγαλύτερο αν δεν το μετράει στο πιο χρονοβόρο τρόπαιο του παιχνιδιού που πρέπει να πάρεις μέρος σε 20 Community events.

  17. #614
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δύσκολο μου φαίνεται,δεν εχω παίξει πολύ 1-2ωρες,μονο καρτ κατάφερα να βγω πρωταθλητής και αυτο οχι γιατί οδηγουσα καλα απλα εκλεινα διαδρόμους.
    Με το Renault 53,90 καταφερα μετά απο λιγες προσπάθειες αλλά δεν βρίσκω πουθενά τον χρόνο και δεν λεω για online, τι στο διαολο δεν μένει πουθενά ο χρόνος.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #615
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια δεν εχω το παιχνιδι και αρα φυσικα η γνωμη/συμβουλη μου ειναι περιορισμενης σημασιας, αλλα επειδη χρονια κι εγω στο κουρμπετι με racing και sims, να σας δωσω μια συμβουλη.

    Μην παιδευεστε με τον χειρισμο στο φουλ simulation αν παιζετε με χειρηστηριο. Θα σας κανει οντως να σπασετε κανα χειρηστηριο. Δεν μπορεις να εχεις φουλ simulation control με το dualshock. Εκτος κι αν τα δαχτυλα σου ειναι ταχυδακτυλουργου και εχεις τιν ικανοτητα να τα ρυθμιζεις με ακριβεια χιλιοστου, ειναι τσαμπα κοπος και νευρα να παιδευεστε.

    Πορσωπικα απο αυτα που ακουω το PC σου δινει την δυνατοτητα να ρυθμισεις ποσο sim θες να ειναι. Γνωμη μου να το εχετε υποψη σας αυτο οταν παιζετε με χειρηστηριο.

    Φουλ sim αυστηρα μονο με τιμονιερα και πεταλια.

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nek_Food (15-05-2015)

  20. #616
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τι φουλ 55-60% το εχω για να ελέγχετε το όχημα.
    Καποιος είπε για δυσκολία για ποια ρύθμιση μιλάτε.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #617
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Ενα μικρο λαθακι πανω στο κερμπακι και παμε στο τοιχακι...


  22. The Following 7 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    AriStos13 (15-05-2015),ary4022 (16-05-2015),Christos33 (15-05-2015),mihalis13 (15-05-2015),odytsak (15-05-2015),teras1 (15-05-2015),Tsoupri. (15-05-2015)

  23. #618
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    κατοχος και εγω του p.c εχω να πω οτι το παιχνιδι ειναι πολυ ρεαλιστικο στο θεμα οδηγησης και εχει super ηχους στα αυτοκινητα.αρκετες πιστες,λιγα αυτοκινητα,στα μειον αυτο.παντως εχει πολυ δυνατο career mode.στο on line θα ηθελα διαφορα events[οχι μονο time trials]ελπιζω στο μελλον να κανουν κατι.γενικα ειναι καλος τιτλος και αξιζει σαν racing simulator.παντως για μενα θελει τιμονι,θα σε παει σε αλλο επιπεδο.thanks oδυσσεα για τις ρυθμισεις στο pad,τα βρηκα και εγω μπαστουνι στην αρχη.

  24. The Following User Says Thank You to ps4 gamer For This Useful Post:

    odytsak (16-05-2015)

  25. #619
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Online φοβήθηκα στην αρχη να μπω (μην με ξεφτιλισουν) σε καμία φάση μπήκα σε εναν αγωνα με μικρά αμάξια (πήρα ford focus) και ανακάλυψα οτι και η άλλη είναι χειρότερα απο μένα άνετα βγηκα δευτερος (τον πρώτο ούτε που τον ειδα).
    Ελληνες δεν παίζουν εψαξα κανενα δωμάτιο με ελληνες δεν βρήκα τίποτα.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. #620
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 gamer View Post
    στο on line θα ηθελα διαφορα events[οχι μονο time trials]ελπιζω στο μελλον να κανουν κατι.
    Multiplayer εχει μεχρι 16 ατομα ταυτοχρονα στη πιστα, διαμορφωνεις εσυ το Event οπως γουσταρεις (κατηγορια αυτοκινητων, πιστα, γυρους, καιρο, assists κτλ)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •