Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 161 to 180 of 264

Thread: PS4 Free 2 Play games

  1. #161
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Νεκταριε να ξερεις στο Gems of War εχω βγει απο το guild και διεγραψα το παιχνιδι,
    λογικα θα γινει καποιος αλλος commander οποτε αν φας kick καμμια μερα θα ξερεις το γιατι.


  2. #162

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post

    Τα υπόλοιπα από τα μικρά τα περισσότερα δεν είναι κάτι εξαιρετικό. Από τα πιο μεγάλα είτε κατ' επιλογή δεν ασχολήθηκα από νωρίς επίτηδες (βλ. star War, DCUO, Tanks, etc), είτε τα εγκατέλειψα πολύ γρήγορα γιατί δεν μου άρεσαν (βλ. paragon, hawken, smite, 4 kings, trans galactic, planetside, etc).
    το neverwinter και εγω το βαρεθηκα,τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχω ασχοληθει ελαχιστα,ειναι πολυ ωραιο παιχνιδι αλλα μετα το 70 κανεις το ιδιο και το ιδιο και γενικα για να ανεβεις item level θελει πολυ φαρμαρισμα και πραγματικα δεν γουσταρω να το κανω,εγω εναν gwf στα 2.6 εδω και 1 μηνα και δεν μπορω να παω πιο πανω,προσπαθω να ξεκινησω νεο παικτη αλλα ξενερωνω να κανω τα παντα απο την αρχη για ακομα μια φορα.

    περιμενω το skyforge που ειναι στην ιδια λογικη αλλα αυτο που με κανει να το γουσταρω απο τωρα απλα βλεποντας καποια βιντεακια,ειναι οτι μπορεις να αλλαζεις κατηγορια παικτων οποτε γουσταρεις κατι το οποιο πιστευω σε κανει να μην βαριεσαι,ξεκινας ρε παιδι μου με παλαντιν,τον αναβαθμιζεις αλλα καποια στιγμη θελεις κατι αλλο,πολυ απλα μπαινεις στην αλλαγη παικτη και αφου εχεις ξεκλειδωσει αλλη κοτηγορια αλλαζεις,παιζεις σαν μαγος,μετα δοκιμαζεις γιατρο και δεν χανεις τιποτα,ακομα και μεσα στην ιδια την αποστολη αν εχω καταλαβει απο τα βιντεο που ειδα αλλαζεις παικτη αν δεν πας καλα με καποιον.

    τωρα για τα υπολοιπα παιχνιδια που αναφερεις για εμενα αξιζουν σιγουρα το warframe,planetside,το dcuo δεν σε κραταει,ειναι μετριο,το star trek το θεωρω κακιστο και τα smite/paragon δεν ασχολουμαι και τοσο με αυτο το ειδος παιχνιδιου.

  3. #163
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μονο GUNS UP! λεμε

  4. #164
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Νεκταριε να ξερεις στο Gems of War εχω βγει απο το guild και διεγραψα το παιχνιδι,
    λογικα θα γινει καποιος αλλος commander οποτε αν φας kick καμμια μερα θα ξερεις το γιατι.
    Τι να πω, παρότι δεν παίζω πολύ πια Gems, ρίχνω τον οβολό μου όσο μπορώ με ένα ελάχιστο 5000~6000 την εβδομάδα (θυμάμαι ήταν όριο κάποτε) αλλά και παραπάνω αν είναι να συμπληρώσω κάποιο research (αλλά να πω την αλήθεια μονίμως με 0 λεφτά είμαι, γιατί προσπαθώ να ανεβάσω και σε lvl10 όλα τα βασίλεια, μετά δεν έχω πρόβλημα να τα ρίχνω όλα εκεί). Από την άλλη ελάχιστες μάχες κάνω πια γιατί έχω τελειώσει όλα τα quests και βαριέμαι να ασχοληθώ να κάνω πολλές επιθέσεις δεξιά και αριστερά χωρίς σοβαρό λόγο. Παρόλα αυτά νομίζω ότι έχουν προτεραιότητα άλλοι να πάρουν πόδι αφού σε όλες τις κατηγορίες η γενική προσφορά μου είναι πολύ άνω του μέσου όρου της guilt (και συνεχίζω όπως είπα να ρίχνω όσο μπορώ). Έχω πάντως μία μικρή καβάντζα με άνω των 4Κ κλειδιών όλων των κατηγοριών, αν και λευκές, πράσινες, μπλέ κάρτες είμαι κομπλέ, μωβ μου λείπουν λίγες, από πορτοκαλί/epic κάποιες και από τις mythic όλες. :-)

  5. #165

    Default

    για να βγαλεις λεφτα στο gems μονο απο pvp και αφου εχεις αγορασει την στολη με 500 gems που σου δινει +100%,τους χαβαλεδες τους διαλυσα μιας και ειχα 9 φαντασματα και παικτες που επαιζαν ελαχιστα και εβαζαν ακομα πιο λιγα,τωρα εχω παει στους nordic vikings (με 1 μηνα ζωης η ομαδα) μολις εχθες σας περασαμε στην βαθμολογια παμε βουρ για 30αδα μεσα στις επομενες 15 μερες,η ομαδα εχει ελαχιστο οριο 550.000 coins και 200 τροπαια,προσωπικα βαζω 700.000 καθε εβδομαδα και κερδιζω 1.000.000+.

    γενικα στο gow για να πας μπροστα πρεπει να παιζεις μονο pvp και να εισαι σε μια πολυ καλη ομαδα οπου θα τελειωνετε ολα τα τασκ για να παρετε και τα εξτρα μπονους σε αρμορ,ματζικ,καρδια,σπαθια.

  6. #166
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Προσωπικά έχω όλα τα armor και από όσο θυμάμαι χρησιμοποιώ αυτή που λες και δίνει bonus σε όλες τις κατηγορίες με το μέγιστο στα χρήματα (Dragon Armor). Ωστόσο, πόσο παίζεις κάθε μέρα για να βγάζεις 1m και να δίνεις 700Κ + 200 trophies στο Guild σου την εβδομάδα; Εγώ τις περισσότερες μπαίνω, μαζεύω τα δωράκια ρίχνω κάνα δυο γρήγορα ματς (κι αν) ανοίγω μερικά μπαουλάκια, αν έχω αρκετά λεφτά αναβαθμίζω κάνα kingdom δίνω και στο Guild ό,τι μπορώ και μετά το κλείνω. Δεν είναι περίοδος που να ασχολούμαι πολύ με το συγκεκριμένο για να κάνω μεγάλες προόδους. Ωστόσο, από ένα σημείο και μετά όπως όλα καταντάει κάπως μονότονο κι ας έχει αυτή την φρεσκάδα τύπου "tetris" με τα randomized matches όπου δεν είναι απαραίτητα όλα τα ματς επαναλαμβανόμενα ακριβώς.

    Αλήθεια ποια είναι η squad που χρησιμοποιείς γενικά;
    Εγώ έχω στήσει μία με:
    1. Jarl Firemantle (κοκκινο/καφέ)
    2. Corgotha (κίτρινο/καφέ)
    3. Boar Rider (μωβ/πράσινο)
    4. Είτε τον χαρακτήρα μου (με μπλε όπλο) όταν κάνω επίθεση για τον ανεβάζω σε κάποιο class (να πάρω και το όπλο του) / είτε Druid (μπλε/πράσινο) για defence
    Τους Boar Rider και Druid παλεύω μπας και τους κάνω Mythic (όχι ότι τους άλλους δύο τους έχω mythic) όπου να 'ναι και να τους δώσω όλα τα bonuses.
    Γενικά δείχνει ειδικά σε επίθεση αυτή η ομάδα να ανταποκρίνεται στον τρόπο που παίζω και να κερδίζω όλα τα ματς μέχρι και με πολύ μεγαλύτερης κατηγορίας παίκτες.

  7. #167

    Default

    το τελευταιο διαστημα παιζω μονο gems of war μιας και οπως ειχα γραψει στο προτελευταιο μου ποστ εχω βαρεθει το neverwinter, ειμαι level 830,εχω αυτη την στιγμη 2.200.000 στην ακρη,16.500 φτερα και 500 gems,ολα τα βασιλεια μου ειναι level 10 και 5+ αστερακια εκτος απο 3 που ειναι στα 3-4 αστερακια,εχω επισεις σχεδον ολες τις καρτες,μου λειπουν μονο 4 mythic,λοιπον,παιζω περιπου 30-40 ματς την ημερα, βγαζω κοντα στα 3.000 coins ανα μαχη ,επισεις κερδιζω πανω απο 10.000 coins την ημερα απο τα μπονους που δινουν τα βασιλεια.


    καθε εβδομαδα το guild τελειωνει ολα τα βασικα τασκ και τουλαχιστον 4 ακομα legendary,οπως καταλαβαινεις κερδιζω γυρω στα 600+ κλειδια,καμια 500-600 φτερα και αλλα τοσα gems.


    τωρα η βασικη επιθετικη μου ομαδα ειναι αυτη http://ashtender.com/gems/teams/6227,6241,6236,6079 ολα στο φουλ,επισεις χρησιμοποιω καποιες φορες αυτη http://ashtender.com/gems/teams/6075,6227,6191,6275 και σχεδον σπανια τα γκομπλιν μιας και στα μεγαλα level δεν τοση καλη.

  8. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Nek_Food (02-03-2017)

  9. #168
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μπήκε σήμερα free το A King's Tale - Final Fantasy XV

    https://store.playstation.com/#!/en-...INGSTALEFFXV00

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Leon_DiZ (02-03-2017),Nek_Food (02-03-2017),odytsak (02-03-2017)

  11. #169

    Default

    πιθανη ημερομηνια για το skyforge ειναι για 20-21 μαρτιου δλδ την 1η μερα της ανοιξης,η εταιρια λεει οτι το παιχνιδι θα βγει συντομα,η ανοιξη ειναι κοντα.

  12. #170

    Default

    το εχω ξαναπει,σε λιγο τα f2p θα ειναι περισσοτερα απο τα παιχνιδια που βγαινουν με πληρωμη,το επομενο που ερχεται ειναι το Knights of Valour https://blog.eu.playstation.com/2017...coming-to-ps4/

  13. The Following 3 Users Say Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Nek_Food (03-03-2017),odytsak (03-03-2017),Snk (04-03-2017)

  14. #171

    Default

    και νεο μινι παιχνιδακι,μονο 70ΜΒ,ειναι το clicker heroes που εχει την ιδια "συνταγη" με το adveture capitalist,απλα εδω αντι να παραγεις προιοντα και να αγοραζεις εργοστασια,σκοτωνεις διαφορα τερατακια και αγοραζεις αντιστοιχα ηρωες για να να αυξησεις την δυναμη σου,να θυμησω οτι δεν χρειαζεται καν να παιζετε το παιχνιδι,απλα κανεις την αρχη και ταν βαρεθεις και το κλεισεις αυτο συνεχιζει να παιζει μονο του και οταν το ξαναβαλεις εχεις ενα καρο λεφτα.

  15. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    odytsak (07-03-2017)

  16. #172
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Free to Play MMORPG Tera Announced for PS4 and Xbox One; Coming This Year


    read more at: Dualshockers

  17. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-03-2017)

  18. #173
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ειχα λιώσει τοτε στο pc οταν ηταν με συνδρομή ακομα. Το ενα ασχημο ειναι οτι σχεδον ολα τα quests που εχει είναι παρόμοια και αφου ήταν παιχνίδι που αρχικά αφορούσε μόνο τις ασιατικές χώρες, εχουν υπερβολικά πολυ grinding. Το αλλο ασχημο οτι απο ενα σημειο και μετα τα quests δεν βγαινουν αμα δεν εχεις παρεα. Δεν είναι δηλαδή σαν το neverwinter που βγάζεις τα πάντα solo

  19. #174

    Default

    Register for the Closed Beta για το tera εδω ----> http://tera.enmasse.com/consolebeta

    εχω και για το skyforge για καποιους που θα μπουν να παιξουν νωριτερα,οποιος θελει συμπληρωνει αυτη την βλακεια https://docs.google.com/forms/d/e/1F...lYKfw/viewform
    πραγματικα οτι ναναι απο την my.com

  20. #175

    Default

    βγηκε και η τροπαιολιστα για το skyforge https://psnprofiles.com/trophies/5922-skyforge για τους κυνηγους.

  21. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Leon_DiZ (12-03-2017)

  22. #176
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Παιζει κανεις Skyforge να μας πει πόσο δυσκολα ειναι τα trophies?
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #177

    Default

    πιστευω οτι θα ειναι χρονοβορα τα περισσοτερα τροπαια,π.χ. λεει να κανεις ολες τις αναβαθμισεις απο καθε κατηγορια αλλα αν δεις τον χαρτη εχει πολλα κομματια που πρεπει να τελειωσεις και πολλα μονοπατια να επιλεξεις,ο τελευταιος χαρακτηρας θα σου παρει καιρο,επισεις το τροπαιο με τους 1000 αρχηγους αν ειναι το ιδιο με του neverwinter που εχεις 1000 δρακους τοτε κλαφτα.
    προσωπικα δεν με νοιαζουν τα τροπαια θελω να παιξω αυτο το παιχνιδι,μου αρεσε ιδιαιτερα απο τα βιντεακια που εχω δει.



  24. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Leon_DiZ (12-03-2017)

  25. #178
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Επαιζα παλια Skyforge απο εποχη beta στο pc. Ειναι πολύ όμορφο παιχνίδι αλλα πολυ γραμμικό, ΠΟΛΥ grinding και επισης απο καποιο σημειο και μετα είναι σχεδον αποκλειστικα αναγκαίο να εχεις party για να προχωρήσεις. Αλλα αξίζει να του ρίξετε μια ματιά.




  26. #179

    Default

    2 κλειδακια δωρο για paladins closed beta οπως μου τα εστειλαν στο email

    1ο

    Spoiler!


    2o

    Spoiler!

  27. #180

    Default

    2 νεα παιχνιδια εχουν βγει,το apb reloaded (22 γιγα) που εχω γραψει και στο αναλογο τοπικ και το gwent the witcher gard game (5 γιγα) που ειναι beta και επισεις τωρα που βλεπω εχει βγει και το death tales beta στο αμερικανικο στορ ομως.

    11/4 το skyforge
    Last edited by alan sirer; 01-04-2017 at 12:21.

  28. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    odytsak (01-04-2017)

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •