Page 29 of 51 FirstFirst ... 1925262728293031323339 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1019

Thread: Project CARS

  1. #561
    Cool Member tzimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    173
    PSN ID
    stikaros

    Default

    Παιδες οι τιμονιερες του ps3 ειναι συμβατες με το ps4 ??και συγκεκριμενα η thrustmaster t100 ?? (σορρυ για το off topic απλα σκεφτομαι για αγορα τη συγκεκριμενη ,το χει τσεκαρει καποιος?)

  2. #562
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by tzimis View Post
    Παιδες οι τιμονιερες του ps3 ειναι συμβατες με το ps4 ??και συγκεκριμενα η thrustmaster t100 ?? (σορρυ για το off topic απλα σκεφτομαι για αγορα τη συγκεκριμενη ,το χει τσεκαρει καποιος?)

    PLAYSTATION 4
    Thrustmaster T300RS
    Thrustmaster T300 Ferrari GTE
    Thrustmaster T100 Force Feedback
    Thrustmaster T80
    Thrustmaster TH8RS
    Thrustmaster TH8A
    Thrustmaster T3PA Pedals
    Thrustmaster T500RS


    Fanatec Porsche 911 Turbo S
    Fanatec Porsche 911 GT2
    Fanatec Porsche 911 GT3 v2
    Fanatec CSR (+ Pedals)
    Fanatec CSR Elite (+ Pedals)
    Fanatec ClubSport Wheel Base
    Fanatec ClubSport Wheel Base v2
    http://www.projectcarsgame.com/beyond-reality.html

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Nikoladim (10-05-2015),tzimis (10-05-2015)

  4. #563
    Cool Member tzimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    173
    PSN ID
    stikaros

    Default

    Ωραιος ελπιζω στο μελλον να μην εχω προβλημα συμβατοτητας με μελλοντικα racing games


  5. #564

    Default

    Quote Originally Posted by digger angel View Post
    Αν κάποιος ασχολείται μόνο με ps4 η xbox one που τυχαίνει να τα χω και τα δυο μακριά από αυτό το παιχνίδι .το πήρα στο xbox και χτυπάω το κεφάλι μου . Το είδα και σε ps4. Όντας κάτοχος και του drive club kai to fora horizon 2 σας λέω πως τόσο στον οπτικό τομέα όσο στο gameplay όσο επίσης και στην ποικιλία αυτοκινήτων και events τα δυο exclusives που ανέφερα είναι γενιές μπροστά του. Νομίζεις πως ξαφνικά παίζεις σε κονσόλα παλιάς γενιάς. Προσωπικά θα προσπαθήσω να το πουλήσω . Και πήρα και την limited edition . Ας πρόσεχα !!!
    Καταλαβαίνεις ότι τα δύο παιχνίδια που αναφέρεις και σου αρέσουν είναι τέρμα arcade, έτσι; Ακόμα και το Forza Motorsport (όλη η σειρά) που το υπεραγαπώ, δεν έχει καμία σχέση όσον αφορά στο ρεαλισμό τού ελέγχου τού αυτοκινήτου.

    Αν κάποιος ενδιαφέρεται μόνο για τα γραφικά και για την ποικιλία των αυτοκινήτων, δε χρειάζεται ν' ασχοληθεί με το Project Cars.

  6. #565
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Υπάρχουν διαθέσιμα στο store δύο δωρεάν DLC τα οποία αφορούν το ένα Liveries (Pack 1) και το άλλο ένα δωρεάν όχημα το Lykan Hypersport (Free Car 1). Προφανώς στο μέλλον θα δωθούν και άλλα για να αριθμούν αυτά ως #1.

  7. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    odytsak (10-05-2015)

  8. #566
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Nεκτάριε αδιάβαστος, αύριο με τον κηδεμόνα σου.

    Το έχουμε πει αρκετές φορές ότι θα δίνουν ένα δωρεάν αυτοκίνητο κάθε μήνα (ξέρω ξέρω, καταξοδεύτηκαν).

  9. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Nek_Food (10-05-2015),teras1 (10-05-2015)

  10. #567
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν είμαι φαν του NASCAR αλλά επειδή έχω παίξει το γνωστό ομώνυμο racing game γνωρίζω τις πίστες,
    εντύπωση λοιπόν μου έκανε που το Project CARS έχει όλες τις NASCAR πίστες οι οποίες δεν είναι oval αλλά κανονικές road course
    και αναφέρομαι στις Watkins Glen, Sonoma και Road America.

    Kάνοντας λοιπόν μια αναζήτηση στο youtube με τις υπόλοιπες ΝΑSCAR πίστες που όπως προείπα είναι όλες oval
    βρήκα τις:
    Indianapolis
    Bristol
    Daytona
    Charlotte
    Dover
    και Richmond.

    Προφανώς θα έχουμε ένα μεγάλο expansion pack/DLC για να ικανοποιηθούν και τα Αμερικανάκια.

    Ισως πάλι και να μας το δώσουν δωρεάν,
    ευελπιστώ ότι δεν έχουν συμπεριλάβει τις oval γιατί το παιχνίδι στις συγκρούσεις θέλει πολύ δουλειά ακόμη,
    όσο μεγαλύτερες οι ταχύτητες τόσο πιο χάλια είναι οι συμπεριφορές των αυτοκινήτων κατά την πρόσκρουση,
    στο NASCAR που λόγω των υψηλών ταχυτήτων και των ιδιαιτεροτήτων των oval πιστών οι συγκρούσεις δίνουν και παίρνουν
    φαντάζομαι ότι θα βλέπαμε άθλια πράγματα.

    Για την Indianapolis υπάρχει και επίσημη ανακοίνωση από την SMS.
    http://www.wmdportal.com/projectnews...-project-cars/

    Bάζω και gameplay από κάθε πίστα ξεχωριστά για όποιον θέλει να πάρει μάτι.

    Indianapolis



    Bristol



    Daytona



    Charlotte



    Dover



    Richmond


  11. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    ary4022 (11-05-2015),Nek_Food (11-05-2015)

  12. #568
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχοντας παίξει σύνολο 6-7 ώρες (σχεδόν όλες στο career) μπορώ να πω οτι το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό.
    Πραγματικά το "story" mode του για μένα είναι πολύ ωραίο.
    Παίζω το Zero To Hero που ξεκινάς από τις μικρές κατηγορίες.
    Εκτός όμως από τους αγώνες που έχεις για το πρωτάθλημα την εκάστοτε σεζόν, σου έρχονται και προσκλήσεις για διάφορους αγώνες (επίδειξης θα μπορούσα να πω) οι οποίοι δεν έχουν αντίκτυπο στην καριέρα σου.
    Κάμερα νομίζω η καλύτερη είναι του κράνους (και πάλι οχι σε όλα τα αυτοκίνητα) αλλα με βολεύει περισσότερο από όλες τις άλλες.
    Επίσης μετά από το ποστ του Οδυσσέα (odytsak) άλλαξα και εγώ τον χειρισμό και όντως το αμάξι κινείται πιο ομαλά.

    Αν και δεν είμαι ειδικός σε racing games (πόσο μάλλον σε sim) μου αρέσει ο ρεαλισμός και η οδηγική εμπειρία του παιχνιδιού.
    Το παιχνίδι είναι αρκετά ρεαλιστικό άλλα δεν χάνει καθόλου το fun στοιχείο που πρέπει (κατα τη γνώμη μου) να έχει κάθε παιχνίδι.
    Επίσης μου αρέσει που δεν έχει να κάνεις βελτιώσεις σε κινητήρες κλπ. οπότε όλα εξαρτώνται από τις οδηγικές σου ικανότητες ή τις ρυθμίσεις που θα κάνεις στο setup σου.

    Γενικά η φιλοσοφία του παιχνιδιού μου αρέσει αρκετά και προς το παρον το ευχαριστιέμαι πάρα πολύ (πράγμα που δεν το περίμενα μιας και ούτε καν τα GT μου άρεσαν από sim racing)

    Διαφορετικό παιχνίδι από το GT αλλά για μένα πιο ευχάριστο.
    Spoiler!

  13. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ary4022 (11-05-2015),Nek_Food (11-05-2015),odytsak (11-05-2015),Peteoklis (11-05-2015)

  14. #569
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  15. #570
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Έχοντας παίξει σύνολο 6-7 ώρες (σχεδόν όλες στο career) μπορώ να πω οτι το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό.
    Πραγματικά το "story" mode του για μένα είναι πολύ ωραίο.
    Παίζω το Zero To Hero που ξεκινάς από τις μικρές κατηγορίες.
    Εκτός όμως από τους αγώνες που έχεις για το πρωτάθλημα την εκάστοτε σεζόν, σου έρχονται και προσκλήσεις για διάφορους αγώνες (επίδειξης θα μπορούσα να πω) οι οποίοι δεν έχουν αντίκτυπο στην καριέρα σου.
    Κάμερα νομίζω η καλύτερη είναι του κράνους (και πάλι οχι σε όλα τα αυτοκίνητα) αλλα με βολεύει περισσότερο από όλες τις άλλες.
    Επίσης μετά από το ποστ του Οδυσσέα (odytsak) άλλαξα και εγώ τον χειρισμό και όντως το αμάξι κινείται πιο ομαλά.

    Αν και δεν είμαι ειδικός σε racing games (πόσο μάλλον σε sim) μου αρέσει ο ρεαλισμός και η οδηγική εμπειρία του παιχνιδιού.
    Το παιχνίδι είναι αρκετά ρεαλιστικό άλλα δεν χάνει καθόλου το fun στοιχείο που πρέπει (κατα τη γνώμη μου) να έχει κάθε παιχνίδι.
    Επίσης μου αρέσει που δεν έχει να κάνεις βελτιώσεις σε κινητήρες κλπ. οπότε όλα εξαρτώνται από τις οδηγικές σου ικανότητες ή τις ρυθμίσεις που θα κάνεις στο setup σου.

    Γενικά η φιλοσοφία του παιχνιδιού μου αρέσει αρκετά και προς το παρον το ευχαριστιέμαι πάρα πολύ (πράγμα που δεν το περίμενα μιας και ούτε καν τα GT μου άρεσαν από sim racing)

    Διαφορετικό παιχνίδι από το GT αλλά για μένα πιο ευχάριστο.
    Να προσθέσω επίσης ότι η Slightly Mad Studios δημιουργήθηκε μόλις το 2008,
    έγινε γνωστή για τα δύο Need For Speed Shift της Electronic Arts (2009 και 2011)
    και από τότε για να αποφύγει τον βραχνά του εκάστοτε Publisher δημιούργησε το World of Mass Development
    http://www.wmdportal.com/about/
    όπου το παιχνίδι χρημοτοδοτείται από τον κόσμο, παίζουν κάθε μήνα το καινούριο build, δίνουν το feedback τους
    και αναλόγως τις πωλήσεις θα πάρουν πίσω μέρος των χρημάτων ή ακόμη να έχουνε και κέρδος.

    Το ποσό που είχε να διαχειριστεί η SMS ήτανε 4 εκατομμύρια δολλάρια,
    ποσό μικρό για ΑΑΑ τίτλο το 2015 που έχει να δώσει και τεράστια ποσά για άδειες στις αυτοκινητοβιομηχανίες και στις πίστες.

    Στηρίξτε την προσπάθεια και τα κέρδη δεν θα πάνε στην ΕΑ και στον κάθε Publisher αλλά στην ίδια την SMS,
    το αποτέλεσμα θα είναι ένα πολύ δυνατό Project CARS 2 με άδειες και από άλλες εταιρίες (Ferrari, Lambo, Chevrolet, Toyota, Honda, Nissan κλπ)
    και ακόμη περισσότερες πίστες (και την Suzuka κανονική και όχι με το όνομα Sakkito με την ίδια χάραξη μεν αλλά με διαφορετικά background).

    To παιχνίδι όπως είπε κι ο Μιχάλης είναι πολύ καλό και ταυτόχρονα διασκεδαστικό,
    επίσης είναι μονόδρομος στο PS4 για όποιον θέλει ένα ρεαλιστικό racing game.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    ary4022 (11-05-2015),Nek_Food (11-05-2015),pgp69 (11-05-2015),teras1 (11-05-2015)

  17. #571
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Και να πουμε οτι αυτο ειναι το παραδειγμα ενος στουντιο που εχει θεσει εναν στοχο χρηματοδοτησης και ΤΟΝ ΤΗΡΕΙ με εμπρακτα αποτελεσματα.

    Οχι μαιμουδιες και κολπακια τυπου Star Citizen....

    Τους βγαζω το καπελο σε αυτο. Ειπαν "τοσα θελουμε" και μολις τα πηραν δεν επετρεψαν ουτε φραγκο παραπανω να δωθει... και οχι μονο αυτο, αλλα κυκλοφορησαν και το παιχνιδι που υποσχεθηκαν να κυκλοφορησουν.

    RESPECT.

    Την ιδια ωρα καποιοι αλλοι λενε " οποιοι θελετε, δωστε μας 12,000 δολλαρια για ενα μοντελο διαστημοπλοιου" και φυσικα οσο ερχονται λεφτα δεν σταματανε. Απυθμενο βαθος...

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    ary4022 (11-05-2015),teras1 (11-05-2015)

  19. #572
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επίσης ισχύει οτι έχουν δηλώσει πως δεν θα βγάλουν DLC έπι πληρωμή;;; (για το 1 free car κάθε μήνα το ξέρω απλά δεν ξέρω αν σκοπεύουν να βγάλουν και car packs)


    Υγ. Επίσης θα μου άρεσε να υπήρχε σαν επιλογή να σου προτείνει το team σου ρυθμίσεις για το αμάξι σύμφωνα με τον τρόπο που οδηγείς. Για τύπους σαν και εμένα που δεν κατέχουν το θέμα car tuning και βαριούνται να μπουν φουλ στην διαδικασία θα ήταν πολύ βολικό.
    Και οσοι ήθελαν να πειραματιστουν μόνοι τους θα είχα αυτήν τη δυνατότητα.
    Last edited by mihalis13; 11-05-2015 at 13:19.
    Spoiler!

  20. #573
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Για DLC δωρεάν ή μη δεν γνωρίζουμε κάτι, ούτε αν θα βγει κάποιο season pass.

    Για να συμπληρώσω το post μου #567 περί NASCAR DLC
    στις build που έπαιζε ο κόσμος που είχε χρηματοδοτήσει το παιχνίδι είχε μέσα και ιστορικές πίστες
    άρα πολύ πιθανόν να έχουμε κι ένα Historic DLC,

    φαντάζομαι οι περισσότεροι θα θυμάστε τις τρομερές μονομαχίες στις αρχές του 2000 στην Hockenheim μετάξύ Shumi και Montoya
    με ταχύτητες πάνω από 350 χιλιόμετρα στις ευθείες και βουτιά στα φρένα για προσπέραση,
    η πίστα έχει πλέον αλλάξει για την ασφάλεια των οδηγών, όπως έχει γίνει και στην Silverstone,

    επίσης η Monza κάποτε είχε και oval διαδρομή, τώρα έχει χορταριάσει ο δρόμος,
    όπως έχει χορταριάσει και η παλιά διαδρομή στο Spa μήκους 20 χιλιομέτρων.

    Spa Historic



    Monza Historic



    Hockenheim Historic



    Silverstone Historic

    Last edited by odytsak; 11-05-2015 at 23:32.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Nek_Food (11-05-2015),toumpasn (11-05-2015)

  22. #574

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Και να πουμε οτι αυτο ειναι το παραδειγμα ενος στουντιο που εχει θεσει εναν στοχο χρηματοδοτησης και ΤΟΝ ΤΗΡΕΙ με εμπρακτα αποτελεσματα.

    Οχι μαιμουδιες και κολπακια τυπου Star Citizen....

    Τους βγαζω το καπελο σε αυτο. Ειπαν "τοσα θελουμε" και μολις τα πηραν δεν επετρεψαν ουτε φραγκο παραπανω να δωθει... και οχι μονο αυτο, αλλα κυκλοφορησαν και το παιχνιδι που υποσχεθηκαν να κυκλοφορησουν.

    RESPECT.

    Την ιδια ωρα καποιοι αλλοι λενε " οποιοι θελετε, δωστε μας 12,000 δολλαρια για ενα μοντελο διαστημοπλοιου" και φυσικα οσο ερχονται λεφτα δεν σταματανε. Απυθμενο βαθος...
    Ενταξει και εσυ συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια. Το Scope του ενος ειναι αχανες με πολλαπλα διαφορετικα modes(campaign, open world, multiplayer και νεο FPS mode).

    Μια χαρα κυριοι ειναι μαζευουν χρηματα, ανακοινωνουν νεα modes συνεχως(δεν πηραν 80 εκατομμυρια για 1 mode που ειχαν ανακοινωσει στην αρχη) και οσο στηριζει ο κοσμος βαζουν προσθετες επιλογες. Συμφωνω μερικα τραγικα ποσα για spaceships αλλα ο κοσμος θελει και τα δινει γιατι διψαει για ενα τετοιο project.

    Τσεκαρε τα τελευταια βιντεο, στα διαστημοπλοια μπορεις μεχρι και απο το πιλοτοριο να βγεις, να κανεις βολτα μεσα στο αεροσκαφος σου και να πυροβολας απο τα πλαινα πολυβολα.

    Δεν υπαρχει παρομοιο game εκει εξω με τετοιο scope και λεπτομερεια!
    Last edited by Roy; 11-05-2015 at 22:59.

  23. #575

    Default

    Quote Originally Posted by Citizen3rased View Post
    Καταλαβαίνεις ότι τα δύο παιχνίδια που αναφέρεις και σου αρέσουν είναι τέρμα arcade, έτσι; Ακόμα και το Forza Motorsport (όλη η σειρά) που το υπεραγαπώ, δεν έχει καμία σχέση όσον αφορά στο ρεαλισμό τού ελέγχου τού αυτοκινήτου.

    Αν κάποιος ενδιαφέρεται μόνο για τα γραφικά και για την ποικιλία των αυτοκινήτων, δε χρειάζεται ν' ασχοληθεί με το Project Cars.
    Τελικά μετά από αρκετές ώρες ενασχόλησης βλέπω πως έχεις δίκιο .στο xbox one όμως που το χω αν δεις στα forums του official site toy project cars το χειριστήριο του ΟΝΕ έχει θέμα .και υποστηρίζονται μόνο τρεις τιμονιέρες για την συγκεκριμένη κονσόλα . Αποφάσισα και πήρα την Thrustmaster Ferrari 458 Spider, Black, Red

    Την πιο φτηνή στα 90€ γιατί οι άλλες δυο πάνε στην τιμή της κονσόλας περίπου .εχουν εκεί και κάποιες καλές κριτικές για αυτήν γράψει οι xbox owners στο project cars forum , θα την έχω Παρασκευή . Simulator τελικά αλλά και simulator τελικά χωρίς τιμονιέρα δεν γίνεται . Πάντως συνεχίζω να λέω πως έχεις δίκιο .η πρώτη εντύπωση μου ήταν λάθος .τωρα έχω καταλάβει και πιστεύω να καταλαβαίνεις κι ΕΣΥ πως χρειαζόμαστε τιμονιέρα ε?

  24. #576

    Default

    Σαφώς το έχω καταλάβει. Και μακάρι να μου περίσσευαν 330ε να έσκαγα για την Τ300RS...

  25. #577

    Default

    Πωπω τη θελω και εγω την Τ300. Εχω δει απειρα βιντεο των InsideSimRacing στο Youtube και τη ζηλευω καθε φορα.

    Μα καλα ειναι δυνατον να κοστιζει οσο μια κονσολα? Απιστευτο μου φαινεται.

  26. #578
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Επιτέλους το πηρα στα χέρια μου εχτες δοκίμασα λιγο χαθηκα μέσα στο μενού πολύ πράμα, χωρίς να πειραξω τίποτα μου φάνηκε σκατα η οδήγηση γενικά δεν μπορούσα να παίξω.
    Πιστεύω με το που αλλαξω της ρυθμίσεις να είναι ποιο εύκολο στο χειρισμό.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  27. #579
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Επιτέλους το πηρα στα χέρια μου εχτες δοκίμασα λιγο χαθηκα μέσα στο μενού πολύ πράμα, χωρίς να πειραξω τίποτα μου φάνηκε σκατα η οδήγηση γενικά δεν μπορούσα να παίξω.
    Πιστεύω με το που αλλαξω της ρυθμίσεις να είναι ποιο εύκολο στο χειρισμό.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post578088

    Θέλει απαλές κινήσεις του analog και των R2/L2. Τέρμα γκάζι μόνο σε ευθεία και σταδιακό πάτημα γκαζιού/φρένου στις στροφές.

  28. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Christos33 (12-05-2015)

  29. #580
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Mόλις έστειλε το PUBLIC τους κωδικούς του pre-order στα κινητά μας,

    προσοχή τον κωδικό θα τον βάλετε εδώ
    http://www.dlc-projectcars.com/
    (με παύλες ανάμεσα)

    και θα σας δώσει καινούριο κωδικό για το PS Store, (εννοείται χωρίς κενά στο store όπως κάνετε redeem όλους τους PlayStation κωδικούς).

  30. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    ary4022 (12-05-2015)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •